Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MICHAEL JACKSON TOP 50
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #41
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-09]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]


[center] 09. Wanna Be Startin' Somethin' youtube
Thriller 1982
Sam nie do końca rozumiem jak to się stało. W jaki sposób ta taneczna petarda wdarła się do top 10? Naprawdę nie wiem. Jednego pewien jestem. Ten kawałek od zawsze mnie prześladował. Od zawsze. Cały czas gdzieś się przewijał. Przy każdej kolejnej płycie Jacksona, on wracał jak bumerang pozostawiając po sobie coraz widoczniejszy ślad. Jest już na tyle widoczny, że zagwarantował mu pozycję numer 9.
[/center]
07.08.2009 04:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #42
 
u mnie sklasyfikowany na 45. - u Ciebie na 9., szok, ale mimo wszystko pozytywny Icon_wink2
07.08.2009 04:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
mój top Michaela jeszcze przede mną i ciekaw jestem na którym wylądują poszczególne rzeczy z "Thrillera", ale raczej pewne jest, że Twoje 9. miejsce będzie u mnie znacznie niżej.
aaktt napisał(a):Ja jestem z innej epoki. Wtedy miałem dopiero 2 lata, jeśli w ogóle.
nie to co czasy "Thrillera" Icon_razz
07.08.2009 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #44
 
ojj nie przypatrywałem się dokładnie, co tu się działo, ale w Top 10:
numer 10 bardzo lubię - u mnie ścisła czołówka
numer 9 - u mnie 13 miejsc niżej, czyli lubię, po prostu lubię Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.08.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #45
 
ku3a napisał(a):
aaktt napisał(a):Ja jestem z innej epoki. Wtedy miałem dopiero 2 lata, jeśli w ogóle.
nie to co czasy "Thrillera" Icon_razz
Z "Thrillerem" jest taka sprawa, że znam go w zasadzie od zawsze Icon_smile2 No i słychać tu wyraźniej niż na późniejszych albumach wpływy Soulu i R&B, które są mi bardzo bliskie. Podobnie zresztą na "Off the Wall".

A "Wanna Be Started Somethin'" - u mnie zbyt nisko i doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale o włos nie zmieściło się w top 40, bo Michael ma tyle genialnych numerów, że nie sposób wszystko docenić. Oczywiście utwór bardzo lubię Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.08.2009 02:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #46
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-08]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]


[center] 08. Smooth Criminal dailymotion
Bad 1987
Jackson swoimi klipami zawsze działał na wyobraźnię. Widząc pierwszy raz pełną wersję kilpu do tego utworu byłem oszołomiony. Chciałem być takim Michaelem do tego stopnia, że zacząłem obserwować kroki i ćwiczyć w moim pokoju. Co z tego wynikło? Opowiem później. Michael opanował do perfekcji wykorzystywanie obrazków do promocji swojej muzyki. Wiele z jego nagrań właściwie nie istnieje w świadomości słuchaczy bez klipu. Nawet gdy tylko słuchamy, to w naszych głowach wizualizujemy utwór znanym nam klipem. Bądźmy szczerzy. “Smooth criminal” traci na swojej przebojowości bez teledysku. Jednakże moc filmiku towarzyszącego piosence jest tak duża, że ja przynajmniej nie jestem w stanie skutecznie oddzielić jednego od drugiego i pewnie stąd taka pozycja w moim topie.
[/center]

...
08.08.2009 12:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #47
 
oo bezkonkurencyjnie mój numer 1. Przegenialny utwór

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.08.2009 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #48
 
Ja może teraz się ośmieszę, ale nie jestem pewien czy widziałem ten teledysk. Przynajmniej go nie kojarzę jak słucham utworu Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.08.2009 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
przez długi czas to był mój nr 1 Michaela. uwielbiam!
09.08.2009 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #50
 
czekam, jak dziesiejszej nocy pojawi się tu numer 7. Icon_smile2


a co do clipów, to czekam na jakieś porządne DVD ze wszystkimi clipami Michaela, i na pewno je nabędę Icon_smile2
09.08.2009 01:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #51
 
Listoholik napisał(a):czekam, jak dziesiejszej nocy pojawi się tu numer 7
A że jestem dziś niczym złota rybka, więc spełniam życzenie Icon_wink2
09.08.2009 02:45 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #52
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-07]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]

[center] 07. Thriller dailymotion
Thriller 1982
Zapowiadając ten top napisałem, że od Michaela wszystko się zaczęło. A konkretnie od tego! Długo prosiłem mamę, by pozwoliła mi obejrzeć klip, choć nie miałem bladego pojęcia co zobaczę. Wystarczało mi, że nie chce mi pozwolić. W końcu się udało. To był pierwszy horror jaki mi dane było obejrzeć. Pierwsza prawdziwa fascynacja trwająca wiele lat. Sam utwór doceniłem kilka lat później, gdy zacząłem odbierać muzykę w dojrzalszy sposób. To naprawdę niezwykłe uczucie obserwować na przestrzeni lat jak ewoluuje w Tobie sposób odbierania muzyki, jak zmieniają się proporcje rzeczy, które w muzyce cenisz najbardziej. Część z Was może już to wie. Część ma to jeszcze przed sobą. Jackson jest jednym z niewielu artystów, którzy przetrwali dla mnie próbę czasu (mówię tu oczywiście o grupie, która z Jacko na czele, kształtowała muzycznie mój młodziutki umysł i rozwijała moją pasję). I choćby dlatego ten top mu się należy.
[/center]

...
09.08.2009 02:47 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #53
 
vingoe napisał(a):jestem dziś niczym złota rybka, więc spełniam życzenie

hoho, wielki mądrala Icon_wink2

ale siódmym miejscem to mnie wgniotłeś w ziemię. mimo, że już po północy. mimo, że u mnie Portishead w głośnikach... to jednak jezu....
09.08.2009 03:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #54
 
Listoholik napisał(a):ale siódmym miejscem to mnie wgniotłeś w ziemię.
A skąd taka reakcja u Ciebie? Spodziewałeś się wyżej? A może przeciwnie, jest za wysoko? Icon_smile2
09.08.2009 12:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #55
 
bo myślałem oczywiście, że będzie na 1. Icon_mrgreen


... ale z 7. też Thriller'owi do twarzy Icon_wink2
09.08.2009 12:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #56
 
Zdecydowanie lepiej mu z 7. Z jedynką wyglądałby zbyt pospolicie. W końcu u aaktta z 1. się już prezentuje wytwornie i niech tam się ostatnie. Nie chciałem odbierać mu tamtego blasku Icon_wink2 Icon_razz Icon_biggrin3
09.08.2009 12:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
piękny opis Icon_smile2. to właśnie takie klimatyczne opisy dla mnie stanowią przede wszystkim o dobrym topie Icon_smile2.
"Thriller" u mnie będzie prawdopodobnie w drugiej dziesiątce, pewnie głównie dlatego, że nie byłem z tym utworem na bieżąco - poznałem go po latach jako jeden z elementów historii gdy na dobre byłem już rozkochany w wielu innych utworach Miechaela które poznałem wcześniej, mimo że to "Thriller" powstał wcześniej.
09.08.2009 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #58
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-06]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]

[center] 06. In the Closet youtube
Dangerous 1991
Tak, z Michaelem mam wiele wspomnień. To jest jedno z istotniejszych. Może dlatego, że to wtedy poczułem, że się liczę w klasowej i szkolnej społeczności. Od czasów „Smooth Criminal” rozwijałem swoje taneczno-jacksonowe umiejętności. I wtedy nastała era „In the closet”. Wcześniej nie byłem jakoś szczególnie związany z chłopacką częścią klasy. Nie ćwiczyłem na wu-efie, więc i nie do końca traktowali mnie jako jednego ze swoich. Stałem się jednym z nich po urodzinowej imprezie u jednej z klasowych koleżanek. Hmmm, to była ósma klasa. Wśród wielu zaproszonych byłem ja i moja ówczesna dobra kumpela „od muzyki”. To ona chlapnęła, że tańczę jak Jacko. Musiałem zatańczyć. Znałem każdy ruch z klipu do „In the closet”. Zostałem klasową gwiazdą. A potem zatańczyć musiałem też na bankiecie kończącym szkołę, więc przez chwilę byłem też gwiazdką szkoły. Icon_biggrin3 To były fajne czasy. Eh. Icon_mrgreen
W liceum już nie zdążyłem zabłysnąć swoim tanecznym „talencikiem”, bo muzycznie w tamtym okresie moje życie zdominowane zostało przez Pearl Jam.
[/center]

...

Tak, to oznacza, że Michael Jackson Top 50 wkracza w decydującą fazę. Do odkrycia pozostało 5 najważniejszych dla mnie tytułów. 5 niezwykłych kompozycji. Obeność trzech z nich w top 5 była dla mnie oczywista od samego początku powstawania mojego podsumowania. Kolejne dwie dołączyły do tej grupy ciut później, ale właściwie nie miały większej konkurencji. Zatem, które 5 nagrań z przepastnej biblioteki muzycznej Jacksona znajdzie się na najważniejszych pozycjach tego topu?
09.08.2009 01:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
Tymi wspomnieniami mógłbyś obdarować każdego z nas, a zostałoby jeszcze wiele dla ciebie samego Icon_smile Miło się czyta takie rzeczy, szczególnie jak są podparte solidną muzyką. Czołowa 10-tka jak na razie układa się wyśmienicie, ale co będzie na czele, skoro już przepadły ''Smooth Criminal'' czy ''Give In To Me''. Nie wiem kiedy chcesz skończyć, czy zdążysz przed moim wtorkowym wyjazdem, ale będę czekał na wyniki. Niestety pewną część topu również przegapiłem z powodu wyjazdu. Dopiero teraz mogę obejrzeć.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.08.2009 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #60
 
Buehehe, vingoe gwiazda szkoły Icon_biggrin3
Jeśli chodzi o "Thrillera" to miałem podobnie, że doceniłem ten utwór znacznie później, niż go usłyszałem. Na początku byłem zafascynowany tylko teledyskiem Icon_smile2

Wytypowanie top 5 będzie bardzo trudne, ale podejmę się tego po obiedzie Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.08.2009 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości