Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MICHAEL JACKSON TOP 50
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #1
MICHAEL JACKSON TOP 50
[center][Obrazek: mjtop.jpg][/center]


Gdy zacząłem rozmyślać poważnie nad stworzeniem jakiegoś topu był grudzień. Za oknem zimno i smutno. Wiedziałem, że na pierwszy ogień musi pójść ktoś, kto swoją muzyką zmienił mnie i moje postrzeganie świata, ludzi… Na liście był między innymi On. Rozważania były ciężkim procesem myślowym. Padło na Pearl Jam. Nawet dokonałem konkretnej selekcji. I stanęło w martwym punkcie. W życiu bym się niespodziewał, że jednak pierwszym topem będzie ten konkretny i to w takich okolicznościach.

[center]MICHAEL JACKSON TOP 50[/center]

Od dzieciaka miałem jazdę na punkcie muzyki. Moja Mama bardzo szybko to zauważyła i na moje szczęście postanowiła pielęgnować moją fascynację. Oczywiście na miarę ówczesnych możliwości. Zatem początkowo był magnetofon szpulowy i Izabela Trojanowska. Potem płyty winylowe i m.in. Bajm, Lady Pank, Perfect. Jednak najważniejszym wydarzeniem w moim młodym życiu była pierwsza kaseta (potem ma się rozumieć były kolejne i kolejne). Michael Jackson. THRILLER. Do końca życia będę uważał, że to był prawdziwy początek mojej muzycznej pasji. Od Jacksona wszystko się zaczęło. Byłem tak zauroczony tym co słyszałem, że nie było szans, bym nie zechciał odkrywać kolejnych dźwięków, nowych głosów. Zatem powiadam Wam: Michael Jackson jest wszystkiemu winien!
Im byłem starszy tym muzyki było wokół mnie więcej i więcej. Każde kieszonkowe szło na kolejne kasety. Wszyscy wiedzieli, że jak prezent dla Małego (tak mawiała na mnie Mama do samego końca), to musi to być kaseta. Pozostało mi więc tylko podziękować. Michael’owi za to jak wielką siłę miała, ma i mieć będzie jego twórczość. Mojej Mamie za to, że zrobiła wszystko bym miał w życiu pasję, coś co pozwala mi przetrwać najtrudniejsze chwile. Być może właśnie razem z Jacko siedzą przy kawie i rozmawiają. Może powie mu jak ważną postacią był w moim życiu.

17.07.2009 01:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #2
 
Topy tak naprawdę będę dwa. Bo kariera Michaela to dwa różne rozdziały. Będzie ten zasadniczy. Najważniejszy. Jednak wpierw zapoznam Was z tym mniejszym. Uwinę się z nim stosunkowo szybko, co byście nie czekali na konkrety zbyt długo. Zatem drodzy moi…

[center]THE JACKSON 5 / THE JACKSONS / MICHAEL JACKSON (early years)
TOP 30
[/center]


30. The Boogie Man
THE JACKSON 5 Skywriter 1973

29. The Love You Save video
THE JACKSON 5 ABC 1970

28. The Greatest Show on Earth audio
MICHAEL JACKSON Ben 1972

27. I Want You Back video
THE JACKSON 5 Diana Ross Presents The Jackson 5 1969

26. All the Things You Are audio
MICHAEL JACKSON Music & Me 1973

25. All I Do Is Think of You audio
THE JACKSON 5 Moving Violation 1975

24. With a Child's Heart video
MICHAEL JACKSON Music & Me 1973

23. Lovely One audio
THE JACKSONS Triumph 1980

22. Dancing Machine video
THE JACKSON 5 Dancing Machine 1974

21. Art Of Madness video
THE JACKSONS 2300 Jackson Street 1989
17.07.2009 02:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
Wiedziałem, że tej nocy ruszysz z tym Topem.............


Twoja mama rozmawia z Jacko od kilku dni. Babcia Andrzeja rozmawia ze swoimi mężami i ze swoim bratem dosłownie kilka godzin krócej. Mnie od kilku nocy pod rząd śni się moja zmarła babcia. A ostatniej nocy sam spóźniłem się na pociąg, by za chwilę zginąć pod kołami następnego nadjeżdżającego. Potrzebuję sennika. Albo psychoanalityka. Dziwny okres w życiu nadszedł, dziwny..
Wspominam też, że i każde moje kieszonkowe szło na kasety, za 10.000 zł. w Miejskim Domu Handlowym, brało się w sumie w ciemno to co było, w domu dopiero sprawdzając, czy Samantha Fox jest cała, czy Sandrze wydawca w ramach obcinania kosztów nie obciął dwóch ostatnich utworów.. Michael Jackson był kupowany na Rynku w Bełchatowie, to dobrze pamiętam! Coś tam miałem swojego oryginalnego "pirackiego", coś przegrywanego od innych, ale Król od pewnego momentu był obecny w moim życiu zawsze!
17.07.2009 04:12 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
i już wiem, że to będzie bardzo wyjątkowy top. niestety wyniki zobaczę dopiero za ponad 2 tygodnie, bo dziś wyjeżdżam.
17.07.2009 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Wstęp mnie trochę zaskoczył i nie wiem co napisać, żeby nie wypaść szorstko.
To, że będę śledził jest oczywiste. Co do tej odkrytej dziesiątki: "I Want You Back" moim zdaniem trochę za nisko Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #6
 
Listoholik napisał(a):Michael Jackson był kupowany na Rynku w Bełchatowie, to dobrze pamiętam!
Mój w Łodzi właśnie (w moim rodzinnym mieście nie było wtedy miejsca, gdzie możnaby zakupić kasety). To był sklep na ul. Struga. Schodziło się schodkami w dół. Pamiętam jak byłem zachwycony widząc regały zapełnione kasetami. To był zupełnie inny świat. Icon_smile2

ku3a napisał(a):i już wiem, że to będzie bardzo wyjątkowy top
Bardzo bym chciał, by wyjątkowym był.

aaktt napisał(a):Wstęp mnie trochę zaskoczył i nie wiem co napisać, żeby nie wypaść szorstko.
A to niby czemu? Za dużo osobistych wynurzeń? :->

aaktt napisał(a):"I Want You Back" moim zdaniem trochę za nisko
Myślę, że to nie jedyny zawód jaki Cię czeka i nie ostatnia niespodzianka Icon_smile2
17.07.2009 06:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
vingoe napisał(a):
aaktt napisał(a):Wstęp mnie trochę zaskoczył i nie wiem co napisać, żeby nie wypaść szorstko.
A to niby czemu? Za dużo osobistych wynurzeń? :->
Nie mnie to oceniać Icon_wink2

Cytat:
aaktt napisał(a):"I Want You Back" moim zdaniem trochę za nisko
Myślę, że to nie jedyny zawód jaki Cię czeka i nie ostatnia niespodzianka Icon_smile2
Mam w sumie taką nadzieję Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #8
poz. 20-11
[center]THE JACKSON 5 / THE JACKSONS / MICHAEL JACKSON (early years)
TOP 30
[/center]
[center]poz. 20-11[/center]


20. Goin' Places video
THE JACKSONS Goin' Places 1977

19. State of Shock audio
THE JACKSONS Victory 1984

18. Euphoria audio
MICHAEL JACKSON Music & Me 1973

17. Torture video
THE JACKSONS Victory 1984

16. Music and Me video
MICHAEL JACKSON Music & Me 1973

15. Get It Together video
THE JACKSON 5 G.I.T.: Get It Together 1973

14. People Make the World Go Round audio
MICHAEL JACKSON Ben 1972

13. I Am Love video
THE JACKSON 5 Dancing Machine 1974

12. It's Too Late to Change the Time video
THE JACKSON 5 G.I.T.: Get It Together 1973

11. Never Can Say Goodbye video
THE JACKSON 5 Maybe Tomorrow 1971
17.07.2009 08:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
The Jacksons też tutaj? Nie zauważyłem ich wcześniej, choć faktycznie byli.
"Victory" to zdecydowanie ich najlepsza płyta, choć nie słyszałem bodajże pierwszej i ostatniej, ale myślę, że to by jakoś drastycznie nie wpłynęło na moją ocenę Icon_smile2

"People Make the World Go Round" jest świetne Icon_smile2
"Never Can Say Goodbye" wolę w wykonaniu Isaaka Hayesa.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #10
 
Cytat:"People Make the World Go Round" jest świetne
Dla mnie wszystko w tym top 30 jest świetne, choć im wyżej tym świetniej. Icon_smile2
Ale najświetniej będzie, gdy zacznę to, co kocham najbardziej...
18.07.2009 02:16 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
napisałbym coś NA TEMAT, ale średnio czuję się kompetentny jeszcze w tej chwili... nie znam za bardzo Jacksona przed Jacksonem..
mogę w prawdzie śmigać po linkach i pościągać płyty, i się wypowiedzieć, ale to chyba nie o to w tej chwili chodzi... Chytry

w każdym bądż razie SZACUN za takową wiedzę i takowe przedsięwzięcie TOPOWE Icon_exclaim
19.07.2009 12:29 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #12
 
Dziękuję, dziękuję. Miło jest przygarnąć SZACUNa od muzycznego guru Icon_biggrin3
19.07.2009 01:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
Icon_razz
19.07.2009 01:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #14
 
Nadszedł czas by rozwiązać jedną z zagadek Jackson'owego wątku. Wszystko po to, by jutro (he, właściwie to dziś) zacząć to, o co naprawdę w tym chodzi. Michael Jackson Top 50. Start coraz bliżej.

Ostatnia dziesiątka to zestaw naprawdę gorących, tanecznych dźwięków i kilka przepięknych, chwytających za serce ballad na czele z nagraniem, które przyprawia mnie zawsze o dreszcze. W tym również utwór, który był nominowany do "Oscara", a jeśli klikniecie w link... przekonacie się jak sobie mały M. dał radę na ceremonii rozdania nagród.




[center]THE JACKSON 5 / THE JACKSONS / MICHAEL JACKSON (early years)
TOP 30
[/center]
[center]poz. 10-01[/center]


10. Blame It on the Boogie video
THE JACKSONS Destiny 1978

09. I'll Be There audio
THE JACKSON 5 Third Album 1970

08. Ben video
MICHAEL JACKSON Ben 1972

07. We're Almost There audio
MICHAEL JACKSON Forever, Michael 1975

06. Maria (You Were the Only One) audio
MICHAEL JACKSON Got to Be There 1972

05. This Place Hotel audio
THE JACKSONS Triumph 1980

04. Shake Your Body (Down to the Ground) video
THE JACKSONS Destiny 1978

03. Hum Along and Dance audio
THE JACKSON 5 G.I.T.: Get It Together 1973

02. Can You Feel It video
THE JACKSONS Triumph 1980

01. Who's Lovin' You video
THE JACKSON 5 b-side of "I Want You Back" 1969




Zatem jutro zacznie się dziać. Na tę chwilę nie mam bladego pojęcia jak będzie wyglądać top, bo okazuje się, że to cholernie trudne jest. Szczególnie, gdy chodzi o Michaela. Obiecuję jednak radę dać i koło wieczora zacząć Icon_smile2
19.07.2009 01:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Poza "Marią", za którą nie przepadam, i #3, której nie znam, całe top 10 jest rewelacyjne!
Nie zdradzę swoich typów, bo ja też mam nadzieję zrobić mały suplement do mojego topu, choć bez The Jacksons, więc mogę napisać, że Twój numer 2 to mój ich numer 1, czyli w sumie Twój też, bo na #1 jest Jackson 5 Icon_smile2 Teraz czekam z niecierpliwością na właściwą część!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.07.2009 02:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #16
 
Super Icon_smile2 "Can you feel it" ma ten potężny ładunek energii, który aż niesie. Do tego świetny kompozycyjnie. No i Michael na wokalnych wyżynach. Bynajmniej ja tak uważam. Icon_smile2
Poza tym fajnie, że przynajmniej w 80% dziesiatkę uważasz za rewelacyjną. Icon_mrgreen
19.07.2009 02:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #17
MICHAEL JACKSON TOP 50 - odliczanie do pierwszego rozpoczęte
[center][Obrazek: mjtop50.jpg][/center]
[center]position: 50-41[/center]


Czas zacząć. Jak zwykle z opóźnieniem, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jak już pisałem wcześniej, twórczość Jacksona towarzyszy mi od dziecka. Nie zdziwcie się więc zbyt wysokimi lub niskimi według Was pozycjami niektórych tytułów. Pamiętajcie o tym, że to nie tylko doznania muzyczne, ale również sentymenty, wspomnienia, osobiste wycieczki. Przed Wami pierwsza lub ostatnia (jak kto woli) dziesiątka. Opisy do utworów pojawią się od miejsca 30. Wtedy też prezentować zacznę piątkami.
A w tej chwili wspomnę tylko o trzech mało znanych utworach, które widoczne są w tej dziesiątce. Pozycja 46 to niepublikowane oficjalnie nagranie z sesji do płyty "Invincible". Dość energetyczne i mocno charakterystyczne dla Michaela. Numery 49 i 44 również nie były wcześniej publikowane. Zamieszczono je dopiero na specjalnym wydawnictwie "The Ultimate Collection". Utwór z 44 pozycji przypomina mi w swej konstrukcji "Earth Song" i został stworzony jako krytyka wojny w Iraku. Jeśli nie znacie, wystarczy kliknąć na link z boku.


50. Butterflies youtube
Invincible 2001

49. Beautiful Girl youtube
unreleased / The Ultimate Collection 2004

48. Stranger in Moscow youtube
HIStory: Past, Present and Future, Book I 1995

47. She Drives Me Wild youtube
Dangerous 1991

46. Xscape youtube
unreleased from Invincible sessions 2002

45. Workin' Day and Night youtube
Off the Wall 1979

44. We've Had Enough youtube
unreleased / The Ultimate Collection 2004

43. Another Part of Me youtube
Bad 1987

42. Heaven Can Wait youtube
Invincible 2001

41. Earth Song youtube
HIStory: Past, Present and Future, Book I 1995
21.07.2009 01:37 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Znasz moje typy, widziałeś top. "Butterflies" i "Earth Song" dla mnie trochę za nisko Icon_wink2
Nie znam "Xscape" Icon_smile2 Zaraz posłucham.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.07.2009 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
41 dla ''Earth Song''. No nie Icon_cry2 I to obok kilku ''cieniaków''. A top 50 zamyka jedna z lepszych kompozycji na ostatniej płycie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.07.2009 11:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #20
MICHAEL JACKSON TOP 50: 40-31
>>>

[center][Obrazek: mjtop50.jpg][/center]
[center]position: 40-31[/center]


40. She's out of My Life youtube
Off the Wall 1979

39. Tabloid Junkie youtube
HIStory: Past, Present and Future, Book I 1995

38. I Can't Help It youtube
Off the Wall 1979

37. Morphine youtube
Blood on the Dance Floor: HIStory in the Mix 1997

36. Beat It youtube
Thriller 1982

35. Dangerous youtube
Dangerous 1991

34. Rock with You youtube
Off the Wall 1979

33. Man in the Mirror youtube
Bad 1987

32. Little Susie youtube
HIStory: Past, Present and Future, Book I 1995

31. Why You Wanna Trip on Me youtube
Dangerous 1991



*proponuję obejrzeć klip zrobiony przez jakiegoś ktosia do utworu "Little Sussie". Fajnie się ogląda Icon_smile2
28.07.2009 03:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości