Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 866 - 14.10.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 866 - 14.10.2007
I stalo sie! Ale o tym kiedy indziej.

Wielki tydzien dla Happysadu Icon_exclaim 2 piosenki ida o ponad 10 oczek do gory, 2 piosenki debiutuja w dziesiatce (czyzby potwierdzenie pewnej teorii? Icon_smile2 ), a plyta... Co z plyta? Tydzien temu "Absolution" wypracowalo sobie znaczaca przewage, Ira tez miala bardzo dobra pozycje, wiec nawet utrzymanie trzeciego miejsca przez Happysad nie mogloby byc traktowane jako porazka. Ale stalo sie! "Nieprzygoda" na pierwszym! Czy genialny koncert mial wplyw na te sukcesy? Odpowiedzcie sobie sami Icon_smile2. Za tydzien bedzie notowanie prawdy - czy uda sie utrzymac na pierwszym w plytach i obydwu piosenkom w dziesiatce juz bez koncertowego wspomagania?

Czolowka listy piosenek kompletnie bez zmian, ale nie ze wzgledu na to, ze nic sie nie dzieje - akurat po prostu tak sie zlozylo, ze uklad skrystalizowany tydzien temu nie zmienil sie dzis. Co w szczegolnosci oznacza, ze zwyciezylo po raz drugi "M.I.A.", ogromny sukces!

Dzis sa 3 nowosci. Debiut "Stokrotki" nie powinien nikogo dziwic, zreszta zapowiadalem go juz na lamach tego forum. Druga nowosc jest z serii tych, ktore dlugo sie dobijaja do trzydziestki bladzac gdzies po dalszych miejscach, ale w koncu udaje im sie pojawic. Dzis ta sztuka udala sie "Putting Holes In Happiness". "Heart Shaped Glasses" to jeden z najwiekszych przebojow roku na mojej liscie, ale i drugi singiel jest udany. A ktoz jest trzeci? Ostatnio radzili sobie juz slabiej i moznaby pomyslec, ze ich wielki okres sie skonczyl. Pokazuja jednak, ze jeszcze chca sie pokazac z najlepszej strony - Manic Street Preachers! "Indian Summer!" - zakrzyknie wiekszosc. Hehe, otoz... wcale nie. To jeszcze poczekuje i kto wie czy sie w ogole kiedys zalapie. Zalapalo sie natomiast cos o czym juz jakis czas wspominalem i od tamtej pory wciaz mi sie bardzo podoba, a to przeciez piosenka ktora wrocila do mnie po latach. To "Suicide Is Painless" jest ostatnia dzisiejsza nowoscia. Mam nadzieje, ze z kilka tygodni da rade sie utrzymac wsrod moich ulubionych piosenek tygodnia.

A co w plytach, oprocz tego co pisalem na samym poczatku? Konkurencja tak silna, ze Katie Melua wciaz jeszcze nie wdarla sie do dziesiatki. Moze juz za tydzien? Nie bedzie latwo, bo mam nadzieje, ze dojdzie kolejny konkurent - Avenged Sevenfold. Na liscie dzis 2 razy Knopfler! Icon_smile2 Jesli ktos sie zastanawia jaka starsza plyta Marka wrocila na liste to radze nie tracic czasu Icon_smile2. Skorzystalem z promocji w Merlinie i kupilem sobie za 22 zlote plyte Davida Knopflera - "Ship Of Dreams". Okazala sie bardzo fajnym albumem i w ladnym stylu weszla na liste, wyprzedzajac nawet "Kill To Get Crimson", wobec ktorego zaczynam wykazywac pierwsze objawy niepokoju - znam krazek od 3 tygodni, a jest ledwie na 9. miejscu... No ale moze jeszcze bedzie dobrze, James Blunt w takim okresie w ogole nie mogl sie przedrzec do dziesiatki, a dzis juz na piatym miejscu. Wracajac do "Ship Of Dreams" - polecam kazdemu fanowi Marka. Do tej pory znalem tylko jeden album Davida, "Release", i rowniez bardzo mi sie podobal, wiec prawdopodobnie za jakis czas bede chcial poznac dalsza czesc jego dyskografii.

Notowanie 866:

01. 01. 08. 08. M.I.A. - Avenged Sevenfold
02. 02. 04. 04. Radio Nowhere - Bruce Springsteen
03. 03. 07. 07. If You Were A Sailboat - Katie Melua
04. 04. 10. 10. Bleed It Out - Linkin Park
05. 05. 06. 06. Take Her Back - The Pigeon Detectives
06. 06. 02. 02. Wiosna - Zabili Mi Żółwia
07. 19. 01. 01. Długa droga w dół - Happysad
08. 07. 18. 18. Map Of The Problematique - Muse
09. 15. 01. 01. Nieprzygoda - Happysad
10. 08. 03. 03. Sing For Absolution - Muse

11. 12. 11. Goodbye - Lionel Richie
12. 23. 05. Milowy las - Happysad
13. 13. 04. Empty Walls - Serj Tankian
14. 18. 03. Time Is Running Out - Muse
15. 09. 08. 1973 - James Blunt
16. 14. 31. The 80's - Robbie Williams
17. 10. 08. Fluorescent Adolescent - Arctic Monkeys
18. 11. 05. Hey There Delilah - Plain White T's
19. 16. 04. Londyn 08:15 - Ira
20. NN. 01. Stokrotka - Radosław Rakocz
21. 26. 02. The Angy Mob - Kaiser Chiefs
22. 20. 13. AutumnSong - Manic Street Preachers
23. 22. 03. Critical Acclaim - Avenged Sevenfold
24. 24. 02. The Running Free - Coheed & Cambria
25. NN. 01. Putting Holes In Happiness - Marilyn Manson
26. 21. 06. The Price We Pay - Clawfinger
27. 25. 24. Surrender - Billy Talent
28. NN. 01. Suicide Is Painless - Manic Street Preachers
29. 29. 19. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers
30. 27. 10. The Unthinking Majority - Serj Tankian

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

17. 06. Ten Ton Brick - Hurt
28. 06. Evolution - Korn
30. 19. Icky Thump - The White Stripes

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 854:

01. 03. 05. 05. Nieprzygoda - Happysad
02. 01. 05. 05. Absolution - Muse
03. 02. 05. 05. Londyn 08:15 - Ira
04. 04. 16. 16. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
05. 06. 02. 02. All The Lost Souls - James Blunt
06. NN. 01. 01. Ship Of Dreams - David Knopfler
07. 05. 11. 07. Favourite Worst Nightmare - Arctic Monkeys
08. 07. 61. 61. Black Holes And Revelations - Muse
09. 09. 02. 02. Kill To Get Crimson - Mark Knopfler
10. 08. 17. 17. Icky Thump - The White Stripes
15.10.2007 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Eh ta MIA, ciągle 1. Wczoraj dokładnie zapoznałem się z piosenką Jimmy i kurcze jeszcze nabrałem ochoty na nie poznanie tego...ale nie będę wzorował się na kajmanie Icon_razz2 i jednak posłucham. Kto wie, kto wie.
Dalej lecą na szczęście dobre kawałki. Zabili mi Żółwia nie znam, ale mój znajomy to lubi, to zobaczymy czy ma dobry gust Icon_razz2 o ile znajdę ten kawałek w sieci.
Map trzyma się świetnie. Ale to nie to co Martyr Icon_biggrin
Duży skok Milowego Lasu raczej w miarę chłodno przyjmuję. Znów pojawia się na listach ten Radosław Stokrtotka...dla świętego spokoju zaliczę Icon_wink
Dziwi mnie, że na liście nowych piosenek pojawiają się nagle stare numery (Muse i Preachersy) Ok oba są super, ale jakoś nie pasuje mi to do listy. Nie lubię ,,mieszańców''. Czy to oznacza, że np pojawi się niedługo u ciebie jakaś inna gwiazda twoja i zdominuje notowania tak jakby kiedyś to zrobiła/robiła? Icon_wink
Lista płyt bardzo dobra, wszystko znam i lubię....a nie nie znam Iry i DAVIDA? Knopflera.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2007 08:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #3
 
3 x Happysad i to na wysokich pozycjach. Byłeś na koncercie, czy co? Icon_biggrin3
15.10.2007 08:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Eh ta MIA, ciągle 1. Wczoraj dokładnie zapoznałem się z piosenką Jimmy i kurcze jeszcze nabrałem ochoty na nie poznanie tego...
po raz kolejny pytam - czy jestes pewien, ze wiesz o czym piszesz? Czytasz komentarze do notowan?
saferłel napisał(a):Dziwi mnie, że na liście nowych piosenek pojawiają się nagle stare numery (Muse i Preachersy) Ok oba są super, ale jakoś nie pasuje mi to do listy.
na szczescie to moja lista Icon_cool2 .
saferłel napisał(a):Czy to oznacza, że np pojawi się niedługo u ciebie jakaś inna gwiazda twoja i zdominuje notowania tak jakby kiedyś to zrobiła/robiła? Icon_wink
tych piosenek Muse wczesniej nie znalem. Traktuje je w zwiazku z tym tak jak nowosci. Bardzo mi sie podobaja, wiec wchodza na liste. Proste. Jesli inne starsze nagrania ktorych wczesniej nie znalem dotra do mnie i bardzo mi sie spodobaja to tez beda mogly wejsc na liste. MSP co prawda wczesniej znalem, ale nie liczac ogladania serialu bardzo rzadko slyszalem. Teraz mam to na plycie i uzmyslowilem sobie, ze bardzo mi sie teraz podoba i ze po prostu musi wejsc.
saferłel napisał(a):a nie nie znam Iry i DAVIDA? Knopflera
odsylam do komentarza :roll:
15.10.2007 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
ku3a napisał(a):po raz kolejny pytam - czy jestes pewien, ze wiesz o czym piszesz? Czytasz komentarze do notowan?
no bo też sobie wymyślają pseuda (?) i tytuły Icon_smile2 jakby nie można coś oryginalnego. Icon_mrgreen A tak właściwie to co było najpierw M.I.A. czy "M.I.A." Icon_wink2 ?

No dobra do rzeczy:
nr 1 mnie nie (wz)rusza ...
ale 2 i 3 juz tak
Happysad atakuje dubletem!!! A mi jakoś przeszło trochę... Może gdybym był na koncercie?
Goodbye się trzyma Icon_smile2
Stokorotka debiutuje Icon_smile2 Icon_smile2
Icky Thump - spada Icon_frown Icon_frown Icon_frown

Taki trochę lakoniczny komentarz, ale najbardziej z tego wszystkiego zainteresował mnie David Knopfler. Mi wpadł w ucho kilkanaście lat temu kawałkiem HEART TO HERAT. to taka sympatyczna piosenka. I przez to nabyłem kilka jego płyt m.in. Behind the Lines, Lips Against the Steel, Lifelines, Wishbones, Ship of Dreams. Całkiem niezłe, fajnie się słucha. Nawet pobrzmiewają gdzieś echa DS i Marka Icon_smile2 Te polecam. Nie jestem pewien czy gdzieś nie posiadam ostatniej Songs for the Siren w mp3? Chyba sobie posłucham którejś z płyt.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.10.2007 12:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ku3a napisał(a):Wielki tydzien dla Happysadu
I to jest chyba najlepszy komentarz do Twojej listy.
ku3a napisał(a):czyzby potwierdzenie pewnej teorii?
Chyba tak Icon_smile2
Ciesze się z tego bardzo, że w końcu Muse został pobity. Mam tylko nadzieje, ze to nie jest jednotygodniowy "wybryk". Nowa płyta Iry całkiem fajna, Manic Street Preachers coraz bardziej mi sie podoba.
ku3a napisał(a):Wracajac do "Ship Of Dreams" - polecam kazdemu fanowi Marka. Do tej pory znalem tylko jeden album Davida, "Release", i rowniez bardzo mi sie podobal, wiec prawdopodobnie za jakis czas bede chcial poznac dalsza czesc jego dyskografii.
Davida Knopflera nigdy za bardzo nie trawiłem, chociaż miał kilka piosenek, które lekko mi się podobały. Byc moze się skuszę widząc dobre rezultaty na Twojej lisćie płyt.
Jest "Stokrotka" Icon_smile2
No i Zabili Mi Żółwia sie utrzymło Icon_smile2 Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.10.2007 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
tadzio3 napisał(a):Ciesze się z tego bardzo, że w końcu Muse został pobity. Mam tylko nadzieje, ze to nie jest jednotygodniowy "wybryk".
jest duza szansa, ze tak nie bedzie, tzn. ze to nie bedzie jednotygodniowe.
mialem napisac w komentarzu, ale w koncu zapomnialem - ciesze sie, ze Happysad w koncu na pierwszym, bo drugiej plycie sie to nie udalo. Byla 5 razy na drugim, ale szczyt byl okupowany przez plyte, ktora przez dlugie miesiace nia dala nikomu dojsc do glosu. Za to "Wszystko jedno" bylo na pierwszym az 10 razy Icon_exclaim
15.10.2007 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
No tak nie przeczytałem komentarza, a raczej jego 1 dwie linijki i błyskawicznie zjechałem na listę...no cóż ciekawy byłem po prostu Icon_razz2

Nie rozumiem tylko o co biega z tą MIA? Są dwie co się tak samo nazywają? To trochę dziwne :/ Rozumiem jakby dwa zespoły nazywały się tak samo np Genesis. Tak przykładowo, ale, że M.I.A?

Co z tego, że poczytałem komentarz..jak nie wyjaśniło się czy David to brat Marka czy nie, bo o to mi chodziło hmmm (sprawdza wikipedię)....a więc jego brat Icon_smile
Ciekawe czy równie dobry, ściągne coś z tej płyty..

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2007 02:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Nie rozumiem tylko o co biega z tą MIA? Są dwie co się tak samo nazywają?
a widzisz w ktorej kolumnie sa tytuly, a w ktorej wykonawcy? Icon_cool2
saferłel napisał(a):Co z tego, że poczytałem komentarz..jak nie wyjaśniło się czy David to brat Marka czy nie, bo o to mi chodziło
z Twojego komentarza natomiast nie wynikalo, ze jestes ciekaw czy to jego brat Icon_razz. Myslalem, ze chodzi Ci o to czy nie zrobilem bledu i nie chodzi o Marka.
saferłel napisał(a):Ciekawe czy równie dobry, ściągne coś z tej płyty..
nie pamietam w tej chwili jakie piosenki najbardziej mi sie podobaja, musialbym to w domu sprawdzic. Jak chcesz to Ci podesle tytuly. Tylko ze tego sie fajnie slucha w calosci. Pojedyncze kawalki chyba nie zrobia wielkiego wrazenia.
15.10.2007 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
ku3a napisał(a):Pojedyncze kawalki chyba nie zrobia wielkiego wrazenia.
na pewno nie po 1, 2,3-krotnym przesłuchaniu Icon_smile2 Ale jako całość - świetne

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.10.2007 03:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Hehe, patrz mimo 1 upomnienia nadal nie załapałem, hehe. Strasznie ślepy jestem. Hmmm z przyzwyczajenia myślę, że 1 jest zawsze wykonawca i tytuł (a, że ten artysta mi kompletnie nie znany, to wziąłem go za tytuł tym bardziej) Ale skoro komentowałem liste i patrzyłem na tytuły i artystów już to mnie nie usprawiedliwia Icon_biggrin

PS - od czasu gdy pojawiło się to u ciebie w ścisłej czołówce, naprawdę myślałem ciagle, że to TA M.I.A Icon_smile
No tak z mojego postu może nie wynikało konkretnie o brata....ale wierzę, że błędu byś nie zrobił : MARK A DAVID trochę się różnią Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2007 03:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):PS - od czasu gdy pojawiło się to u ciebie w ścisłej czołówce, naprawdę myślałem ciagle, że to TA M.I.A Icon_smile
wiem i dlatego juz wczesniej zwracalem uwage Icon_wink2
a teraz "za kare" musisz sie zapoznac z utworem "M.I.A." zespolu Avenged Sevenfold Icon_mrgreen .
15.10.2007 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Zapoznaje się właśnie Icon_smile 8 minut nieźle i to w dodatku nie ma żadnego edita...nie singiel i troszkę wiekowe już Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2007 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
i jak, da sie przezyc?
ku3a napisał(a):Moze juz za tydzien? Nie bedzie latwo, bo mam nadzieje, ze dojdzie kolejny konkurent - Avenged Sevenfold.
buuuuuuuu, premiera opozniona o 2 tygodnie! Plyta bedzie dopiero 30.10.
15.10.2007 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #15
 
Pierwszego nie znam, drugi kawałek w notowaniu bardzo fajny.
Znowu ta Stokrotka?
15.10.2007 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Dopiero teraz przesłuchałem, bo byłem na angliku, potem trochę nauki i płytka Annie Lennox Icon_wink

Czy da się przeżyć? Tak...nie dostałem zawału serca ani z powodu tego jak okropna mogłaby być ta piosenka, ani nie poznałem najlepszego kawałka w historii muzyki i wiedząc to nie odeszłem z tego świata w spokoju...

Fajne, mocne granie (choć spodziewałem się czytając jak ich ludzie tagują, czegoś równie mocnego jak Iron maiden Icon_razz2). I to jak na 1 przesłuchanie od razu mi się spodobało. Nowy album piszesz, że wychodzi? Z pewnością przesłucham Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2007 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
saferłel napisał(a):Dopiero teraz przesłuchałem, bo byłem na angliku
saferłel napisał(a):wiedząc to nie odeszłem z tego świata w spokoju...
a na polaka kiedy idziesz? Icon_wink2
saferłel napisał(a):Nowy album piszesz, że wychodzi? Z pewnością przesłucham Icon_wink
tak, ale mial byc juz dzisiaj, a tu sie okazuje, ze dopiero za 2 tygodnie...
15.10.2007 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Wszystkie 3 Happysady na niezłym poziomie, ale jakoś u mnie nie mogą się przebić. Być może uda się to Nieprzygodzie, ale tylko być może, bo 2 pierwsze podejścia spalone. Cieszy, że ciągle M.I.A. na pierwszym i znów na 3 Katie.
Czy dobrze rozumiem, że ta ostatnia nowość to z jakieś starszej płyty Maniców?
15.10.2007 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
tak, to starszy ich kawalek, na 85% go znasz Icon_smile2
ja mam go na wydanej kilka lat temu skladance "Forever Delayed".
15.10.2007 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
ku3a napisał(a):tak, to starszy ich kawalek, na 85% go znasz Icon_smile2
Jeżeli nie było na LP3 to na 99% nie znam.
15.10.2007 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości