Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #61
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
No i tak się jakoś stało, że kajman mnie przekonał...
Ta płyta jest tak siermiężna jak tylko można, nawet ten pseudo-dyskotekowy "Orion" nie potrafi niczego naprawić. Icon_twisted Choć muszę przyznać, że psioczyć na piosenki nagrane na wysokim poziomie zdarza mi się rzadko, no ale to jest Meta i jej najsłabsza płyta, to jakieś 7/10! Aha, mam tylko jedno zastrzeżenie, znowu coś się dzieje z wokalem, albo ja mam na to uczulenie. Chytry
[03] Master of Puppets (1986)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.11.2020 02:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Jak to jest siermiężne granie, to ciekawe co powiesz o "And Justice..." Icon_rolleyes
Sundrajta napisał(a):pseudo-dyskotekowy "Orion"
What??Icon_eek

To ja dla przeciwwagi:
Load

WOLNE MEDIA!!!
19.11.2020 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #63
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Sundrajta napisał(a):[03] Master of Puppets (1986)
jesteś niepoważny

neo01 napisał(a):Jak to jest siermiężne granie, to ciekawe co powiesz o "And Justice..." Icon_rolleyes
tu słowo "siermiężne" faktycznie pasuje, jak ulał, choć to i tak nic takiego przy "St. Anger"

zatem

St. Anger

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.11.2020 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #64
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Ech, Konradzie, znów mnie zaskakujesz i znów bardzo pozytywnie Icon_smile
Dobrze, że jesteś Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
19.11.2020 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #65
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
neo01 napisał(a):Jak to jest siermiężne granie, to ciekawe co powiesz o "And Justice..."
Jeszcze nie słuchałem. Icon_lol Zatem wszystko przed nimi w następnej kolejce (lub później).
neo01 napisał(a):What??
Dlatego napisałem pseudo, bo jak dla mnie trochę przypomina podróże Jarre'a, pewnie też dlatego że jest instrumentalny. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2020 05:00 PM przez Sundrajta.)
19.11.2020 04:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #66
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
500(2) Orion dyskoteką? 500(2)
Łojezu, tego nawet kajman by nie wymyślił!Icon_eekIcon_eek

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2020 05:45 PM przez Miszon.)
19.11.2020 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #67
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Ani "Master...", ani "Justice..." nie są wcale siermiężne, jeśli nie liczyć niektórych fragmentów sprawiających wrażenie grania na czas. Ale przecież to samo można powiedzieć o kilku ostatnich płytach. Wadą "Justice" są raczej słabsze kompozycje oraz kwestie brzmieniowe.

A albumu, na którym są "Master of Puppets" (dla mnie to jest top 5 piosenek Metallici!), "Welcome Home (Sanitarium)", "Disposable Heroes", czy właśnie "Orion", nic nie musi ratować. Icon_razz2 A mówienie o pseudo-dyskotece w tym ostatnim sprawia wrażenie, że niezbyt dokładnie się tego słuchało.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.11.2020 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #68
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Sundrajta napisał(a):Jeszcze nie słuchałem.
A to ciekawe. Bo piszesz, że
Sundrajta napisał(a):to jest Meta i jej najsłabsza płyta, to jakieś 7/10
Ciekawe więc, skąd takie zdanie/ocena.
Artur.O napisał(a):kwestie brzmieniowe
Właśnie to brzmienie brzmi Icon_wink bardzo siermiężnie. A poza tym stosunkowo mało tam melodyki, co pogłębia jeszcze to wrażenie. No i w ogóle płyta jest zupełnie fatalnie nagrana.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2020 06:35 PM przez neo01.)
19.11.2020 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #69
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
neo01 napisał(a):Ciekawe więc, skąd takie zdanie/ocena.
Z tego co dotąd przesłuchałem (mam na razie 5/11 albumów).
Miszon napisał(a):Łojezu, tego nawet kajman by nie wymyślił!
Czasem trzeba Was czymś zaskoczyć. Tyle że nie spodziewałem się, że tym określeniem wywołam takie zamieszanie! Czyżby porównanie Mety do dyskoteki aż tak razi? Bowiem w pewnych zakresach metalowcy wykorzystują podobne do tamtych emocje. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.11.2020 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #70
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Rażące jest z tych samych względów, co nazywanie kota domowego pseudo-wężem rzecznym.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.11.2020 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
neo01 napisał(a):Ech, Konradzie, znów mnie zaskakujesz i znów bardzo pozytywnie Icon_smile
Dobrze, że jesteś
To bardzo miłe -- dziękuję Icon_wink I wzajemnie!

Artur.O napisał(a):Wadą "Justice" są raczej słabsze kompozycje oraz kwestie brzmieniowe.
Zgadzam się z Neo, że brzmienie i słabsze kompozycje przy takim stylu grania przekładają się niestety na takie poczucie siermięgi. Nie sądziłem, że to napiszę, ale kolejny "Czarny album" (via "hurr durr koniec prawdziwej metalliki") jest jak oddech po "Justice".

A mam na świeżo, bo jednej słuchałem wczoraj, a drugiej słucham teraz po wieeeeelu latach przerwy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.11.2020 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #72
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
I to właśnie na "Czarnym" jest jedyny właściwy kandydat do nazwania go piosenką disco Icon_razz2

Radio Epsilon
19.11.2020 08:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #73
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
"Sad but true"?

Sundrajta napisał(a):Z tego co dotąd przesłuchałem (mam na razie 5/11 albumów).
Piszesz więc o 5 płytach, nawet nie wiadomo których dokładnie. Więc takie pisanie że najsłabsza płyta to 7/10 jest pozbawione sensu.

A z tą dyskoteką w "Orionie" to od biedy może się kojarzyć początkowy rytm (który jeszcze czasem wraca), ale później utwór się rozwija, trudno więc całościowo z czymś takim go kojarzyć.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2020 09:31 PM przez neo01.)
19.11.2020 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #74
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
neo01 napisał(a):"Sad but true"?
Enter Sandman

neo01 napisał(a):Piszesz więc o 5 płytach, nawet nie wiadomo których dokładnie. Więc takie pisanie że najsłabsza płyta to 7/10 jest pozbawione sensu.
Nie chcę być uszczypliwy, postaram się to powiedzieć delikatnie, ale nie pierwszy raz mam wrażenie, że Sundrajta sam do końca nie wie o czym pisze, więc na tę uwagę odnośnie Oriona nie zwracałbym szczególnej uwagi.
Chyba, że chodziło o moją codzienną listę nazwaną na cześć tego gwiazdozbioru, wtedy pseudo disco mogłoby nawet pasować Icon_razz2

Radio Epsilon
19.11.2020 09:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #75
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
(19.11.2020 06:32 PM)neo01 napisał(a):  Właśnie to brzmienie brzmi Icon_wink bardzo siermiężnie. A poza tym stosunkowo mało tam melodyki, co pogłębia jeszcze to wrażenie. No i w ogóle płyta jest zupełnie fatalnie nagrana.
(19.11.2020 08:13 PM)AKT! napisał(a):  Zgadzam się z Neo, że brzmienie i słabsze kompozycje przy takim stylu grania przekładają się niestety na takie poczucie siermięgi. Nie sądziłem, że to napiszę, ale kolejny "Czarny album" (via "hurr durr koniec prawdziwej metalliki") jest jak oddech po "Justice".
Przyznam, że nigdy zbytnio mnie brzmienie na AJFA nie kłuło, poza brakiem basu. Chyba mam na to po prostu większą tolerancję.
A czarną płytę również uważam za lepszą od Ajfy. Przemawia za tym pięć bardzo mocnych argumentów. Icon_razz2 No i wydaje mi się, że w tamtym czasie to była konieczna zmiana stylu, bo stylistyka thrash metalowa wyraźnie zaczynała się wyczerpywać (co właśnie czuć na Ajfie, gdzie chyba próbują grać trochę bardziej "progresywnie"); z czego Metallica wyszła obronną ręką (inne zespoły niekoniecznie), a ludzie którzy chcieliby, żeby Meta ciągle grała to samo, no cóż... lata później dostali Death Magnetic.

(19.11.2020 08:17 PM)EVENo napisał(a):  I to właśnie na "Czarnym" jest jedyny właściwy kandydat do nazwania go piosenką disco Icon_razz2
Czy chodzi o "Enter Sandman"?

(19.11.2020 09:27 PM)neo01 napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):Z tego co dotąd przesłuchałem (mam na razie 5/11 albumów).
Piszesz więc o 5 płytach, nawet nie wiadomo których dokładnie. Więc takie pisanie że najsłabsza płyta to 7/10 jest pozbawione sensu.
Też mnie ciekawi, o które płyty chodzi...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2020 09:47 PM przez Dobromiera.)
19.11.2020 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #76
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Odpada: [9] St. Anger

RUNDA III

[1] Kill 'Em All
[2] Ride the Lightning
[3] Master of Puppets
[4] ...And Justice for All
[5] Metallica
[6] Load
[7] Reload
[8] Garage Inc.
[10] Death Magnetic
[12] Hardwired... to Self-Destruct


Termin: niedziela 21:00

Radio Epsilon
19.11.2020 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
No teraz to już naprawdę czas:

Kill 'Em All

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.11.2020 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #78
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
No to teraz w końcu zabawa się zaczyna. I tez uważam, że czas w sam raz:

Death Magnetic

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.11.2020 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #79
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
W sumie to najchętniej pozbyłbym się teraz Reloada, co jest tym zabawniejsze, że Load to chyba mój faworyt. Mówię "chyba", bo gdy dzisiaj do niego wracam, to też już nie czuję tej chemii, co kiedyś, ale ciężar tamtej muzyki wciąż jest idealny pod moje gusta. Następca był dla mnie mocno rozczarowujący już od pierwszego odsłuchu.

Co do trashowego epizodu Mety, to nie dziwią mnie głosy na Kill'em All, bo to chyba faktycznie najsłabsza propozycja z czterech pierwszych. I jak tak analizuję sytuację po dwóch rundach, to ani jednego złego słowa na temat Hardwired - czyżby czarny koń? Icon_smile

Radio Epsilon
20.11.2020 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #80
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Ja już narzekałem na dwie ostatnie płyty Metachy łącznie. Icon_razz2

Reload faktycznie jest dość słaby - lepiej by było, jakby Metallica wydała jedną, zwartą płytę, zamiast dwu bardzo rozległych, zwłaszcza, że o ile Load się broni w dość dużych fragmentach, to Reload to chyba głównie odrzuty.

"Kill 'Em All" chyba ogólnie jest uznawany za najsłabszy z pierwszej czwórki, ale są jeszcze późniejsze płyty. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2020 02:09 AM przez Dobromiera.)
20.11.2020 02:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 47 983 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 842 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 638 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 787 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 8 080 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 075 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 549 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 032 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 815 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Przetrwają najsilniejsi - Led Zeppelin Dobromiera 224 9 522 27.08.2020 11:22 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości