Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indukti - Idmen
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 971
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Indukti - Idmen
[Obrazek: 29kxc0j.jpg]


Warszawska formacja Indukti ujawniła wczesniej szczegóły dotyczące ich drugiego albumu. Nosi on tytuł "Idmen" i trafi do sprzedaży już 24 lipca za sprawą wytwórni InsideOut Music GmbH. Krążek powstawał w TR Studios pod okiem Tomasza Roguli. Na płycie znajduje się 8 utworów, trwających w sumie 63 minuty. Zespół w studiu ugościł 5 muzyków - wokalnie zespół wspomogli: Nils Frykdahl (Sleepytime Gorilla Museum), Maciej Taff (Rootwater) i Michael Luginbuehl (Prisma), a instrumentalnie Marta Maślanka (cymbały) i Robert Majewski (trąbka).

Sam zespół opisuje płytę słowami: siła, bunt, indiańskie podania, zatopione dzwony, miłość, chaos, konanie i moc oszalała. Dodatkowo na stronie głównej można znaleźć parę tajemniczych wersów...

idmen gar toi panth' hos' eni Troie^i eureie^i
Argeioi Trôes te theôn iote^ti moge^san,
idmen d', hossa gene^tai epi chthoni pouluboteire^i

Wiemy, co niegdyś Grecy, Trojanie doznali
Nieszczęść, z bogów naprawy, na Ilionu polach,
Wiemy o wszystkich ziemskich dolach i niedolach.

... po których można się tylko domyślać co było inspiracją dla Indukti …..

Tracklista:

01. Sansara
02. Tusan Homichi Tuvota - voc. Nils Frykdahl
03. Sunken Bell
04. ...And Who's The God Now?! - voc. Maciej Taff
05. Indukted
06. Aemaet
07. Nemesis Voices - voc. Michael Luginbuehl
08. Ninth Wave

Oficjalna strona internetowa: http://www.indukti.art.pl
Myspace: http://www.myspace.com/indukti

Najbardziej zaskoczyły mnie utwory w których udzielali się wokalnie Frykdahl , Taff i Luginbuehl .

O ile po „Tusan homichi” spodziewałem się dostać kopa , to nie przypuszczałem że w dwóch pozostałych dostaniemy świetne wersje znanych poniekąd już utworów instrumentalnych z ostatniej EP-ki „czyli „Mantra” i „Force”. Icon_wink2
Pierwszy z nich „ Mantra” czyli AWTGN z wokalem Maćka Taffa to prawdziwy majstersztyk . I nawet ten trudny końcowy fragment, który był dla mnie dotąd ciężko strawny , staje się nagle krótkim uporządkowanym chaosem wyśpiewanym przez plemię Indian…. Icon_mrgreen .

Płyta jest dość trudna w odbiorze , ale jest to na pewno muzyczna całość, która jest zlepkiem różnych, często niepasujących do siebie części lub elementów.
Może właśnie to ma pobudzić wyobraźnię i wywołać wyjątkowe doznania….
Linki sobie daruję, bo namnożyło się ich już sporo w googlach…. Icon_wink2
12.07.2009 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 550
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
uuu...! Super! A bałem się, że już nie wrócą.
No i z racji pewnego gościa można prorokować pewną popularność tej płytki tutaj na forum.
Może być smakowicie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.07.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
Jeszcze kilka dni... Icon_biggrin3
12.07.2009 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ciekawe, co to za język? W każdym razie przez te wersy zachęcili mnie Icon_biggrin3
12.07.2009 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 550
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
prz_rulez napisał(a):Ciekawe, co to za język?
Z tego co widzę, to greka klasyczna.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.07.2009 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Trudno najwyżej misie dostanie...
Aro napisał(a):Nosi on tytuł "Idmen" i trafi do sprzedaży już 24 lipca
W Polsce premiera opóźni się. Na razie mogę tyle napisać.
17.07.2009 12:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Trzeba jak najszybciej mojemu tacie ten album polecić....chociaż ma go na dysku, to jednak nie słuchał z tego co pamiętam Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 01:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 971
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
abd3mz napisał(a):W Polsce premiera opóźni się. Na razie mogę tyle napisać.
uuuu fatalnie, choc na oficjalnej stronie nie ma takiego potwierdzenia.
saferłel napisał(a):Trzeba jak najszybciej mojemu tacie ten album polecić....chociaż ma go na dysku, to jednak nie słuchał z tego co pamiętam Icon_smile
Szkoda ze Twój Tata nie postuje list na mycharts , tak sobie dumam ze mogłaby byc ciekawa i jedną z moich ulubionych Icon_wink2
17.07.2009 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości