Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muse - The Resistance
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Muse - The Resistance
Nowy album brytyjskiej grupy ma ukazać się 14 września.

1. Uprising
The first song on The Resistance. Described as a "heavy rock take on Goldfrapp" in Mojo magazine, and features football-style chanting. Matt Bellamy describes it as a protest song about the banking situation.
2. Resistance
Resistance opens with piano and drums and has a Queen-esque chorus
3. Undisclosed Desires
A song inspired by contemporary R&B using a drum machine and vocoder-laden vocals. Matthew Bellamy plays neither guitar nor piano on "Undisclosed Desires", whilst Chris plays slap bass. The result is apparently very reminiscent of Depeche Mode.
4. United States of Eurasia
A song featuring stringed instrumentation reminiscent of the Lawrence of Arabia soundtrack by Maurice Jarre and falsetto vocals reminiscent of "Bohemian Rhapsody" by Queen, as well as embodying influence from Frédéric Chopin. United States of Eurasia ends with the sound of a missile launching.
5. Guiding Light
Apparently the first song on The Resistance with a guitar solo.
6. Unnatural Selection
Unnatural Selection opens with a church organ before drums and "powerful" sounding guitars begin, going on to be one of the more guitar-driven songs on The Resistance.
7. MK ULTRA
MK UTLRA has an electronic sound and powerful riffs.
8. I Belong To You
I Belong To You has a slow rhythm with some verses being sung in French. The song's latter part includes a bass clarinet solo
9. Exogenesis: Symphony
* Part I: Overture
* Part II: Cross Pollination
* Part III: Redemption
"Exogenesis: Symphony" is the last song on The Resistance,[1] and is split into three four-minute tracks, each separately named. It features an orchestra of "about 40 musicians" throughout, being described by Matt as "almost purely classical in style"

Myślę, że każdy zrozumie, bo nie chce mi się tłumaczyć.
Zapowiada się ciekawie. Sam jestem ciekawy tego utworu z nawiązaniem do Chopina Icon_razz
11.07.2009 05:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Ech, wyprzedziłeś mnie z tym tematem... Icon_razz
Wkurza mnie, gdy słyszę, że "trzyczęściowa symfonia w finale płyty jest niezwykłym nowatorstwem". Cóż, trzyczęściowa symfonia byłaby nowatorstwem w XVI wieku... Miałem nadzieję, że czeka nas coś fantastycznego, ale nie wiem, jak rozumieć "almost purely classical in style": klasyczna czy klasycystyczna?
Jeśli klasycystyczna, to ja podziękuję Icon_wink2

Moja prywatna galeria
11.07.2009 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #3
 
o mjussssss! Icon_lol

Goldfrapp, Depeche Mode, Queen, Chopin... no dobra, ale ja chcę Mjussa Icon_mrgreen

jakoś niezbyt mnie ten opis przekonuje, póki co oczywiście, nie wiem jak to brzmi więc nie oceniam po samym opisie, no ale. cóż, poczekamy, zobaczymy/usłyszymy. Icon_wink2

szkoda, że nie wydają tej płyty wcześniej... moze inaczej wpadliby do nas na promo koncercik 6.08... :roll: szkoda. Icon_frown
11.07.2009 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
Znalazłem jeszcze taki artykuł:
Artykuł z magazynu MOJO.

"Progressive stadium rock three ream up album five "

Tytuł: "The Resistance"
Wydanie: Środkowy wrzesień
Produkcja: Własna, z inżynierem dźwiękowym - Adrianem Bushby, mixowane przez Marka 'Spike' Stenta.
Piosenki: United States Of Eurasia, Uprising, Undisclosed Desires.
Brzmienie: "Jest nacisk na rytm i współczesne R&B na początku. To dodaje epiki i dziwności, następnie staje się współczesną muzyką klasyczną. Nie ma żadnych gości, chyba że policzysz basowy klarnet solowy i muzyków, którzy zwykle robią operę w La Scala "Matthew Bellamy.

Planeta Zienia załamuje się, ale nie martw się.
Devon-Lombardia trio Muse jest nastawione na ratunek globowych zasobów rocka z nowym albumem pełnym geopolityki, futbolowego chuligaństwa i R&B 21-go wieku. Album był przygotowywany w rodzinnym Devon i zarejestrował w domowym studiu wokalisty/gitarzysty Matta Bellamy'ego nad Jeziorem Como w północnych Włoszech.
"To dobrze idzie", mówi Bellamy. "Jest jeden utwór nazwany Uprising, który jest jak heavy-rock'owe ujęcie Goldfrapp. To ma styl piłkarskiego skandowania, z wszystkim wołającymi 'Oi!' w czasie ze snare drum. To znaczy, by być chuliganami skandującymi w proteście w bankowych sytuacjach (śmieje się). Jest też piosenka nazwana United States Of Eurasia, która pochodzi z książki nazwanej Wielka Szachownica Zbigniewa Brzezińskiego [polskiego pochodzenia doradca Jimmy'iego Cartera]. Brzeziński ma punktu widzenia dotyczący eurazjatyckiego lądu - Europy, Azji i Środkowego Wschodu, które koniecznie powinny zostać skontrolowane przez Amerykę, by zabezpieczyć zapasy oleju. On mówi bardzo pomysłowo o widzeniu świata jako szachownicy. To w połączeniu z oczywistym odniesieniem do stanu Eurazji z 1984 Orwella, podsunęło słowa do tej piosenki."
W takim razie raczej nastrój ambicji pokazywany na ich czterech poprzednich albumach - który być może osiągnął maksimum w trakcie dwóch nocy w 2007 na Stadionie Wembley [uchwycone na CD / DVD HAARP, nazwanym po programie badawczym USA High Frequency Active Auroral Research Program, projektcie przeznaczonym, by zbadać jonosfere i/albo skontrolować Rosje przez promienie kosmiczne]- nowy album Muse podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.
"Są pewne utwory," mówi Bellamy "na które naprawdę wpływ ma współczesne R&B, szczególnie Timbaland - ciężkie uderzenia, synkopy, bardzo melodyczne, rytmiczne partie wokalne. Dom [Howard, perkusista Muse] zrobił całe perkusyjne programowanie. Undisclosed Desire jest jak to. To jest pierwsza piosenka, którą zrobiliśmy, gdzie nie gram ani na gitarze ani na pianinie. Pod koniec album jest prawie czysto klasyczny w stylu. To nie jest orkiestracja, której normalnie oczekiwałbyś od zespołu rockowego i zrobiliśmy całe aranżacje i notacje. Byliśmy właśnie w Mediolanie, by zrobić orkiestralne nagranie z 40 muzykami - wielcy gracze i naprawdę otwarci na doświadczenia"
11.07.2009 05:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #5
 
Timbaland [Obrazek: ph34r.gif]
nie no, oni też?! [Obrazek: blink.gif]
a już się chciałam bardziej pozytywnie nastawić, ech.
11.07.2009 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Uzi, wygląda na to, że myślisz stereotypowo: Timbaland = smutne pipczenie dla dziesięciolatek.
11.07.2009 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #7
 
dotychczasowe produkcje tego pana mi się nie podobały, więc nie mam banana na twarzy kiedy czytam, że Muse też z niego "korzysta".

kto wie, może mnie zaskoczy[/-ą] i mi się to spodoba, ale póki co nie podchodzę do tego zbyt entuzjastycznie.
11.07.2009 05:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
To powinny być 4 najlepsze nagrania na płycie:

1. Uprising (heavy rock take on Goldfrapp? Wow, wow, wow....etc.. Icon_biggrin3 dobrze, że biorą przykład z lepszych Icon_wink2 no i piłkarsi refren od razu mi się z chorusem z ''Love Etc'' kojarzy heh )
2. Undisclosed Desires (super eksperyment może być, skoro wspomnianym już PSB wyszedł numer w takim stylu na ostatniej płycie, to czemu im miałoby się nie udać? Martwi mnie jedynie vocoder.)
3. MK Uktra (Muse już jest na tyle dojrzałym zespołem, że powinno poradzić sobie z electro-rockowym killerem)
4. Unnatural Selection (Jak mądrze pokierują siłą tych gitar, nie wejdą za bardzo na teren jakiegoś nudnego hard rocka, to powinno być dobrze....są w końcu organy)
..
..
..
5 - Exogenesis: Symphony (Czuję, że albo może z tego wyjść niezłe gówno, którym będą podniecali się różni rockowi fetyszyści....ale z drugiej strony może zaskoczą najlepszą suitą w 21 wieku)

+ piękne tytuły. Z góry daję im 1 gwiazdkę za nie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2009 06:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Timbaland sam sobie zrobił koło dupy osiągając międzynarodowy sukces z platikowym, tandetnym brzmieniem, a wcześniej robił naprawdę świetne hip-hopowe produkcje. Posłuchajcie choćby "Da Real World" czy "Miss E So Addictive" Missy Elliott. Ech, to były wspaniałe czasy dla czarnej muzyki, a teraz ze świecą szukać w mainstreamie czegoś godnego uwagi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2009 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):1. Uprising (heavy rock take on Goldfrapp? Wow, wow, wow....etc.. dobrze, że biorą przykład z lepszych
przyznam, że też wiążę nadzieje z tym kawałkiem. oby umiejętnie skorzystali z tego przykładu Goldfrapp. Icon_wink2
saferłel napisał(a):no i piłkarsi refren od razu mi się z chorusem z ''Love Etc'' kojarzy heh )
saferłel napisał(a):super eksperyment może być, skoro wspomnianym już PSB wyszedł numer w takim stylu na ostatniej płycie
yyyyyyyyh! ded! cholera jasna! zniechęcasz mnie! Icon_mrgreen
[miałam ochotę odnieść pewien fragment opisu do U2, ale się powstrzymałam, bo za U2 dostałabym opieprz, ech.]
saferłel napisał(a):4. Unnatural Selection (Jak mądrze pokierują siłą tych gitar, nie wejdą za bardzo na teren jakiegoś nudnego hard rocka, to powinno być dobrze....są w końcu organy)
a ja się obawiam, że ten kawałek okaże się klapą. no ale. się zobaczy. to tylko moje obawy.
saferłel napisał(a):+ piękne tytuły.
a mi się właśnie nie podobają.


no wiem, jestem sceptykiem i malkontentem.
chyba pójdę na terapię do fana Mjuss. Icon_lol może mnie przywoła do porządku. Icon_lol
11.07.2009 06:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Od twoich uwag i czepialstwa na temat PSB porzygać się można, więc tego nie będę komentował.

+ nie rozumiem jak takie tytuły mogą się nie podobać. Podaj mi garść lepszych z jednej płyty, z tego roku Icon_smile
+ jak można nie wierzyć w siłę organów Icon_razz2? (Unnatural Selection)

EDIT:

A pierwszym singlem ma być....''United States Of Euroasia'', nic z mojej złotej czwórki Icon_sad =

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2009 06:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
muse jak dm ? YES YES YES YES!!!!

czuje ze bedzie swietna plyta
12.07.2009 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
uzi napisał(a):Mjuss
Nie lubię przeróbek nazw - a szczególnie jednego z moich faworytów... Podobnie jak "depeszów", "francoli" i innych "bitli".

Uwielbiałem Muse swego czasu. Wtedy, gdy byli jeszcze stosunkowo nieznani w Polsce - w latach 2001-2004. Płyta "Origin of Symmetry" nadal mnie głęboko porusza. Na "Absolution" czekałem z wielkim zniecierpliwieniem. Rewelacyjne krążki.

"Black Holes And Revelations" też jest świetna, ale już inna. Muse zdobyli wielką popularność. Teraz są wielkimi gwiazdami... co paradoksalnie trochę mi przeszkadza. Już chyba nie są "moi". Teraz mają fanów, którzy nazywają ich "Mjuss"... Icon_razz Cóż, taka kolej rzeczy. Może tacy fani są "cool" - ja nie jestem.

Na nową płytę oczywiście czekam.

A tytuł ulubionego zespołu przypadł grupie, która wielkiej polularności nigdy nie zdobędzie. I dobrze. :->
13.07.2009 04:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Ona wszystko przerabia na ''takie coś'' - musisz się przyzwyczaić.


Ciekawe jest to co piszesz. U mnie coś się dzieje z DM w taki sposób, czuję, że nie są ''moi'', to chyba najbardziej popularny zespół z mojej czołówki w Polsce, bije inne swoją pozycją na polskim rynku o lata świetle. Tamte są raczej w cieniu...i to tak naprawdę jest fajne Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.07.2009 09:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #15
 
rozpoczęło się "szukanie skarbu" i podstrona http://www.muse.mu padła Icon_razz
13.07.2009 12:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Czemu zarejestrowali stronę na domenę Muozambiku ?Icon_smile

Mi też nie działa w momencie gdy chcę kliknąć register, ale z tego co się orientuje to chyba jeszcze i tak nie dałoby mi to możliwości ściągnięcia piosenki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.07.2009 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
 
ale to dziwne
wystarczy przeczytać kilka postów na forum
a ja ciągle nie moge się zarejestrować Icon_confused2
13.07.2009 02:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):+ nie rozumiem jak takie tytuły mogą się nie podobać. Podaj mi garść lepszych z jednej płyty, z tego roku Icon_smile
A mi się wydawało, że liczą się utwory, a nie ich tytuły...
14.07.2009 09:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Przecież rozpatrujemy tę kwestię w ramach ciekawostki, nie oburzaj się tak Icon_razz2 Po prostu stwierdzam, że tytuły mi się podobają, co jest....miłe Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.07.2009 10:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Jak się rozmawia o okładkach to też zaraz pojawiają się takie denne posty, że "to muzyka się liczy, a nie opakowanie" Icon_razz
Pfff, pewnie, że muzyka najważniejsza, ale wszystko się liczy: tytuły, okładka i milion innych rzeczy też.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.07.2009 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muse - WILL OF THE PEOPLE Szymek79 18 735 14.02.2023 03:36 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Muse - Simulation Theory Szymek79 1 578 31.08.2018 08:58 PM
Ostatni post: 1981
  Manic Street Preachers - Resistance Is Futile Szymek79 1 652 23.11.2017 05:13 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Muse - Drones Szymek79 20 4 648 20.07.2015 08:28 PM
Ostatni post: Tomekk
  Muse - The 2nd Law Szymek79 27 5 708 07.02.2013 06:49 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości