Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top zespołu Can
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Choć ogólnie zespół dość awangardowy, to później w karierze miał też przebój z prawdziwego zdarzenia (aż 26. miejsce na brytyjskiej liście):


Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.10.2020 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Kalypson napisał(a):Po prostu wolałbym, żeby wszystko zawsze odbywało się zgodnie z przyjętym zwyczajem/zasadami/regulaminem.
przyjmuję zasadę, że co nie jest zakazane jest dozwolone i póki co trwamy parę lat tutaj

Kalypson napisał(a):Ewentualnie taką decyzję można podjąć razem z osobą zgłaszającą.
podjąłem, a jakże Ok

Kalypson napisał(a):potem ktoś zarzuci, że on też chciałby 2 albo 3 tyg. czasu na swój top
trzy na pewno bym nie 'dał', a gdyby ktoś mógł wcześniej zgłosić i by chciał to jestem gotów do rozmowy

kajman napisał(a):Jeżeli ktoś zgłosił wcześniej propozycję to czemu nie zacząć wcześniej wrzucać propozycji?
ano właśnie, nie zdecydowałbym się na taki krok przy znanym podmiocie, u którego tydzień generalnie starcza dla wszystkich, tu jest naprawdę wyjątkowa sytuacja i mam nadzieję, że widzicie tę różnicę, spodziewałem się takiej Waszej reakcji i naprawdę tydzień dłużej nie zaszkodzi, a może komuś umożliwi poznanie podmiotu już na etapie zgłaszania, ważnym też etapie

neo01 napisał(a):Musiałbym chyba zdrowo oberwać w głowę, żeby słuchać 14 płyt grupy, o której nawet nie słyszałem.
Nie podoba mi się takie podejście - uważasz, że Artur by nam zawracał gitarę byle czym? Zresztą o tej nazwie powinieneś chociaż słyszeć, a to już jest powód by (ile możesz oczywiście) przesłuchać, w końcu uważasz się chyba za świadomego rockowego słuchacza?

neo01 napisał(a):I średnio mi się podoba takie wydłużanie i wchodzenie między wódkę a zakąskę z nowym topem.
pozwól, że to już ja w porozumieniu ze zgłaszającym będę decydował co jest ok, a co nie... otwarcie nowego topu Comie ujmy nie przyniesie

Sundrajta napisał(a):A jak się wymawia nazwę grupy, skoro to są Niemcy, po angielsku Kaen, czy jak piłkarza Borussii Dortmund, reprezentanta Niemiec tureckiego pochodzenia, który nazywa się Emre Can (Czan)?
doczytałem, że chodziło im o tureckie określenie na pozytywne nastawienie do życia... ale jest to opcja... wszakże jedna okładka wiosny jeszcze nie czyni ... jeden z członków sugerował skrót na Komunizm - Anarchizm - Nihilizm Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2020 10:40 PM przez thestranglers.)
19.10.2020 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #23
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
To ja może dla równowagi powiem tylko, że nie widzę kłopotu z wcześniejszym otwieraniem przyjmowania propozycji Icon_wink To nie taka różnica, czy ktoś zgłosi piosenkę dzisiaj, czy za tydzień.

Radio Epsilon
19.10.2020 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #24
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Akurat Can pod względem rozmiarów dyskografii niespecjalnie się różni od każdego innego giganta rocka. 14 płyt to dużo, ale faktycznie czy każdy tu słuchał wszystkich płyt Rolling Stones, T.Love, czy P.O.D.? Icon_wink W moim przypadku odpowiedź brzmi nie x4, a mimo to mniej-więcej wiadomo, co u każdego z nich jest najważniejsze, najbardziej kultowe itd. Przy czym przez to, że Can zupełnie nie jest zespołem mejnstrimowym i do tych słabszych płyt docierają niemal wyłącznie fani, to to jest jeszcze bardziej uwypuklone.

Za parę dni mogę służyć podpowiedzią przy zgłaszaniu propozycji; obecnie ogarniam Lao Che, a potem topową Comę.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.10.2020 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Dżan czy tam Kaen, słucham właśnie trzeciej ich płyty... O rany cóż to za dziwo, Icon_lol niby aranżacyjnie jest naprawdę nowocześnie, zważywszy że jest to rock 1971 (Spotify oferuje nam wersję Remastered), ale kompozycyjnie i wokalnie (podkreślę dla mnie) nie do przyjęcia! Domyślam się, że wtedy nie tylko w Polsce, lecz nawet w świecie mało kto potrafił tak grać i to jest ich ewidentny atut, tylko u mnie plasują się tuż obok takiej muzyki jak hardstyle, czyli że od czasu do czasu tego posłucham, ale na pewno nie żyję takimi rytmami, aha i za ich najsłabszy punkt uważam wokalistę Damo Suzukiego, a dla mnie ta strona jest bardzo ważna (o ile nie decydująca) w muzyce. Icon_idea Najmocniejszy to na pewno ten wszechobecny pulsujący rytm, im dłużej słucha się tych dźwięków, tym bardziej one wciągają (jak chodzenie po bagnach). Icon_twisted
I być może faktycznie gdybym poznał tę kilkanaście razy, to na tyle utkwiła by w mej pamięci, że naprawdę zaczęła by mi się podobać, ale wolę nie ryzykować. Icon_wink
Zatem jeszcze zapewne jutro posłucham pozostałych "gigantów" i wtedy podejmę decyzję co z tym fantem zrobić?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.10.2020 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
EVENo napisał(a):otwarcie nowego topu Comie ujmy nie przyniesie
Ujmy na pewno nie, ale może zmniejszyć liczbę oddanych głosów. Wszak jest przecież 14 płyt do odsłuchania...

thestranglers napisał(a):Nie podoba mi się takie podejście - uważasz, że Artur by nam zawracał gitarę byle czym? Zresztą o tej nazwie powinieneś chociaż słyszeć, a to już jest powód by (ile możesz oczywiście) przesłuchać, w końcu uważasz się chyba za świadomego rockowego słuchacza?
To naprawdę nie chodzi o to kto zgłasza albo że ja lekceważę taki czy inny wybór.
Po prostu nie planuję zgłębiać tej muzyki. Niestety o zespole nie słyszałem, ale też nie dziwię się, bo jak już wspomniałem, nie są to moje klimaty i słuchanie w większych ilościach takiej muzyki jest dla mnie męczące. A słuchanie muzyki ma być dla mnie przede wszystkim przyjemnością, tak więc pozwól że będę podchodził do tego na swoich zasadach. Przesłuchałem to co mi Spotifaj podpowiedział i na razie mi wystarczy. Wolę zająć się słuchaniem akurat innych rzeczy. Sorry...

WOLNE MEDIA!!!
19.10.2020 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
neo01 napisał(a):Ujmy na pewno nie, ale może zmniejszyć liczbę oddanych głosów.
nie myślę - już widać po dwóch głosach, że kto chce/ma czas ten posłucha i jednego i drugiego podmiotu w wystarczającej dla niego porcji, a kto nie... ten zagłosuje w Twoim topie i bez problemu zgłosi propozycję tu

neo01 napisał(a):Wszak jest przecież 14 płyt do odsłuchania...
naprawdę nie dodałem opcji że 'można'? Icon_wink

neo01 napisał(a):słuchanie muzyki ma być dla mnie przede wszystkim przyjemnością
z tego też powodu ktoś może sobie odpuścić Comę - weź to proszę pod uwagę
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2020 11:12 PM przez thestranglers.)
19.10.2020 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
neo01 napisał(a):Musiałbym chyba zdrowo oberwać w głowę, żeby słuchać 14 płyt grupy, o której nawet nie słyszałem.
to jest mimo wszystko bardzo zaskakujące ze na forum bądź co bądź muzycznym już któraś osoba deklaruje otwarcie, że nie słyszała o can

rozumiem nie słuchać can, nawet nie słyszeć can, ale nie słyszeć o can? Icon_wink

nie żebym jakkolwiek kogokolwiek próbował na tej podstawie oceniać, po prostu jestem szczerze zdziwiony Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2020 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #29
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
(19.10.2020 11:11 PM)thestranglers napisał(a):  
neo01 napisał(a):słuchanie muzyki ma być dla mnie przede wszystkim przyjemnością
z tego też powodu ktoś może sobie odpuścić Comę - weź to proszę pod uwagę

Tak bardzo w punkt Icon_mrgreen

Ja to widzę tak, że temat został założony, bo prędzej czy później założony być musiał. Ja chyba z półtorarocznym wyprzedzeniem deklarowałem, że zgłoszę T.Love i już wtedy można było założyć temat. Po co? Ano po to, żeby był, bo przecież i tak będzie Icon_lol Podejrzewam, że ten temat też zgaśnie na jakiś tydzień.

Radio Epsilon
19.10.2020 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #30
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Halleluwah
Paperhouse
20.10.2020 01:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #31
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
I'm So Green

Radio Epsilon
20.10.2020 02:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 502
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Faktycznie, kompletnie zapomniałem że jest taki zespół! A w latach 90 czy na początku 00 coś tam ich słyszałem, ale nawet nie pamiętam jaką miałem o tym opinię.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.10.2020 07:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 502
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Ale dziwne, nic dziwnego że nie zapamiętałem.
To zdaje się taka lokalna, niemiecka wersja King Crimson, czy Yes, ale raz że gorsza instrumentalnie, dwa że bez wokalisty.
Z tego co mi podpowiedział yt na razie wybieram:

Dizzy Dizzy

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.10.2020 08:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
EVENo napisał(a):Podejrzewam, że ten temat też zgaśnie na jakiś tydzień.
Też tak myślę. I dlatego podtrzymuję zdanie, że zakładanie tego wątku tydzień wcześniej nie ma żadnego sensu (w przypadku Stonesów choćby pewnie przeciętny forumowicz znał z tytułu z 10 kawałków, więc na tej samej zasadzie powinien przejrzeć całą dyskografię, jeszcze znacznie obszerniejszą, żeby się zapoznać i zgłosić swoje propozycje - a raczej nikt tego aż tak skrupulatnie nie robi - skoro tam wystarczyło czasu, tu też bym się o to nie martwił; no i był jeszcze ten węgierski zespół - chyba jeszcze mniej znany...).

A co do Comy, to chodziło mi tylko o to, że ktoś może po prostu nie zdążyć, ewentualnie zapomnieć o oddaniu głosu, skoro jest otwarty nowy wątek z kolejnym podmiotem. Tak że nie wiem czy tak bardzo w punkt...
I żeby nie było, nie zamierzam kruszyć kopii o jakieś otwieranie wątków, po prostu nie lubię niepotrzebnego bałaganu, tym bardziej że była już podobna sytuacja z Węgrami i nie było wydłużenia, więc trochę to wygląda jakby tu byli równi i równiejsi.

AKT! napisał(a):rozumiem nie słuchać can, nawet nie słyszeć can, ale nie słyszeć o can?
nie żebym jakkolwiek kogokolwiek próbował na tej podstawie oceniać, po prostu jestem szczerze zdziwiony
Nie wykluczam że kiedyś mogłem słyszeć tę nazwę, ale jeśli tak było to musiała mi szybko wylecieć z głowy. Zawsze żyłem przede wszystkim rodzimą sceną muzyczną plus oczywiście to co docierało do mnie najpierw przez tv, potem przez radio... A w ostatnich latach, gdzie jestem lepiej zorientowany chyba niczego znaczącego nie wydali, więc trudno było o nich usłyszeć.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2020 09:38 AM przez neo01.)
20.10.2020 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
nie ma się co tłumaczyć; po prostu dla mnie to zawsze była integralna część szeroko pojętego kanonu, stąd zdziwienie Icon_wink ale kanony są też różne, zdaję sobie sprawę, więc w sumie niepotrzebne to zdziwienie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2020 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Poczułem potrzebę wyjaśnienia, that's all Icon_smile (chyba bardzo mi brakuje rozmów z ludźmi ostatniego czasu Icon_wink).
Teraz sprawa jest jasna.

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2020 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #37
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
(20.10.2020 08:17 AM)Miszon napisał(a):  To zdaje się taka lokalna, niemiecka wersja King Crimson, czy Yes, ale raz że gorsza instrumentalnie, dwa że bez wokalisty.
Co proszę? Żarty się ciebie trzymają. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.10.2020 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
pisanie o Can, że są lokalni, bo nie pochodzą z USA lub UK jest przykre

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2020 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 502
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
(20.10.2020 06:38 PM)AKT! napisał(a):  pisanie o Can, że są lokalni, bo nie pochodzą z USA lub UK jest przykre
Lokalna nie w negatywnym znaczeniu tylko po prostu nie są z UK, tylko z Niemiec.

Poza tym przesłuchałem kilka numerów i moje skojarzenia były takie a nie inne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2020 10:04 PM przez Miszon.)
20.10.2020 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #40
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
(19.10.2020 10:31 PM)thestranglers napisał(a):  Zresztą o tej nazwie powinieneś chociaż słyszeć, a to już jest powód by (ile możesz oczywiście) przesłuchać
prawdopodobnie nie słyszałem nigdy świadomie ani jednego utworu.
i nie wstyd mi nawet z tego powodu, bo sądzę, że jest parę tysięcy zespołów, które warto znać, a o których nie mam pojęcia.

ale...
wszedłem na RYM i - mimo, że ichnie rankingi traktuję z dużym przymrużeniem oka to jednak Icon_eekIcon_eekIcon_eek
płyty z roku 1973:
1. The Dark Side of the Moon - Pink Floyd
2. Future Days - Can
3. Innervisions - Stevie Wonder
4. Larks' Tongues in Aspic - King Crimson
5. Houses of the Holy - Led Zeppelin
6. Selling England by the Pound - Genesis

posłuchałem.
normalnie psychodelia.
tylko nie wiem o czym pisze Miszon, bo ja tam słyszę wokal Icon_wink2
chciałem napisać, że czekam na rekomendacje co powinno być w tym topie, ale jednak zdecydowałem sam.
rok 1973 i 1972.

Future Days
Sing Swan Song

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.10.2020 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top zespołu Travis thestranglers 137 10 939 12.04.2021 10:23 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) thestranglers 168 4 631 23.03.2021 08:01 AM
Ostatni post: kajman
  Mychartsowy Top zespołu Tool thestranglers 186 6 702 16.06.2019 04:13 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Mychartsowy Top zespołu Rush thestranglers 130 6 521 03.05.2019 10:41 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości