Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Top 30 - Notowanie 216
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
Po setnym zwycięstwie? Ale tutaj jest sugestia, żeby po setnym ukończonym wyścigu. To by nie miał tych 92.
25.10.2020 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 422
Dołączył: Aug 2017
Post: #62
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
Porównanie do sportu jest moim zdaniem bardzo przesadzone, ponieważ ich życie jest podporządkowane temu co robią. Natomiast my tu mówimy o dwóch utworach, które bardzo długo (zdecydowanie za długo) przebywają w jakimś błahym zestawieniu na niszowym forum (swoją drogą w ogóle fora teraz już nie są tak popularne, jak kiedyś).
Co do limitów, to na mojej liście wszystkie kawałki (nawet te najlepsze) mogą być maksymalnie 20 tygodni. Niektórym się to pewnie nie podoba, ale jak widać są też tacy, który to popierają.
25.10.2020 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
kajman napisał(a):To tutaj jesteś za ograniczeniem długości pobytu utworu w zestawieniu, a tam nie? Dlaczego te dwie zabawy mają się rządzić innymi prawami?

Lista classic a bieżąca to jakby trochę co innego...

kajman napisał(a):Tak mi przyszło do głowy, że FIFA ustala, że zawodnik może zagrać w reprezentacji kraju co najwyżej 100 razy albo MKOl postanawia, że zawodnik może zdobyć co najwyżej trzy złote medale (niech nie zabiera miejsca innym).

No faktycznie masz co do czego porównywać Icon_wink Icon_lol

EVENo napisał(a):Lewis Hamilton wygrał właśnie 92. wyścig w swojej karierze, bijąc przy tym rekord Schumachera. Wyobrażacie sobie, gdyby ustawiono limit i po setnym zwycięstwie kazano mu zakończyć karierę?

Taaa, a Ty np zarabiasz na życie tym, że postujesz listę, głosujesz na ten czy tamten kawałek i od tego zależy czy na chleb będziesz miał?

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2020 06:21 PM przez chris975.)
25.10.2020 06:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
chris975 napisał(a):Lista classic a bieżąca to jakby trochę co innego...
Inne nagrania, ale zasady takie same. Bo dlaczego miały by być inne.
chris975 napisał(a):No faktycznie masz co do czego porównywać
A czemu nie. Chodzi o to samo.
25.10.2020 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #65
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
chris975 napisał(a):Taaa, a Ty np zarabiasz na życie tym, że postujesz listę, głosujesz na ten czy tamten kawałek i od tego zależy czy na chleb będziesz miał?
Nie, to artyści zarabiają na życie tym, że postuję listę, głosuję na ten czy tamten kawałek i od tego zależy czy mają oni na chleb.

Radio Epsilon
25.10.2020 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
(25.10.2020 06:27 PM)EVENo napisał(a):  
chris975 napisał(a):Taaa, a Ty np zarabiasz na życie tym, że postujesz listę, głosujesz na ten czy tamten kawałek i od tego zależy czy na chleb będziesz miał?
Nie, to artyści zarabiają na życie tym, że postuję listę, głosuję na ten czy tamten kawałek i od tego zależy czy mają oni na chleb.

Hmm to jeżeli od Twojej listy i Twoich głosów na tym forum zależy być albo nie być jakichś artystów to nie mam więcej pytań.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2020 06:39 PM przez chris975.)
25.10.2020 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #67
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
chris975 napisał(a):Hmm to jeżeli od Twojej listy i Twoich głosów na tym forum zależy być albo nie być jakichś artystów to nie mam więcej pytań.
"Bez was nie byłoby nas" - Muniek Staszczyk, 2014 Icon_wink

Radio Epsilon
25.10.2020 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #68
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
EVENo napisał(a):artyści zarabiają na życie tym, że postuję listę, głosuję na ten czy tamten kawałek i od tego zależy czy mają oni na chleb
robisz mi dzień tym stwierdzeniem, a tak w ogóle to nie zamierzam przestać głosować na Archive, żeby nie było... ale niestety innych wola słabnie, więc akurat z tym nagraniem będziecie mieć niedługo spokój
25.10.2020 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 696
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #69
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
Jak widać większość jest niestety przeciw wprowadzeniem limitu spędzenia utworu na liście. Bardzo dziwna polityka panuje na Mycharts Top 30 i Mycharts Classic Top 20. W zeszłym tygodniu pisałem, że prawdopodobnie od przyszłego roku już nie będę głosował i chyba zmierza to w tym kierunku. Nie zamierzam głosować m.in. na kawałek/ki, które/ych nie lubię, gdy fajnych jest mniej niż 10. Przydałoby się więcej głosujących, którzy mają podobne gusta muzyczne co ja.

Podwójna Gorąca 20
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2020 12:10 AM przez kacper130700.)
26.10.2020 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
"dziwna polityka", bo Tobie nie pasuje? Icon_biggrin3 gdyby było po Twojej myśli to byłaby polityka normalna? Icon_wink2
(26.10.2020 12:02 AM)kacper130700 napisał(a):  gdzie nie ma badziewnego utworu "Pola" Muńka Staszczyka
zaskoczyłeś mnie tym podpisem. bardzo . zupełnie inaczej Cię odbierałem.
ale Twoje prawo. moje prawo mylić się co do oceny osób.

a każdy z nas ma prawo do głosowania na coś co lubi,
albo może nie głosować wcale.
takie prawo też jest i ma je każdy użytkownik tego forum.

dlatego nikt nikogo do głosowania zmuszał nie będzie.
i mam nadzieję, że nikt również nie będzie zmuszał nikogo do niegłosowania lub ograniczy mu taką możliwość.
chyba, że taka będzie wola większości.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.10.2020 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 696
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #71
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
(26.10.2020 12:27 AM)Yacy napisał(a):  "dziwna polityka", bo Tobie nie pasuje? Icon_biggrin3
Nie tylko mi.

(26.10.2020 12:27 AM)Yacy napisał(a):  gdyby było po Twojej myśli to byłaby polityka normalna? Icon_wink2
Gdyby mi zasady odpowiadały to jakże by inaczej.

(26.10.2020 12:27 AM)Yacy napisał(a):  
(26.10.2020 12:02 AM)kacper130700 napisał(a):  gdzie nie ma badziewnego utworu "Pola" Muńka Staszczyka
zaskoczyłeś mnie tym podpisem. bardzo . zupełnie inaczej Cię odbierałem.
ale Twoje prawo. moje prawo mylić się co do oceny osób.
Jednak ktoś patrzy na to co mam napisane w sygnaturce XD "Pola" od początku uważam za koszmarek. Nie da się tego słuchać. Napis zmodyfikowałem wczoraj i zniknie jak numer "Pola" wyleci z forumowej listy XD Oczywiście, że nikt nie musi się zgadzać z moją opinią.

(26.10.2020 12:27 AM)Yacy napisał(a):  a każdy z nas ma prawo do głosowania na coś co lubi,
albo może nie głosować wcale.
takie prawo też jest i ma je każdy użytkownik tego forum.
Oczywiście, ale widzę, że kawałek "Pola" jest sztucznie utrzymywany na liście i przydałoby się jakieś ograniczenie, a "Pola" jakoś wyróżnić.

(26.10.2020 12:27 AM)Yacy napisał(a):  dlatego nikt nikogo do głosowania zmuszał nie będzie.
i mam nadzieję, że nikt również nie będzie zmuszał nikogo do niegłosowania lub ograniczy mu taką możliwość.
chyba, że taka będzie wola większości.
Ja nikomu nie zabraniam głosować, jedynie mogę sam zrezygnować z dalszej zabawy, o czym poinformuję jak będę chciał tak postąpić, żebym nie otrzymywał wiadomości prywatnych od kajmana o głosowaniach. Lista wtedy będzie bardziej alternatywna, czyli dla większości lepsza. Ja tu tylko psuję listę swoimi głosami.

Podwójna Gorąca 20
26.10.2020 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #72
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
Widzę, że Twój bul jest większy niż nasz. Historia pokazała, jak takie manewry działają i Pola szybko z MT30 nie zniknie.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2020 05:37 AM przez EVENo.)
26.10.2020 01:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
kacper130700 napisał(a):Bardzo dziwna polityka panuje na Mycharts Top 30 i Mycharts Classic Top 20.
Nie bardzo rozumiem co w niej dziwnego? Chyba wielką rzadkością są listy na których istnieje ograniczenie czasu pobytu utworów. Chyba na Billboardzie na liście płyt Ciemna była w top dwieście dziesiątki lat (szczegółów nie pamiętam, bo niezbyt mnie to interesowało, ale kilka osób o tym w różnych miejscach pisało).
kacper130700 napisał(a):Nie zamierzam głosować m.in. na kawałek/ki, które/ych nie lubię, gdy fajnych jest mniej niż 10.
Mi się też takie sytuacje zdarzały. I też mógłbym napisać, że za mało jest porządnej muzyki i za dużo badziewnego disko. Ale skoro jest to tak zadecydowali głosujący.
kacper130700 napisał(a):Nie zamierzam głosować
Twoja decyzja. Skoro Ci się nie podoba to nie bierzesz w tym udziału. Całkowicie to rozumiem, bo sam bym się wycofał w sytuacji, która jest dla mnie dyskomfortem (przy czym u mnie raczej z powodu zasad niż zestawu utworów).
Yacy napisał(a):moje prawo mylić się co do oceny osób.
Przyznam się, że tutaj Ciebie nie rozumiem. Ma prawo nie lubić pewnych utworów i ma prawo o tym pisać. Nie widzę w tym nic złego.
Yacy napisał(a):każdy z nas ma prawo do głosowania na coś co lubi
Każdy z nas ma prawo głosować (tutaj całkowita zgoda) i każdy ma prawo pisać, że mu się to nie podoba. Nawet jeżeli przyjmuje to formę manifestacji.
Yacy napisał(a):chyba, że taka będzie wola większości
Ja raczej zrezygnuję niż się większości podporządkuję.
kacper130700 napisał(a):Gdyby mi zasady odpowiadały to jakże by inaczej.
Tylko że to są zasady, które chyba nigdzie nie obowiązują. I bardzo dobrze.
kacper130700 napisał(a):od początku uważam za koszmarek
Masz prawo. Ja też uważam utwór za słaby, ale nie wiem czy na Twojej liście znalazłbym coś, co uznałbym za lepsze. Ale to moje prywatne odczucie i mam do niego prawo.
kacper130700 napisał(a):żebym nie otrzymywał wiadomości prywatnych od kajmana o głosowaniach
Wysyłam je tylko w pierwszym notowaniu, w którym dana osoba nie zagłosowała, więc nawet jeżeli to pewnie jakoś to przeżyjesz.
kacper130700 napisał(a):Ja tu tylko psuję listę swoimi głosami.
Gdybym patrzył w ten sposób to psuła by ją ponad połowa głosujących.
26.10.2020 08:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #74
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
(26.10.2020 08:28 AM)kajman napisał(a):  każdy ma prawo pisać, że mu się to nie podoba. Nawet jeżeli przyjmuje to formę manifestacji.
ale przecież ja napisałem, że ma prawo, tylko inaczej odbierałem Go tu i na forum.lp3 i dlatego bardzo mnie zaskoczył ten wpis. i zaskoczyłby niezależnie od utworu o jakim by to napisał. chodzi właśnie o tę manifestację i "dziwne zasady".
(26.10.2020 08:28 AM)kajman napisał(a):  Ja raczej zrezygnuję niż się większości podporządkuję.
to jest szantaż! Icon_razz
nie napiszę tego co Ty, ale...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.10.2020 09:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 696
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #75
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
(26.10.2020 09:00 AM)Yacy napisał(a):  
(26.10.2020 08:28 AM)kajman napisał(a):  każdy ma prawo pisać, że mu się to nie podoba. Nawet jeżeli przyjmuje to formę manifestacji.
ale przecież ja napisałem, że ma prawo, tylko inaczej odbierałem Go tu i na forum.lp3 i dlatego bardzo mnie zaskoczył ten wpis. i zaskoczyłby niezależnie od utworu o jakim by to napisał. chodzi właśnie o tę manifestację i "dziwne zasady".
Ale mnie nie ma przecież na forum.lp3 Icon_lol

Podwójna Gorąca 20
26.10.2020 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #76
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
kajman napisał(a):Skoro i tak się to likwiduje to jaki sens tak długo na to czekać.
Jeszcze raz napiszę - nie ma żadnych decyzji w tym temacie. Czy to będzie 2021, 2022 czy 2025 to tylko gdybanie. Piłeczka leży po stronie ciała UE złożonego z przywódców państw, którzy się w ogóle nie kwapią do podjęcia tematu. I nie sądzę, żeby w najbliższym czasie to się zmieniło. Niestety.
kajman napisał(a):Jakby ludziom wszystkie utwory się nudziły to nie miałby żadnego sensu jakikolwiek top wszechczasów, gdyż te wszystkie utwory by się już znudziły.
A nie wziąłeś pod uwagę, że coś się może znudzić, żeby potem znów "odżyć"? Ja tak mam co chwilę. Gdyby utwory się nie nudziły, toby zalegały dzisięcioleciami na listach przebojów.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2020 09:39 AM przez neo01.)
26.10.2020 09:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #77
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
neo01 napisał(a):Gdyby utwory się nie nudziły, toby zalegały dzisięcioleciami na listach przebojów.
Chyba zapomniałeś do kogo to mówisz Icon_razz2

A tak na poważnie, to Pola też się kiedyś znudzi. Tylko po prostu jeszcze nie teraz Icon_wink

Radio Epsilon
26.10.2020 09:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
neo01 napisał(a):nie ma żadnych decyzji w tym temacie
szkoda, bo akurat do pracy mógłbym iść w ciemnościach, ale kiedy wracam i jest ciemno to jakoś źle mnie to nastraja.
EVENo napisał(a):Chyba zapomniałeś do kogo to mówisz
No nie. U mnie żaden utwór na razie nawet osiem lat nie przebywa.
26.10.2020 11:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #79
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
kajman napisał(a):No nie. U mnie żaden utwór na razie nawet osiem lat nie przebywa.
Spokojnie, poczekamy Icon_biggrin

Radio Epsilon
26.10.2020 12:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #80
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 216
Nie będę się odnosił do konkretnych wypowiedzi - ale moim zdaniem niektórzy mają dziwne myślenie. Każdy głos jest tak samo ważny, to nie jest wina głosujących, że jedna piosenka im się podoba i na nią głosują, a druga nie. Tutaj ludzie mają takie brzmienia we krwi, jakie mają, jest bardziej na rockowo, niż popowo, ale nie ma się co na to obrażać. Trudno, życie.

PS. Swoją drogą - nie bardzo rozumiem tej fascynacji "Polą" - dla mnie, mimo całej sympatii do Muńka, naprawdę niestrawny numer.
26.10.2020 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości