Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 MICHAEL JACKSON
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
za chwil parę pierwsza odsłona właściwego TOPU Icon_arrow piąta 10-tka ukaże się tu kilka minut po 22-ej Icon_smile2
29.06.2009 09:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
HIStory to nierówny album i teraz się o tym przekonuje bo właśnie słucham. Miał kilka killerów, ale też niewypałów i utworów poniżej ówczesnej formy Michaela. Chociaż to już bym zmierzch tak naprawdę....i tak, ta różnorodna stylistyka trochę mnie dobija, ale może o to chodziło. Nowa historia, nowe horyzonty.

PS - ale cover Beatlesów jest świetny, gdyby nie kilka zbędnych szczególików...Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.06.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #23
 
saferłel napisał(a):cover Beatlesów jest świetny, gdyby nie kilka zbędnych szczególików...Icon_wink

domyślam się, że właśnie teraz po raz pierwszy usłyszałeś tą wersję Come Together? Icon_wink2
jeśli tak, to strasznie frapujące, że muzykę może ktoś odkrywać 14 lat po tym, jak ktoś inny ją odkrył, i równie mocno się teraz nią zachwycać Icon_mrgreen



PS. w piątej 10-tce będa 2 utwory z HIStory Icon_wink2
29.06.2009 10:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
 
Listoholik napisał(a):o tym przekonasz się już za chwil parę, na pewno jeszcze dziś Icon_smile
ale ja tylko zapytałem czy słuchałeś? Icon_wink2 Znaczy sie tak Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.06.2009 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Nie, pisałem kilka razy, że dyskografię MJ znam bardzo dobrze począwszy od 1979 roku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.06.2009 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #26
 
TOP 50


Oficjalne odliczanie zaczynam od płyty Off The Wall, jeszcze z lat 70-tych.
Prawdopodobnie, gdy szykowałem się codziennie rano do przedszkola, to mama mi ją puszczała Icon_wink2 No i proszę, co to ze mnie wyrosło Icon_wink2

Przy niektórych utworach będą linki, to moje propozycje, abyście nie szukali po necie, tylko zobaczyli polecane przeze mnie clipy.
Miejsca 50 i 48, to chyba pierwsze z dorosłych teledysków Michaela, polecam!
Polecam także, trochę jako żart, clip z pozycji 44, wtedy była moda na takie teledyski (powstał on rok po pamiętnym ‘Land Of Confusion’ Genesis, po dziś dzień uważany za jeden z clipów wszechczasów).
Jeśli ktoś nie zna Michaela jako lalki, to polecam ‘Speed Demon’ Icon_smile2




50. She's Out Of My Life [(1979) Off The Wall]
49. Rock With You [(1979) Off The Wall]
48. Don't Stop 'til You Get Enough [(1979) Off The Wall]
47. Say Say Say (feat. Paul McCartney) [(1983) Pipes Of Peace]
46. The Girl Is Mine (feat. Paul McCartney) [(1982) Thriller]
45. Wanna Be Startin' Somethin' [(1982) Thriller]
44. Speed Demon [(1987) Bad]
43. Come Together [(1995) HIStory] *cover The Beatles z 1969 roku
42. Money [(1995) HIStory]
41. Keep The Faith [(1991) Dangerous]
29.06.2009 10:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
saferłel napisał(a):PS - ale cover Beatlesów jest świetny, gdyby nie kilka zbędnych szczególików...Icon_wink
To jedyny kawałek na "HIStory", który został nagrany na długo przed sesją nagraniową tego krążka, bo w 1987 na potrzeby filmu "Moonwalker". Później w 1992 kawałek został b-sidem singla "Remember the Time", zanim ostatecznie w 1995 ukazał się na "HIStory", w nieco zresztą innej wersji Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2009 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
''Speed Demon'' jakoś nigdy nie wyróżniał się dla mnie na ''Bad''. Widzę, że wspomniani Beatlesi już się pojawili Icon_smile I to w kilku wersjach. Niestety ''Say, Say, Say'' bardzo niziutko. ''Money'' za wysoko. ''Rock With You'' też pewnie zbulwersuje starych fanów ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.06.2009 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Utwory z "Off the Wall" i duety z Paulem zdecydowanie za nisko. Ja stawiam "OTW" właściwie na równi z "Thrillerem", jeśli chodzi o płyty Jacko.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2009 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
aaktt napisał(a):
saferłel napisał(a):PS - ale cover Beatlesów jest świetny, gdyby nie kilka zbędnych szczególików...Icon_wink
To jedyny kawałek na "HIStory", który został nagrany na długo przed sesją nagraniową tego krążka, bo w 1987 na potrzeby singla "Moonwalker". Później w 1992 kawałek został b-sidem singla "Remember the Time", zanim ostatecznie w 1995 ukazał się na "HIStory", w nieco zresztą innej wersji Icon_smile2

To ciekawe co piszesz, nie wiedziałem o tej, a starych wersji tego nagrania pewnie przez to nie słyszałem. Ale ta wyprodukowana w 95 jest wystarczająco fajna Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.06.2009 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #31
 
Listoholik napisał(a):47. Say Say Say (feat. Paul McCartney) [(1983) Pipes Of Peace]
46. The Girl Is Mine (feat. Paul McCartney) [(1982) Thriller]
nie ta kolejnośc i duuużo za nisko. Szczególnie SSS... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.06.2009 10:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #32
 
Yacy napisał(a):duuużo za nisko

Prosze Pana, to już jest finałowa 50-tka, tu nic nie jest nisko, tylko wszystko bardzo wysoko Icon_wink2
29.06.2009 10:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
saferłel napisał(a):''Speed Demon'' jakoś nigdy nie wyróżniał się dla mnie na ''Bad''.
Zgadzam się. Według mnie chyba najsłabszy kawałek z tej płyty.

Cytat:''Money'' za wysoko.
Zdecydowanie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2009 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):
saferłel napisał(a):PS - ale cover Beatlesów jest świetny, gdyby nie kilka zbędnych szczególików...Icon_wink
To jedyny kawałek na "HIStory", który został nagrany na długo przed sesją nagraniową tego krążka, bo w 1987 na potrzeby singla "Moonwalker". Później w 1992 kawałek został b-sidem singla "Remember the Time", zanim ostatecznie w 1995 ukazał się na "HIStory", w nieco zresztą innej wersji Icon_smile2

To ciekawe co piszesz, nie wiedziałem o tej, a starych wersji tego nagrania pewnie przez to nie słyszałem. Ale ta wyprodukowana w 95 jest wystarczająco fajna Icon_smile
*filmu "Moowalker" oczywiście Icon_wink2

A one się różniły jakimiś szczegółami z tego co wiem, i czasem trwania, tamta była o 1:25 dłuższa.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2009 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #35
 
TOP 50 MICHAEL JACKSON


Z tą 5-tką jest jeszcze stosunkowo łatwo, ale wszystko co wyżej, już potencjalnie może pukać do pierwszej 10-tki… Więc teraz tylko 5-tka, wyjątkowo taneczna 5-tka, w podobnym do siebie klimacie, żeby krokiem Michaela rozgonić burzę, która właśnie roztoczyła się nad Łodziąâ€Ś



40. History [(1995) HIStory]
39. Dangerous [(1991) Dangerous]
38. Morphine [(1997) Blood On The Dance Floor]
37. D.S. [(1995) HIStory]
36. Scream (duet with Janet Jackson) [(1995) HIStory]




[Obrazek: michael_jackson_m.jpg]
29.06.2009 10:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
miejsca 41-50 to trochę nie moja bajka, bo ja najbardziej lubię Michaela od płyty "Bad", a "Dangerous" to dla mnie ukoronowanie wszystkiego.
dlatego też zdecydowanie bardziej podobają mi się miejsca 36-40, a z nich szczególnie "Scream", które było u mnie na pierwszym. i "History" bardzo lubię. i "Dangerous". o, i "Morphine" jeszcze Icon_mrgreen .
29.06.2009 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #37
 
ku3a napisał(a):miejsca 41-50 to trochę nie moja bajka

oj, bajek w tym TOPIE, to będzie przynajmniej kilka Icon_smile2
więc dla każdego coś dobrego, w tym i dla Ciebie, obiecuję Icon_wink2

widzisz, a z kolei aaktt ceni sobie te 'pierwsze' płyty: [(1979) Off The Wall] i [(1982) Thriller]
i pisał wyżej, że to, co z nich sie juz pojawiło, jest zdecydowanie za nisko ;/

zatem ilu userów, tyle bajek, ale mój TOP jest tylko JEDEN Icon_mrgreen




aha, i sądze, że z piątej 10-tki lubisz najbardziej 'Money' Icon_mrgreen



[Obrazek: PicImg_Michael_Jackson_press_03a0.JPG]
29.06.2009 11:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #38
 
Łoooł szybko poleciałeś z topem.
W nieszczęśliwej nie ma jakichś moich hajlajtów, ale wiele utworów po prostu lubię. Z tego co wyżej 'Don't Stop 'Til You Get Enough' oraz 'Wanna Be Startin' Somethin'' najlepsze, moim zdaniem. A z ostatniej piątki bardzo lubię 'Scream'Icon_wink)

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.06.2009 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #39
 
furbul napisał(a):A z ostatniej piątki bardzo lubię 'Scream'Icon_wink

Scream, jako najdroższy videoclip w historii, stosunkowo nisko, ale jakoś zawsze mniej mnie zachwycał od innych utworów... dokładnie od 35 innych utworów Icon_wink2
29.06.2009 11:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #40
 
u mnie właśnie Scream wybrzmiał Icon_smile2 to plus History to chyba najlepsze utwory z tej piątki. Piszę "chyba", bo muszę to wszystko sobie posłuchać... Ale mam nadzieję, że wyżej będzie bardziej znajomo Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.06.2009 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości