Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 48 z 12.10.07
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 48 z 12.10.07
Tym razem lista nieco spokojniejsza od ostatniej, bo na górze spokój, tylko 5 nowości + 1 powrót, nie za dużo wielkich skoków i spadków. Ale jednak...
1. Jest nowość w 10. Anja Garbarek jest jednym z ciekawszych muzyków ostatnich lat. Zarówno jako wykonawca jak i kompozytor. Robert Wyatt z kolei to stary wyjadacz i też znakomity muzyk. Nagrał piosenkę Ani, zaprosił ją do współpracy i ta wersja Stay tuned jest rewelacyjna. A debiutuje na 5 miejscu tylko dlatego, że pierwsza czwórka jest po prostu niesamowita.
2. Wprawdzie Teraz i tu spadło o 2 oczka, ale i tak Anna Maria jest niekwestionowaną królową tego notowania. To co nienazwane i Zrób co możesz to nadal 2 pierwsze miejsca mojego zestawienia.
3. W zeszłym tygodniu wydawało się, że House of wax już osiągnęło wszystko co mogło, bo powoli zaczęło się obsuwać. A tym razem niespodziewanie z 20 na 7.
4. Zeszłotygodniowe nowości poradziły sobie w tym tygodniu dobrze. Wprawdzie Civilians spadło o jedno oczko, a Prey nawet o 2, ale w tym drugim przypadkupo prostu nie zdołało odeprzeć bardzo silnego ataku jednej piosenki nowej, a drugiej, która coraz bardziej mnie zachwyca. O AMJ już pisałem, a pozycje utrzymała także Another face in a window. Lekki awans zanotowała Arc of the curve. Natomiast 2 najniższe zeszłotygodniowe nowości zaliczyły 2 największe skoki w zestawieniu: I had a dream o 23 miejsca na 18, a Nightmowes aż o 31 na 15.
5. Było o jednej nowości, teraz o pozostałych 4. Zanosiło się, że The first pink yell zawojuje zestawienie. Szybko dotarło do 19 i niespodziewanie tam stanęło. Z kolei Piosenka starych kochanków szła powoli i uparcie do przodu, żeby zawędrować na 24. Zanosiło się początkowo, że Niebo sierpniowe zatrzyma się w poczekalni, a ono pojawiło się na 36. Oczko niżej The great divide, które musiało swoje odczekać w poczekalni.
6. Był to tydzień klęski dla 3 uznanych firm rockowych. Porcupine Tree z jedną piosenką spadło, a z drugą wypadło poza 50. Wszystkie 3 piosenki White Stripes poleciały w dół. No i Placebo. Wprawdzie Broken promise w ostatniej chwili uratowało miejsce w 10, to Running up that hill z 5 poza tąże 10 wypadło.
7. Nie może natomiast narzekać Anjelique Kidjo. Wprawdzie Djin djin i Gimmie shelter nie zmieniły swoich pozycji, ale są to pozycje 3 i 12, więc bardzo wysokie.
8. Nie zabijaj awansowało tylko o 2 mijsca, ale jest już na miejscu 4, co dla tak niekonwencjonalnego utworu jest wynikiem znakomitym.
9. Me and mrs Jones niestety nie zdołało tym razem odeprzeć silnego ataku i wyllądowało poza 10.
10. Dla Bjork też był to zły tydzień. Innocence spadło, a Earth intruders powędrowało do leżakowni.
11. Po kryzysie zebrała się Bossanova z Augustowa i po pięknym skoku jest 31.
12. Rosetta stoned coraz bardziej spada, a Right in two pokazuje, że nie darmo było 23 razy na miejscu 1 miejscu i powraca do 10. Inna sprawa, że nawet w swojej najlepszej formie miałoby poważne problemy, żeby załapać się do obecnej piątki.
13. Niestety nie jest to ta sama Katie, co na poprzednich płytach, przynajmniej w tej piosence. Pewnie miejsce If you were a sailboat sprzed tygodnia było szczytem jej możliwości, bo tym razem nie zdołała go utrzymać. P.S. Po przesłuchaniu 2 kolejnych piosenek z płyty też jak na razie nie jestem zachwycony.
14. Hump de bump pokazywał się ostatnio z jak najlepszej strony, ale to już stary utwór i tym razem nie miał już siły, co zaowocowało spadkiem o 17 miejsc.
15. Skoro o kryzysach mowa, to teraz o kryzysie Fair to Midland. April fools and eggmen dwa tygodnie temu było w 2 dziesiątce, by tym razem trafić do 5, a Dance to the manatee po efektownym powrocie do zestawienie tydzień temu tym razem zanotowało spadek.
16. No to może teraz nieco optymistyczniej. Po raz kolejny powróciło do zestawienia Better, które debiutowało w zestawieniu 10 tygodni przed Toolem.
17. Ale jak koniec, to nie może być pogodnie, więc dodam, że spadło też Free.

1. 1. 6 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. 2. 2 ZRÓB TO CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
3. 3. 3 DJIN DJIN - Anguelique Kidjo & Alicia Keys & Branford Marsalis
4. 6. 7 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
5. N. 1 STAY TUNED - Robert Wyatt & Anja Garbarek
6. 4. 2 PREY - Recoil
7. 20. 4 HOUSE OF WAX - Paul McCartney
8. 11. 35 RIGHT IN TWO - Tool
9. 9. 2 ANOTHER FACE IN A WINDOW - Antimatter
10. 7. 16 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe
11. 10. 20 LIGHTS - Archive
12. 12. 7 GIMME SHELTER - Anguelique Kidjo & Joss Stone
13. 8. 14 ME AND MRS JONES - Michael Buble
14. 15. 2 ARC OF THE CURVE - Fish
15. 46. 2 NIGHTMOVES - Kurt Elling
16. 5. 23 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
17. 13. 5 ANGEL - Chaka Khan
18. 41. 2 I HAD A DREAM - Gary Moore
19. N. 1 THE FIRST PINK YELL - Calfornia Stories Uncovered
20. 21. 25 MOTOREK - Grzegorz Turnau
21. 17. 17 RAG AND BONE - The White Stripes
22. 24. 14 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
23. 23. 9 UNTIL THE END - Norah Jones
24. N. 1 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz Dwa Trzy
25. 16. 4 FREE - Marcus Miller & Corinne Bailey Rae
26. 25. 7 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
27. 22. 7 NO LLORES - Gloria Estefan
28. 26. 23 TERAZ I TU - Anna Maria Jopek
29. 30. 9 SOLAR WINDS - Devin Townsend
30. 29. 2 CIVILIANS - Joe Henry
31. 48. 16 BOSSANOVA Z AUGUSTOWA - Basia Stępniak-Wilk & Andrzej Poniedzielski
32. 35. 6 IGOREK - Plateau
33. 19. 23 ICKY THUMP - The White Stripes
34. 32. 3 THE HEART OF SATURDAY NIGHT - Diana Krall
35. 18. 24 HUMP DE BUMP - Red Hot Chili Peppers
36. N. 1 NIEBO SIERPNIOWE - The Gruz Brothers Band
37. N. 1 THE GRAET DIVIDE - Gino Vanelli

38. 31. 3 IF YOU WERE A SAILBOAT - Katie Melua
39. 27. 7 INNOCENCE - Bjork
40. 34. 10 KINGDOMS OF RAIN - Soulsavers
41. 33. 15 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
42. 28. 16 ROSETTA STONED - Tool
43. 36. 6 APRIL FOOLS AND EGGMEN - Fair to Midland
44. 38. 8 ELEPHANT GUN - Beirut
45. 47. 13 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
46. 37. 13 M.I.A. - Avenged Sevenfold
47. 44. 16 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
48. 39. 8 YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (YOU JUST DO AS YOU'RE TOLD) - The White Stripes
49. 45. 10 NIENASYCENIE - Less Is More
50. P. 18 BETTER – Regina Spector


No i jeszcze poczekalnia. Warto zwrócić uwagę na piosenki iLiKETRAiNS i Kurta Ellinga, którym niewiele zabrakło do 50. Możliwe że za tydzień będą tam już po 2 piosenki tych wykonawców.
42. 10 SYMPATHY FOR THE DEVIL PART 666 - Sweet Noise
THE DECEPTION - iLiKETRAiNS
AND WE WILL FLY - Kurt Elling
LONDYN 8:15 - IRA
THE FUNERAL - Band Of Horses
49. 3 MY ASHES - Porcupine Tree
STOKROTKA - Radosław Rakocz
GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti
NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
RUN AWAY - Digitalllove
50. 5 THE UNTHINKING MAJORITY - Serj Tankian
RAINBOWARRIORS - CocoRosie
TEENAGERS - My Chemical Romance
DOGS - Damien Rice
UNFURL - Katatonia
MESIBAT KITA - HaIvrit
PRISM # 1 - Stateless
DOWN BOY - Yeah Yeah Yeahs
DOWN HERE - Stateless
SPINDRIFT - Rush
DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree
PUTTING HOLES IN HAPINESS - Marilyn Manson
U-TURN (LILI) - AaRON
HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
I NEED TO WAKE UP - Melissa Etheridge
WIOSNA - Zabili Mi Żółwia
SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
HEART IT RACES - Architecture in Helsinki
IMPERIAL BODYBAGS - Manic Street Preachers
DREAMING WITH A BROKEN HEART - John Mayer
I WISH I COULD HAVE LOVED YOU MORE - Candie Payne
TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
END OF THE WORLD - Ash
ILLEGAL ATTACKS - Ian Brown & Sinead O'Connor
1234 - Feist
MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
MY HUMPS - Alanis Morisette
GIRL WHO PLAY GUITARS - Maximo Park
IT'S NO OVER - DAUGHTRY
FROZEN - Within Temptation
MOHEROWY NINJA - El Dópa
THE BLEEDING - Five Finger Death Punch
WRECKING BALL - Viva Voce
ERA RETUSZERA - Nosowska
DANSE RUSSE - Hurt
FUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
EVA - Nightwish
BURN MY SHADOW - UNKLE
A BEAUTIFUL LIE – 30 Second To Mars

Na zakończenie wprowadzona tydzień temu leżakownia.
14. 5. 25 EARTH INTRUDERS - Bjork
40. 44. 3 DEAR MR PRESIDENT - Pink
43. 34. 20 EVERYBODY TAKES A TUMBLE - The Waterboys
NIUE - Husky
COME BACK - Pearl Jam
11.10.2007 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Anna Maria nie zwalnia tempa Icon_smile2
Stokrotka i Londyn 8:15 tylko w poczekalni, :->

.
11.10.2007 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
stavanger napisał(a):1. Anna Maria nie zwalnia tempa Icon_smile2
2. Stokrotka i Londyn 8:15 tylko w poczekalni, :->
1. Ale przyspieszyć to już raczej za bardzo nie może.
2. Jakoś się nie przebiły. Ale lista jest silna jak nigdy. Dwa miesiące wcześniej pewnie walczyłyby o 30.
11.10.2007 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Gary Moore ostro do góry Icon_smile2

Nowości raczej nieznane oprócz starych kochanków Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
12.10.2007 12:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Konrad napisał(a):1. Gary Moore ostro do góry Icon_smile2
2. Nowości raczej nieznane oprócz starych kochanków Icon_mrgreen
1. W pewnej chwili wyglądało, że będzie jeszcze ostrzej, ale na finiszu trochę stracił.
3. Mam wrażenie, że nie w Twoim stylu, no może poza Californią.
12.10.2007 07:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
w czolowce narobilo sie sporo piosenek ktorych nie znam, trzeba bedzie nadrobic jak znajde wiecej czasu...
tym razem notowanie mniej korzystne na piosenek ktorym kibicuje, no ale trudno.
12.10.2007 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #7
 
kajman napisał(a):Anna Maria jest niekwestionowaną królową tego notowania.
Andzia górą! Czy w przyszłym tygodniu pozycje 1 i 2 zamienią się miejscami? Trudny to wybór i sam bym się chyba wahał, chociaż wg mnie najlepsze piosenki albumu to:
1. TO, CO NIENAZWANE
2. ZRóB, CO MOżESZ
3. NAGLE / SPRóBUJ MóWIć KOCHAM
12.10.2007 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):w czolowce narobilo sie sporo piosenek ktorych nie znam
A tak z ciekawości, to patrząc u mnie od góry, to których nie znasz?
12.10.2007 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Jopkolog napisał(a):Andzia górą! Czy w przyszłym tygodniu pozycje 1 i 2 zamienią się miejscami? Trudny to wybór i sam bym się chyba wahał, chociaż wg mnie najlepsze piosenki albumu to:
1. TO, CO NIENAZWANE
2. ZRóB, CO MOżESZ
3. NAGLE / SPRóBUJ MóWIć KOCHAM
Przyznam się, że z powodu chronicznego braku czasu na słuchanie udało mi się tylko raz odsłuchać ID w dobrych warunkach i od razu zachwyciły mnie te trzy utwory i to w tej samej kolejności. W niedobrych warunkach rzucił mi się jeszcze w uszy początek Spróbuj. I podejrzewam, że gdyby Nagle nagle dostałoby szansę na mojej liści, to mogłoby trafić na 3 miejsce, a pierwsze 2 pozostałyby bez zmian. I myślę, że pierwsza 2 jeszcze długą nią będzie i to w tej samej kolejności.
12.10.2007 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
kajman napisał(a):A tak z ciekawości, to patrząc u mnie od góry, to których nie znasz?
TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
ZRÓB TO CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek (nie moge powiedziec, zebym znal, bo slyszalem tylko w Poczekalni, no i nie cale)
DJIN DJIN - Anguelique Kidjo & Alicia Keys & Branford Marsalis (tu nie jestem pewien czy tego nie slyszalem, ale chyba jednak nie)
STAY TUNED - Robert Wyatt & Anja Garbarek
PREY - Recoil
HOUSE OF WAX - Paul McCartney

wiec prawie cala scisla czolowka...
potem jest juz znacznie lepiej.
wyraznie trzeba nadrobic...
12.10.2007 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #11
 
Bardzo dobrze radzą sobie McCartney, Gary Moore i Kurt Elling, chociaż z innym utworem niz u mnie (ale ten mój jest już w poczekalni Icon_biggrin3 ); widzę, że do Fisha nie możesz się przekonać Icon_frown u mnie będzie chyba na 1 Icon_lol ale Gino Vannelli wszedł na 37 --- Bravo!!!
12.10.2007 05:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
caligoola napisał(a):1. Bardzo dobrze radzą sobie McCartney, Gary Moore
2. i Kurt Elling, chociaż z innym utworem niz u mnie (ale ten mój jest już w poczekalni Icon_biggrin3 );
3. widzę, że do Fisha nie możesz się przekonać Icon_frown u mnie będzie chyba na 1 Icon_lol
4. ale Gino Vannelli wszedł na 37 --- Bravo!!!
1. McCartney zaskakująco dobrze po poprzednim kryzysie, ale czołówka jest tak silna, że będzie ciężko trafić wyżej. Gary Moore z kolei powinien pójść za ciosem.
2. Zdecydowanie jednak tamten bardziej mi się podoba, a ten jak sobie poradzi to trudno mi powiedzieć. Może zaskoczy...
3. Nie mogę się przekonać? 14 miejsce to tak mało?
4. Tak się czaił no i w końcu wystrzelił. Gino zresztą zawsze budzi we mnie mieszane uczucia, bo miewa piosenki, które bardzo mi się podobają i takie, których nie jestem w stanie słuchać.
12.10.2007 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
kajman napisał(a):6. 4. 2 PREY - Recoil


a jednak spada, szkoda Icon_sad
13.10.2007 11:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
kajman napisał(a):5. N. 1 STAY TUNED - Robert Wyatt & Anja Garbarek


czy to jest singiel????
13.10.2007 11:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Czołówka mocna, chociaż niezupełnie w moich klimatach Icon_wink2 Honoru mojej listy bronią już praktycznie tylko Tool i Antimater Icon_smile2 No i jeszcze Devinek i MH pomału się przepychają w górę Icon_wink2 A nowej Rybki już skosztowałem i cieszę się że awansuje Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.10.2007 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #16
 
Hmmm... czemu tu nie ma nic co by mnie cieszyło? Wszystko spada Icon_smile2
14.10.2007 01:56 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Jopek dziwnym trafem zniknęła z mojego dysku zanim zdążyłem posłuchać tych 2 kawałków co są na czele u ciebie :/ A więć musze wszystko robić again.
Robie szerokie oczy na takie egzotyki jak numer 3.
Placebo i Michael spadają Icon_sad, ale już posiedzieli trochę. Ale spada też Recoil Icon_smile
Faktycznie dużo kawałków spada i dotyka to dobrych kawałków (Runing Up..) jak i słabych (Me And Mrs Jones).
TWS i Grzegorz Turnau dobijają do 30 tyg niedługo Icon_smile....no może w przypadku tego 2 jest niedługo.
2 singiel TWS z płyty radzi sobie przeciętnie, ostro spadł. Fair To Midland musze zgrać wreszcie album...singiel niezły.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2007 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):6. 4. 2 PREY - Recoil
a jednak spada, szkoda Icon_sad
No niestety, ale poziom czołowki tak niesamowicie silny, że nie dał rady. Ale pewnie sporo jeszcze w czołówce posiedzi, bo utwór rewelacyjny i godnie zastąpił Alelujah.
14.10.2007 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):5. N. 1 STAY TUNED - Robert Wyatt & Anja Garbarek
czy to jest singiel????
Przyznam się, że nie mam zielonego pojęcia. Ale jest duża szansa, bo jednak w zestawie do głosowania LP3 są głownie single.
14.10.2007 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
p.u.r.h. napisał(a):1. Czołówka mocna, chociaż niezupełnie w moich klimatach Icon_wink2 Honoru mojej listy bronią już praktycznie tylko Tool i Antimater Icon_smile2 No i jeszcze Devinek i MH pomału się przepychają w górę Icon_wink2 2. A nowej Rybki już skosztowałem i cieszę się że awansuje Icon_smile2
1. Faktycznie mniej utworów i w Twoim stylu i z Twojej listy, niż kiedyś, ale to i tak chyba jest niezły wynik.
2. Smacznego!
14.10.2007 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości