Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Motorniczy (1992)


Czy może istnieć większy banał, niż wstawienie różnych ujęć tramwaju do teledysku o tytule "Motorniczy"? Otóż tak. Można wstawić dynamiczne ujęcia zespołu rockowego do skocznej piosenki Icon_wink
Klip do Motorniczego oczywiście łączy ze sobą oba te banały. Typowe video, które powstało tylko po to, żeby powstać. A i tak - ocena wysoka. Bo czasem potrzeba tylko tyle Icon_wink Tutaj wypadło to po prostu dużo lepiej i naturalniej, niż w poprzednich klipach.

Swoją drogą, na sześć teledysków, mamy trzy z butelką alkoholu i trzy z czarno-białym filtrem Icon_razz2

Ocena: 60
Kicz TV: NIE

Radio Epsilon
04.08.2020 04:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #42
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
I Love You (1994)


No niestety, tutaj nie mam wiele dobrego do powiedzenia. Dziwactwa gonią dziwactwa, trochę flashbacków z Warszawy, ale teraz nawet ona wypada całkiem dobrze.
Już pierwszych dziesięć sekund pokazuje nam, że coś tu jest nie tak. Gitarzyści są całkiem nadzy, a na ulicy tańczy Azjata. A później jest już tylko gorzej, losowe przebitki z Japonii mieszają się z sauno-basenowym klimatem. Do rozebranych wioślarzy dołącza Muniek z bitą śmietaną i kawałkami kiwi na twarzy. Jego partnerka na krześle obok próbuje robić coś interesującego, ale jej nie wychodzi. Dobrze, że chociaż ładnie wygląda. Później dzieje się kilka innych durnych rzeczy, a podczas refrenu reszta zespołu śpiewa od niechcenia do kamery. Sidneya to nawet trzeba było zapętlić.

Ale najgorsze dzieje się od drugiej zwrotki, bo oto nadchodzi... fabuła. Tak, jakaś historyjka o kelnerze i karykaturze kobiety, która co gorsza kończy się happy endem w postaci pocałunku. W między czasie Mundasowi rozmazują śmietanę na twarzy, a nadzy gitarzyści zamieniają się w ubrane kobiety. Wszystko zmontowane jest na taśmie klejącej.

Jedyny fragment teledysku, który mi się podoba to ten, w którym Azjaci śpiewają piosenkę na karaoke. Ma to swój urok i jest dosyć zabawne, w odróżnieniu od całej reszty klipu.

Ocena: 20
Kicz TV: TAK

Radio Epsilon
04.08.2020 04:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
To nie jest miłość (1994)


Haha, znowu czarno-biały filtr Icon_biggrin Ale tym razem z umyślnym "osłabieniem" materiału. Taki efekt, aby światła się mocniej odbijały, dzięki czemu biel jest jak skarpetki Chajzera, a czerń... no czarna. Trudno wobec tego szukać tu szarości.

Klip nagrany podczas koncertu w Sulejówku. Ponownie, piosenka tego typu nie potrzebuje niczego innego. Skoczny, typowo koncertowy kawałek musiał doczekać się najprostszego teledysku z możliwych. I dobrze, oglądanie kapeli w szczytowej formie jest w porządku Icon_wink

Ocena: 50
Kicz TV: NIE

EVENo napisał(a):Wystawię też wstępne oceny, ale te będą mogły ulegnąć zmianie, gdy będę miał pełen obraz.
No już widzę, że Kochankowie dostali za mało.

Radio Epsilon
04.08.2020 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Jak mogłem zapomnieć o Muńku w kiwi...
Fajnie opisujesz, człowiek automatycznie zwraca uwagę na coś na co by normalnie jej nie zwrócił. Icon_smile
04.08.2020 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #45
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
thestranglers napisał(a):Fajnie opisujesz, człowiek automatycznie zwraca uwagę na coś na co by normalnie jej nie zwrócił
Dzięki. Wydaje mi się jednak, że każdy zwraca uwagę na to, na co chce. Ja swoimi opisami tylko narzucam swoją myśl Icon_wink

---

Bóg (1994)


Teledyski to ta dziwna gałąź branży artystycznej, gdzie losowe pomysły wrzucane do gara bez ładu i składu potrafią przynieść coś dobrego. Efekty takich zabiegów w poprzednich teledyskach były raczej marne, ale w Bogu wszystko zagrało tak, jak powinno. Wykorzystano tu multum zabiegów obróbki video, ale całość i tak wygląda dosyć spójnie. Huśtawka prawdopodobnie uratowała ten teledysk, temu kto "wniósł" ją na plan należą się brawa. Bo po co zespół ma po raz enty tylko szarpać struny, skoro może zamiast tego po prostu się huśtać na lewo i prawo? Icon_wink Choć z pozoru wykonanie tego klipu jest bardzo podobne do pozostałych, tutaj po prostu wyszło lepiej. Sceneria jest niby stała, a jednak różnorodna, a w pracy kamery też siedzi jakieś takie połączenie profeski z amatorką. Minimalizmu praktycznie nie da się odczuć.

Ocena: 60
Kicz TV: NIE

Radio Epsilon
04.08.2020 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Wakacje (1994)


Okej, wygląda na to, że dotarliśmy do pierwszego klipu, w którym wchodzą narkotyki Icon_biggrin Czyli takiego, w którym już naprawdę trudno skumać o co tu w ogóle chodzi.
Ciężko nie uśmiechnąć się pod nosem przy wejściu muzyków T.Love w pierwszym refrenie. Pomysł ten brnie jednak w nietypowym kierunku, ale interpretację pomalowanych twarzy zostawiam każdemu z osobna.
Ogółem to kolejny teledysk, który jest banalny, ale nieźle wykonany i miły w odbiorze.

Ocena: 60
Kicz TV: NIE

Radio Epsilon
04.08.2020 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #47
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
1996 (1996)


No, to wchodzimy już teraz na dobre w ten okres działalności zespołu, gdzie wyśmiewanie pewnych elementów życia, mediów, popkultury i polityki stało się jego głównym motorem napędowym. Sarkazm w "1996" przejawia się głównie we wstawkach "reklamowych", ale to nie humor jest jego najmocniejszą stroną.
Wysoka jakość wykonania widoczna jest od samego początku. Dobry wystrój, dobre ujęcia, dobra gra aktorska (jeśli można to tak nazwać). Rozczarowuje jedynie moment, w którym murzynka zaprasza Magillę do tańca, wygląda to trochę jakby zostało nagrane na dwóch osobnych planach zdjęciowych.
No i jak zwykle kilka zagadek, jak na przykład zinterpretować wycieranie krwi na podłodze po upadku bohatera? Czy to kolejny randomowy pomysł, czy jakaś głębsza wizja artystyczna? Icon_wink

W moich oczach skok jakościowy jest tu naprawdę spory.

Ocena: 80
Kicz TV: NIE

Radio Epsilon
04.08.2020 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #48
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Klaps (1996)


Muniek, ty chory po***ie! Icon_lol

Nie da się ukryć, że Klaps to kontrowersyjny obraz, z którego dzisiaj pewnie należałoby się ostro tłumaczyć. A jak było wtedy, nie wiem. Wiem natomiast, że to wybitnie niepopularny teledysk z zaledwie 12 tysiącami wyświetleń na YouTube i raczej nieprzychylnymi komentarzami.
Chyba nie muszę mówić, które sceny wzbudzać mogą największe oburzenie... no właśnie, mogą, ale nie muszą. O ile para sado-maso to prawdziwi rodzice tej dziewczynki, to wydaje mi się, że wszystko jest w granicach dobrego smaku. A jeżeli to zupełnie obcy jej aktorzy no to mamy zgrzyt, bo to faktycznie byłoby niehumanitarne. Nie chce mi się jednak wierzyć w taką wersję wydarzeń Icon_wink

Jest to jeden z tych teledysków, które mniej rozgarnięte społeczeństwo może bardzo, ale to bardzo błędnie zinterpretować. Mówię tutaj o ludziach, którym przeszkadza czerwona torebka w Teletubisiach. Chciano tu raczej dobitnie pokazać, że nawet w normalnej rodzinie mamusia lubi czasem dostać klapsa od tatusia. I to oczywiście tylko moje zdanie, ale wydaje mi się, że takie wychowanie skuteczniej uchroni dzieci przed ruchem LGBT, niż zrobi to Pan Prezydent swoimi wypowiedziami Icon_razz2

Wracając jednak do tematu, ponownie widzimy tu dobrze wykonany klip z pewnym przesłaniem. "Pierwszy raz" zespołu z green screenem wypadł całkiem przyzwoicie... z drobnym zastrzeżeniem. Po jaką cholerę ta przebitka na Sidneya, dwukrotnie podczas teledysku (pierwszy raz w 1:55)? Na co to komu? A dlaczego? No jest to na tyle dziwne i niepotrzebne, że obniża moją ocenę całości. Szkoda, bo to bardzo ciekawy materiał.

Ocena: 70
Kicz TV: NIE

Radio Epsilon
04.08.2020 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Nie znałem tego teledysku, bardzo on dziwny. Pewnie z założenia miał być śmieszny i miał może trochę szokować, ale raczej nie wyszło...
Słaby klip - jak większość od T.Love Icon_razz2
04.08.2020 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #50
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Jak żądło (1996)


xD

Ocena: 100
Kicz TV: TAK

Radio Epsilon
04.08.2020 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #51
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Nooo, jaka piękna najntisowa psychodelia! Icon_surprised Z warstwą muzyczną już w ogóle. Po co komu waporłejw jak można wziąć prawdziwy towar? Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.08.2020 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #52
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Dzień (1996)


Klip zrobiony tak źle, że aż dobrze. Sam pomysł całkiem ciekawy, ludzie to dłonie z doklejonymi twarzami. Technologia pozwalała czynić takie cuda, więc postanowiono to wykorzystać... No, ale technologia pozwalała czynić takie cuda w wątpliwej jakości, więc postanowiono, że cała reszta teledysku też będzie wątpliwej jakości Icon_lol Co tu dużo mówić, jest rok 96 to i wszystko wygląda jak gry komputerowe z tamtej epoki. Koślawe i imponujące tylko dla kogoś, kto nie widział wcześniej trójwymiaru na ekranie.

Powiem tak: efekty specjalne z oryginalnych Gwiezdnych Wojen nie zestarzały się tak źle, jak te z Mrocznego Widma. Dzień jest właśnie takim Mrocznym Widmem. W latach 90. pewnie wyglądał przyzwoicie i nowatorsko Icon_biggrin

Ocena: 50
Kicz TV: TAK

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2020 10:07 PM przez EVENo.)
05.08.2020 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #53
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Olej (1996)


Po co promować nowy album najlepszymi piosenkami na nim zamieszczonymi, skoro można go promować Olejem?
A więc ktoś naprawdę uznał, że dobrym pomysłem jest stworzyć teledysk właśnie do tej piosenki i że w teledysku tym Magilla i Perkoz powinni latać miniaturowym statkiem kosmicznym po toalecie, w której Muniek sika, Nazim wyciąga sobie papier toaletowy z przełyku, a Sidney tarza się w gównie. I nie ma co owijać w bawełnę, wyszło z tego niezłe gówno.

Z jakiegoś powodu jest to jednak tak imponujące, że trudno, aby nie zapadło w pamięć. Mówimy o zespole, który lada moment wyda Chłopaki nie płaczą i dzięki bogu, że to nie Olej stał się kultowy.

Ocena: 60
Kicz TV: TAK

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2020 10:19 PM przez EVENo.)
05.08.2020 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Chłopaki nie płaczą (1997)


Komentarz jest tu raczej zbędny Icon_wink Tutaj po prostu wszystko się udało, zaangażowanie zespołu nareszcie było takie, jak powinno, a wykonanie jest wręcz idealne. No i w odróżnieniu od wielu pozostałych klipów T.Love, ten ma sens, spójność, a do tego początek, rozwinięcie i zakończenie Icon_lol Dzieło!

Ocena: 100
Kicz TV: TAK

Radio Epsilon
05.08.2020 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Hoho, idealnym bym go nie nazwał, ale na pewno po raz pierwszy ich teledysk jest koherentny, co z moim dążeniem do porządku niezwykle w takich małych formach filmowych cenię. A z dzisiejszych spostrzerzeń jeszcze dwie rzeczy: myślałem, że prywatnych wstawek o członkach zespołu będzie więcej, no i zupełnie nie pamiętałem buntu w ekipie.
06.08.2020 06:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #56
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
thestranglers napisał(a):myślałem, że prywatnych wstawek o członkach zespołu będzie więcej, no i zupełnie nie pamiętałem buntu w ekipie.
A jakież to wstawki masz na myśli, opisowe czy rankingowe? Bo do powiedzenia na ich temat raczej mam niewiele, bo też cóż o nich mówić? A z solowych działalności na pewno muszę nadrobić Benedka i prawdopodobnie Perkoza. Tematu przecież nie zamykam Icon_wink

Mówiąc o buncie masz na myśli ten z 2006 roku? Jest spoko dokument na ten temat, właśnie na płycie T.Lovevideo. Jest przy nim nawet literówka (cyfrówka?), bo rok produkcji jest napisany 2001, prawdopodobnie miało być 2011.

Radio Epsilon
06.08.2020 07:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #57
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Kompletnie się nie zrozumieliśmy - od początku do końca miałem na myśli li tylko i wyłącznie wideoklip. Icon_lol
06.08.2020 07:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
thestranglers napisał(a):Kompletnie się nie zrozumieliśmy - od początku do końca miałem na myśli li tylko i wyłącznie wideoklip
Icon_mrgreen
Aha xD

No tak, "wypad z Ti Lawu" skierowane do Ziggiego na pewno dodaje uroku Icon_biggrin Ale w sumie dobrze, że się nie zrozumieliśmy, przynajmniej wiesz, że w zespole naprawdę był kiedyś bunt Icon_wink I to faktycznie przeciw Muńkowi (który uparł się, że nagrają piosenki z jego osobistymi, lecz jednocześnie naprawdę kiepskimi tekstami i pozostali muzycy nie potrafili przemówić mu do rozsądku).

Wracając do tematu indywidualności w teledysku to cóż... A czy Ty masz już swoją dziewczynę? Icon_biggrin

Radio Epsilon
06.08.2020 07:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
haha, jakkolwiek słodkie to się dziś wydaje to po prawdzie uwiarygadnia przekaz Spoko
06.08.2020 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #60
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Jest super (1997)


I kiedy wydawało się, że ta piosenka i ten teledysk nie mogą już być bardziej aktualne, wybuchła pandemia i ludzie faktycznie zaczęli nosić maski...

Tutaj musiano włożyć nieco więcej pracy, bo zaangażowany był nie tylko zespół, ale też wielu statystów. To oczywiście tylko takie małe dopowiedzenie, bo rzecz jasna najważniejszy jest przekaz. Sprawa na tyle poważna, że nawet Mundas założył garnitur. Do tego gazeta o wymownym, propagandowym tytule oraz dziennikarze, którzy fotografują bardzo ważne przecięcie bardzo ważnej wstęgi. A mi tylko jedno pytanie przychodzi na myśl - na ile podobne są dzisiejsze nastroje w kraju do tych sprzed 25 lat?

Ocena: 90
Kicz TV: NIE

Radio Epsilon
11.08.2020 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie EVENo 59 1 786 11.04.2021 01:14 PM
Ostatni post: kajman
  Każda Piosenka Foo Fighters Oceniona Przeze Mnie EVENo 23 1 484 02.03.2021 12:46 PM
Ostatni post: ku3a
  Każda Piosenka Bon Jovi Oceniona Przeze Mnie EVENo 32 2 191 09.12.2019 11:36 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości