Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Urszuli
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój top Urszuli
I jak zwykle na początek konkurs. Ale przed nim objaśnienia. Biorę pod uwagę utwory, które firmuje Urszula (mogą być razem z innym podmiotem wykonawczym), więc np Nocy komety pod uwagę nie biorę. Jeżeli chodzi o obstawianie pierwszego miejsca nie bierzcie pod uwagę Ja płaczę, bo przynajmniej część z Was wie, że to główny faworyt, chociaż wcale nie jest powiedziane, że zwycięży, ale na pewno będzie wysoko. W pytaniu o nazwę geograficzną chodzi o nazwę w podstawowej wersja, a nie jej pochodne. W pytaniu o płyty nie ma żadnych haczyków. Z dwóch płyt nie znalazłem nic ciekawego i tylko z nich. Przy otwieraczach i zamykaczach dopuszczalna jest odpowiedź tyle samo. Utwory z punktów 5 i 6 mogą, ale nie muszą znaleźć się w top 21 (być może jeszcze sam tego nie wiem).
Cały top:
1. Z ilu utworów będzie się składał top?
2. Jaki utwór zwycięży?
3. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy?
4. Z podstawowej wersji jakich dwóch płyt studyjnych z własnym (przynajmniej w większości) repertuarem nie pojawi się żaden utwór?
5. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór z nazwą geograficzną w tytule?
6. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany cover?
Top 21:
7. Z jakiej podstawowej wersji płyty studyjnej (pwps) poza Białą drogą będzie najwięcej utworów?
8. Ile będzie utworów pochodzących spoza pwps?
9. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany spośród nich?
Odpowiadać proszę do czwartku 16.04 g. 21.09 (być może termin będzie przesunięty).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2020 01:01 PM przez kajman.)
12.04.2020 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
RE: Mój top Urszuli
W ogóle się nie znam, ale polska artystka, którą jako tako kojarzę, więc:
1. 25
2. "Na sen"
3. Zamykaczy
4. Jednak 2 płyty, to zmienię na "Udar" i "Dziś już wiem", bo zdaje się że ostatnia może być nie najgorsza.
5. Nie wiem jaki, to niech będzie szczęśliwa 10.
6. To niech będzie 5.
7. Niech będzie debiut
8. Z 4
9. Znów 5.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2020 11:38 AM przez neo01.)
12.04.2020 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #3
RE: Mój top Urszuli
Dmuchawce, latawce, wiatr - ciekawe czy będzie w topie Icon_smile
12.04.2020 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mój top Urszuli
Dowiesz się.
12.04.2020 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Mój top Urszuli
1. Z ilu utworów będzie się składał top? 30
2. Jaki utwór zwycięży? Blues mimo to
3. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy? otwieraczy
4. Z podstawowej wersji jakich dwóch płyt studyjnych z własnym (przynajmniej w większości) repertuarem nie pojawi się żaden utwór? Malinowy król
5. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór z nazwą geograficzną w tytule? 11
6. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany cover? 5
Top 21:
7. Z jakiej podstawowej wersji płyty studyjnej (pwps) poza Białą drogą będzie najwięcej utworów? Dziś już wiem
8. Ile będzie utworów pochodzących spoza pwps? 3
9. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany spośród nich? 11
14.04.2020 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Mój top Urszuli
W czwartym punkcie dokładam Supernovą.
14.04.2020 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mój top Urszuli
Tutaj były tylko cztery odpowiedzi. Jeżeli chodzi o liczbę utworów to najbliżej byli thestranglers i Tomekk, którzy pomylili się o jeden utwór, każdy z innej strony. Razem jest ich 31. A the stranglers jak na razie jest króle polowania, bo jako jedyny trafił, że więcej będzie otwieraczy.
Na początek siedem utworów i wiem już, że Krzysiek będzie niezadowolony, bo jego ulubiony Lewiatan mnie średnio przekonał. Ale chyba największą niespodzianką dla mnie samego jest niskie miejsce Nieba, którego się spodziewałem w czołówce.
25. Ten drugi
26. Lewiatan
27. Niebo dla ciebie
28. Ocean łez
29. Ten tato
30. My Way Home
31. Obawa
18.04.2020 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mój top Urszuli
Tak się dziwnie ułożyło, że najpierw są trzy utwory z Białej drogi, a potem trzy z Supernowej. Właściwie zaskoczeniem in minus dla mnie jest tylko tytułowy utwór z wcześniejszej płyty, ale album, który i tak wypadł tutaj zdecydowanie najlepiej zabrzmiał mi tym razem słabiej niż zwykle. Po Supernowej spodziewałem się znacznie mniej i ten wynik (coś jeszcze się pojawi) jest chyba dokładnie taki, jakie były moje oczekiwania.
19. Biała droga
20. Woodstock '94
21. What Is And What Should Never Be
22. Anioł wie...
23. Depresja
24. Żegnaj więc
21.04.2020 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: Mój top Urszuli
Fajnie byłoby, jak byś kajmanie wklejał głosy z tamtego forum, bo trochę dziwnie wygląda jak odnosisz się do czegoś, czego tu nie ma Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
21.04.2020 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Mój top Urszuli
Ale konkretnie do czego się odniosłem, bo nie zauważyłem. Staram się tych odniesień unikać i te fragmenty pomijać.
21.04.2020 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #11
RE: Mój top Urszuli
Siłą rzeczy musisz się odnieść, jeśli piszesz o tym jaki uczestnik jak typował. No i wspomniałeś o jakimś Krzyśku.
Ale chodzi generalnie o zasadę, bo chyba nie da się mówiąc o konkursie pomijać jego uczestników.
I w ogóle wystarczyłoby przeczytać te 3 wpisy, żeby wiedzieć gdzie się odniosłeś Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
21.04.2020 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mój top Urszuli
14. Coraz mniej
15. Uwierz… to nie ja
16. Jestem ogniem
17. Zaratustra
18. Bogowie i demony

BiD to jedyny utwór z debiutu, który lubię i cenię (na pograniczu jest jeszcze FM82), ale wyżej zawędrować nie potrafił. W tym topie spodziewałem się duetu z Kayah i faktycznie się pojawił. Zresztą utworów, których się spodziewałem, ale się nie załapały chyba w ogóle nie było).
Oprócz debiutu po raz pierwszy reprezentowane tutaj są Trójka i Udar, więc nie pojawiło się nic z Malinowej, Czwórki i Jumbo. Z jednej z tych płyt się pojawi i zdradzę, że będzie to znacznie wyżej.
24.04.2020 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Mój top Urszuli
10. Udar
11. Brazylia mieszka we mnie
12. Próba sił
13. Więcej niż nic
13 to pechowa liczba dla Supernowej, bo z tej płyty już nic więcej się nie będzie. W pierwszej dziewiątce zresztą utwory tylko z trzech pwps i trochę z innych źródeł.
Próba sił to chyba najbardziej pozytywne zaskoczenie tego topu jeżeli chodzi o utwory, bo kojarzył mi się on wcześniej zdecydowanie źle.
Brazylia po pierwszym przesłuchaniu wydawała mi się być jednym z wielkich faworytów topu, ale to dlatego, że wśród banalnych, prostych pioseneczek zabrzmiała zupełnie odmiennie. Potem w konfrontacji z tuzami z późniejszych płyt nie brzmiała już tak dobrze. Ale niewątpliwie to zaskakujący utwór jak na jej nagrania z tamtych lat.
To już drugi Udar tutaj, tym razem tytułowy. I nie jest to najnowszy utwór w top 10.
Co nas czeka wyżej? Na pewno piosenka z płyty, której jeszcze nie było i na pewno cover.
29.04.2020 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Mój top Urszuli
7. Raz
8. Blues mimo to
9. Mój blues
Dwa utwory z bluesem w tytule obok siebie. Tak wyszło. Tego nowszego chyba wcześniej nie znałem, tego starszego spodziewałem się wyżej, no ale spowodowane jest to tym, że wyżej są utwory wcześniej mi nie znane (lub nie pamiętane). Wydaje mi się, że ten utwór z siódmego miejsca już wcześniej słyszałem, ale na pewno o nim nie pamiętałem. Przy okazji wyjaśnia się, że tą brakującą płytą jest Czwarty raz. Co więcej, jeszcze coś się z tej płyty pojawi. Oznacza to, że nie pojawiło się nic z Urszuli 3 ani z Jumbo.
Pierwsza szóstka zapowiada się sensacyjnie, przynajmniej taką jest dla mnie. Wprawdzie dwa utwory są tam oczywiste, ale kolejnych czterech nie znałem (w każdym razie nie w tym wykonaniu).
06.05.2020 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Mój top Urszuli
Tym razem zacznę od Urszuli, bo tutaj będę miał jeszcze jedną turę.
4. Zanim eksplodujesz
5. Rock'N'Roll
6. Na sen

Na sen było pewniakiem do wysokich miejsc i nie zawiodło. To był pierwszy utwór Urszuli, który mi się podobał po długiej fali posuchy. I jedyny znany tutaj. Znany w tej wersji, bo oczywiście R'N'R znałem wcześniej. Ta wersja nie powinna się wstydzić konfrontacji z pierwowzorem. Jest tutaj też obiecany utwór z czwartej płyty. Skończył pechowo na ponoć najgorszym miejscu, także dlatego, że były momenty, gdy był na drugim. Zabrzmiał mi świetnie, ale trzy inne utwory jeszcze lepiej. Ale jakie to utwory to okaże się później, a myślę, że dwa z nich będą sporą niespodzianką (jeden to kompletnie mnie zaskoczył i łatwiej rozszyfrować dlaczego niż wpaść na to, co to jest). A ten trzeci to chyba oczywista oczywistość co to jest (informowałem już, że w topie się pojawi).
07.05.2020 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Mój top Urszuli
Czas skończyć także top Urszuli. Pierwsza trójka jest w 2/3 wielką niespodzianką, ale właśnie te utwory najlepiej mi zabrzmiały.
1. Ja płaczę
2. Pluszowe niedźwiadki
3. Zobacz sam

Kolejny utwór z czwartej płyty, którego nie kojarzyłem, a który zabrzmiał rewelacyjnie. W ogóle czwarta płyta zaskoczyła niesamowicie pozytywnie. Aż trzy utwory z niej znalazły się w najlepszej siódemce.
Ale chyba największym zaskoczeniem jest miejsce drugie. Dziecięca piosenka w kapitalnej rockowej wersji. Długo się opierałem i nie chciałem wpuścić do top 3, ale nie potrafiłem się oprzeć.
No a zwycięzca mógł być tylko jeden. Teoretycnie brałem pod uwagę, że coś może mu zagrozić, ale w to nie wierzyłem. I słusznie.
09.05.2020 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości