Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Crowded House
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Z racji fortepianu jest szansa, że będzie nim Fall. Chytry
19.02.2020 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Doszedł mnie głos, że są braki na plejce...
21.02.2020 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Crowded House
barb42 napisał(a):Na tej plejce dwa razy jest Four Seasons In One Day, Pineapple Head, Black And White Boy i Private Universe lub moje Spotify oszalało, choć wciąż pokazuje 40 utworów.

Na liście nie ma She Goes On, a jest na plejce.

Na plejce brakuje:

Either Side Of The World
Help Is Coming
Everything Is Good For You
Don't Stop Now
Zen Roxy
21.02.2020 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Plejka poprawiona (dzięki uprzejmości barb42):

https://open.spotify.com/playlist/5WStw8...MpHrGUsg0w
21.02.2020 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Crowded House
bardzo obszerny zestaw, jak dla mnie trochę zbyt obszerny, bo grupa gra jednak dość jednostajnie -- tzn. płyty z lat 80. różnią się brzmieniem od tych z lat 90., ale zasadniczo ich piosenki są napisane i zaaranżowane wg podobnego klucza, a że jest to muzyka raczej półprzebojowa, to wyłowienie z czterdziestu numerów dyszki hajlajtów to wyzwanie! wcześniej słuchałem tylko "woodface" od nich, lata temu zresztą, po odświeżeniu okazało się, że jakkolwiek to przyjemna płyta, to niczego na razie mi nie urywa, choć ma potencjał, żeby się z nią zaprzyjaźnić, podobnie jak kolejne "together alone" -- to taki niezobowiązujący 90sowy pop rock, jaki w sumie lubię, ale pierwsze dwa, w przypadku niektórych numerów -- trzy, odsłuchy nie oczarowały; nie chcę ferować wyroków, że to nudne granie, bo sam lubię czasem nudne rzeczy, ale sprawia takie wrażenie przy pierwszym kontakcie; wcześniejszy materiał z lat 80. mnie nie przekonał, syntezatory średnio im leżały, a niektóre melodie i refreny były zupełnie bez wyrazu; ostatecznie wybrałem 15 numerów, spośród których całkiem satysfakcjonuje mnie moje top 3 i to jemu dam jeszcze szansę, resztę na razie przechomikuję na plejliście Icon_wink

ale dziękuję za ten wybór, bo znałem ten zespół bardziej z nazwy niż z muzyki, chociaż mieli kilka przebojów, jak się okazało -- ciekawe, który z nich wygra Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2020 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Dziękuję za miłe słowa, miło się czyta Ciebie i zawsze jest do rzeczy, nawet jak ganisz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.02.2020 09:56 PM przez thestranglers.)
27.02.2020 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Słuchając niektórych utworów odnoszę wrażenie, że słyszałem je już wcześniej, ale raczej jest to wywołane podobieństwem do przebojów tamtych lat, choć Weather With You znałem i rozpoznałem. Ładne, przyjemne granie, które na pewno dołączy do moich playlist. Tak jak wspomniał AKT jest to jednak zespół grający jednostajnie, mogę właściwie wybrać piosenkę na chybił-trafił i tak samo nada się ona do puszczenia w radiu, jak każda inna. Nic się tu nie wyróżnia, ale hej, takie kapele też są przecież potrzebne! Brzmienie Crowded House kojarzy mi się z Tomem Petty, więc fanem nie zostanę, ale czasem będę wracał.

Przede mną ostatnia, decydująca tura odsłuchów Icon_smile

Radio Epsilon
01.03.2020 10:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Konrad powiedział w inny sposób, to co ja postuluję. Czyli jedna propozycja od każdego a nie dwie. Ilość podcina skrzydła ciekawskim.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.03.2020 10:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Crowded House
dziobaseczek napisał(a):Konrad powiedział w inny sposób, to co ja postuluję. Czyli jedna propozycja od każdego a nie dwie. Ilość podcina skrzydła ciekawskim.
Dokładnie! Większość piosenek jest zgłoszonych tylko ze względu na darmowe punkty. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest możliwość zgłoszenia jednej lub dwóch piosenek za tę samą liczbę punktów. Kto będzie chciał dostać 2 oczka do programu, zgłosi jedną. Komu będzie zależało na konkretnej piosence, zgłosi dwie. W tym topie chyba mało komu zależało na obecności jakiejkolwiek piosenki, a i tak jest ich 40... A wystarczyłoby posłuchać jakieś składanki typu Greatest Hits Icon_wink

Radio Epsilon
01.03.2020 11:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Crowded House
EVENo napisał(a):Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest możliwość zgłoszenia jednej lub dwóch piosenek za tę samą liczbę punktów. Kto będzie chciał dostać 2 oczka do programu, zgłosi jedną. Komu będzie zależało na konkretnej piosence, zgłosi dwie.
Ten pomysł wydaje się być rozsądny. Jeśli będą z Waszej strony głosy na nie to zrobimy ankietę, w innym przypadku zastosuję zasadę zgłoszoną przez EVENo. Icon_idea
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2020 04:34 PM przez thestranglers.)
01.03.2020 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Crowded House
(27.02.2020 05:42 PM)AKT! napisał(a):  bardzo obszerny zestaw, jak dla mnie trochę zbyt obszerny, bo grupa gra jednak dość jednostajnie -- tzn. płyty z lat 80. różnią się brzmieniem od tych z lat 90., ale zasadniczo ich piosenki są napisane i zaaranżowane wg podobnego klucza, a że jest to muzyka raczej półprzebojowa, to wyłowienie z czterdziestu numerów dyszki hajlajtów to wyzwanie! wcześniej słuchałem tylko "woodface" od nich, lata temu zresztą, po odświeżeniu okazało się, że jakkolwiek to przyjemna płyta, to niczego na razie mi nie urywa, choć ma potencjał, żeby się z nią zaprzyjaźnić, podobnie jak kolejne "together alone" -- to taki niezobowiązujący 90sowy pop rock, jaki w sumie lubię, ale pierwsze dwa, w przypadku niektórych numerów -- trzy, odsłuchy nie oczarowały; nie chcę ferować wyroków, że to nudne granie, bo sam lubię czasem nudne rzeczy, ale sprawia takie wrażenie przy pierwszym kontakcie; wcześniejszy materiał z lat 80. mnie nie przekonał, syntezatory średnio im leżały, a niektóre melodie i refreny były zupełnie bez wyrazu; ostatecznie wybrałem 15 numerów, spośród których całkiem satysfakcjonuje mnie moje top 3 i to jemu dam jeszcze szansę, resztę na razie przechomikuję na plejliście Icon_wink
Zgadzam się zupełnie. Oprócz Don't Dream It's Over jeszcze jeden utwór naprawdę się wyłamał ze schematu, a jeszcze parę innych ma na tyle fajne refreny, że jeszcze do nich pewnie wrócę. A tak to nie jest zespół przystosowany do słuchania w dużych ilościach, delikatnie mówiąc.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.03.2020 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Przyznam się, że mam mieszane uczucia. Dwa utwory uznałem za świetne, a być może gdybyśmy ograniczali się do jednej pozycji to bym ich nie poznał.
01.03.2020 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Prawdę mówiąc umęczyłem się słuchając tego zespołu i niemal do ostatniej chwili zwlekałem z wysłaniem swoich głosów. Muzyka i główny wokal - nudny, jednostajny. Dla mnie nie ma nic intersującego w ich muzyce.
01.03.2020 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Crowded House
kajman napisał(a):Przyznam się, że mam mieszane uczucia. Dwa utwory uznałem za świetne, a być może gdybyśmy ograniczali się do jednej pozycji to bym ich nie poznał.
Nie przekonuje mnie Twoja teza, bo wiadomo, że gdyby były trzy utwory do zgłoszenia ta szansa byłaby większa, a gdy cztery to już w ogóle. Myślę, że ponad ten ślepy los, który decyduje w gruncie rzeczy czy coś jest w zestawie i czy akurat to coś Ci czy mi podpasuje należy przedłożyć jednak zdanie ludzi, którym po pierwsze nie chce się zgłaszać często gęsto, a po drugie odczuwają dyskomfort w odsłuchiwaniu nierzadko przypadkowo zgłoszonych rzeczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2020 08:05 PM przez thestranglers.)
01.03.2020 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Crowded House
(01.03.2020 08:03 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Przyznam się, że mam mieszane uczucia. Dwa utwory uznałem za świetne, a być może gdybyśmy ograniczali się do jednej pozycji to bym ich nie poznał.
Nie przekonuje mnie Twoja teza (..)
Mnie nie przekonuje ta teza, bo utworu nie poznaje się dlatego, że ktoś go zgłosił, tylko dlatego, że się go wysłuchało. A wysłuchać można tak po prostu, bez powodu Icon_wink

Radio Epsilon
01.03.2020 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Trzeba wiedzieć, czy warto słuchać. A gdyby nie było dopingu to nie uznałbym, że warto.
01.03.2020 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Crowded House
zgadzam się z propozycją, by nie warunkować liczby punktów za zgłoszone utwory liczbą tych utworów -- w ten sposób ci, którzy zgłaszają ze względu na punkty, nie będą sztucznie rozpychać zestawu, a ci, którzy będą mieli więcej typów, nadal będą mogli je zgłosić Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.03.2020 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Zgłoszone utwory:

Don't Dream It's Over
Weather With You
World Where You Live
When You Come
She Called Up
Either Side Of The World
Whispers And Moans
Help Is Coming
Four Seasons In One Day
Sister Madly
Better Be Home Soon
Everything Is Good For You
Chocolate Cake
Tall Trees
It's Only Natural
Nails In My Feet
Fall At Your Feet
Private Universe
Into Temptation
Kare Kare
Something So Strong
Mean To Me
Italian Plastic
Fingers Of Love
Distant Sun
Hole In The River
I Feel Possessed
Black And White Boy
Don't Stop Now
Not The Girl You Think You Are
There Goes God
As Sure As I Am
Locked Out
Now We're Getting Somewhere
Zen Roxy
I Am In Love
Instinct
Pineapple Head
Say That Again
Pour le monde

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

thestranglers
kajman
wwas
Artur.O
AKT!
barb42
meni
Tomekk
1981
EVENo

miszony
elton1985
02.03.2020 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Crowded House
AKT! napisał(a):zgadzam się z propozycją, by nie warunkować liczby punktów za zgłoszone utwory liczbą tych utworów -- w ten sposób ci, którzy zgłaszają ze względu na punkty, nie będą sztucznie rozpychać zestawu, a ci, którzy będą mieli więcej typów, nadal będą mogli je zgłosić
Również jestem na tak, bo czasami (przy mniej dla nas istotnym wykonawcy) powinna wystarczyć możliwość zgłaszania jednej, a nie dwóch piosenek (przy pełnej puli punktów). I należy pozostawić trzy piosenki dla zgłaszającego dany top, rzecz jasna.
Dziś dopiero wziąłem się za słuchanie i faktycznie pod wieloma tezami podanymi wyżej mógłbym się podpisać. Osobiście znałem może z pięć piosenek, reszta to nieznany świat, który aż tak mocno mnie nie wciągnął, ale dziesiątkę spokojnie ułożę... Icon_cool

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.03.2020 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Może i rewelacji nie ma, ale to i tak najlepszy top od pewnego czasu.
02.03.2020 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości