Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Crowded House
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Crowded House
meni napisał(a):Oprócz oklepańca nie znam nic.
Kolejna niespodzianka... Okazuje się, że tylko ja tu mam do nich tak wielki sentyment.

Tomekk napisał(a):to chyba wiadome co na drugim.
Po chwili zastanowienia powiem, że podobnie jak zwycięzca musi się bardzo starać o moje Top10.

kajman napisał(a):Wiadomo chyba tylko, że jest najbardziej znany, a to o niczym nie świadczy.
No tak... podziel się przy okazji wrażeniami z odsłuchów płyt. Icon_wink
10.02.2020 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Crowded House
(08.02.2020 11:38 PM)EVENo napisał(a):  
Artur.O napisał(a):spory zawód... zespół jednego przeboju
A dla mnie to właśnie powód, żeby pochwalić ten top. Z chęcią posłucham, co ta kapela miała jeszcze do zaoferowania. A przesłuchałem na szybko parę kawałków i czuję, że mi podejdą. Czuć klimat Bryana Adamsa, coś w ten deseń.
Słuchałem z 5 lat temu ich najbardziej cenionej płyty, "Woodface" się nazywa. Jest to przyjemne i całkowicie zwyczajne pop-rockowe granie, ale daleko od poziomu zapamiętywalności DDIO. Zdziwię się, jeśli większe smaczki kryją się na jeszcze mniej znanych płytach, oczywiście dam im szansę w tym topie.

(08.02.2020 11:32 PM)thestranglers napisał(a):  pff, a GA to ilu? Icon_biggrin
Bardzo wielu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2020 12:50 PM przez Dobromiera.)
10.02.2020 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Crowded House
DDIO? Edit: don't dream, spoko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2020 12:50 PM przez thestranglers.)
10.02.2020 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Oczywiście, że się nie zgadzam z Tobą względem GA, no ale chyba topór zakopiemy. Podczas odsłuchów słyszę, że Crowded w duchu bitli tworzyli dużo.
10.02.2020 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Crowded House
A tak to wygląda wedle ankiety z serii RYM Rough Guide, czyli wybór najlepszych piosenek i albumu + kilka opinii na zachętę Icon_wink

ALL-TIME TOP FIVE:
1) Don't Dream It's Over (from Crowded House)
2) Fall At Your Feet (from Woodface)
3) Into Temptation (from Temple of Low Men)
4) = Kare Kare and Locked Out (both from Together Alone)
5) = Weather With You (from Woodface) and When You Come (from Temple of Low Men)

RECOMMENDED ALBUM: CROWDED HOUSE

"They had the uncanny ability to get you out of your funk and into the world by tranformative healing grooves. These guys were so good that they even played each others instruments and instant requests live. It was this flexibility and feel that allowed them to concoct such wondrous elixirs for your listening pleasure, once they hit the recording studio." - elayblooze

"From the ashes of the mighty Split Enz rose the phoenix of sublime splendor and Finn-ess that was the equally mighty Crowded House. Only four studio albums (now five), but what albums. Joyous, sweet, commercial, no-excess-frills folk-pop, showcasing the songwriting genius of Neil Finn. Were big, should've - could've - been much bigger." - King Fahtah

"They just made beautiful music. Neil Finn's vocals were in top form during the late '80s. Temple Of Low Men marked a departure from the quirky Split Enz-era music of the late '70s and early '80s, to a more serious emotional and deeper type of pop music, giving it a longer lasting appeal - much like a good red wine." - vtzZt7

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.02.2020 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Crowded House
thestranglers napisał(a):Kolejna niespodzianka... Okazuje się, że tylko ja tu mam do nich tak wielki sentyment.
"Don't Dream It's Over" nie jest dla mnie jakimś wielkim utworem, zwykła pop rockowa piosenka z sporą dawką sentymentalizmu, fajnie wpisująca się w schemat radiowy - po pierwsze nie przeszkadzać. Stąd nie miałem motywacji aby temat drążyć.

W ogóle zaskoczyły mnie noty na RYM, bo są bardzo solidne - na pewno ponad to czego się spodziewałem.

No nic, posłucham, może coś odkryję dla siebie. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
10.02.2020 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Weszli ostatnio do jakiegoś Hall of Fame, chyba australijskiego. No chłopaki, pokazaliście, że CH nie byli moją fanaberią, a potrzebą odświeżenia, czy zaprezentowania sobie i Wam ciepłego popu, w dodatku przy współudziale pięknego głosu Neila. Czas na taki gatunek chyba tu był najwyższy? Dziękuję. Icon_smile
10.02.2020 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Crowded House
nie znam ich kompletnie, skorzystam natenczas z podpowiadajek artura

"Into Temptation"
"Kare Kare"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.02.2020 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Miałem znów sobie odpuścić, ale ciekawość powiodła mnie do Spotifaja i jakoś wybrałem 2 kawałki chyba najbliżej mojej stylistyki z tamtejszego top 10:

Something So Strong
Mean To Me

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2020 05:33 PM przez neo01.)
11.02.2020 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Dzięki! Z tych pamiętnych brakuje mi jeszcze wpadającego w ucho Distant Sun.
11.02.2020 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Przesłuchałem dwie płyty i z każdej wybrałem po jednym utworze. A ze zdziwieniem stwierdziłem, że niektóre bardzo znane przeboje są od nich! i nie chodzi mi o "DDIO". Icon_twisted
Całkiem mile słuchało mi się tych lekkich melodii, ale czy to znaczy że zaliczę CH do kanonu moich ulubieńców, no cóż raczej wątpię...
A zatem dodaję do rozgrywki i wzięcia przez kolegów i koleżanki pod uwagę:

Italian Plastic
Fingers of Love

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.02.2020 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Uważam, że zgłoszenie po dwie piosenki jest ilością za dużą - potem robi się piramida kawałków, których i tak nikt nie słucha.
Dlatego zgłaszam tylko
Distant Sun

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.02.2020 06:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Wyobrażasz sobie więc te kobyły z forum Lp3? Icon_smile
12.02.2020 07:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Nie znam tego forum, ale nadmierne ilości zabijają radość z poznawania.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.02.2020 08:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Hole in the River
I Feel Possessed
12.02.2020 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Żebym nie zapomniał, że mam prawo do trzech kawałków tego tortu to zgłaszam już dziś

Black And White Boy.
12.02.2020 09:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Po głębszym wsłuchaniu się w dorobek formacji z całym przekonaniem utwierdzam się w moim uczuciu, którym obdarzyłem ją przy okazji promocji LP 'Woodface' i póki co moje kolejne propozycje pochodzą właśnie jeszcze z tego krążka.

Chciałem się podzielić z Wami historią życia Paula Hestera, perkusisty zespołu, który w teledyskach jawił się jako pogodny, patrzący z dystansem na świat zabawny facet.

[Obrazek: 340?cb=20110521060037]

Hessie już od połowy lat 90 cierpiał na depresję, która była przyczyną jego odejścia z grupy w roku 1994. Dwa lata później zagrał jeszcze z przyjaciółmi koncert, podczas którego Crowded House pożegnali się u stóp Opery w Sydney na żywo z prawie 200 tysiącami osób.
26 marca 2005 r. Paul przegrał swoją walkę z chorobą wieszając się w parku w Melbourne, niedaleko miejsca zamieszkania. Rada miasta uczciła go pośmiertnie mianując uliczkę jego imieniem.
Oglądając m. in. 'Weather With You' wspomnijmy więc szczególnie tę postać...
12.02.2020 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 644
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Crowded House
"Don't Stop Now"
"Not the Girl You Think You Are"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.02.2020 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Buu, DDIO ma już 12 punktów od Kalypsona. Icon_biggrin
12.02.2020 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 119
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Crowded House
Wzruszający moment przyznania zespołowi Hall Of Fame przez ARIA, czyli Australijskie Stowarzyszenie Producentów Fonogramów i Wideogramów w 2016 r.:

14.02.2020 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości