Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Namiastka, bo zrobienie topu przekracza moje możliwości. Pewnie ostatnie miejsca z tego zestawienia nie załapałyby się do mojego top 1000, gdybym takowy stworzył. No więc co to za zestawienie i jak je stworzyłem? Trochę przypadkiem, bo początkowo chciałem tylko wybrać i ułożyć w kolejności sto utworów, na które chciałem zagłosować w Trójkowym Topie Wszechczasów. Opierałem się na tym, na co głosowałem w poprzednich latach i utworach, które pojawiły się w zestawie w tym roku. Ale po pierwsze można było tam mailowo zgłosić 11 utworów, które chciałoby się widzieć w zestawie do głosowania, a po drugie mamy zamiar stworzyć nasz forumowy top. To mnie zdopingowało, żeby sięgnąć po utwory, na które głosowałem w poprzednich latach, a zostały z zestawu usunięte i do utworów, na które głosowałem w Polskim Topie Wszechczasów. Dodałem jeszcze trzy utwory extra, które nigdy w żadnym zestawie nie były i zacząłem przesłuchania. Na chwilę obecną zostało mi ustawienie najlepszych 28 utworów.
No więc zaczynam od ostatniego, 224 miejsca.
224 Styx - BABE
Zespół słabo znam i nie najlepiej mi się kojarzy, ale to nagranie mnie przekonało na tyle, żeby się załapać.
223 Queen - LOVE OF MY LIFE
Pierwszy Queen tutaj, ale będzie ich jeszcze sporo (jeden bardzo wysoko).
222 Wojciech Młynarski - DZIEWCZYNY BĄDŹCIE DLA NAS DOBRE NA WIOSNĘ
Miał lepsze utwory, ale żaden z nich nie załapał się do zestawów topowych.
221 Basia - NEW DAY FOR YOU
Jeden z moich ulubionych od niej.
220 Led Zeppelin - WHOLE LOTTA LOVE
Dla mnie jeden z najsłabszych ich utworów.
219 Budgie - I TURNED TO STONE
A to mój ulubiony (myślałem, że będzie wyżej).
218 Europe - CARRIE
Od zawsze ulubiony z wielkiej trójki z pierwszej płyty (i w ogóle ulubiony ich utwór z poprzedniego stulecia).
217 Rod Stewart - SAILING
Jedyny jego utwor, który lubię.
216 Aya RL - KSIĘŻYCOWY KROK
Z bardzo dobrej płyty.
215 Chuck Mangione - CHILDREN OF SANCHEZ OVERTURE
Świetny początek, potem utwór siada.
214 Lionel Richie - ALL NIGHT LONG
Absolutnie nr 1 Lionela, ale tym razem jakoś nie chwycił - spodziewałem się w top 100.
213 Michael Buble - ME AND MRS JONES
Jeden z ulubionych, ale nie nr 1.
212 Bill Withers - AIN'T NO SUNSHINE
Poza tym kojarzę (i chyba wolę) tylko jego duet z Grooverem Washingtonem.
211 The Animals - HOUSE OF THE RISING SUN
w zasadzie nie znam nic więcej.
210 Bajm - PIECHOTĄ DO LATA
Utwór, który polubiłem dopiero po ponad 30 latach. Teraz to moja czołówka ich nagrań.
209 Morawski Waglewski Nowicki Hołdys - JA PŁONĘ
Cały I Ching jest bardzo dobry i wcale nie jestem pewien czy to numer 1 stamtąd.
208 Ugly Kid Joe - CATS IN THE CRADDLE
Chyba wolę pirwowzór.
207 Jon And Vangelis - STATE OF INDEPENDENCE
Najsłabsze nagranie z pierwszej wersji płyty.
206 Wilki - ELI LAMA SABACHTANI
Jedna z najważniejszych polskich płyt. Na pewno nie nr 1, nie jestem pewien czy podium.
205 The Velvet Underground - HEROIN
Mało od nich znam, ale to chyba lubię najbardziej.
204 Led Zeppelin - WHEN THE LEVEE BREAKS
I znowu Zeppelini, tym razem ze świetnej IV.
203 Elton John - ROCKET MAN
Jedyny Elton, ale daleko mu do moich ulubionych.
202 Janis Joplin - MERCEDES BENZ
Fajna miniaturka.
201 Stevie Wonder - ANOTHER STAR
Z kapitalnej płyty.
200 Joni Mitchell - THE RIVER
Dopiero teraz zauważyłem, że nie ma w moim topie Woodstocku i nie wiem czemu.
199 Varius Manx - PIOSENKA KSIĘŻYCOWA
Emu lubię i nie jest to jedyne nagranie tutaj.
198 Yes - CLOSE TO THE EDGE
Jedną ich płytę uwielbiam, ale lubię co nieco z innych, w tym to.
197 Black Sabath - WAR PIGS
Ztych znanych ich nagrań to jest moje ulubione. I w ten sposób wypadli lepiej niż Black Sabbath.
196 Wings - MULL OF KINTYRE
Bitlesi po rozpadzie nagrywali świetne rzeczy. Paul między innymi w tym zespole.
195 Grażyna Łobaszewska - ZA SZYBĄ
Przeróbka pięknego utworu Naszej Basi Kochanej.
194 Marek Grechuta - KOROWÓD
Pierwsze pięć płyt Grechuty to rewelacji. Niestety w tym topie są tylko z jednej (ale za to aż trzy).
193 The Band - THE NIGHT THEY DROVE OLD DIXIE DOWN
Pierwsze chyba nagranie zespołu, jakie usłyszałem w ciągu ostatnich ponad 30 lat.
192 Don McLean - VINCENT
Z płyty American Pie, a to nagranię lubię bardziej niż tytułowe.
191 Leonard Cohen - HALLELUJAH
Jedno z nielicznych dobrych nagrań z najsłabszego okresu Cohena. 15 miejsce w jego topie, ale po najnowszej płycie pewnie około 20.
190 Led Zeppelin - THE RAIN SONG
Trochę nietypowe granie jak na nich.
189 Gerry Rafferty - BAKER STREET
Coś jeszcze słyszałem od niego, ale tylko to kojarzę.
188 Republika - KOMBINAT
Pierwsze nagranie Republiki i mi się nie spodobało. I było tak przez wiele lat.
187 Patti Smith - GLORIA
Pani, którą znam niestety za słabo.
186 Bryan Adams & Rod Stewart & Sting - ALL FOR LOVE
Rod po raz drugi, Sting i Bryan pierwszy (ale wszyscy ostatni).
185 Soundgarden - SPOONMAN
Chyba moje ulubione ich nagranie.
184 Elżbieta Wojnowska - ZAPROŚCIE MNIE DO STOŁU
Gwiazda polskiej poezji śpiewanej. Nagrała jeszcze sporo kapitalnych utworów, o których nikt nie pamięta.
183 The White Stripes - I JUST DON'T KNOW WHAT TO DO WITH MYSELF
Jedyny utwór z Elephanta. SNA było dosyć blisko.
182 Led Zeppelin - I'M GONNA CRAWL
Najnowsze nagranie Zeppelinów tutaj.
181 This Mortal Coil - SONG TO THE SIREN
Piękna przeróbka Buckleya.
180 Queen - SOMEBODY TO LOVE
Kolejny Queen, ale nadal sporo przed nami.
179 The Cranberries - ZOMBIE
W t6opie zespołu dopiero na 21 miejscu, ale pewnie w tej chwili byłoby wyżej. Jedyny ich utwór tutaj.
178 Tori Amos - CORNFLAKE GIRL
Tori na początku nie lubiłem, a potem miałem na nią fazę. Teraz to jednak tendencja opadowa.
177 Tracy Chapman - TALKIN' 'BOUT A REVOLUTION
A tutaj ciągle zwyżkowa.
176 Jethro Tull - HEAVY HORSES
Nr 2 tutaj. Ogólnie jeszcze niżej. W zasadzie lubię ich do l. 70-tych, ale nr 1 to połowa 80-tych.
175 Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
Ze zdecydowanie ich płyty nr 1. I wcale nie jestem pewien czy obecnie to byłoby jej podium, bo miejsca 2-4 bardzo wyrownane.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2019 01:00 PM przez kajman.)
28.12.2019 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Druga porcja, bo chciałbym jutro skończyć.
174 Morawski Waglewski Nowicki Hołdys - NAJMNIEJSZY ODDZIAŁ ŚWIATA
Ze znakomitej płyty Świnie. I z jednej strony szkoda, że przestali istnieć, z drugiej gdyby nie rozpad to pewnie by nie powstało Voo Voo.
173 Breakout - MODLITWA
Czołówka nagrań zespołu (ale nie ostatni utwór w tym topie) z kiedyś ulubionej płyty zespołu.
172 Perfect - LOKOMOTYWA Z OGŁOSZENIA
To taki utwór, który ma wszystko, żeby mi się nie podobać, a jednak chwyta. Ale to nie ostatni Perfect.
171 Red Box - FOR AMERICA
Kapitalny debiut. Pozostałe płyt jej nie dorównują. A na tej płycie mam kilka utworów, które wyżej cenię.
170 Klaus Mitffoch - STRZEŻ SIĘ TYCH MIEJSC
Pierwsza dwójka nagrań zespołu. Kiedyś lubiłem ten utwór zdecydowanie bardziej.
169 Lady Pank - WCIĄŻ BARDZIEJ OBCY
Mój nr 10 w topie zespołu sprzed kilku lat. Teraz może byłoby nieco wyżej.
168 Dżem - PAW
Swego czasu mój numer 1 zespołu, ale częściej za DWKPN, teraz zdecydowanie niżej (ale nadal czołówka).
167 Sigur Rós - SAEGLOPUR
Gdy utwór pojawił się na LP3 to mnie zachwycił (wcześniej o nich nawet nie słyszałem). W moim topie ich nr 3. Niestety potem zespół poszedł na komercję.
166 Rare Bird - SYMPATHY
Inne ich nagrania tak mnie nie przekonały, więc niezbyt dogłębnie poznawałem ten zespół.
165 The Doors - LIGHT MY FIRE
Pewnie będę się powtarzał, ale przez wiele lat znałem tylko wersję Feliciano i w chwili obecnej nie jestem pewien, która bardziej mi się podoba. W topie zespołu miejsce 19. Będą jeszcze dwa utwory, które w topie też miałem wyżej.
164 Klan - EPIDEMIA EUFORII
Utworu spodziewałem się wyżej, bo to mój ulubiony Klan, a zespół bardzo cenię.
163 Dżamble - SZCZĘŚCIE NOSI TWOJE IMIĘ
Tutaj też zaskoczenie in minus, bo to nagranie z jednej z moich ulubionych płyt. I to raczej z jej czołówki.
162 Pink Floyd - ECHOES
Jedyni Floydzi spoza WYWH. W topie Floydów daleko (sporo dalej niż nagranie, które już tu było).
161 Skaldowie - KRÓLICZEK
Skaldowie to jeden z moich ulubionych zespołów, ale w zestawie są w większości piosenki, które mniej lubię (ale dwie jeszcze tu będą).
160 Prince - PURPLE RAIN
Jeden z dwóch utworów Księcia, które lubię. Drugi poznałem w studyjnej wersji nie tak dawno.
159 Breakout - CO SIĘ STAŁO KWIATOM
Niekwestionowany nr 1 zespołu. Ta kapitalna harmonijka to mistrzostwo.
158 Młynek Kawowy - MŁYNEK KAWOWY
Właściwie powinno być jako Janusz Grzywacz, ale to tak odległe od tego, co robił np w Laboratorium, więc niech tak zostanie. Nagranie świadomie stworzone jako kicz.
157 Lady Pank - MINUS 10 W RIO
A to jest nr 1 LP. Od momentu poznania poza konkurencją.
156 Fool's Garden - LEMON TREE
Zabłysnął tym utworem, a szkoda, bo miał jeszcze kilka ciekawych nagrań (ale jednak to według mnie jest najlepsze).
155 Elżbieta Mielczarek - POCZEKALNIA PKP
Nie byłem wtedy gotów na panię Elę i do tego utworu dosyć długo się przekonywałem (i chyba z tych, które były na LP3 uważam za najsłabszy, np może na poziomie Wielkiego koła).
154 Anna Maria Jopek - JA WYSIADAM
Utwór, którego fragment textu swego czasu był na jednym z wieżowców w Jeżycach (bohaterka pewnej powieści odczytała go jako zachętę do samobójstwa, a to utwór afirmujący życie).
153 Skaldowie - CAŁA JESTEŚ W SKOWRONKACH
Kolejny (tytułowy) utwór z jednej z najbardziej znanych płyt zespołu. Piękna, kunsztowna ballada.
152 Talking Heads - ROAD TO NOWHERE
Nr 1 zespołu (a znam całą dyskografię).
151 Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc - SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK
Artysta znany w kręgach miłośników piosenki poetyckiej tym nagraniem dał się poznać szerszej publiczności. W tym nagraniu zachwyca mnie kontrabas.
150 Genesis - BLOOD ON THE ROOFTOPS
Bardzo lubię płyty z Hackettem po odejściu Gabriela. Mój nr 24 zespołu (4 z W&W).
149 Santana & Rob Thomas - SMOOTH
Supernatural to chyba największy komercyjny sukces Carlosa, a zarazem świetna płyta. Nagranie z jej czołówki.
148 Queen - INNUENDO
Zespół po dziesięciu latach grania słabych rzeczy nagrał płytę, na której pojawiły się dobre utwory, ale tylko ten poziomem dorównywał temu, co tworzyli w l. 70-tych.
147 Vangelis - CONQUEST OF PARADISE
Rzadko zauważam muzykę w filmie, a jeszcze rzadziej odbieram ją pozytywnie. Tym nagraniem mnie zachwycił (film był też świetny).
146 The White Stripes - ICKY THUMP
Po raz ostatni w tym topie. Na 22 w moim topie (tuż za nagraniem, które tutaj było niżej).
145 Aerosmith - CRYIN'
Przez wiele lat z trójki wielkich ballad z Grypy najwyżej ceniłem Crazy. Teraz jednak najbardziej leży mi właśnie ta.
144 Marillion - SCRIPT FOR A JESTER'S TEAR
W topie Marillion u mnie na pierwszym, ale później w głosowaniu w forumowym topie trzecie. AQle nadal uwielbiam.
143 The Beatles - COME TOGETHER
Z braku czasu nie sprawdzałem tego, na co nie głosowałem w poprzednich topach, a co jest w zestawie. I pewnie jeden taki utwór (wtedy musiał mi się mniej podobać) pewnie byłby wyżej. No ale może nie wyżej niż trzy inne utwory, które jeszcze się pojawią.
142 Anawa - ABYŚ CZUŁ
Z polskiej płyty nr 1. No ale kilka utworów z niej lubię bardziej (jeden jeszcze się pojawi, swoją drogą dla mnie to miłe zaskoczenie, że w zestawie do PTWC są aż dwa, bo nie spodziewałem się żadnego, a jeżeli już to nie tych).
141 Santana - EUROPA
Carlos co jakiś czas nagrywał takie instrumentalne gitarówki. Ta nie jest moją ulubioną, ale wolę ją bardziej niż Sambę pa ti.
140 Mike Oldfield - TUBULAR BELLS
Najdłuższy utwór w tym zestawie. Prawie 49 minut.
139 Queen - WE ARE THE CHAMPIONS
Utwór, który sporo u mnie zyskał w ostatnich latach. Kiedyś bardziej bym się spodziewał Rhapsody (której nie będzie).
138 Genesis - I KNOW WHAT I LIKE (IN YOUR WARDROBE)
Na cztery utwory z Gabrielem w zestawie trzy pochodzą z Selling i wszystkie trzy są w moim topie (ten z Baranka się nie załapał).
137 Dżem - DZIEŃ, W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO
To utwór, który naprzemiennie z Pawiem (ale dłużej) bywał moim nr 1 zespołu. Teraz już nie ma na to szans.
136 John Lennon - WOMAN IS THE NIGGER OF THE WORLD
Ulubione nagranie solowe Lennona.
135 Joe Cocker - WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS
Bardzo ciekawa wersja, ale jednak wyżej cenię pierwowzór.
134 Kult - DO ANI
Jedyny utwór Kultu tutaj, chociaż pewnie gdybym miał więcej miejsce to pewnie jeszcze więcej niż jeden się załapał.
133 David Bowie - LIFE ON MARS
Dołożyli ten utwór w tym roku i dzięki temu David załapał się na coś w tym topie. I on zamyka moją setkę w głosowaniu na TTWC.
132 Cat Stevens - WILD WORLD
Jest tylko jeden jego utwór, którego nie lubię i oczywiście jest w zestawie. Na szczęście są dwa inne i te oczywiście się załapują (jeden będzie później).
131 The Beatles - ELEANOR RIGBY
Jeden z ulubionych (chyba nawet nr 1) utworów z czasów sprzed Pieprza.
130 Roberta Flack - KILLING ME SOFTLY WITH HIS SONG
Dla mnie to sztandarowy i wzorcowy utwór soulu.
129 Red Hot Chili Peppers - UNDER THE BRIDGE
Mój nr 2 zespołu i jedyny w tym topie.
128 Led Zeppelin - SINCE I'VE BEEN LOVING YOU
II i III lubię zdecydowanie mniej niż I i IV. A to jedna z perełek z Trójki.
127 Edyta Bartosiewicz - SEN
Pierwszy superhit Edyty. Kapitalny utwór (ale będzie tutaj jeszcze jeden sporo wyżej).
126 Elżbieta Adamiak - JESIENNA ZADUMA
Od tego utworu zaczęła się kariera Eli, która swego czasu była w pewnych kręgach kultową wykonawczynią.
125 Blood, Sweat And Tears - LUCRETIA McEVIL
Uwielbiam ten zespół. Jedna z największych gwiazd jazz-rocka, o której mało już kto pamięta. Wielka zadyma na dęciakach i kapitalny wokalnie David Clayton-Thomas. Będą raz jeszcze (więcej ich w zestawie nie było).
29.12.2019 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Oj sporo tu dobrego. Nawet nie wymieniam, bo będzie tego ponad połowa. Mam nadzieję, że w czołówce będzie podobnie.

Radio Epsilon
29.12.2019 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Znając Twój i mój gust to może nie być tak dobrze.
29.12.2019 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Porcja trzecia (dzisiaj ostatnia):
124 Pod Budą - BALLADA O CIOTCE MATYLDZIE
Zdecydowanie mój ulubiony utwór grupy. A ten marsz w końcówce jeszcze podciąga notę.
123 O.N.A. - DRZWI
Na pewno podium nagrań zespołu (całe zajmują utwory z Modliszki).
122 Skaldowie - OD WSCHODU DO ZACHODU SŁOŃCA
Nagranie z ulubionej płyty Skaldów (no jednej z dwóch) i na pewno nie mój nr na niej i nawet nie podium.
121 Dżamble - WYMYŚLIŁEM CIEBIE
Dżamble po raz drugi i nie ostatni. Tym razem niespodziewanie wyżej niż Szczęście (ale to raczej zły odbiór tamtego utworu).
120 Republika - TELEFONY
Żaden polski wykonawca nie ma tylu utworów co oni. I od tego utworu zacząłem lubić Republikę, a apogeum tego osiągnęło (no to się jeszcze okaże).
119 Guns N'Roses - WELCOME TO THE JUNGLE
To też nie powinno mi się podobać, ale jak widać nie zawsze jest tak jak powinno. Ale jest tendencja zniżkowa.
118 Republika - MAMONA
W zasadzie Republika po reaktywacji znacznie mniej mnie przekonuje, ale są wyjątki i to nie jest ten najwyższy tutaj.
117 Renata Przemyk & Kasia Nosowska - KOCHANA
Mój nr 9 w topie Renaty (w topie Kasi pewnie byłoby wyżej).
116 VooVoo - JAK GDYBY NIGDY NIC
Starałem się opierać na wersjach z płyt studyjnych i nie wiem czy utwór przez to nie stracił, bo wersja na składance Radio Nieprzemakalnych brzmi lepiej. Ale jeżeli nawet to nie byłaby znacząca różnica. Świetnie wypada na koncertach, w Toruniu w barku Odnowy zagrali ponad pół godziny.
115 Santana - BLACK MAGIC WOMAN
Tutaj siłą rzeczy dałem singlową wersję, bo albomowa łączy się z innym utworem. Świetny wczesny Santana (najwyżej notowany jego utwór).
114 Varius Manx - ZANIM ZROZUMIESZ
Nr dwa zespołu, bo na pierwszym jest Zabij mnie.
113 Meat Loaf - I'D DO ANYTHING FOR LOVE (BUT I WON'T DO THAT)
Tutaj wersja singlowa utworu nie miałaby szans się załapać. Ten utwór brzmi właściwie tylko w wersji 12-minutowej z albumu (i zawsze mnie zaskakuje, że już się kończy).
112 Cat Stevens - MORNING HAS BROKEN
Stevens po raz drugi i ostatni. Nigdy nie słuchałem całościowo (nawet tego, co mam opisane), więc nie wiem, na którym miejscu by było (ale raczej nie na pierwszym).
111 Clannad - ROBIN (THE HOODED MAN)
Lata 80-te to były takie czasy, gdy ulice potrafiły się wyludniać, kiedy w telewizji leciał serial. Nie każdy, ale bywały takie i Robin Hood do nich należał. Dla mnie serial wszechczasów, a do tego okraszony cudowną muzyką z tym tematem głownym.
110 Tool - SCHIZM
Jako trójkowicz wiele zespołów poznawałem dzięki LP3. Tool dzięki temu utworowi. I pewnie byłby u mnie na podium gdyby nie dwie ostatnie płyty, zdecydowanie najlepsze w dorobku zespołu.
109 Budka Suflera - SEN O DOLINIE
W Polsce do l. 90-tych prawie nikt nie znał pierwowzoru, a ten utwór znało bardzo wielu. Ale sporo z nich stwierdzało, że jednak Budka zrobiła to lepiej. Tak przy okazji (bo nie ma to wpływu na miejsce) to polski text jest znacznie lepszy.
108 Peter Gabriel - MERCY STREET
Gabriel po raz pierwszy (będzie jeszcze dwa razy i też ze świetnej płyty So).
107 The Doors - RIDERS ON THE STORM
W trójkowym topie pewnie będą najwyżej, u mnie na miejscu drugim (chociaż dystans do lidera jest znacznie mniejszy niż przed rokiem).
106 Tadeusz Woźniak - ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA
Najlepszy utwór z pierwszej płyty, ale ja zdecydowanie wolę nagrania z drugiej (i jeszcze jedno, które się pojawiło tylko na singlu).
105 Portishead - GLORY BOX
To chyba mój ulubiony zespół trip-hopowy. I jedno z ich ulubionych nagrań.
104 Róże Europy - STAŃCIE PRZED LUSTRAMI
Dla mnie Róże skończyły się na pierwszej płycie. A to jest numer 2 z niej.
103 King Crimson - STARLESS
Najniżej notowane nagranie King Crimson. Kompletnie tym razem się ze mną mijało.
102 Genesis - ENTANGLED
Drugie z nagrań Genesis z okresu z Hackettem, a bez Gabriela (oba dołożone w tym roku). Mój nr 5 w topie zespołu i nr 2 tutaj.
101 Mr Z'oob - KAWAŁEK PODŁOGI
Tym nagraniem zespół zadebiutował i od razu mnie zachwycił.
100 Fish - VIGIL
Po nagraniu czwartej płyty (zdecydowanie słabszej od trzech poprzednich) Fish rozstał się z Marillionem i jak dla mnie Marillionowi nie wyszło to na zdrowie, a Fishowi jak najbardziej. A ten utwór uważam za jeden z najlepszych w jego dorobku.
99 The Doors - THE END
W głosowaniu na poprzedni ten utwór był 87 miejsc wyżej niż Jeźdźcy, a tym razem ledwo się obronił.
98 SBB - Z KTÓRYCH KRWI KREW MOJA
W l. 70-tych w czwartkowej, polskiej muzycznej poczcie UKF chyba za każdym razem pojawiał się jakiś utwór SBB, czasem więcej niż jeden. Mnie wtedy nie przekonywali (do tej pory zresztą nie do końca), ale dwa utwory zawsze uwielbiałem i to był jeden z nich.
97 Jethro Tull - SONGS FROM THE WOOD
Jeden z moich ulubionych (sprawdziłem i to mój nr 2) i najwyżej tu notowany utwór zespołu.
96 Maryla Rodowicz - REMEDIUM
Przez wiele lat odbierałem ten utwór jako zbyt mało piosenkowy, ceniąc znacznie wyżej wersję Czerwonych gitar. Teraz obie oceniam na równym poziomie.
95 Phil Collins - IN THE AIR TONIGHT
Pierwszy utwór z debiutanckiej płyty Phila. Nigdy później nie zbliżył się do tego poziomu.
94 King Crimson - I TALK TO THE WIND
Zdecydowanie najsłabszy utwór na debiucie, ale i tak się z nim przeprosiłem i już nie drażni mnie jego tam obecność.
93 Republika - BIAŁA FLAGA
Ten utwór byłby u mnie znacznie niżej, gdyby nie ta nawalanka na klawiszach pod koniec utworu.
92 Cheap Trick - IF YOU WANT MY LOVE
Zdecydowanie mój ulubiony Cheap Trick. A utworu bym nie poznał, gdyby nie dowcip, który zrobił Marek N. Przedstawił to nagranie jako utwór reaktywowanych Beatlesów i ludzkość się na to nabrała. Na Liście można było usłyszeć przed nim utwór zrozpaczonej słuchaczki Jak oni mogli to zrobić Johnowi.
91 Elvis Costello - SHIPBUILDING
Utwór napisany dla Roberta Wyatta, ale Elvis (jedyny, którego uznaję) wykonał to lepiej.
90 Archive - LIGHTS
89 Archive - AGAIN

Tym razem Again jest wyżej, ale normalnie to Lights mocniej mnie biorą. Ale ogólnie to chyba odsłuchy nie były dobrym czasem dla Archive.
88 Muddy Waters - HOOCHIE COOCHIE MAN
Najstarszy utwór tutaj i jedyny klasyczny blues wykonywany przez klasycznego bluesmana.
87 Aya RL - UNIKAJ ZDJĘĆ
Od początku był to mój ulubiony utwór zespołu.
86 Red Box - CHENKO
Tutaj zrobiłem wyjątek, ale oparłem się na singlu. No ale jest on znacznie wcześniejszy niż wersja albumowa i mocno się od niej różni.
85 The Beatles - HEY JUDE
Gdyby pierwsze trzy minuty były równie rewelacyjne jak cztery kolejne to utwór byłby zdecydowanie wyżej.
84 Dżem - WHISKY
Początkowo utworu nie lubiłem (było to w czasach, kiedy text miał znacznie większy wpływ na odbiór utworu; na wszelki wypadek napiszę, że nadal ma, ale na odbiór, a na ocenę już nie) utworu, ale zyskiwał w moich oczach, żeby obecnie być nrem 1 zespołu.
83 INXS - NEVER TEAR US APART
Pierwszy poznany utwór zespołu i nigdy nic nie zakwestionowało jego miejsca nr 1 w ich dorobku.
82 Katie Melua - SPIDER'S WEB
Tak sobie myślę, że gdybym przed topem dogłębnie przeanalizował zestaw i dodał utwory, które w ostatnich latach odrzuciłem to Rowery by się gdzieś znalazły, ale nie sądzę, żeby wyżej niż ten utwór (jeden z moich ulubionych).
81 Republika - NIEUSTANNE TANGO
I jeszcze raz Republika. O ile po pierwszych nagraniach debiutancka płyta mnie rozczarowała, to kolejna zrobiła świetne wrażenie (poza Bosym gastronomem). A to jest mój nr 1 z niej, a w topie zespołu utwór był drugi (chociaż poza nr 1 czołówka jest bardzo wyrównana i tym razem nr 10 pojawi się wyżej).
29.12.2019 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Teraz czterdziestka w całości, a potem będzie najlepsza czterdziestka w dwóch ratach:
80 Pink Floyd - SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND
Nie spodziewałem się, że najwyżej notowani Floydzi (to ich numer 1) skończą tak nisko. No ale myślę, że większości utworów spodziewałbym się wyżej.
79 Grzegorz Turnau - PAMIĘĆ
W czołówce mojego topu Grzegorza był mocny ścisk i to spowodowało, że nr 2 znalazł się tutaj za utworami z niższych miejsc.
78 Starship - WE BUILT THIS CITY
Kapitalny, dynamiczny utwór. Jedyny w ich wykonaniu, który bardzo cenię.
77 Janis Joplin - PIECE OF MY HEART
Kiedy pierwowzór wszedł na listę to pomyślałem sobie, że ta Erma brzmi jak Janis. A potem dowiedziałem się, że Janis to scoverowała. No i jak dla mnie to jej najlepszy utwór.
76 Grażyna Łobaszewska - GDYBYŚ
Właściwie powinno być Ergo Band &, ale dla niej stał się początkiem kariery, a o nich mało kto pamięta. Mój nr 1 Grażyny.
75 Maryla Rodowicz & Stan Borys - DZIŚ PRAWDZIWYCH CYGANÓW JUŻ NIE MA
Andrzej Zieliński miał talent do pisania pięknych utworów. A że wykonanie jest kapitalne to utwór musiał się w tym topie znaleźć.
74 Meat Loaf - BAT OUT OF HELL
Widzę wiele podobieństw między tym utworem, a tym, który był niżej. Ten podoba mi się jednak jeszcze bardziej. Swoją drogą pewnie kiedyś skuszę się na lepsze poznanie jego twórczości.
73 The The - ARMAGEDDON DAYS HERE ARE (AGAIN)
W tej dziesiątce jakoś tak się złożyło, że jest dużo utworów, które uważam za najlepsze w dorobku danych artystów (w każdym razie tego, co znam). Tutaj także, ale ogólnie jest to artysta (bo praktycznie to jedna osoba), którego bardzo cenię.
72 Simon And Garfunkel - SCARBOROUGH FAIR
Ta piękna staroangielska ballada doczekała się wielu wykonań, ale to jest moje ulubione. Jest także ulubionym nagraniem tego duetu (i znowu zastanawiam się, czy gdybym prześwietlił cały zestaw, to gdzieś w drugiej setce nie znalazłby się Most nad Rzeką Zmartwień).
71 Yes - SOON
Co do tego utworu mam mieszane uczucia, zresztą słowo utwór też średnio mi tutaj pasuje. Jest to bowiem wycięte zakończenie z najlepszego ich utworu (z najlepszej zresztą płyty) Gates of delirium.
70 Elżbieta Mielczarek - HOTEL GRAND
Na LP3 pojawiły się cztery utwory Eli i żaden furory nie zrobił. Ja jednak bardzo wysoko je cenię, a ten walczy o palmę pierwszeństwa z kapitalnym wykonaniem klasyka Down and out (którego w zestawie niestety nie ma, ale fakt, że są dwa utwory to i tak miła niespodzianka).
69 Dżamble - NAGA RZEKA
Z Dżamblami to tutaj wszystko się pomieszało, bo najczęściej to ich mój numer 1 (czasami bywa drugi).
68 Marek Grechuta - ŚWIECIE NASZ
No i znowu nagranie z Korowodu. W topie zawsze grane z poprzedzającym go Chodźmy (gdybym to zrobił to pewnie utwór byłby wyżej). Swoją drogą przez wiele lat myślałem, że wstęp do tego utworu to końcówka poprzedzającego (a bez niej z kolei utwór byłby niżej).
67 Anawa - TA WIARA
Zaucha to mój polski wokalista nr 1, ale najlepsze rzeczy robił w Dżamblach i Anawie. Ten utwór to też nie jest podium płyty.
66 Björk - ALL IS FULL OF LOVE
To też artystka, którą niezwykle cenię, chociaż jej pierwsze solowe płyty mnie aż tak nie przekonywały. Potem było jednak rewelacyjnie, a to nagranie jest jednym z moich ulubionych.
65 Jefferson Airplane - WHITE RABBIT
Była Grace w Starshipie, jest i w starszym zespole. I tutaj to też zdecydowanie jej numer jeden w JA.
64 Madness - OUR HOUSE
Zespół, który poznałem i polubiłem dzięki temu utworowi. Sympatia się utwierdziła, chociaż żaden poznany później utwór mu nie dorównał.
63 Republika - ŚMIERĆ NA PIĘĆ
W topie zespołu miejsce dziesiąte, tuż przed Flagą, ale za Telefonami i Tangiem, które tutaj były wyżej.
62 Maanam - SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ
To też nagranie, które nie od razu mnie chwyciło, a teraz ich nr 1. I jedyny Maanam tutaj, bo nic więcej z ich czołowki nie pojawiło się w zestawie.
61 Evanescence - MY IMMORTAL
W czasach, kiedy pojawiali się na LP3, lubiłem ich nagrania, ale nie aż tak jak teraz. A to mój nr 1.
60 Perfect - IDŹ PRECZ
Kapitalnie zbudowany utwór.
59 Grzegorz Turnau - BRACKA
To jest mój nr 7 pana Grzegorza, jeden z pierwszych poznanych i pierwszy, który bardzo polubiłem.
58 Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Tutaj taki paradox: Jak widać jest wiele utworów, które lubię i cenię bardziej, ale uważam, że ten utwór to najważniejszy utwór w historii muzyki. Przebój wszechczasów.
57 Guns N'Roses - KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR
Pierwowzór Dylana średnio mnie przekonuje (co widać chociażby po tym, że tutaj go nie ma), a ta wersja z kolei brzmi kapitalnie.
56 Anna Maria Jopek - ALE JESTEM
Wprawdzie AMJ pojawiła się wcześniej na Liście w świątecznym tercecie, ale dopiero ten utwór zwrócił na mnie swoją uwagę. Z kapitalnym utworem, którego text (później miała sporo takich utworów) spowodował, że lubiłem ją jeszcze bardziej niż ceniłem. A ten utwór zawsze należał do moich ulubionych.
55 Kenny Loggins - WELCOME TO HEARTLIGHT
Kolejny z wykonawców, u których liczy tylko jeden utwór. Pozostałe mi znane toleruję, może nawet trochę lubię, a ten to petarda.
54 Leonard Cohen - SUZANNE
Utwór, który uwielbiam zarówno w wersji autorskiej jak i w licznych przeróbkach (które często nie ustępują pierwowzorowi albo nawet bywają lepsze). W każdym razie to był mój nr 3 w topie Leonarda.
53 Voo Voo - GDYBYM
Krótko mówiąc tym razem kompletnie nie podszedł mi ten utwór. Spodziewałem się go w top 10.
52 Dżamble - MASZ PRZEWRÓCONE W GŁOWIE
Tytuł utworu dokładnie oddaje mój stan umysłu w sprawie tego zespołu. Ale to jednak kapitalny utwór i jego miejsce na pewno nie jest za wysokie.
51 Jon And Vangelis - THE FRIENDS OF MR. CAIRO
Absolutnie najlepsza rzecz, którą stworzył ten duet. Dzieje się w nim tyle, niespodzianka goni niespodziankę, a potem utwór się niespodziewanie szybko skończył.
No i teraz zaczynają się utwory, które dostaną ode mnie punkty w tutejszym topie.
50 King Crimson - EPITAPH
Drugi tutaj utwór z debiutu zespołu i zarazem ich najbardziej znany utwór. Ja go aż taką estymą nie darzę, ale to od zawsze mój ulubiony zespół.
49 Tears For Fears - SOWING THE SEEDS OF LOVE
Zespół, który kojarzy mi się z mnóstwem koszmarnych nagrań i tylko kilkoma, które toleruję. Ten to zdecydowanie ich najlepsze dzieło, ale pewnie dlatego, że bardzo mocno jest zanurzone w beatlesowskich klimatach i co więcej, nawet wśród ich utworów byłby bardzo wysoko.
48 Enya - MAY IT BE
Wybór Enyi do zaśpiewania utworu w pierwszej części ekranizacji Tolkiena był strzałem w jedenastkę. I chociaż nagrała wiele przepięknych utworów to jednak ten brzmi mi najlepiej.
47 King Crimson - THE COURT OF THE CRIMSON KING
Court tylko trzy miejsca wyżej niż Epitaph to jednak jest spore zaskoczenie. Ale jakoś tak wyszło.
46 Spandau Ballet - GOLD
Z nimi mam podobnie jak z TFF, chociaż nie brzmią mi ogólnie aż tak źle i procentowy udział utworów, które odbieram pozytywnie. A tutaj najbardziej mnie zachwyca to szaleństwo na przeszkadzajkach.
45 Hey - MISIE
Mój nr 3 Heya (a gdybym miał oceniać biorąc pod uwagę także słowa to pewnie byłby mój nr 1).
44 The Waterboys - THE WHOLE OF THE MOON
I znowu kolejny nr 1 wykonawcy (dopiero przy opisach stwierdzam, że jest ich nadspodziewanie dużo). Jeden z zespołów, które uwielbiam, chociaż ostatnie kilka lat, nieco posuło im markę.
43 Dire Straits - PRIVATE INVESTIGATIONS
Są dwa utwory, które walczą u mnie o palmę pierwszeństwa w dorobku tego wykonawcy. Obydwa pochodzą z tej samej płyty (ten drugi to tytułowy).
42 King Crimson - MOONCHILD
Pierwszy z zapowiedzianych trzech utworów, które dodałem, bo uznałem, że być tutaj muszą. Ten akurat dlatego, że skoro są cztery pozostałe z debiutu to tego nie może zabraknąć, szczególnie że ten należy do trzech utworów, które walczą o palmę pierwszeństwa na tej płycie. Tym razem okazał się być nrem 2. Szczególnie mnie zachwyca ten totalnie odlotowy fragment po raczej typowym początku.
41 Mr. Z'OOB - KARTKA DLA WALDKA
Dołożyli mi pierwszym utworem, a drugim jeszcze podnieśli poprzeczkę (ale w żadnym późniejszym nagraniu nie zbliżyli się do poziomu pierwszej dwójki; jednak zawsze ich uwielbiałem, a koncertowo (już w nowym składzie) wypadali kapitalnie). A jak pierwszy raz usłyszałem utwór to przeżyłem szok, bo pierwsze półtorej linijki brzmią prawie identycznie jak piosenka Eli Adamiak. Ale autor w refrenie przeprasza jej autora za tą zżynkę.
30.12.2019 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #7
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Z tej czterdziestki na plus te:

78 Starship - WE BUILT THIS CITY
77 Janis Joplin - PIECE OF MY HEAR
70 Elżbieta Mielczarek - HOTEL GRAND
68 Marek Grechuta - ŚWIECIE NASZ
64 Madness - OUR HOUSE
58 Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
57 Guns N'Roses - KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR
56 Anna Maria Jopek - ALE JESTEM
48 Enya - MAY IT BE
46 Spandau Ballet - GOLD

Wielka szkoda, że Led Zeppelin i Gunsi tak nisko Icon_sad No i spodziewałem się Pink Floyd dużo wyżej Icon_smile
30.12.2019 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Kuba1201 napisał(a):Wielka szkoda, że Led Zeppelin i Gunsi tak nisko
Kto wie, może jeszcze coś się od jednych lub drugich pojawi. Rzekłbym nawet, że coś na pewno.
Kuba1201 napisał(a):No i spodziewałem się Pink Floyd dużo wyżej
No ja też, ale rzekłbym, że w tym topie to jest chroniczne. Rzadko który utwór jest wyżej niż się spodziewałem. Ale po prostu jest tyle tego dobrego.
Miłym zaskoczeniem jest to, że znasz i lubisz panią Elę.
No i nie mogę się oprzeć, bo fajny utwór Ci wyszedł w jednym przypadku: Kawałek mojego słuchu. Icon_wink
30.12.2019 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Raczej "Kawałek Mojego Słuchaj".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
30.12.2019 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Zaliczyłbym "Kawałek mojego słuchania"

Radio Epsilon
30.12.2019 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
no proszę, nawet Velveci się załapali
znalazłbym tu sporo świetnych rzeczy (s&g, "gdybyś", anawa, "skowronki"), ale też trochę takich, których nie znoszę (meat loaf!)
no i jest disco starship Icon_cool

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.12.2019 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Przedostatnia porcja:
40 Kaczmarski & Gintrowski & Łapiński - MURY
39 Kaczmarski & Gintrowski & Łapiński - ŹRÓDŁO (WĄWÓZ)

W 1981 niespodziewanie pojawia się kaseta Mury. Niespodziewanie, bo to były czasy komuny. Wspaniała rzecz, która stała się wówczas (przynajmniej w pewnych kręgach) obiektem uwielbienia. A numerem 1 dla prawie wszystkich był utwór tytułowy. Ja mam innych faworytów, ale ich w zestawie nie ma.
38 Frankie Goes To Hollywood - WELCOME TO THE PLEASUREDOME
Tutaj przyjąłem wersję z CD, która w zasadzie uznawana jest za obowiązującą, bo na winylu były dwa utwory, które potem połączono w jeden (dołączono 36-sekundowy wstęp). To najdłuższy utwór w ścisłej czołowce, dłuższy jest dopiero na 89 miejscu.
37 King Crimson - 21ST CENTURY SCHIZOID MAN
Najwyżej notowany utwór z debiutanckiej płyty. Najostrzejszy na niej, w zasadzie bliższy ciężkiemu rockowi niż progowi, który wypełnia resztę płyty.
36 Peter Gabriel & Kate Bush - DON'T GIVE UP
Numer dwa duetów w tym zestawieniu. Numer dwa Petera G tutaj, a jak można zauważyć poniżej jeżeli chodzi o Kate to niżej. Głos Kate dopełnia ten utwór, bez niej byłoby zdecydowanie gorzej.
35 Edyta Bartosiewicz - DZIECKO
Numer dwa Edyty u mnie (i numer 1 za słowa).
34 Kate Bush - ARMY DREAMERS
Utwór poznałem dopiero wtedy, gdy został dodany do głosowania. Wcześniej nie miałem przekonania do wcześniejszych niż Dreaming płyt Kate, a z pewnych względów do tej szczególnie. Ale spodobało mi się od razu i stało się stałym bywalcem moich głosowań na topy.
33 Garbage - I THINK I'M PARANOID
Garbage nie jest zespołem, który bardzo bym lubił, ale kilka utworów mi się podobały. Jednak tylko dwa uważam za znakomite i ten jest w tej dwójce.
32 Sade - SOLDIER OF LOVE
W topie Sade zajęło trzecie miejsce (przed nią były dwa inne utwory z tej, moim zdaniem zdecydowanie najlepszej płyty). Teraz jednak spadłoby na miejsce czwarte. Jeżeli ktoś nie wie dlaczego, to niech zajrzy na moją listę.
31 Led Zeppelin - DAZED AND CONFUSED
Jak już wspomniałem, Zeppelini jeszcze się pojawią i właśnie to czynią w kapitalnym utworze z mojej ulubionej pierwszej płyty.
30 Turbo - FABRYKA KEKSÓW
W moim odczuciu nic by się nie stało, gdyby zespół po nagraniu tego utworu się rozwiązał. Nic z tego, co później nagrał mnie nie przekonało, a oszczędzone byłoby mi słuchanie w topach Dorosłych dzieci. To nagranie to kapitalna wersja utworu Dzikiego Dziecka. Ale trzeba trafić na wersję, która ma 9:27 (ponoć oryginalna ma 11:15, ale jest źle zmixowana i to bolero, które wgniata w fotel kompletnie tam nie brzmi).
29 Blood, Sweat And Tears - SPINNING WHEEL
Wspominałem już, że uwielbiam ten zespół? No, a w tym nagraniu osiągnęli szczyt swoich możliwości.
28 The Beatles - I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY)
Utwór dodany w zeszłym roku do zestawu miał debiutancką tremę i znalazł się na dalekim miejscu, przez co teraz musiał się przedzierać do czołowki i wyszło mu to świetnie. Najwyżej notowany numer zespołu (no ale skoro nie ma w zestawie takich przebojów jak Walrus czy Fool na hillu to nie mogło być inaczej).
27 Stan Borys - JASKÓŁKA UWIĘZIONA
Stan Borys po raz drugi, ale pierwszy samodzielnie. Nagranie z bardzo dobrej (choć nierównej) płyty Szukam przyjaciela i największy z niej przebój, chociaż dwa utwory stamtąd cenię wyżej.
26 Budka Suflera - JEST TAKI SAMOTNY DOM
Sztandarowe nagranie zespołu z czasów, kiedy tworzył jeszcze świetne rzeczy. Mój nr 2 zespołu. No i ten moment, na który zawsze czekam czyli kiedy Cugowski zaczyna śpiewać z Alibabkami refren.
25 Wolna Grupa Bukowina - SIELANKA O DOMU
Piosenka turystyczna to enklawa, z której mało co dociera do szerszej publiczności (a są tam piękne utwory). Bukowina to jeden z wyjątków (może nawet jedyny). Zespół wybitny, wykonawca wielu przepięknych utworów do słuchania i do śpiewania na rajdach. W zestawie do PTWC są tylko dwa utwory (ten drugi akurat znacznie słabszy, szkoda że zamiast niego nie ma Majstra Biedy czy Rzeki, bo te utwory by się tutaj pojawiły, a ten drugi bardzo wysoko).
24 Perfect - NIEWIELE CI MOGĘ DAĆ
Uwielbiam utwory z dobrze wykorzystanymi klawiszami. Tutaj udało się to rewelacyjnie. Ten utwór to ścisła czołówka ich ulubionych nagrań.
23 King Crimson - IN THE WAKE OF POSEIDON
Wyżej niż wszystko z debiutu jest tytułowy utwór z drugiej płyty, którą cenie wyżej. Ten utwór miał bardzo dziwną drogę od samego końca (bo tak zaczynały utwory, które z zestawu zostały jakiś czas temu wyrzucone), bo chyba tylko przy pierwszym przesłuchaniu przeszedł dalej, przy wszystkich kolejnych znajdował się w grupie, co do której się zastanawiałem czy odrzucić czy przepuścić dalej (raz czy dwa nawet zamykał stawkę przepuszczonych). A przy kolejnym przesłuchaniu brzmiał mi lepiej i tak to poszło.
22 Led Zeppelin - BABE, I'M GONNA LEAVE YOU
Kolejny przedstawiciel kapitalnej pierwszej płyty. Jak dla mnie rasowe bluesisko.
21 Bajm - MAŁPA I JA
Mój nr 1 Bajmu. Niestety solówka w końcu utworu psuje wcześniej stworzone wrażenie i utwór nie jest wyżej.
20 Kate Bush - CLOUDBUSTING
A po Dreaming, które w całości doceniłem znacznie później przyszło Hounds i Running zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Ale dopiero ten utwór totalnie mnie zachwycił. W moim topie Kate miałem chyba na niego złą fazę i znalazł się na miejscu 17 (a opisywany wcześniej utwór był 8).
19 Genesis - DANCING WITH THE MOONLIT KNIGHT
Teraz do końca seria numerów jeden kolejnych wykonawców. Na początek Genesis z ulubionej ich płyty z okresu z Gabrielem.
18 Wilki - ABORYGEN
Jak już pisałem z repertuaru Wilków cenię tylko jedną płytę i jedno nagranie z kolejnej (o tym już nie pisałem). Ten utwór zdecydowanie odbiega od reszty płyty (no może ma trochę wspólnego z Erollem). Później z gorszym skutkiem starali się nawiązać do tego klimatu w Navoie (które też lubię).
17 Wings - LIVE AND LET DIE
Oprócz tego, że to mój ulubiony numer Wings to także bezdyskusyjnie mój nr 1 z utworów z Bonda.
16 Peter Gabriel - RED RAIN
No i po raz kolejny nagranie z So. W zestawie jest jeszcze Młot, ale to chyba tam najsłabszy utwór.
Dwa ostatnie utwory są już w top 10 mojego głosowania na TTWC, bo w top 15 jest aż siedem utworów, których nie ma w zestawie do głosowania.
Przy okazji może ktoś chciałby strzelić, jacy wykonawcy będą w top 15 (tylko jeden jest dwa razy, przy czym raz w duecie).
30.12.2019 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #13
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Skaldowie będą?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.12.2019 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Przekonasz się. Rozumiem, że to jest strzał?
30.12.2019 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
AKT! napisał(a):jest disco starship
Może i disco. Mi to nie przeszkadza. Inna sprawa, że tak tego nie odbieram.
AKT! napisał(a):znalazłbym tu sporo świetnych rzeczy (s&g, "gdybyś", anawa, "skowronki")
Że Skowronki i Anawa to mogłem przewidzieć, S&G raczej też. Cieszy mnie, że lubisz gdybyś.
AKT! napisał(a):(meat loaf!)
Jakoś to przeżyję.
30.12.2019 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #16
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
No tak Skaldowie to strzał. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.12.2019 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #17
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Że na pierwszym? Może w polskim topie, ale też pewnie nie.
Ja jednak obstawiam "Islands" jako jeden z tych extra dodanych, drugi typ to Kate B.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2019 10:15 PM przez neo01.)
30.12.2019 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
neo01 napisał(a):Że na pierwszym?
Chyba chodziło mu o top 15.
neo01 napisał(a):Może w polskim topie
Myślisz, że polskie utwory nie będą wysoko? Może i nie aż tak (przekonacie się), ale jeszcze sześć się pojawi (trzy z zestawu, trzy spoza).
30.12.2019 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #19
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Myślę że polskie nie zajmą najwyższych dwóch pozycji, a co do tego który będzie najwyżej mam innego faworyta.

WOLNE MEDIA!!!
30.12.2019 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
(30.12.2019 02:02 PM)kajman napisał(a):  46 Spandau Ballet - GOLD
zaskakująca pozycja. zapewne nic mnie już tak nie zaskoczy w Twoim TWC Icon_wink2
jakby nie było zaliczani są/byli do new romantic Icon_wink2 ale mnie nigdy do siebie nie przekonali. chyba najmniej z tych popowo-romantycznych Icon_smile2
dopiero nie tak dawno jak skojarzył mi się ich utwór z dźwiękami podobnymi do Sade, polubiłem ich jeden utwór. o! niespodzianka to GOLD Icon_razz

Starship też nieco zaskakuje ale dużo dużo mniej.

jeszcze jedno - dosyć długo utwór Kenny Logginsa wydawał mi się utworem TOTO Icon_razz zupełny przypadek sprawił, że w końcu zapamiętałem, że to KL Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.12.2019 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 131 7 241 02.03.2024 03:12 PM
Ostatni post: kajman
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 3 566 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 769 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 195 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości