Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 47 z 5.10.07
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 47 z 5.10.07
No cóż, chyba ostatnio była zbyt wielka stagnacja jak na moją listę. No i tym razem znowu wiele zmian na mojej liście, w tym także kompletne zamieszanie w czołówce. Wystarczy powiedzieć, że jest na liście 7 nowości (w tym 3 w 10) i jeden zaskakujący mnie powrót. Z dwiema nowościami wiążą się wydarzenia bez precedensu w historii mojej listy. A że trafiły się jeszcze spektakularne awansy, to większość piosenek spada i to część z nich ostro. Jest tego tyle, że nawet nie wszystkie spadki o kilkanaście miejsc będę komentował.
1. Absolutną bohaterką zestawienia jest Anna Maria Jopek. Mimo że Teraz i tu tylko awansowała w tym trudnym tygodniu o jedno miejsce, a To co nienazwane już wyżej pójść nie mogło. No ale jeżeli do tego jeszcze w zestawieniu pojawia się Zrób co możesz i to od razu na drugim miejscu to już jest Coś. Do tej pory najwyżej towarzysztyła liderowi druga piosenka wykonawcy na miejscu 5, więc dublet na szczycie to zdecydowanie największe osiągnięcie pojedyńczego wykonawcy na mojej liście.
2. Zdarzało się, że jedną piosenkę na liście zastępowała druga tego samego wykonawcy. Ale nie było takiego przypadku, że obie te piosenki były w 10. A tym razem Allelujah ze względów proceduralnych z 6 miejsca powędrowało do leżakowni, a tymczasem Prey niespodziewanie pojawiło się na miejscu 4.
3. Poprzednie nagranie Antimatter nie zrobiło na mnie większego wrażenia i gdyby nie Nasza Lista 3 nigdy nie zainteresowałbym się kolejnym (może nigdy to przesada). Ale Another face in a window zrobiło na mnie takie wrażenie, że zadebiutowało na 9 miejscu.
4. Gimmie shelter utrzymało tylko swoją pozycję (to też sukces), natomiast furorę robi Djin djin, które w drugim tygodniu awansowało z miejsca 8 na 3.
5. Dziwne w tym tygodniu są losy Fair to Midland. April fools and eggmen zaliczyli największy spadek w obrębie zestawienia, a z kolei Dance to the manatee powrócił do zestawienia na 33 miejsce.
6. Fatalny tydzień dla Bjork. Jak jeszcze spadek Innocence można tłumaczyć silną konkurencją, to już spadek Earth intruders z 5 na 14 można uznać za katastrofę.
7. Po rozstaniu Fisha z Marillionem zdecydowanie bardziej podobały się nagrania wokalisty. Tym razem też to się da zauważyć, bo Arc of the curve zadebiutowała na 15.
8. W zestawieniu debiutują dwaj artyści o których jeszcze dwa tygodnie temu nie słyszałem. A tym razem zauroczyli mnie zarówno Kurt Elling jazzikiem Nightmoves jak i (jeszcze mocniej) Joe Henry bluesikiem Civilians. To kolejne debiuty na mojej liście.
9. Wyglądało, że Broken promise nie będzie miało problemu z obroną miejsca na podium. Jednak rzeczywistość okazała się bolesna i nastąpił spadek z 2 na 7. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wyprzedziło ją także Running up that hill po awansie tuż spoza 10 na miejsce 5.
10. także Tool nie zaliczy notowania do udanych. Wprawdzie Rosetta stoned zanotowało tylko nieznaczny spadek, ale Right in two spadło z 4 na 11. W ten sposób dwa najbardziej zasłużone dla mojej listy nagrania (patrz Bjork) znalazły się poza 10.
11. No i została jeszcze jedna nowość, która z mozołem przedzierała się do zestawienia. W końcu I had a dream wylądowało na 41 miejscu.
12. Strajpsi też mają powody do narzekania. Wprawdzie You don't know what love is you just do what you're told zanotowało spory awans, ale znacznie wyżej notowane Icky thump i Rag and bone zaliczyły spore wpadki.
13. Nigdy bym nie przypuszczał, że na mojej liście pojawi się Chaka Khan. A Angel raźno maszeruje do góry i już jest na 13.
Wtręt. W czasach mojej młodości większość słuchających muzyki uważało, że utwór, którego słucham w tej chwili też ma tytuł Angel. A właśnie robię sobie przesłuchanie piosenek do topu Stonsów, więc chyba wszyscy wiedzą, o jaki utwór mi chodzi.
14. A oto ofiara nagłego ataku nowości (i nie tylko) na mojej liście. Me and mrs Jones wcale nie podoba mi się mniej niż tydzień wcześniej, a spadło z podium na 7 miejsce.
15. Tym razem nie było syndromu 2 tygodnia. Poza wspomnianą już AKidjo awansowały także pozostałe debiutantki z zeszłego tygodnia If you were a sailboat i The heart of a saturday night.
16. Motorek w zeszłym tygodniu ruszył do przodu z wielkim przyspieszeniem, ale tym razem wrzucił wsteczny bieg.
17. W tym ciężkim tygodniu spory awans zanotowało także Until the end.
18. No i na plus wyszło nagranie pani, której w zasadzie nie lubię. Ale Dear mr president zupełnie nie kojarzy mi się z jej stylem.
19. Powinno być sporo wyżej w komentarzu, ale przeoczyłem. Najbardziej nietypowa piosenka w zestawieniu Nie zabijaj bardziej niż ostatnio konweniowała mi z innymi utworami i skoczyła na 6 miejsce spoza 20.
A oto zestawienie:
1. 1. 5 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. N. 1 ZRÓB TO CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
3. 8. 2 DJIN DJIN - Anguelique Kidjo & Alicia Keys & Branford Marsalis
4. N. 1 PREY - Recoil
5. 11. 22 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
6. 21. 6 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
7. 2. 15 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe
8. 3. 13 ME AND MRS JONES - Michael Buble
9. N. 1 ANOTHER FACE IN A WINDOW - Antimatter
10. 7. 19 LIGHTS - Archive
11. 4. 34 RIGHT IN TWO - Tool
12. 12. 6 GIMME SHELTER - Anguelique Kidjo & Joss Stone
13. 23. 4 ANGEL - Chaka Khan
14. 5. 25 EARTH INTRUDERS - Bjork
15. N. 1 ARC OF THE CURVE - Fish
16. 17. 3 FREE - Marcus Miller & Corinne Bailey Rae
17. 9. 16 RAG AND BONE - The White Stripes
18. 24. 23 HUMP DE BUMP - Red Hot Chili Peppers
19. 13. 22 ICKY THUMP - The White Stripes
20. 16. 3 HOUSE OF WAX - Paul McCartney
21. 10. 24 MOTOREK - Grzegorz Turnau
22. 14. 6 NO LLORES - Gloria Estefan
23. 30. 8 UNTIL THE END - Norah Jones
24. 18. 13 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
25. 20. 6 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
26. 27. 22 TERAZ I TU - Anna Maria Jopek
27. 19. 6 INNOCENCE - Bjork
28. 25. 15 ROSETTA STONED - Tool
29. N. 1 CIVILIANS - Joe Henry
30. 31. 8 SOLAR WINDS - Devin Townsend
31. 33. 2 IF YOU WERE A SAILBOAT - Katie Melua
32. 37. 2 THE HEART OF SATURDAY NIGHT - Diana Krall
33. P. 14 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
34. 26. 9 KINGDOMS OF RAIN - Soulsavers
35. 22. 5 IGOREK - Plateau
36. 15. 5 APRIL FOOLS AND EGGMEN - Fair to Midland
37. 29. 12 M.I.A. - Avenged Sevenfold
38. 38. 7 ELEPHANT GUN - Beirut
39. 48. 7 YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (YOU JUST DO AS YOU'RE TOLD) - The White Stripes
40. 44. 3 DEAR MR PRESIDENT - Pink
41. N. 1 I HAD A DREAM - Gary Moore
42. 28. 10 SYMPATHY FOR THE DEVIL PART 666 - Sweet Noise
43. 34. 20 EVERYBODY TAKES A TUMBLE - The Waterboys
44. 32. 15 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
45. 35. 9 NIENASYCENIE - Less Is More
46. N. 1 NIGHTMOVES - Kurt Elling
47. 50. 12 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
48. 43. 15 BOSSANOVA Z AUGUSTOWA - Basia Stępniak-Wilk & Andrzej Poniedzielski
49. 36. 3 MY ASHES - Porcupine Tree
50. 47. 5 THE UNTHINKING MAJORITY - Serj Tankian


Teraz chyba najdłuższa w mojej karierze poczekalnia (zwracam uwagi na wysoko uplasowane pierwszy raz u mnie piosenki IRY, Radka i Gina):
41. 3 GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti
40. 27 RAINBOWARRIORS - CocoRosie
39. 3 UNFURL - Katatonia
PRISM # 1 - Stateless
MESIBAT KITA - HaIvrit
42. 6 DOWN HERE - Stateless
46. 17 BETTER – Regina Spector
LONDYN 8:15 - IRA
45. 10 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
STOKROTKA - Radosław Rakocz
TEENAGERS - My Chemical Romance
DOWN BOY - Yeah Yeah Yeahs
THE FUNERAL - Band Of Horses
THE GRAET DIVIDE - Gino Vanelli
49. 8 SPINDRIFT - Rush
TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
HEART IT RACES - Architecture in Helsinki
WIOSNA - Zabili Mi Żółwia
NIUE - Husky
RUN AWAY - Digitalllove
PUTTING HOLES IN HAPINESS - Marilyn Manson
SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
IMPERIAL BODYBAGS - Manic Street Preachers
END OF THE WORLD - Ash
DOGS - Damien Rice
DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree
MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
U-TURN (LILI) - AaRON
MY HUMPS - Alanis Morisette
I WISH I COULD HAVE LOVED YOU MORE - Candie Payne
1234 - Feist
FROZEN - Within Temptation
GIRL WHO PLAY GUITARS - Maximo Park
EVA - Nightwish
THE BLEEDING - Five Finger Death Punch
FUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
I NEED TO WAKE UP - Melissa Etheridge
BURN MY SHADOW - UNKLE
ERA RETUSZERA - Nosowska
MOHEROWY NINJA - El Dópa
DANSE RUSSE - Hurt
IT'S NO OVER - DAUGHTRY
COME BACK - Pearl Jam
A BEAUTIFUL LIE – 30 Second To Mars
WRECKING BALL - Viva Voce

No i na zakończenie leżakownia czyli piosenki wyrzucone z zestawienia z szansą powrotu w kolejnym tygodniu (jeżeli nie to bye bye):
6. 4 ALLELUJAH - Recoil
SOMEWHERE OVER THE RAINBOW - Katie Melua & Eva Cassidy
HELP IS COMING - Ayo
04.10.2007 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
dublecik na szczycie to rzeczywiscie super wynik, ale u mnie nie takie rzeczy sie zdarzaly Icon_mrgreen
PLacebo pol na pol, wiec nie jest zle.
kajman napisał(a):LONDYN 8:15 - IRA
bardzo mnie to cieszy Icon_smile2
i bede wypatrywac za tydzien, ale juz na wyzszych pozycjach Icon_smile2
05.10.2007 02:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):1. dublecik na szczycie to rzeczywiscie super wynik, ale u mnie nie takie rzeczy sie zdarzaly Icon_mrgreen
2. PLacebo pol na pol, wiec nie jest zle.
3.
kajman napisał(a):LONDYN 8:15 - IRA
bardzo mnie to cieszy Icon_smile2
i bede wypatrywac za tydzien, ale juz na wyzszych pozycjach Icon_smile2
1. No tak, ale u mnie się nie zdarzały. Przy moich zasadach jest to znacznie trudniejsze. Gdybym ich nie miał, to bardzo możliwe, że miałbym na szczycie tripelka.
2. Źle na pewno nie jest, bo wszak to 2 piosenki w dziesiątce, ale przyznam się,że po 2 przesłuchaniu były jeszcze na 4 i 5.
3. IRA weszła na czuja drzwiami przez składzik przy kuchni (słyszana tylko raz i to jak już okoliczne miejsca były obstawione. Więc za tydzień może zdarzyć się wszystko (przy czym duży awans najmniej prawdopodobny).
05.10.2007 07:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
u mnie tez sie zdarzaly (Brit, Evanescence). a ogolnie sytuacje, ze 2 utwory jednego wykonawcy sa w czolowce sa u mnie czesto (ostatnio na pozycjach 1 i 4 M.I.A. i Rihanna)
05.10.2007 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #5
 
Cóż za fantastyczne notowanie!

kajman napisał(a):1. 1. 5 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. N. 1 ZRÓB TO CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
To moje dwa ukochane utwory z płyty ID. Jako trzeci dodałbym jeszcze piosenkę "Nagle".

kajman napisał(a):12. 12. 6 GIMME SHELTER - Anguelique Kidjo & Joss Stone
Kolejny genialny utwór, co zresztą objawia się w górnych rejonach mojej listy.

kajman napisał(a):16. 17. 3 FREE - Marcus Miller & Corinne Bailey Rae
A tego kawałka wciąż jeszcze nie znam, a zapowiada się bardzo interesująco...

kajman napisał(a):32. 37. 2 THE HEART OF SATURDAY NIGHT - Diana Krall
Czy to jest oficjalny singiel promujący nową płytę Diany? Bo waham się co wstawić na moją Listę?!

kajman napisał(a):46. N. 1 NIGHTMOVES - Kurt Elling
Cieszę się, że ktoś jeszcze poza mną ten utworek odkrył...

Pozdrawiam jesiennie!
05.10.2007 09:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #6
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):LONDYN 8:15 - IRA
bardzo mnie to cieszy Icon_smile2
i bede wypatrywac za tydzien, ale juz na wyzszych pozycjach Icon_smile2
Też to zauważyłem, i liczę na debiut w przyszłym tygodniu Icon_smile2

.
05.10.2007 10:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Hm... dziwi mnie troszkę czołówka, ale cóż, AMJ to nie moje klimaty niestety Icon_frown
Trzeciego miejsca również nie znam, i raczej nie poznam.
05.10.2007 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
prz_rulez napisał(a):u mnie tez sie zdarzaly (Brit, Evanescence). a ogolnie sytuacje, ze 2 utwory jednego wykonawcy sa w czolowce sa u mnie czesto (ostatnio na pozycjach 1 i 4 M.I.A. i Rihanna)
W czołowce to u mnie też nieraz się zdarzało (1 i 5 Tool, 2 i 4 Placebo), ale dubelka jeszcze nie ustrzeliłem.
05.10.2007 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
stavanger napisał(a):
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):LONDYN 8:15 - IRA
bardzo mnie to cieszy Icon_smile2
i bede wypatrywac za tydzien, ale juz na wyzszych pozycjach Icon_smile2
Też to zauważyłem, i liczę na debiut w przyszłym tygodniu Icon_smile2
Niestety nie mogę w tej chwili powiedzieć czy na tenże debiut jest szansa.
05.10.2007 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Paweł napisał(a):Hm... dziwi mnie troszkę czołówka, ale cóż, AMJ to nie moje klimaty niestety Icon_frown
Trzeciego miejsca również nie znam, i raczej nie poznam.
Dziwi? Dlaczego? Przecież pasuje do mojego stylu. Gdyby to byłA czołówka P.U.R.H.-a lub prz_ruleza na przykład, to już byłby powód do zdziwienia. U mnie raczej zdziwienie powinna budzić czołowka z Miki i Williamsa.
05.10.2007 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Cóż za fantastyczne notowanie!
Cieszą mnie takie słowa.
kajman napisał(a):1. 1. 5 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. N. 1 ZRÓB TO CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
To moje dwa ukochane utwory z płyty ID. Jako trzeci dodałbym jeszcze piosenkę "Nagle".
Napisałem powyżej, że gdyby nie pewne zasady, to na szczycie byłby tripelek. Tym trzecim byłoby niewątpliwie Nagle, dla mnie kolejny genialny utwór na tej płycie.
kajman napisał(a):12. 12. 6 GIMME SHELTER - Anguelique Kidjo & Joss Stone
Kolejny genialny utwór, co zresztą objawia się w górnych rejonach mojej listy.
Przyznam się, że wolę Djin djin (co widać) i Salalę, która już opuściła moją listę. Gimmie shelter moim zdaniem nieco im ustępuje, ale jak go porównam z oryginałem to chylę czoło przed Angelique.
kajman napisał(a):16. 17. 3 FREE - Marcus Miller & Corinne Bailey Rae
A tego kawałka wciąż jeszcze nie znam, a zapowiada się bardzo interesująco...
Moim zdaniem jest bardzo interesujący.
kajman napisał(a):32. 37. 2 THE HEART OF SATURDAY NIGHT - Diana Krall
Czy to jest oficjalny singiel promujący nową płytę Diany? Bo waham się co wstawić na moją Listę?!
Przyznam się, że po odpowiedź musiałbyś udać się do caligooli, u którego wypatrzyłem to na liście.
kajman napisał(a):46. N. 1 NIGHTMOVES - Kurt Elling
Cieszę się, że ktoś jeszcze poza mną ten utworek odkrył...
Odkrył go Ksch, a ja znalazłem to na jego liście, znalazłem i efekt widać.
Pozdrawiam jesiennie!
Ja również.
05.10.2007 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #12
 
kajman napisał(a):kajman napisał/a:
46. N. 1 NIGHTMOVES - Kurt Elling

Cieszę się, że ktoś jeszcze poza mną ten utworek odkrył...
Odkrył go Ksch, a ja znalazłem to na jego liście, znalazłem i efekt widać.

U Ksch-a Kurt Elling jest już od 17 tygodni, a to znaczy, że debiutował 8 czerwca. Natomiast na mojej Liście Kurt pojawił się jako nowość już 12 maja. A tak naprawdę to odkrył go przede mną Marcin Kydryński w "Sieście", a zaraz po nim grał to Niedźwiedź w Smooth Jazz Cafe. Dobrze, że i takie klimaty na naszych listach goszczą Icon_biggrin3
05.10.2007 04:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Ile nowości łojej.
Anny Marii nie znam...cholera opuszczam się z tymi nowymi kawałkami. Zaraz siadam na soulseek i ściągam coś z twojej listy. Tak dłużej nie może być.
Prey słabe...ze słabego Recoil :/ Nie przepadam za tym projektem. Trochę nudzi a to najgorsze. Odżyło trochę Placebo.
Cieszy mnie spadek Buble, ale już nie Michaela i Placebo...może może jest szansa by trafił ten kawałek w końcu u mnie na listę Icon_smile
Tego Fisha nie kojarze. Płyta fajna w miarę, ale tylko 2 pierwsze kawałki robią na mnie bardzo dobre wrażenie i jeden z nich może zagości u mnie.
Faktycznie o dziwo Bjork dostała lanie od ciebie Icon_smile
Cieszy awans TWS z drugim singlem. Serj Tankian zamyka 50 a ja szukam jego płyty właśnie, bo nadal nic od niego nie znam Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.10.2007 10:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #14
 
Cieszą mnie nowości z 15 i 41; Paul spada po zaledwie 3 tygodniach Icon_confused2
06.10.2007 11:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Sporo nowości jak na dość konserwatywną listę kajmana

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
06.10.2007 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):1. Ile nowości łojej.
2. Anny Marii nie znam...
3. cholera opuszczam się z tymi nowymi kawałkami. Zaraz siadam na soulseek i ściągam coś z twojej listy. Tak dłużej nie może być.
4. Prey słabe...ze słabego Recoil :/ Nie przepadam za tym projektem. Trochę nudzi a to najgorsze.
5. Odżyło trochę Placebo.
6. Cieszy mnie spadek Buble,
7. ale już nie Michaela i Placebo...może może jest szansa by trafił ten kawałek w końcu u mnie na listę Icon_smile
8. Tego Fisha nie kojarze. Płyta fajna w miarę, ale tylko 2 pierwsze kawałki robią na mnie bardzo dobre wrażenie i jeden z nich może zagości u mnie.
9. Faktycznie o dziwo Bjork dostała lanie od ciebie Icon_smile
10. Cieszy awans TWS z drugim singlem.
11. Serj Tankian zamyka 50 a ja szukam jego płyty właśnie, bo nadal nic od niego nie znam Icon_biggrin
1. Taki wysyp często u mnie się zdarza. Po prostu jak spodoba mi się piosenka (i spełnia wymagania) to od razu debiutuje. Tydzień temu żadnej z tych piosenek jeszcze nie znałem.
2. A niewątpliwie warto poznać, chociażby po to, żeby zobaczyć, co ona takiego w tej chwili robi. A potem... reakcje mogą być skrajne.
3. Tylko czy akurat coś z mojej listy Ci podpasuje, to nie mam pojęcia. Elling jest w stylu Buble'a (no nie do końca) więc może jego szukaj na końcu Icon_mrgreen
4. Widać jesteś muzycznie wieki przede mną. Bo ja nie mogę nadążyć za tym, co się tam dzieje.
5. Odżyło znacznie. Taki awans przy takim wysypie nowości to ogromny skok jakościowy.
6. Czemu ja się nie dziwię :?:
7. No tym razem nie dał rady, co nie zmienia mojej opinii, że jest rewelacyjny. I ucieszyłbym się widząc go u Ciebie.
8. A ja znam tylko ten utwór. A Fish zawsze wydawał mi się bardziej marillionowski niż Marillion.
9. Akurat nie jest to moje ulubione nagranie z tej płyty. Gdyby na jego miejscu było Hope, inaczej by to wyglądało.
10. Podejrzewam, że na tym się skończy, bo zdecydowanie mniej mi leży niż utwory TWS będące wyżej na mojej liście.
11. To może chociaż posłuchasz pojedyńczych utworów. Myślę, że sporo osób chętnie Ci udostępni.
06.10.2007 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
caligoola napisał(a):Cieszą mnie nowości z 15 i 41; Paul spada po zaledwie 3 tygodniach Icon_confused2
No cóż, chyba wiesz, dzięki komu jest ta nowość na 15. Z kolei Moore'owi szło ciężej, bo nie od początku byłem przekonany do tego utworu (może dlatego, że początek wydaje mi się trochę nijaki). A Paul podoba mi się coraz bardziej, ale sporo utworów totalnie mnie albo powaliło albo mi dowaliło i pojawiły się znikąd lub ostro skoczyły. Zresztą chyba niektóre ztych, które wyprzedziły Paula są w Twoim stylu Icon_biggrin3
06.10.2007 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Konrad napisał(a):Sporo nowości jak na dość konserwatywną listę kajmana
U mnie albo utwór mnie zachwyci i wejdzie, albo nie i nie wejdzie. Ale jak już zachwyci, to zachwycać raczej nie przestaje. Stąd u mnie lista konserwatywna, ale bardzo często z dużą ilością nowości (średnio w czasach listy open pojawia się u mnie tygodniowo ponad 5 nowości).
06.10.2007 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
Re: kajman30 nr 47 z 5.10.07
Ho ho, ale przemeblowanie Icon_smile2 Z nowości zdecydowanie najbardziej mnie ucieszył Antimatter, przy czym Recoil słyszałem tylko fragment i tak nie za bardzo mi podszedł Icon_wink2 a Ryby nie słyszałem wcale a w sumie bym chętnie skosztował Icon_wink2 Niestety z powodu tylu debiutów większość moich ulubieńców znowu spada, tym bardziej więc cieszą nawet symboliczne awanse Devina i Neurozy, oraz powrót FTM Icon_smile2 Katatonia niestety zbyt długo nie pobyła na liście... Ale za to w poczekalni pojawia się "the bleeding"! Icon_surprised

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
06.10.2007 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
Re: kajman30 nr 47 z 5.10.07
p.u.r.h. napisał(a):1. Ho ho, ale przemeblowanie Icon_smile2
2. Z nowości zdecydowanie najbardziej mnie ucieszył Antimatter,
3. przy czym Recoil słyszałem tylko fragment i tak nie za bardzo mi podszedł Icon_wink2
4. a Ryby nie słyszałem wcale a w sumie bym chętnie skosztował Icon_wink2
5. Niestety z powodu tylu debiutów większość moich ulubieńców znowu spada, tym bardziej więc cieszą nawet symboliczne awanse Devina i Neurozy, oraz powrót FTM Icon_smile2
6. Katatonia niestety zbyt długo nie pobyła na liście...
7. Ale za to w poczekalni pojawia się "the bleeding"! Icon_surprised
1. Gdyby tak pominąć nowości, to większość ruchów wyglądałaby znacznie spokojniej.
2. Mi akurat nie, ale faktycznie on chyba jest najbardziej w Twoim stylu, chociaż...
3. A mi wydaje się dosć podobny w stylistyce do Antimatter.
4. Może kiedyś i Rybę skosztujesz Icon_biggrin3
5. No fakt, że symboliczne, chociaż gdyby nie nowości, aż tak symboliczne by nie były.
6. Świetny utworek, ale został wypchnięty, poza tym chyba ostatnio łapię troszkę inne klimaty.
7. Przyznam się, że nawet nie pamiętałem, że on tam jest. Za tydzień może być różnie, bo trafił tam po jednym tylko przesłuchaniu.
07.10.2007 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości