Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reputacja
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: reputacja
Zlikwidować CAŁKOWICIE!
To jest chyba jedyne forum jakie znam z tak idiotycznym pomysłem jak "reputacja".
Pomysł świetny - 15 lat temu, jak ludzie w sieci byli naprawdę anonimowi...
a dzisiaj to jest... muzeum. Wybaczcie, ale trzeba napisać to wprost.
Szanuję tradycję, ale tylko tę, która przynosi korzyść, a ta bardziej szkodzi,
co widać jak na dłoni.

I żeby minusy nie przysłoniły nam plusów i odwrotnie, no!
01.12.2019 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: reputacja
ku3a napisał(a):czytasz i odpowiadasz, tu nie ma się nad czym zastanawiać.
Jeżeli to są opcje rozłączne to faktycznie nie mam problemu. Ja przyjmowałem, że trzeba jedną z nich wybrać.
Kalypson napisał(a):pozostaje pomoc prz_rulez
Ciężko jest pomóc komuś, kto tego nie chce.
01.12.2019 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: reputacja
Odpowiem opisowo. Minusy jak najbardziej wykreślić, ale jeżeli jednak by się utrzymały to uważam, że jeden użytkownik może dać ich więcej (podobnie jak plusów), ale po zachowaniu jakiegoś przyjętego odgórnie odstępu czasowego i za coś innego. Za zniesieniem systemu reputacji też raczej tak. A punktu czwartego to nie rozumiem.
01.12.2019 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #44
RE: reputacja
Kalypson napisał(a):Te punkty, czy to plusy, czy minusy, to tylko jakiś symbol i odzwierciedlenie tego co się rzeczywiście dzieje i nad tym trzeba się zastanowić.
Być może masz rację. Natomiast inną rzeczą jest, że przy okazji okazało się, że można np. kogoś "zminusować" właściwie dowolną ilość razy, bo tak się komuś podoba. I jednym to pewnie będzie zwisać, a inny poczuję się urażony - ja też byłbym, więc nie chodzi tylko o jednego forowicza.

WOLNE MEDIA!!!
01.12.2019 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #45
RE: reputacja
Tak jak napisałem - plusy/minusy to tylko, nazwijmy to, graficzne odzwierciedlenie panujących wśród nas emocji, nastawień do danych osób i ich zachowania czy postrzegania ich ogólnej aktywności. Jeśli "reputacja" zniknie, to te powyższe stany zostaną ewentualnie bardziej zakamuflowane. Ja nigdy bym tego nie użył w stosunku do nikogo, bo jest to zbędny bajer dla kogoś takiego jak ja (niczym podawanie linku do naszej klasy czy innych portali społecznościowych - widziałem, że kilka osób ma takie pod swoim nickiem). Natomiast sindbad mógł skorzystać z tego "udogodnienia", bo po prostu było i uznał to za słuszne. Rozumiem, że miał powody i był wzburzony (o czym świadczy jego decyzja o opuszczeniu forum, oby chwilowa), dlatego wystawił dwa minusy za właściwie tę samą sprawę (chociaż tego też nie wiemy, jak tak patrze na te jego uzasadnienia i to co pisał). W świetle tego, że ta opcja była praktycznie nieużywana i tak bardzo gwałtowanie zareagował na nią prz_rulez otworzyła się puszka pandory i nagły przypływ minusów wywołał zdziwienie i dyskomfort u innych. Pojawiły się też jednak też podobnie "gorące" plusy. Z całym szacunkiem, Sundrajta. Ale to w jaki sposób umotywowałeś swój plus dla prz_rulez było mocno niezręczne i niepomocne. Jednym słowem - zamieszanie. Z jednej strony pokazuje to anachroniczność opcji "reputacja", z drugiej należy mieć na uwadze, że najwyraźniej tylko takie skrajne sytuacje skutkują rozpoczęciem w ogóle dyskusji na temat tego narzędzia, które było wielokrotnie używane, jak mniemam, z dużą przyjemnością, kiedy kogoś docenialiście w ten sposób.

Ja osobiście nie mam zdania w tym temacie, może tylko takie, że reputację warto byłoby zostawić chociażby ze względu na te archiwalne plusy, których wiele osób zdobyło odpowiednio dużo. To miły akcent i znak uznania ich wkładu i dobrych relacji międzyludzkich. Minusy są ich naturalnym przeciwieństwem - pytanie, czy na forum istniał czy istnieje jakiś system karania i zapobiegania szkodliwym zachowaniom inny niż przyznawanie tych czerwonych oczek?
01.12.2019 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #46
RE: reputacja
wyłączyć. zdecydowanie.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2019 01:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #47
RE: reputacja
Nie uczestniczyłem w tej dyskusji, ale ją szczegółowo przeglądałem Icon_smile
Zdecydowanie najlepsza propozycja to pierwsza. Moim zdaniem reputacja to nie jest wyznacznik tego, że jedna osoba jest lepsza od drugiej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2019 03:05 PM przez Kuba1201.)
01.12.2019 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #48
RE: reputacja
Opcja nr 1
01.12.2019 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: reputacja
Wyłączyć. Już lepsze jest plusowanie konkretnych postów, gdzie zamiast pisać "+1", czy coś w ten deseń, wystarczy kliknąć kciuka przy poście.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
01.12.2019 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #50
RE: reputacja
Tylko czemu by to miało służyć, bo raczej nie zarchiwizowaniu, więc po co? To nie fejs Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
01.12.2019 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: reputacja
Chyba jestem trochę bardziej za wyłączeniem tylko negatywnych punktów reputacji (o ile się tak da), ale można mój głos doliczyć za całkowitym wyłączeniem.

Radio Epsilon
01.12.2019 06:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: reputacja
(01.12.2019 05:40 PM)neo01 napisał(a):  Tylko czemu by to miało służyć, bo raczej nie zarchiwizowaniu, więc po co? To nie fejs Icon_wink
Mniej postów typu "potwierdzam", "+1", itp.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
01.12.2019 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: reputacja
Reputacja na mycharts została wyłączona.
01.12.2019 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: reputacja
Reputacja na Mycharts (??? - Teraz) [*]

Radio Epsilon
01.12.2019 09:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #55
RE: reputacja
2007-2019

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.12.2019 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: reputacja
Miałem wstawić to samo. Trochę smutne, że żal jednego uczestnika spowodował zmianę tego co chyba się nie dezaktualizuje. Miło było otrzymać pochwałę tego co się robi, za którą w tym miejscu dziękuję. A co do minusa neo to jestem otwarty na wszelkie uwagi.
01.12.2019 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #57
RE: reputacja
Tak się właśnie zastanawiałem, czy go zauważyłeś. Chodziło wtedy o konkretną sprawę, myślę że już nie ma kompletnie sensu do tego wracać. W każdym razie z mojej strony jest wszystko OK... właściwie ze wszystkimi.
I rzeczywiście trochę szkoda plusów, ale cóż, widać musiały zostać poświęcone w słusznej sprawie.

WOLNE MEDIA!!!
01.12.2019 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: reputacja
Dzięki serdeczne, przyznaję, że miałem gorszy dzień i trochę mnie poniosło, w każdym razie dobrze, że nie schowałeś wtedy żalu, czy innej emocji, którą mi ciężko teraz nazwać.
01.12.2019 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #59
RE: reputacja
(01.12.2019 04:14 PM)Miszon napisał(a):  Już lepsze jest plusowanie konkretnych postów, gdzie zamiast pisać "+1", czy coś w ten deseń, wystarczy kliknąć kciuka przy poście.
Taki system jest na jednym forum komiksowym, na jakim się udzielam, i działa to bez kontrowersyj. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.12.2019 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości