Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COMA - mój top
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #21
RE: COMA - mój top
No i nastał ten dzień...
Top będzie liczył 37 utworów. Na początek ostatnia piątka:

37. Deszczowa piosenka
Dokąd płynie miasto moich snów, dokąd płynie niekochana Łódź... śpiewa autor, a my zastanawiamy się razem z nim. Fajne, mocne uderzenie, ale właściwie nic poza tym. Do darcia mordy na koncercie.

36. Odwołane
Komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych, jednak, jak przystało na ten zespół, ujęty w lekko zawoalowany sposób.

35. F.T.M.O.
Jeden z dwóch bonusów do anglojęzycznej płyty "Excess". Melodyjny, wpadający w ucho kawałek, choć trochę przeciągnięty.

34. Woda leży pod powierzchnią
Wskazówka dla tych, którzy nie rozumieją tekstów Roguca - kawałek cięższego grania.

33. Uspokój się
Jeden z singli z przedostatniej płyty. Fajny, trafiający do mnie tekst i całkiem przyjemna kompozycja.

WOLNE MEDIA!!!
28.11.2019 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: COMA - mój top
neo01 napisał(a):Top będzie liczył 37 utworów.
Skromniutko.
A te pięć utworów pewnie znam (część znam nawet na pewno), ale żadnego nie pamiętam.
28.11.2019 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #23
RE: COMA - mój top
kajman napisał(a):Skromniutko.
No tak wyszło. Chyba mogę już zdradzić, że z jednego albumu nie będzie żadnego przedstawiciela.
No i przynajmniej jedna płyta chyba się za bardzo postarzała...

WOLNE MEDIA!!!
28.11.2019 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #24
RE: COMA - mój top
Z tej piątki znam tylko nr 35 i kojarzę go tak średnio. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.11.2019 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: COMA - mój top
34 i 37 to słabsze momenty czerwonej płyty, ftmo takie sobie, Odwołane nie lubię i to bardzo, Uspokój się nie kojarzę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.11.2019 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
RE: COMA - mój top
32. Lajki
"Metal Ballads" to niewątpliwie płyta komentująca naszą rzeczywistość. Tu mamy komentarz do rzeczywistości społecznej, a ściślej damsko-męskiej w świecie on-line... Na uwagę zasługuje klip z udziałem Darii Zawiałow.

31. Zero osiem wojna
Najniżej sklasyfikowany tu kawałek z "Hipertrofii" i pierwszy singiel z tej płyty. Tematyka jak w tytule.

30. Archipelagi
Utwór praktycznie zamykający "Hipertrofię" - warto podkreślić rewelacyjne, mocne solo na koniec kawałka.

29. Widokówka
I jeszcze raz "Hipertrofia". Ładna, delikatnie snująca się kompozycja z ciekawym tekstem.

28. Ocalenie
Tu natomiast pierwsza płyta. Bardzo podobają mi się przejścia między czadowymi i łagodnymi fragmentami.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2019 08:09 PM przez neo01.)
29.11.2019 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: COMA - mój top
28 bardzo lubię, choć trochę za bardzo wstęp Metalliką leci.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.11.2019 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
RE: COMA - mój top
No, tak "Łanem" pojechali Icon_mrgreen

WOLNE MEDIA!!!
29.11.2019 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: COMA - mój top
Hipertrofię kojarzę bardzo źle. Może także dlatego, że po kapitalnych siłach była ewidentnie zapaścią.
29.11.2019 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: COMA - mój top
Hipertrofii dawno nie słuchałem i nie pamiętam dokładnie który numer jak leciał, ale Widokówka chyba fajnie się zapowiadała, ale potem się skończyła.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.11.2019 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #31
RE: COMA - mój top
kajman napisał(a):Hipertrofię kojarzę bardzo źle. Może także dlatego, że po kapitalnych siłach była ewidentnie zapaścią.
A próbowałeś słuchać poszczególnych numerów, tych "pełnoprawnych" oczywiście. Bo na pewno jako całość to może straszliwie męczyć, ale jest tam tyle perełek...

WOLNE MEDIA!!!
29.11.2019 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #32
RE: COMA - mój top
Dziś 3 pozycje, bo na tyle mam siłę...

27. Sierpień
Kiedyś bardzo lubiłem i była to moja czołówka debiutu, dziś już jednak znacznie mniej, ale wystarczyło, żeby znaleźć się w zestawieniu. Cenię szczególnie za bardzo klimatyczny refren.

26. Za chwilę przestaniemy świecić
Najlepszy jak dla mnie utwór z "Metal Ballads". Bardzo podoba mi się przede wszystkim tekst, w ciekawy sposób traktujący o przemijaniu, a muzycznie jest tak jak powinno być u Comy, a jak już prawie nigdy miało nie być.

25. Nie ma joozka
Taki bardzo mocny, krótki strzał z drugiej płyty. Kiedyś uwielbiałem, dziś już może nie aż tak, ale fajnie było sobie przypomnieć.

WOLNE MEDIA!!!
30.11.2019 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: COMA - mój top
Moich faworytów jak na razie nie ma i zastanawiam się czy to dobrze czy źle. Chociaż pewnych rzeczy po prostu nie pamiętam. Także tego, że Ocalenie to mój nr 2 z pierwszej, znakomitej płyty (Sierpień to nr 9). Ale tam poza Leszkiem wszystko jest świetne.
01.12.2019 09:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: COMA - mój top
24. Wędrówka
Jedyna rzecz, która spodobała mi się na ostatniej płycie (z początku była jeszcze jedna, ale mi się odmieniło). Utwór powszechnie znany, w tym wykonaniu może zyskał niewiele, ale brzmi na tyle dobrze, żeby się tu znaleźć.

23. Białe krowy
Kolejna zagrywka Roguca w odniesieniu do krytyków. Bardzo dobre otwarcie nie najgorszej płyty - na uwagę zasługuje, poza tekstem, polifoniczny, czadowo-melodyjny refren.

22. Jutro
Klimatyczne podsumowanie "czerwonego albumu". Bardzo podoba mi się tutaj brzmienie oraz warty zastanowienia tekst. A szczególnie dobrze wspominam wersję koncertową, kiedy Roguc grał na flecie.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2019 10:51 PM przez neo01.)
01.12.2019 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: COMA - mój top
Białe krowy bardzo lubię. W ogóle "pierwsza strona" czerwonego albumu, a zwłaszcza pierwsze 4 numery, jest super.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.12.2019 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: COMA - mój top
Miszon napisał(a):w tym wykonaniu może zyskał niewiele
Zgadza się. Był fatalny, pozostał fatalny. Jeden z najgorszych utworów na płycie.
neo01 napisał(a):23. Białe krowy
Mój nr 3 z płyty, Jutro to nr 4. Niestety zdecydowanie najlepszy utwór w moim odczuciu tu się nie pojawi.
01.12.2019 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #37
RE: COMA - mój top
21. Święta
Właściwie to tak naprawdę tylko połowa utworu "Święta wojna", który jednak został podzielony na dwie części, więc trzeba tak je traktować. A że ta część znacznie lepsza, to znalazła się w zestawieniu. Uderzający, cały czas aktualny tekst, a i muzycznie (przede wszystkim melodycznie) jest bardzo dobrze.

20. Nie wierzę skurwysynom
Tu tekst też ma duże znaczenie. Uwielbiam tę pasję w głosie Roguca jak śpiewa tytułowy wers, szczególnie na bardzo mocnym końcu. Mimo że produkcja trochę się zestarzała, nadal świetnie się tego słucha.

19. System
Wtedy słuchając płyty jakoś nie siadł mi ten kawałek, chociaż wszyscy się nim zachwycali. Ale z czasem zyskał na tyle, żeby się znaleźć w pierwszej 20. Początek to z pewnością jeden z najlepszych riffów zespołu.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2019 11:13 PM przez neo01.)
05.12.2019 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: COMA - mój top
19 i 20 dobrze mi się kojarzą.
05.12.2019 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: COMA - mój top
Ja jednak łącze Świętą wojnę w jedno.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.12.2019 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #40
RE: COMA - mój top
Jedziemy dalej:

18. Schizofrenia
Jeden z bardziej charakterystycznych utworów początkowego okresu zespołu. Wręcz namacalnie czuć występujące tu napięcie, świetnie zbudowane przez gitary - no i wykrzyczany niezwykle emocjonalnie finał.

17. Pierwsze wyjście z mroku
Nieodłączny punkt każdego z koncertów. Mocny, charakterystyczny riff i bardzo udana kompozycja - jeden z ważniejszych utworów debiutu.

16. Ostrość na nieskończoność
Tu przede wszystkim klimat, który narasta, by wybuchnąć w końcowej części z wielką mocą.

WOLNE MEDIA!!!
14.12.2019 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości