Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COMA - mój top
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: COMA - mój top
neo01 napisał(a):18. Schizofrenia
Przypuszczalnie gdybym robił top to byłby mój nr 1. Kapitalny kawałek.
14.12.2019 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
RE: COMA - mój top
Mogę napisać to samo o numerze 16. Co ciekawe, swego czasu wygrał on głosowanie na forum Comy na ulubiony utwór z drugiej płyty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.12.2019 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #43
RE: COMA - mój top
No to mnie Miszon nieźle zaskoczyłeś. Obstawiałbym tytułowy, ewentualnie "Listopad". Kiedyś to był mój top 3 płyty, ale z czasem jednak trochę stracił (chociaż teraz wyszło top 4 Icon_wink).

15. Tonacja (sygnał z piekła)
Ten numer wyjątkowo dobrze mi teraz zabrzmiał, ale też mam z nim bardzo miłe wspomnienia - od razu na płycie wpadł mi w ucho. Niby proste granie, ale wykonane z taką energią, że wraz z emocjonalnie wykonanym tekstem tworzy świetną mieszankę.

14. Los cebula i krokodyle łzy
Tak nisko? No niestety. Przez lata, które minęły od premiery zdążył mi już na tyle spowszednieć, że stracił dość dużo ze swojej pierwotnej mocy. Ale nigdy nie zapomnę, jak bardzo się cieszyłem, kiedy wchodząc na szczyt LPP3 strącił z niego Gotye - wieża poszła wtedy na full, pięknie było Icon_biggrin

13. Transfuzja
Początkowo nie trafił do mnie ten kawałek, nawet trochę go omijałem słuchając płyty. Jednak koncerty zrobiły swoje i doceniłem jego prostą, ale jednak wielką moc.

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2019 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: COMA - mój top
Trzy utwory, które dobrze mi się kojarzą, ale żaden z nich mnie nie zachwycił.
19.12.2019 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: COMA - mój top
A to mnie zaskoczyłeś. Sądziłem raczej, że 13 i 15 określisz mianem łupanki Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2019 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: COMA - mój top
Któryś z nich był na mojej liście, ale nie pamiętam który (a sprawdzać mi się nie chce).
19.12.2019 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #47
RE: COMA - mój top
Obstawiłbym "Transfuzję" (teraz mi się coś kojarzy, że mogłeś chwalić ją podczas Listy).

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2019 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #48
RE: COMA - mój top
12. Cisza i ogień
Tym razem wspomnienie. Juwenalia 2010 (mogę pomylić się o rok). Świetny koncert Comy: bardzo dobre nagłośnienie, duża scena, wszystko brzmi mocno, selektywnie, ale bez jakiejś napinki - i na koniec ten kawałek, jakże pięknie wtedy zabrzmiał, chciało się tak stać i słuchać tych kojących i napawających ciepłem dźwięków...

11. Wola istnienia...
A ten numer bardzo kojarzy mi się z LPP3. Świetnie się rozkręca: na początku brzmi dość niemrawie, ale z czasem nabiera pięknej mocy, plus świetny tekst, bardzo do mnie przemawiający.

10. Trujące rośliny
A tutaj i płyta, i Lista, i oczywiście koncerty - stały ich punkt od czasów "Hipertrofii". Świetny, mocny riff, ciekawie przesterowana gitara prowadząca i tekst, który nie raz krzyczało się przed sceną.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2019 01:08 PM przez neo01.)
29.12.2019 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #49
RE: COMA - mój top
Ależ mi to ślamazarnie idzie, ale powoli zbliżamy się do końca...

9. Angela
Kolejny koncertowy killer. I kolejny numer, który doceniłem z jakimś opóźnieniem. Początkowo niczego specjalnego w nim nie słyszałem, ale za którymś razem już mocno wpadł mi w ucho, no a na żywo to już był naprawdę czad - niby głupi tekst, a jak dobrze się go wykrzykiwało! Icon_biggrin

8. Popołudnia bezkarnie cytrynowe
Tu z kolei zupełnie inne emocje - nastrój i płynięcie przez piękne, delikatne dźwięki, by - tak jak to często u nich bywało - dotrzeć to wspaniałego, mocnego finału.

7. Pasażer
A to jeden z pierwszych kawałków, który mnie urzekł. Niby proste granie, ale jakże ujmujące. Piękna melodia i piękny, poetycki tekst.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2020 10:59 PM przez neo01.)
08.01.2020 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: COMA - mój top
Siódme miejsce bardzo mi się podoba. Jedna z lepszych rzeczy na świetnym debiucie.
22.01.2020 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #51
RE: COMA - mój top
Dobrze kajman, że skomentowałeś, bo bym chyba nigdy nie skończył Icon_razz2

Dobra, to przedostatnia trójka:

6. 0Rh+
Piękny tekst, wyjątkowy nawet jak na nich. Muzycznie też wszystko bardzo ładnie się dopełnia i oczywiście jest wielka moc i ogień na koniec. A przy okazji - ja też mam grupę 0Rh+ Icon_razz2

5. Listopad
Od początku ten utwór mnie zachwycił - może dlatego, że, szczególnie wtedy kiedy poznawałem płytę, dosyć często czułem się jak podmiot liryczny. Jeden z tych będących trochę znakiem firmowym zespołu długasów, ale oczywiście nie ostatni.

4. Ekhart
Kolejny ciągnący się utwór, ale bynajmniej nic ta powolność mu nie odbiera. Tekst o przechodzeniu ze stanu pełnego rozkwitu w nieuchronne przemijanie - można go oczywiście rozumieć w różny sposób, ale do mnie jakoś wyjątkowo trafia - lubię sobie puszczać ten kawałek pod koniec lata... Najlepszy jest tu zdecydowanie znów bardzo mocny finał.

WOLNE MEDIA!!!
22.01.2020 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: COMA - mój top
neo01 napisał(a):5. Listopad
Mój nr 2 z płyty. Po Schizofrenii.
neo01 napisał(a):6. 0Rh+
To też mi się dobrze kojarzy. Natomiast Ekhart nie.
22.01.2020 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #53
RE: COMA - mój top
Ekhart się rozwija, rozwija i... Nie może się rozwinąć. To denerwuje.
Listopad oczywiście gigant
0rh+ zwykle pomijam przy słuchaniu czerwonej płyty, w ogóle do niej nie pasuje i dlatego na tle reszty materiału odstaje. Na pewno ostatnia trójka na krążku, jeśli nie miejsce ostatnie. Choć gdyby był na innej płycie może bym docenił.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.01.2020 10:13 PM przez Miszon.)
22.01.2020 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości