Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Wspomnienia związane z lokalną stacją radiową to przede wszystkim niezapomniana Lista Przebojów Radia Łódź, która była naturalną kontynuacją audycji '13 z 33', o której była mowa już w innym wątku. Z tego co pamiętam powstała w moje 15. urodziny, więc była jednym z fajniejszych prezentów w moim życiu. Lista to przede wszystkim postać prowadzącego, Adama Kołacińskiego, który potrafił i zintegrować słuchaczy tworząc np. swoisty klub przyjaciół listy (lata przed FB Icon_biggrin), a i przemycić na antenę nieszablonowe nuty. Z tych perełek, które tam usłyszałem wybiorę dziś Rezerwat - Kocha Ciebie niebo.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019 07:06 AM przez thestranglers.)
22.10.2019 07:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #2
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Poznane dzięki szczecińskiemu 94.4fm. Obecnie stacja zmieniła nazwę na Radio Szczecin Extra, przeniosło się do eteru i pogorszyło muzycznie. Jego miejsce w eterze zajęło... Radio Szczecin, które można złapać, słuchając 92.0 fm i 94.4 fm..

Galleon - So, I Begin
22.10.2019 07:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #3
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
(22.10.2019 07:13 AM)dejmieeen napisał(a):  Poznane dzięki szczecińskiemu 94.4fm. Obecnie stacja zmieniła nazwę na Radio Szczecin Extra, przeniosło się do internetu i pogorszyło muzycznie. Jego miejsce w eterze zajęło... Radio Szczecin, które można złapać, słuchając 92.0 fm i 94.4 fm..

Galleon - So, I Begin
22.10.2019 07:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #4
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
cholera, chciałem edytować, a zacytowałem... i teraz patrzę, edytować nawet nie mogę Icon_biggrin cóż, bez kawy nie funkcjonuję...
22.10.2019 07:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #5
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Będzie naciągane, bo pewnie po raz pierwszy usłyszałem na koncercie, ale potencjalnie mogłem gdzieś w podobnym czasie ich usłyszeć w rzeszowskim Radio Centrum:

Brown - Gdy zamknę oczy

WOLNE MEDIA!!!
22.10.2019 09:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Jo i mój kumpel pora lot tymu wylądowali u mojego fatra na zakładzie, kaj mielimy się trocha dorobić. Byli my tam ino jeden dzień, bo robota ciynżko i pełno marasu. Mój fater musioł zostać w robocie trocha dłużej, to nos do dom odwoził jakiś chop, co tam robi i on słuchoł w swoim aucie Radia Piekary. Jak my usłyszeli ta piosenka, to musieli my się od śmiechu powstrzymywać i jak żech ino wyloz z auta, to pierwsze co żech zrobił to chycił telefon i napisoł mu esa, że jada na ryby, ale zanim żech go zdążył wysłać, to on mi wysłoł takiego samego esa, że jedzie na ryby, ino z emotikoną na zadku.

Ed'mans - JADA NA RYBY


Radio Epsilon
22.10.2019 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #7
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
hmmm mamy w Warszawie dwie wspaniałe lokalne rozgłośnie radiowe, które biją na głowę ogólnopolskie. Ostatnio słucham ich wyłącznie o ile nie podłączałem własnej playki Icon_wink
Dzięki nim w końcu sięgnąłem po The Dumplings ale w ostatnim czasie serce moje podbiło:



Dziękuję RADIO Kampus
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019 11:14 AM przez mike.)
22.10.2019 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Już gdzieś o tym pisałem - jakaś kielecka stacja radiowa grała klasykę rocka (właśnie znowu zapomniałem jaka, podobnie jak nazwiska prowadzącego...), omawiając twórczość m.in. King Crimson, czy Emerson Lake & Palmer.
To tam po raz pierwszy usłyszałem ten numer:

King Crimson - Pictures of a city

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.10.2019 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
utwór, którego nie dało się usłyszeć nigdzie indziej, a słyszałem go przed kilkoma laty dzień w dzień we wrocławskim radiu luz:




— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.10.2019 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
W zasadzie omijałem rozgłośnie lokalne. Wyjątkiem była nocna lista rozgłośni lubelskiej PR1. Będąc w okolicach odwiedziłem rozgłośni mając nadzieję, że uda mi się spisać notowania archiwalne. Udało mi się to (niestety wszystko wskazuje na to, że później zaginęły), a Jerzy Janiszewski puścił mi dwa nowe nagrania Budki Suflera. Jedno z nich to była nowa wersja Memu miastu..., a drugie pan Jerzy prezentował mi twierdząc, że będzie to wielki hit. Kilka miesięcy później pojawił się w radio i wielkim hitem był.
Budka Suflera - Za ostatni grosz
22.10.2019 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Miszon napisał(a):King Crimson - Pictures of a city
Kapitalna rzecz, byłaby w czołówce mojego TWC.
22.10.2019 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #12
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Niezapomniana Planeta FM 95,1 , rzecz jasna ta w wersji istniejącej w latach 2002-2008 przed jej połączeniem z warszawską Radiostacją, przyniosła wiele utworów, które do dziś mi się podobają, i które miały znaczący wpływ na to, że moja lista jest dziś taka jaka jest:

Basshunter - VI SITTER I VENTRILO OCH SPELAR DOTA:


WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019 09:22 PM przez kolej_grzesiek.)
22.10.2019 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
EVENo napisał(a):hmmm mamy w Warszawie dwie wspaniałe lokalne rozgłośnie radiowe, które biją na głowę ogólnopolskie.
Hmmm... Z pewnością chodzi o Radio Warszawę oraz AK Jutrzenka Icon_lol
A tak serio to pewnie Kampus... A drugie to nie wiem, Radio Kolor?
EVENo napisał(a):Jo i mój kumpel pora lot tymu wylądowali u mojego fatra na zakładzie, kaj mielimy się trocha dorobić. Byli my tam ino jeden dzień, bo robota ciynżko i pełno marasu. Mój fater musioł zostać w robocie trocha dłużej, to nos do dom odwoził jakiś chop, co tam robi i on słuchoł w swoim aucie Radia Piekary. Jak my usłyszeli ta piosenka, to musieli my się od śmiechu powstrzymywać i jak żech ino wyloz z auta, to pierwsze co żech zrobił to chycił telefon i napisoł mu esa, że jada na ryby, ale zanim żech go zdążył wysłać, to on mi wysłoł takiego samego esa, że jedzie na ryby, ino z emotikoną na zadku.
Ale richtig godosz po ślōnsku?
AKT! napisał(a):utwór, którego nie dało się usłyszeć nigdzie indziej, a słyszałem go przed kilkoma laty dzień w dzień we wrocławskim radiu luz:
Przynajmniej wyjaśniło się, że wokalistką jest Jagoda Brzezińska.
kajman napisał(a):Jerzy Janiszewski puścił mi dwa nowe nagrania Budki Suflera
Miałeś takie wtyki? Icon_wink
kolej_grzesiek napisał(a):i które miały znaczący wpływ na to, że moja lista jest dziś taka jaka jest:
Czy bez tego mogłaby być dzisiaj bardziej "alternatywna"? Icon_wink
---------------------------------
Mógłbym wspomnieć o "Nie czekam na cud" Justyny Majkowskiej poznanym w Radiu BRW, fenomenalnej "Spoconej" DNA/Gala z Kasią Węgrzyn w Radiu Hot (obie stacje od lat już nie istnieją...) czy o wielu innych numerach, a pewnie tych stacji było trochę, tylko sam już nie pamiętam co gdzie poznałem... Wrzucę jednak coś innego, poznanego w Radiu Rzeszów:

To było... wow.
Za sprawą Radia Rzeszów poznałem też zespoły Vir, The Calog czy Pectus. W ogóle lata 2002-2006 były bardzo dobre dla podkarpackiej sceny muzycznej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019 11:22 PM przez prz_rulez.)
22.10.2019 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 535
Dołączył: Nov 2008
Post: #14
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Miszon napisał(a):Już gdzieś o tym pisałem - jakaś kielecka stacja radiowa grała klasykę rocka (właśnie znowu zapomniałem jaka, podobnie jak nazwiska prowadzącego...), omawiając twórczość m.in. King Crimson, czy Emerson Lake & Palmer.
Radio Tak, Andrzej Rafał Błaszkiewicz, w środy od 22.00 do północy "Rockowa wyspa", w niedziele od 19 do 22 "Lista Niezapomnianych Przebojów", kapitalna audycja. Kiedyś w konkursie telefonicznym wygrałem tam czajnik, którego nigdy nie dostałem. Z prowadzącym mam jednak serdeczny kontakt do dziś, nadal robi to co kocha choć już w zupełnej niszy
http://rockowawyspa.pl/

thestranglers napisał(a):Lista to przede wszystkim postać prowadzącego, Adama Kołacińskiego, który potrafił i zintegrować słuchaczy tworząc np. swoisty klub przyjaciół listy (lata przed FB ), a i przemycić na antenę nieszablonowe nuty.
tak, to była kapitalna sprawa, słuchałem często na początku wieku, jeśli nie miałem w sobotę żadnej imprezy to się cieszyłem, że mogłem słuchać. Czytanie listów na antenie, podawanie adresów i zachęcenie do korespondencji, coś nie do wyobrażenia w dzisiejszych czasach RODO. Raz nawet napisałem list do jakiejś dziewczyny ze Zduńskiej Woli, jednak nie oczarowałem jej na tyle, by mi odpisała.
I jak już mam coś wrzucić to niech będzie Coma, grana tam na długo przed wydaniem płyty. Pamięć bywa zawodna ale ten utwór był na tej liście rok jeśli nie dłużej.



22.10.2019 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
O, jak miło, że pamiętasz i miło wspominasz. A jeśli wolno spytać to w jakim ówczesnym województwie słuchałeś?
22.10.2019 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
Bear - dzięki! Tak oczywiście Błaszkiewicz! Musze to sobie zapisać bo notorycznie zapominam..

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.10.2019 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #17
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
O, a mi się jeszcze przypomniała audycja Drzwi, w której pierwszy raz usłyszałem płytę Stationary Traveller. Niezapomniane chwile. Fajnie, że i u Was byli ci, którzy nieśli kaganek oświaty, w Radiu Łódź tę rolę w dużej mierze odgrywali Tomasz Kępski i Jarosław Czajka.
22.10.2019 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #18
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
prz_rulez napisał(a):Czy bez tego mogłaby być dzisiaj bardziej "alternatywna"?

Nie o to mi chodziło. Od 1993 roku, czyli od rewolucji eurodance'owej, cały czas utrzymywałem się w tym kierunku, chodziło mi jedynie o to, że dominowały na niej utwory anglojęzyczne. Owszem inne w innych językach też były - niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim - ale sporadycznie i rzadko trafiały na fotel lidera, nie mówiąc już o tytule Przeboju Roku. Niemniej w ostatniej dekadzie XX wieku trzem nie-Anglikom się udało zdobyć tytuł Przeboju Roku.
Planeta dzięki Basshunterowi, a potem "Kanikułom", przyczyniła się do debiutów kilku nowych języków europejskich , które dotychczas nie gościły i dała motywację, do podążania w kierunku tego, aby w końcu złamać monopol anglosaskich utworów, co dzięki internetowi stało się w końcu możliwe, a do czego dążyłem już w latach 90-tych. Niemożność dokonania tego była jedną z przyczyn zawieszenia notowań listy w lipcu 1998 roku.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
23.10.2019 12:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
prz_rulez napisał(a):Miałeś takie wtyki?
Nie, po prostu poszedłem, a on się chciał pochwalić.
thestranglers napisał(a):w której pierwszy raz usłyszałem płytę Stationary Traveller
Dużą traumę przeżyłeś, jak słuchałeś?
23.10.2019 07:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: dzień 216 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki lokalnej stacji radiowej
kajman napisał(a):Dużą traumę przeżyłeś, jak słuchałeś?
Hahaha... Mam obrazy przed oczami do dziś. Jak to możliwe? Chytry
23.10.2019 08:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dzień 628 - utwór cenionego wykonawcy po reaktywacji (powrocie na scenę) thestranglers 7 453 27.11.2021 11:49 AM
Ostatni post: neo01
  dzień 336 - ulubiony utwór z odliczaniem w trakcie thestranglers 18 1 323 01.11.2021 10:43 AM
Ostatni post: kajman
  dzień 495 - utwór, który pojawił się na LP3 w 2004 roku thestranglers 7 527 30.10.2021 05:18 PM
Ostatni post: kajman
  dzień 630 - Utwór, który znałeś/aś spory czas pod złym tytułem. thestranglers 5 461 25.10.2021 08:48 PM
Ostatni post: Miszon
  dzień 629 - Utwór o kobietach w tytule. thestranglers 6 376 24.10.2021 09:53 PM
Ostatni post: thestranglers
  dzień 624 - cover, który cenisz bardziej niż oryginał thestranglers 32 1 257 24.10.2021 06:00 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 625 - ulubiony utwór w rytmie marsza thestranglers 11 549 24.10.2021 05:46 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 621 - utwór śpiewany przez wykonawcę z "chrypą" thestranglers 7 693 24.10.2021 12:43 AM
Ostatni post: santosz
  dzień 627 - utwór ze świetną codą thestranglers 2 267 22.10.2021 04:02 PM
Ostatni post: neo01
  dzień 626 - utwór ze świetnym intro thestranglers 7 419 21.10.2021 06:14 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości