Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Prz, zabiłeś mnie tym tematem. No ale zacząłem szukać i trafiłem na utwór, który na pewno poznałem dzięki Tonom.

Jan Paweł II - Pater Noster - Ojcze nasz


20.10.2019 07:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Ja dałbym chyba to samo

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.10.2019 09:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Ja traktowałem 30t jako coś, na co rzucałem okiem, ale nie miało znaczenia, więc nie mam pojęcia czy coś tam poznałem. A jeżeli już to coś, od czego raczej mnie odrzuca.
20.10.2019 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Oj tak, Jan Paweł II ostro namieszał na polskim rynku muzycznym Icon_biggrin

[Obrazek: main_07popland_przypomnia_o_e_20_lat_tem...ycznym.jpg]

Mi z 30 Tonami najbardziej kojarzy się zabawa moich rodziców w "Wyj***e się, czy się nie wyj***e?". Chodziło o to, że fragment teledysku Puffa Daddy zawsze był urywany w okolicach sceny, w której ten wywraca się na motocyklu. No i właśnie - raz był urywany przed upadkiem, a raz po, więc gdy tylko piosenka wchodziła na antenę, moi rodzice obstawiali czy tym razem Puff Daddy się wyj***e, czy się nie wyj***e Icon_twisted

Puff Daddy & Faith Evans - I'LL BE MISSING YOU

Radio Epsilon
20.10.2019 10:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
EVENo napisał(a):Jan Paweł II ostro namieszał na polskim rynku muzycznym
Co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
20.10.2019 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
kajman napisał(a):Co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Ciesz się, że nie miał Adama Małysza na featcie Icon_lol

Radio Epsilon
20.10.2019 10:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Nie słyszałem wokalnie Małysza, więc trudno mi się wypowiedzieć.
20.10.2019 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
No ja akurat dzięki "30 Tonom" poznałem całe tony kawałków, bo właśnie tak przez pewnie kilka lat w dużej mierze poznawałem muzykę (choć na pewno nie tylko, ale chyba jednak przynajmniej przez 3-4 lata głównie).
I najbardziej akurat siedzi mi w głowie Puff, który zadebiutował chyba na 2., a potem przez niemożebną ilość razy okupował szczyt zestawienia (co mnie wtedy strasznie irytowało, bo niczego specjalnego w tym kawałku nie słyszałem, później go trochę doceniłem).
Wybiorę może zatem inny, który też wiele tygodni był na 1. i pewnie dlatego mocno mi się z tą listą kojarzy:

Hey - Że

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2019 11:04 AM przez neo01.)
20.10.2019 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
EVENo napisał(a):Oj tak, Jan Paweł II ostro namieszał na polskim rynku muzycznym Icon_biggrin
to było na szczycie listy przez dobrych kilka miesięcy wtedy! monetyzacja poziom miliard

EVENo napisał(a):Mi z 30 Tonami najbardziej kojarzy się zabawa moich rodziców w "Wyj***e się, czy się nie wyj***e?". Chodziło o to, że fragment teledysku Puffa Daddy zawsze był urywany w okolicach sceny, w której ten wywraca się na motocyklu. No i właśnie - raz był urywany przed upadkiem, a raz po, więc gdy tylko piosenka wchodziła na antenę, moi rodzice obstawiali czy tym razem Puff Daddy się wyj***e, czy się nie wyj***e
mehehe <3

ja też poznałem mnóstwo muzyki z 30 ton, ale w sumie wiele rzeczy albo po mnie spłynęło, albo podobało mi się wówczas, a dziś już niekoniecznie do mnie trafia, ale moim pierwszym skojarzeniem jest "salvation" the cranberries, które uwielbiałem jako dzieciak jeszcze w czasach, zanim zacząłem konstruować własną listę:


— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.10.2019 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
AKT! napisał(a):to było na szczycie listy przez dobrych kilka miesięcy wtedy!
Z tego co pamiętam to najwyżej kilka tygodni (na 2. też było sporo razy). No i płyta utrzymywała się w czołówce zestawienia przez długi czas.
Edit: sprawdziłem i nigdy nie był na szczycie, był - tak jak kojarzyłem - kilka razy na drugim i potem dość szybko zaczął spadać.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2019 11:21 AM przez neo01.)
21.10.2019 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
neo01 napisał(a):Z tego co pamiętam to najwyżej kilka tygodni (na 2. też było sporo razy). No i płyta utrzymywała się w czołówce zestawienia przez długi czas.
Edit: sprawdziłem i nigdy nie był na szczycie, był - tak jak kojarzyłem - kilka razy na drugim i potem dość szybko zaczął spadać.
to podkoloryzowałem srogo Icon_wink ale pamiętam, że było wysoko Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.10.2019 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
thestranglers napisał(a):Prz, zabiłeś mnie tym tematem
W takim razie powinieneś zmienić ksywkę na "duchstranglersa" Icon_wink
thestranglers napisał(a):No ale zacząłem szukać i trafiłem na utwór, który na pewno poznałem dzięki Tonom.
Haha Icon_lol A ja wcale nie jestem pewien, czy słyszałem to po raz pierwszy na 30 Tonach. Pamiętam, że jakiś Jan Paweł II (chyba "Pater Noster" właśnie) leciał w Komputerowej Liście Przebojów Radia Zet. Ciekawa sprawa, bo niedługo wcześniej była mowa o jakiejś nielegalnie (chyba w kontekście praw autorskich) wydanej płycie z użyciem głosu Jana Pawła II i byłem przekonany, że to właśnie z tej płyty Icon_lol
Samo "Pater Noster" było pięć razy na miejscu drugim ("Śpij kochanie śpij" było zbyt silne), doszło jednak do miejsca siódmego w podsumowaniu roku (a i tak nie był to najwyżej znajdujący się w podsumowaniu utwór, który nie był na szczycie). Nie zgodzę się jednak, żeby, poza spadkiem z 16 na 29, wylatywał jakoś szybko. Na 30 Tonach były znacznie bardziej spektakularne spadki i to nie tylko przy debiucie kolejnego utworu (wylot "Dumki na dwa serca" z dziewiątego miejsca).
kajman napisał(a):Ja traktowałem 30t jako coś, na co rzucałem okiem, ale nie miało znaczenia, więc nie mam pojęcia czy coś tam poznałem. A jeżeli już to coś, od czego raczej mnie odrzuca.
Co na przykład? Icon_smile
Wiesz, obiektywnie mnie to nie dziwi, w końcu miałeś przez lata wiele innych źródeł.
EVENo napisał(a):Mi z 30 Tonami najbardziej kojarzy się zabawa moich rodziców w "Wyj***e się, czy się nie wyj***e?". Chodziło o to, że fragment teledysku Puffa Daddy zawsze był urywany w okolicach sceny, w której ten wywraca się na motocyklu. No i właśnie - raz był urywany przed upadkiem, a raz po, więc gdy tylko piosenka wchodziła na antenę, moi rodzice obstawiali czy tym razem Puff Daddy się wyj***e, czy się nie wyj***e Icon_twisted
Ej, ale nazywali to takimi słowami? Icon_lol
W każdym razie - wiem już po kim odziedziczyłeś to specyficzne poczucie humoru Icon_mrgreen
neo01 napisał(a):I najbardziej akurat siedzi mi w głowie Puff, który zadebiutował chyba na 2., a potem przez niemożebną ilość razy okupował szczyt zestawienia
No nie, zadebiutował na 16. Potem było 7, 6, 2, a następnie osiem razy na szczycie (z krótką przerwą na "Skłamałam" Edyty Bartosiewicz).
neo01 napisał(a):Wybiorę może zatem inny, który też wiele tygodni był na 1.
10 albo 9. Są nieścisłości w archiwach Icon_wink
AKT! napisał(a):monetyzacja poziom miliard
No tak, dzisiaj Watykan sporo by zarobił na wyświetleniach na Youtubie Icon_wink
AKT! napisał(a):ja też poznałem mnóstwo muzyki z 30 ton, ale w sumie wiele rzeczy albo po mnie spłynęło, albo podobało mi się wówczas, a dziś już niekoniecznie do mnie trafia
Przykłady? Icon_smile
AKT! napisał(a):moim pierwszym skojarzeniem jest "salvation" the cranberries, które uwielbiałem jako dzieciak jeszcze w czasach, zanim zacząłem konstruować własną listę
To szybko, bo "Salvation" zadebiutowało już 3 maja 1996.

Okej, ja wybiorę coś w nieco innej stylistyce...

Ale żeby nie było - dzięki 30 Tonom poznałem sporo alternatywy: Konfrontacje, Acidofilię, a także Schism. A to tylko niektóre z przykładów.
21.10.2019 12:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #13
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Wiele poznałem, bo słuchałem od początku, o ile pamiętam. Mimo bycia małym dzieckiem najlepiej reagowałem na "buntowniczy" rock amerykański - Aerosmith, R.E.M., Guns N Roses, Soundgarden... Oni wszyscy tam byli. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że w zasadzie był to jeden z nielicznych kanałów tak szerokiego dostępu do tej muzyki dla zwykłego zjadacza chleba.
21.10.2019 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #14
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
prz_rulez napisał(a):No nie, zadebiutował na 16. Potem było 7, 6, 2, a następnie osiem razy na szczycie (z krótką przerwą na "Skłamałam" Edyty Bartosiewicz).
Widocznie miałem kilkutygodniową przerwę w oglądaniu bo mam w głowie obrazek, że poznaję ten kawałek jak był na 2.
Przy okazji taka refleksja, że jak się miało naście lat to widać 8 tygodni to był niesamowicie długi czas, a teraz się dziwię, jak jest podawane, że np. 6 czy 8 tygodni na szczycie a ja myślę że ze 4 maks np.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2019 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Może to kwestia postrzegania upływu czasu, a może tego, że Odija w takich wypadkach często mówił coś w stylu: "który to już raz na szczycie".
21.10.2019 03:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #16
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
A propos, pamiętacie w jakim znanym serialu wystąpił? Icon_lol
21.10.2019 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Zła wiadomość jest taka, że tych seriali było sporo.
21.10.2019 04:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Serio? Ja tylko Zmienników kojarzę.
21.10.2019 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Zobacz na Wiki Icon_wink
21.10.2019 04:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: dzień 214 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki 30 Tonom
Az się boję. Icon_lol
21.10.2019 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dzień 628 - utwór cenionego wykonawcy po reaktywacji (powrocie na scenę) thestranglers 7 446 27.11.2021 11:49 AM
Ostatni post: neo01
  dzień 336 - ulubiony utwór z odliczaniem w trakcie thestranglers 18 1 319 01.11.2021 10:43 AM
Ostatni post: kajman
  dzień 495 - utwór, który pojawił się na LP3 w 2004 roku thestranglers 7 526 30.10.2021 05:18 PM
Ostatni post: kajman
  dzień 630 - Utwór, który znałeś/aś spory czas pod złym tytułem. thestranglers 5 458 25.10.2021 08:48 PM
Ostatni post: Miszon
  dzień 629 - Utwór o kobietach w tytule. thestranglers 6 369 24.10.2021 09:53 PM
Ostatni post: thestranglers
  dzień 624 - cover, który cenisz bardziej niż oryginał thestranglers 32 1 221 24.10.2021 06:00 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 625 - ulubiony utwór w rytmie marsza thestranglers 11 534 24.10.2021 05:46 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 621 - utwór śpiewany przez wykonawcę z "chrypą" thestranglers 7 686 24.10.2021 12:43 AM
Ostatni post: santosz
  dzień 627 - utwór ze świetną codą thestranglers 2 264 22.10.2021 04:02 PM
Ostatni post: neo01
  dzień 626 - utwór ze świetnym intro thestranglers 7 415 21.10.2021 06:14 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości