Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olga Tokarczuk noblistką!
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
To kolejna przedwyborcza zagrywka PiS-u?
10.10.2019 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
A nie wiem, nie wnikam.
10.10.2019 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
A cóż to by mogło być innego?
10.10.2019 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #24
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
kajman napisał(a):A cóż to by mogło być innego?
To, że Ty nie masz wątpliwości nie oznacza, że pozostali Polacy też Icon_razz2 Podejrzewam, że ta decyzja została podjęta przed 19:30 Icon_wink

Radio Epsilon
10.10.2019 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Miszon napisał(a):A Camus czy Sade nie dostali za konkretny utwór?
Sade nigdy nie dostał Nobla; a Camus być może, ale wcześniej -- pisałem o ostatnim, jaki wręczono za dzieło

prz_rulez napisał(a):Chcą, żeby Tokarczuk nie musiała płacić podatku od nagrody Nobla.
kto?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.10.2019 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
AKT! napisał(a):Sade nigdy nie dostał Nobla
Bo nie chciał odebrać Icon_cool .

Przy czym ja miałem na myśli Sartre'a, ty zresztą pewnie też Icon_razz .

Sołżenicyn technicznie dostał za Archipelag Gułag, aczkolwiek to nie była jedna powieść.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2019 09:39 PM przez Miszon.)
10.10.2019 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
serce RE: Olga Tokarczuk noblistką!
(10.10.2019 09:33 PM)AKT! napisał(a):  kto?
https://businessinsider.com.pl/wiadomosc...ku/8dp6bfw

Dzisiaj cała masa audycji na temat Olgi Tokarczuk, m.in.:
https://www.polskieradio.pl/9/396/Artyku...-Tokarczuk
Teraz zaś w TOK FM.
10.10.2019 10:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Nawet Nobla wplatają w kampanię wyborczą.
11.10.2019 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #29
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Icon_facepalm
Bardzo się cieszę, że Polka zdobyła Nobla - nawet sobie myślałem gdy był ogłoszony w Trójce Nobel z dziedziny fizyki i jak zwykle dostali go naukowcy (zdaje się) z USA, Wlk. Brytanii i Japonii (i wtedy przyszła mi myśl, że Polska znowu nic...) Icon_twisted
A tymczasem mamy i to kolejny z naszej narodowej specjalności czyli literatury. Icon_cool
prz_rulez napisał(a):żeby Tokarczuk nie musiała płacić podatku od nagrody Nobla
To jest krok we właściwą stronę, chociaż i dla mnie zalatuje trochę kampanijną propagandą. Icon_lol

A dla pani Olgi Tokarczuk serdeczne gratulacje. Jupi
(no to wreszcie trzeba będzie się wziąć za "Księgi Jakubowe" lepszej motywacji nie będzie)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.10.2019 08:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Miszon napisał(a):Bo nie chciał odebrać Icon_cool .
Nie mógł odebrać o zmarł, zanim zaczęto Noble przyznawać Icon_wink Chodziło Ci o Sartre'a Icon_wink

Miszon napisał(a):Przy czym ja miałem na myśli Sartre'a, ty zresztą pewnie też Icon_razz .
Nie, ja, jak widzisz wyżej -- czytam, widzę, odpowiadam. Ale przeszło mi przez myśl, że mogłeś się pomylić Icon_razz2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.10.2019 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Ciekawe z tą specjalnością, bo z jednej strony mamy tych utalentowanych pisarzy (obecnie nie tylko Tokarczuk, bo jest też Stasiuk, Morfinę Twardocha przetłumaczono na angielski i niemiecki, a już nawet w byłej Jugosławii się nim zainteresowali itd.), a z drugiej - wciąż dość niski poziom czytelnictwa w kraju. Niestety, osobiście znam przykłady bardzo inteligentnych osób, które dziwnym trafem nie przeczytały w tym roku ani jednej książki. To co tu möwić o ludziach, którzy na edukację "kładą lagę"?
11.10.2019 10:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Ciekawie o tłumaczeniu książek Tokarczuk na angielski:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka...-smak.read
12.10.2019 06:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #33
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Tak mi się wydawało i akurat teraz ktoś mi to potwierdził. Jednak w ostatnich latach były (czy też była) nagrody za konkretną pozycję - Orhan Pamuk zdaje się, że otrzymał Nobla za "Śnieg".

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2019 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
to ponoć faktycznie najlepsze, co napisał, ale na oficjalnej stronie nagrody nie ma o tym mowy: https://www.nobelprize.org/prizes/litera...muk/facts/

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2019 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #35
RE: Olga Tokarczuk noblistką!
Aha, no ciekawe, bo pamiętam, że mówiło się wtedy, że za tę książkę. Ale może to tylko ludzie sobie domówili to Bezradny

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2019 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości