Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 805
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
No to już kompletnie tego tak nie odbieram. Obydwa to utwory Voo Voo tylko autor jest inny. Dla mnie to kompletnie mija się z sensem.
28.10.2019 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #102
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
A czy nie możemy przyjąć zasady, że każdy członek formacji biorący się na nowo za muzykę tej formacji wykonuje autocover?

WOLNE MEDIA!!!
28.10.2019 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #103
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
"They" na to nie pozwolą. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2019 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 805
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
neo01 napisał(a):A czy nie możemy przyjąć zasady, że każdy członek formacji biorący się na nowo za muzykę tej formacji wykonuje autocover?
To gdyby Brylewski z Izraelem wykonywał utwory z płyty Armia to też byłyby to autocovery?
28.10.2019 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #105
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Nie. Jeśli z Izraelem to tylko Izraela. W zasadzie którą zaproponowałem nie było takiej opcji. Jak sam Brylewski - to wtedy dowolny zespół którego był członkiem. I nie wiem po co tak kombinujesz, rzeczywistość może być prostsza Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
28.10.2019 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 805
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
To gdyby Varous z Lipnicką wykonywał utwory Lipnickiej to byłyby autocovery czy nie?
28.10.2019 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #107
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Tak. Możemy już z tym skończyć?
Chociaż dla jasności: jeśli w proceder jest zamieszany wykonawca/zespół - jestem na tak, jeśli dwa zespoły - na nie. OK?

WOLNE MEDIA!!!
28.10.2019 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 805
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Ja mam takie pytanie na wszelki wypadek dla upewnienia się: Czy Lipnicka na nowo nagrywała wokale czy zostały wyabstrahowane z oryginalnych nagrań?
28.10.2019 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #109
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Wszystko nagrywała na nowo.

WOLNE MEDIA!!!
29.10.2019 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Zmienie temat - o ktorej ma byc to zamkniecie jutro? Bo bardzo chcialbym jednak zdazyc.
29.10.2019 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #111
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
No o ile się wyrobię (w co odrobinę wątpię) to o 21:00, ale z godzinę mogę się dla Ciebie spóźnić. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
29.10.2019 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Bede sie staral zdazyc.
29.10.2019 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #113
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Ja też. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
29.10.2019 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #114
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
8) Ciekawe jak dla mnie etniczne odniesienia, sprawiają że bardzo sympatycznie się tego bandu słucha. Później może to się odrobinę zmienia i bardziej brzmi jak miejski folk, jeśli tak to można w ogóle określić? Wreszcie też jest wokalista, którego słyszę. I na tym pozytywy się raczej kończą, chociaż… pod koniec jakby pojawia się industrial rock i coś na kształt gotyckich chórków? Czemu nie, tak też można zamknąć bardzo dobrą (w swej klasie) płytę.
11) Bardziej podobają mi się chłopaki w momencie gdy zaczynają grać tradycyjnie. Nie wiem skąd to się bierze, może mam jakiś utajony sentyment. Bowiem gdy zaczynają się silić na nowoczesność, co idzie w parze z dzisiejszą popularną nutą, wydają mi się jacyś tacy nieszczerzy! A może to tylko zwykłe poszukiwanie własnej drogi, a ja od razu doszukuję się w ich graniu czegoś złego. Icon_twisted
17) Znowu zaserwowano prawie country i cóż płyta niby tak ślicznie przepływa w moich głośnikach. A jednak im częściej piosenkarka odchodzi od tego nurtu w kierunku tradycyjnego popu, tym lepiej to wygląda. Bowiem te wiejskie klimaty (choć sam stamtąd pochodzę) jakoś mi tutaj nie pasują, wręcz drażnią i psują momentami całkiem fajny klimat albumu! Ogólnie więc średnia wyszła najsłabsza (do tego momentu przesłuchań) w tym towarzystwie nowości, a przecież mogło być tak dobrze, gdybym chociaż w jednym miejscu dostrzegł błysk pazura, który by mnie czymś oryginalnym zaskoczył i wcisnął w fotel…
21) Ojejku hip-hop, do tego nie melodyjny i nie po polsku! To jest najcięższy odłam tego gatunku do zniesienia (dla mnie). Żeby chociaż był w tej muzie rodzaj dreszczyku jaki na początku potrafił osiągnąć TH, to byłoby już coś! A tak mam do czynienia z kompletnie nie pojętą artystyczną wypowiedzią! Tylko czy ja muszę wszystko rozumieć i ogarniać?
22) No to się zaczyna nieźle. Aż mi piszczy w słuchawkach, bo przyznaję nie są one najlepszej jakości. Później jest jeszcze bardziej mrocznie. Pod koniec robi się niby podobnie do klimatów z „Guseł” Lao Che, ale to jednak nie ten poziom mokradeł. Myślę że tę jakby symfonię jazgotu spokojnie można już określić mianem muzyki klasycznej, a nawet współczesnej z elementami folku. Tylko że ten rodzaj dźwięków, to już kompletnie nie tylko że nie moja bajka, a nawet nie mój (cały) świat. Dlatego proszę nie zważać na te krytyczne oceny, bo ja zwyczajnie nie rozumiem takiej muzyki, gdyż w praktyce nie miałem z nią do czynienia. A ta płyta i jej przesłuchanie, wnosi do mojego życia jedynie walory edukacyjne…
I tylko najwyżej oceniony utwór tchnął w me serce odrobinę troski i uczucia!
4) Ludowe granie na progową nutę, to pierwsze moje skojarzenie. Później słyszę też nowoczesne brzmienie gitar na pierwszy słuch kojarzące się z psychodelią lat siedemdziesiątych. Najbardziej jednak brakuje mi w nim mocnego wokalu, bowiem niektóre linie melodyczne aż proszą się o donośny śpiew, na szczęście całkiem głucho pod tym względem nie jest i niekiedy głos wokalisty się przebija, tylko że to o wiele za mało! Poza tym płyta jest bardzo intrygująca i aż dziw, że na polskich stronach nie byłem w stanie znaleźć do niej recenzji! No tak bo skoro to nie jest muzyka do grania w popularnych rozgłośniach, to po co komuś jakaś tam recenzja z greckiego psycho-folk-rockowego bandu?
13) Witamy na dworze Błażeja. Ciekawie się to wszystko zaczyna. Władca tworzy aurę wysublimowanego nastroju, który jednakoż jest jakby obok mnie. A do tego wokalnie bardziej intrygująco na płycie wypada dziewczyna niż frontman. Icon_mrgreen Co do kompozycji, ciężko się wypowiadać, bo to jednak klimaty odbiegające od moich standardów, a znowuż teksty, no takie trochę dwuznaczne momentami?
9) Marka lubię nawet bardzo tyle że coś w tym wydaniu w duetach z innymi piosenkarkami jakoś mnie kompletnie nie przekonuje, no może poza dwoma, trzema wyjątkami. A ocena tegoż i tak wyszła dosyć wysoka, gdyż po prostu tego typu dźwięki mi nie przeszkadzają, a wręcz pomagają w pracy…
1) No i się zaczęło z mocnego wejścia Narzędziowego smoka! Dalej jest równie ciekawie, choć już nie tak przebojowo, ale u mnie to jest wiadome, że jeśli dany utwór znam o wiele dłużej od innych i do tego zdążyłem go już bardzo polubić, to siłą rzeczy ma przewagę nad świeżakami. Dlatego jako najlepszy podam nie utwór tytułowy (choć tak jest w rzeczywistości), a ten który z pozostałych takim się zdał. Te przerywniki (tak określam formy krótsze od pięciu minut i bez wokalu) nawet coś wnoszą, choć pierwszy mnie zadrażnił, a drugi za to wskazał ciszę…
I faktycznie trudno pisać o zmianie stylu kapeli, rzekłbym nawet że chłopaki złagodnieli, a wręcz spokornieli!?
A średnią ogólną niestety obniżyły właśnie przerywniki, bo może kajman daje każdemu utworowi w miarę z sensem 10, ale u mnie takie improwizacje czy też wariacje (nie na temat) oscylują wokół ledwie pięciu oczek, bowiem reszta jest naprawdę smakowita i wciągająca, chociaż lekko monotonna (i stąd zapewne te przerywniki?) jak to u Toola. 063
7) Jakie łagodne klimaty, po tych które przed chwilą słuchałem. Rzekłbym bardzo zgrabne połączenie melodyjnego punka z hip-hopem oczywiście z elementami popu. Przynajmniej głos wokalisty jest na tyle sympatyczny, że przy nim się nie męczę. Może trochę pod koniec płyta siadła i tych rapsów było za wiele, ale ogólnie udało się prawie do końca zachować równowagę między dwoma wydawałoby się światami nie do pogodzenia. Icon_wink

1. Tool – Fear Inoculum [8* +>7empest; ->Litanie contre la Puere]
2. Jon Anderson – 1000 Hands: Chapter One
3. Metric – Art of Doubt
4. Lao Che – Wiedza o społeczeństwie
5. Dury Dava – Dury Dava [7* +> Satana; ->Ataxia]
6. Riverside – Wasteland
7. Twenty One Pilots – Trench [6,5* +>The Hype; ->Cut My Lip]
8. Abney Park – Scallywag [6,5* +>Root of All Evil; ->Life in an Instant]
9. Mark Ronson – Late Night Feelings [6,5* +>True Blue; ->Truth]
10. the Cranberries – In the End
11. the Black Keys – Let's Rock [6,5* +>Breaking Down; ->Every Little Thing]
12. Suede – The Blue Hour
13. Król – Nieumiarkowania [6* +>Pierwszy i ostatni; ->Czas siedmiu prób]
14. Kwiat Jabłoni – Niemożliwe
15. the Dumplings – Raj
16. the Raconteurs – Help Us Stranger
17. Claire Hamill – Over Dark Apples [6* +>Every Time I Close My Eyes; ->Sentimental]
18. Daria Zawiałow – Helsinki
19. Dido – Still on My Mind
20. Mazolewski / Porter – Philosophia
21. Danny Brown – uknowhatimsayin¿ [2* +>Shine; ->3 Tearz]
22. Darja Kazimira & Dagmar Gertot – Death of the Bull [1,5* +>U mom srcu starost; ->Glas do gladnoj Majki. Trevodze]

Finałowe wyniki postaram się zaprezentować w miarę o czasie. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.10.2019 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Jakby co, to odsłuchuję jeszcze. I strasznie się męczę...
30.10.2019 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #116
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Przy czym? Wow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.10.2019 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 805
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Wydawało mi się, że mamy przesłuchiwać podstawowe wydania płyt i je oceniać. A w podstawowej wersji Toola jest tylko jeden przerywnik.
30.10.2019 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #118
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Zobaczysz.
kajman napisał(a):Wydawało mi się, że mamy przesłuchiwać podstawowe wydania płyt i je oceniać. A w podstawowej wersji Toola jest tylko jeden przerywnik.
Ja bym raczej napisał, że to wersja na CD jest żałośnie okrojona... Dodajmy, że na płycie, która kosztuje 3xx złotych...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2019 09:02 PM przez prz_rulez.)
30.10.2019 09:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #119
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
kajman napisał(a):A w podstawowej wersji Toola jest tylko jeden przerywnik.
To Ty nie słuchałeś albumu Toola z dziesięcioma utworami? Icon_eek
Ja taką mam na Spotify i tej właśnie słuchałem.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2019 09:27 PM przez Sundrajta.)
30.10.2019 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Może Kajman zainwestował w wersję z głośniczkami [Obrazek: hahaha.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2019 09:20 PM przez prz_rulez.)
30.10.2019 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ranking Płytowy - notowanie XXXI, lipiec 2020 Sundrajta 22 4 090 05.08.2020 11:33 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXX, czerwiec 2020 Sundrajta 24 3 503 29.06.2020 06:00 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXIX, maj 2020 Sundrajta 21 2 474 31.05.2020 11:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXVIII, kwiecień 2020 Sundrajta 26 2 343 26.04.2020 08:18 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVII, marzec 2020 Sundrajta 25 2 655 30.03.2020 11:52 AM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVI, luty 2020 Sundrajta 53 4 144 02.03.2020 06:20 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking Płytowy - notowanie XXV, styczeń 2020 Sundrajta 50 3 663 02.02.2020 11:39 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXIV, grudzień 2019 Sundrajta 41 3 479 06.01.2020 06:34 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Ranking Płytowy - notowanie XXIII, listopad 2019 Sundrajta 116 6 650 02.12.2019 12:45 AM
Ostatni post: Yacy
  Ranking Płytowy - notowanie XXI, wrzesień 2019 Sundrajta 92 5 521 07.10.2019 10:09 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości