Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #81
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
no bez przesady, Anita i Varius to inne podmioty (fuj), nie bardzo wiem o czym tu debatować Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.10.2019 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Sundrajta napisał(a):Tylko że to Lipnicka jest (zdaje się) autorką tekstów, a więc w sumie są to autocovery.
To chyba inaczej rozumiemy to pojęcie. Dla mnie autocover jest wtedy, gdy wykonuje i firmuje utwór wcześniej firmowany przez niego. Więc utwory Variusa nie są dla mnie autocoverami i waham się nawet przy utworach firmowanych przez duet AL&JP.
27.10.2019 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #83
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Wydaje mi się, że chyba niepotrzebnie tak się w tym temacie rozdrabniamy. Wiadomo, że Anita w pewnym sensie uważa te utwory za swoje, chociażby dlatego, że wykonje niektóre z nich na swoich solowych koncertach. No i nie są to rzeczy jakiegoś tam VM, tylko zespołu, którego podówczas była bardzo istotną częścią (a to, że są to dwa inne podmioty, to jest oczywiste, ale czy my musimy do tego podchodzić tak encyklopedycznie?). Więc może dopuśćmy tę płytę i niech oceniający ją sobie zweryfikują, bo tak o wydaje mi się że możemy toczyć jeszcze długie dyskusje, z których nic tak naprawdę nie wyniknie.

To jeszcze dam swoją propozycję:
Rodrigo y Gabriela - Mettavolution (IV.2019)

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2019 01:13 PM przez neo01.)
28.10.2019 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #84
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
neo01 napisał(a):Wiadomo, że Anita w pewnym sensie uważa te utwory za swoje, chociażby dlatego, że wykonje niektóre z nich na swoich solowych koncertach. No i nie są to rzeczy jakiegoś tam VM, tylko zespołu, którego podówczas była bardzo istotną częścią (a to, że są to dwa inne podmioty, to jest oczywiste, ale czy my musimy do tego podchodzić tak encyklopedycznie?)
Dokładnie. Icon_lol
Tak jak już wcześniej pisałem, jest współautorką tychże piosenek i z tego tytułu (z całą pewnością) pobiera odpowiednie tantiemy ze związku artystów. Icon_idea
Dlatego jej najnowsze wykonania tych piosenek muszą być nazwane autocoverami.
I to jest dla mnie najmocniejszy argument, dlatego podtrzymuję moje zdanie i jestem przeciw możliwości dodawania jej najnowszej płyty do zestawu.

Ale oczywiście zdecyduje demokracja. Icon_arrow
Każdy aktywny uczestnik RP może wyrazić swoją opinię (bo przecież nie jest powiedziane, że ktoś na pewno ją zgłosi) powiedzmy w terminie takim jak można zgłaszać nowe albumy czyli do północy 5 listopada. Przy remisie mój głos (jako prowadzącego) przeważy szalę na niekorzyść albumu "OdNowa". Cwaniak

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2019 02:23 PM przez Sundrajta.)
28.10.2019 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #85
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Dokładnie. Nie ma co się rozdrabniać. Podejmij męską decyzję jako prowadzący zabawę i tyle.
28.10.2019 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #86
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Ok, szczególnie że jak przyjrzałem się dokładnie plejliście, to Variusów są tam tylko cztery piosenki (zdaje się Icon_twisted ), a reszta to jej własne lub z Johnem Porterem, więc moim zdaniem ten fakt zamyka całą dyskusję. Icon_idea

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2019 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #87
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
(28.10.2019 02:21 PM)Sundrajta napisał(a):  Ale oczywiście zdecyduje demokracja. Icon_arrow
(28.10.2019 02:32 PM)Sundrajta napisał(a):  moim zdaniem ten fakt zamyka całą dyskusję. Icon_idea
Icon_eek
jakaś dziwna ta demokracja... i jakiś taki zmienny jesteś Icon_rolleyes
a nawet datę wyznaczyłeś...
normalnie zachowujesz się jak polityk.
(28.10.2019 02:21 PM)Sundrajta napisał(a):  Każdy aktywny uczestnik RP może wyrazić swoją opinię (bo przecież nie jest powiedziane, że ktoś na pewno ją zgłosi) powiedzmy w terminie takim jak można zgłaszać nowe albumy czyli do północy 5 listopada.
z Johnem to nie są utwory Anity tylko projektu (fuj) A&J.
jaki jest problem z tym aby dopuścić tę płytę?
chyba ogólnie wiadomo, że single z tej płyty nie są moimi ulubionymi, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.10.2019 03:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #88
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
zapomniałem o jednym, więc aby było czytelne to napiszę w nowym poście.
(28.10.2019 02:21 PM)Sundrajta napisał(a):  Każdy aktywny uczestnik RP może wyrazić swoją opinię (bo przecież nie jest powiedziane, że ktoś na pewno ją zgłosi) powiedzmy w terminie takim jak można zgłaszać nowe albumy czyli do północy 5 listopada.
jestem za dopuszczeniem tej płyty do oceny.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.10.2019 03:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #89
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Yacy napisał(a):normalnie zachowujesz się jak polityk.
Spoko
Kalypson napisał(a):Podejmij męską decyzję jako prowadzący
Słucham się Suwerena.

Chociaż w sumie nie napisałem, że zamykam głosowanie, więc:
Yacy napisał(a):jestem za dopuszczeniem tej płyty do oceny
... i na razie mamy 1-1. Icon_twisted
Yacy napisał(a):z Johnem to nie są utwory Anity tylko projektu (fuj) A&J.
jaki jest problem z tym aby dopuścić tę płytę?
Jakieś słabe są Twe argumenty, ponieważ regulamin jasno mówi:
"a zatem nie bierzemy pod uwagę kompilacji wydanych już wcześniej utworów, reedycji, albumów z materiałem archiwalnym (starszym niż 25 lat w momencie pierwszego wydania), płyt składających się w przynajmniej 51% z autocoverów"
No tak, ale przecież ostatnia płyta była AL & the Hats. W świetle tych informacji zdaje się tylko trzy piosenki były sygnowane jej własnym imieniem, reszta w różnego rodzaju koprodukcjach i pod szyldem VM. A zatem sami decydujcie, bo to już ponad moje siły i pojmowanie reguł. Icon_twisted
Cwana ta artystka, robi wszystko żeby się załapać do naszego rankingu! Tuptup
Yacy napisał(a):single z tej płyty nie są moimi ulubionymi
Żeby nie było, ja też ją bardzo lubię (co zapewne wielu jest także wiadome), tyle że właśnie w tym wszystkim chodzi o zasady i jak widać wszystko w Waszych rękach, bowiem macie jeszcze sporo czasu na podjęcie właściwej decyzji (dokładnie osiem dni)...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2019 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #90
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
(28.10.2019 03:56 PM)Sundrajta napisał(a):  Jakieś słabe są Twe argumenty, ponieważ regulamin jasno mówi:
no właśnie.
to mogłeś na samym początku uciąć spekulacje Icon_razz a skoro dopuściłeś do dyskusji i zaproponowałeś głosowanie, no to trzymajmy się tego Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.10.2019 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #91
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
a nie jednak 2:1 na tak? Icon_razz
(28.10.2019 01:13 PM)neo01 napisał(a):  Więc może dopuśćmy tę płytę i niech oceniający ją sobie zweryfikują,

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.10.2019 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #92
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
jestem zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości za dopuszczeniem tej płyty

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.10.2019 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Sundrajta napisał(a):Tak jak już wcześniej pisałem, jest współautorką tychże piosenek
Według mnie jest to bez znaczenia dla tej dyskusji. Czy gdyby jakiś artysta scoverował swoje piosenki napisane (obojętnie text czy muzyka) dla innych artystów to tej płyty byśmy nie dopuścili?
Sundrajta napisał(a):Dlatego jej najnowsze wykonania tych piosenek muszą być nazwane autocoverami.
Czy jak Knopfler nagrałby Private Dancer to to był autocover?
Yacy napisał(a):z Johnem to nie są utwory Anity tylko projektu (fuj) A&J
Też bym się przychylił do tej opinii, chociaż odmienne stanowisko rozumiem.
28.10.2019 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #94
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
kajman napisał(a):gdyby jakiś artysta scoverował swoje piosenki napisane (obojętnie text czy muzyka) dla innych artystów to tej płyty byśmy nie dopuścili?
A to jest akurat zupełnie inna sytuacja... Icon_lol
Bowiem z Twych słów by wynikało, że AL miała w nosie projekt (fuj) VM i pisała im te teksty jedynie z przymusu, a może dla innych korzyści? Icon_rolleyes
Aha, a Mark Knopfler też nie był częścią duetu z TT i nawet nie tańczył w słynnym teledysku. Icon_wink

I widzę jednak, że niemal wszyscy boją się Super Moderatora, bo wynik brzmi już 1-3 Icon_eek na moją niekorzyść.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2019 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
Sundrajta napisał(a):A to jest akurat zupełnie inna sytuacja...
Ależ skądże. Z jakich powodów pisała texty to dla dyskusji żadnego znaczenia nie ma.
28.10.2019 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #96
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
W tej dyskusji jestem nadal za Sundrajtą. Bo to nie jest absolutnie to samo jeśli ktoś tylko pisze utwory dla innego artysty a w innym przypadku sam jest częścią zespołu, który je wykonuje. I proponuję dać sobie spokój z erystycznymi chwytami, bo chyba i tak nawzajem siebie nie przekonamy.
Nie zmienia to natomiast faktu, że opcja dopuszczenie płyt z autocoverami obecnie przeważa (raczej jest 3:2 bo jeszcze Kalypson był przeciwny). Kajman, proponuję żebyś się ostatecznie wypowiedział i miejmy to z głowy.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2019 07:34 PM przez neo01.)
28.10.2019 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
neo01 napisał(a):Bo to nie jest absolutnie to sam
Oczywiście, że nie jest, ale w kwestii dyskusji jest bez znaczenia. Jeżeli przyjmiemy, że autocover jest wtedy, gdy wykonawca pisze text/muzykę i jest współwykonawcą utworu, bo jak rozumiem o to chodzi Sundrajcie to gdyby Pospieszalski nagrał płytę z utworami Voo Voo to Łobi łabi byłoby autocoverem, a Gdybym nie. Możemy dyskutować czy autocoverem jest utwór, którego wykonawcą jest współwykonawca pierwowzoru (chociaż i tu moglibyśmy dojść do absurdów, gdybyśmy zaczęli się zagłębiać), ale mieszanie do tego autorstwa jest według mnie pomieszaniem z poplątaniem. Ja stoję na twardym stanowisku, że autocover jest wtedy, kiedy pierwowzór i późniejsze wykonanie firmuje dokładnie ten sam podmiot wykonawczy i w obydwu przypadkach tylko on sam.
28.10.2019 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #98
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
kajman napisał(a):Jeżeli przyjmiemy, że autocover jest wtedy, gdy wykonawca pisze text/muzykę i jest współwykonawcą utworu, bo jak rozumiem o to chodzi Sundrajcie
I jeszcze jest częścią pierwotnego zespołu, bo bez tego punktu faktycznie kajman ma w zupełności rację. Icon_cool
neo01 napisał(a):Kajman, proponuję żebyś się ostatecznie wypowiedzia
Raczej nie trzeba go pytać, wiadomo przecież po której jest stronie. I oczywiście nie musimy go ponaglać, ma jeszcze czas (a może zapomni). Icon_wink

No i jak zwykle postów się namnożyło co nie miara, a głosów jak nie było, tak nadal nie ma! Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2019 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
To jak byś rozwiązał to, co napisałem o Mateuszu?
28.10.2019 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #100
RE: Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019
A weź, dzisiaj nie mam głowy do logicznego myślenia, bo mam na niej inne sprawy. Icon_twisted
Ale tak na pierwszy rzut oka, 50% to by były autocovery i płyta została by dopuszczona. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2019 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ranking Płytowy - notowanie XXXI, lipiec 2020 Sundrajta 22 4 090 05.08.2020 11:33 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXX, czerwiec 2020 Sundrajta 24 3 503 29.06.2020 06:00 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXIX, maj 2020 Sundrajta 21 2 474 31.05.2020 11:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXVIII, kwiecień 2020 Sundrajta 26 2 343 26.04.2020 08:18 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVII, marzec 2020 Sundrajta 25 2 655 30.03.2020 11:52 AM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVI, luty 2020 Sundrajta 53 4 144 02.03.2020 06:20 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking Płytowy - notowanie XXV, styczeń 2020 Sundrajta 50 3 663 02.02.2020 11:39 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXIV, grudzień 2019 Sundrajta 41 3 479 06.01.2020 06:34 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Ranking Płytowy - notowanie XXIII, listopad 2019 Sundrajta 116 6 652 02.12.2019 12:45 AM
Ostatni post: Yacy
  Ranking Płytowy - notowanie XXI, wrzesień 2019 Sundrajta 92 5 529 07.10.2019 10:09 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości