Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieregularna UTWORÓW 28
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #61
 
A czyja?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.05.2009 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #62
 
Obiektywna.
Przynajmniej tak wynika z tego co piszesz.
Jeżeli posegregowałem utwory alfabetycznie to nie powiem, że ułożyłem od tego, który lubię najbardziej do tego, który lubię najmniej.
15.05.2009 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #63
 
No ale jednak ja ustalam kryteria i jeśli się z nimi zgadzam, to ostateczna kolejność jest jednak moja (a w zasadzie uznaje ją za własną). Także można by powiedzieć, że zachodzi paradoks, jako że z obiektywnych przesłanek wychodzi teoretycznie subiektywny wynik Icon_wink2.
Stosunek obiektywności do subiektywności zresztą zapewne jest różny i waha się od 100% subiektywnej, to pewnie pół na pół czy nawet 70/30 dla obiektywnej. Nie zastanawiałem się nad tym głębiej i ta dyskusja już dawno mocno mnie przerosła Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.05.2009 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #64
 
To ja jeszcze na koniec o tym jakie, według mnie, nosi ze sobą zagrożenie obiektywność. A dokładniej przekonanie o niej.

Obiektywizm [ale też przekonanie o obiektywności] zamyka pole do dyskusji. Ktoś wypowiada swoje zdanie, a w odpowiedzi słyszy: 'nie masz racji. właśnie obiektywnie jest na dobrym miejscu.'
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=142486#p142486

jeżeli coś jest obiektywnie 'jakieś' to nie można z tym dyskutować. ale jeśli używa się jako argumentu obiektywizmu, w tych sytuacjach gdzie jest on nieuprawniony to prowadzi to do paradoksu. [X nie może nie być równocześnie wysoki i niski, więc utwór nie może być jednocześnie dobry i średni. jeśli przyjąć, że mówimy o obiektywnych cechach, a nie opiniach.]
http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...4411#74411
16.05.2009 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #65
 
No wiesz z tym paradoksem to jak z dziewczynami - niektóre są ładne, a mimo to ich się nie lubi (co przyszło mi dziś do głowy na koncercie juwenaliowym Icon_cool2 ). Jedna z tych dwóch opinii jest bardziej przedstawicielką obiektywizmu, a druga subiektywizmu Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.05.2009 01:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #66
 
To, że dziewczyna jest [dla Ciebie] ładna nie jest obiektywne...
17.05.2009 07:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #67
 
No wiadomo, że są różne gusta. Ale jednak z dużym prawdopodobieństwem można to zgadnąć. Wiadomo przecież, że istnieją pewne kanony piękna i brzydoty w danej kulturze. To one, a także obraz własnej matki (nie wiem, czy ojca w przypadku kobiet), biologia (słynne "07 zgłoś się") wpływają na postrzeganie tego, czy ktoś jest ładny. Co więcej, dzięki badaniom wiemy, że za pięknych uważamy ludzi o urodzie "przeciętnej", jakby byli "złożeni" z wielu różnych ludzi.
(chociaż bywają wyjątki - kreowana na super piękną Angelina Jolie, która bardziej wygląda na piękną kosmitkę, niż piękną kobietę, co mnie raczej przeraża niż pociąga, ale cóż... może w USA mieszka więcej potomków kosmitów i mają inny wzorzec urody Icon_wink2 )

Zresztą - w pewnych sytuacjach każda jest bardzo ładna Icon_razz. Pomijam to, że w ogóle każda jest ładna dla kogoś. Ale są takie, które dla wielu.

Oczywiście, to nieco inna dziedzina, bardziej "policzalna" niż muzyka, stąd nie jestem tego do końca pewien, ale myślę, że z piosenkami jest podobnie. Przecież najczęściej podobają się nam piosenki, które już przy pierwszym przesłuchaniu sprawiają wrażenie, jakbyśmy je znali (słynne zdanie Mamonia się kłania Icon_wink2 ). Niektórzy tak tłumaczą fenomen The Beatles, którzy mieli taką szczególną umiejętność komponowania melodii, które brzmiały dla ludzi jak napisane wieki temu anonimowe melodie ludowe, czy piosenki dziecięce i już przy pierwszym przesłuchaniu można je było zanucić. Słynny i zagadkowy jest ich szczególny wpływ na ludzi dotkniętych autyzmem, co nawet sportretowano w filmach ("Rainman", "I am Sam").

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.05.2009 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #68
 
Miszon napisał(a):No wiadomo, że są różne gusta. Ale jednak z dużym prawdopodobieństwem można to zgadnąć. Wiadomo przecież, że istnieją pewne kanony piękna i brzydoty w danej kulturze. To one, a także obraz własnej matki (nie wiem, czy ojca w przypadku kobiet), biologia (słynne "07 zgłoś się") wpływają na postrzeganie tego, czy ktoś jest ładny. Co więcej, dzięki badaniom wiemy, że za pięknych uważamy ludzi o urodzie "przeciętnej", jakby byli "złożeni" z wielu różnych ludzi.
Wszystko prawda, ale nie na temat...
Możemy stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem kto się osobie X bardziej spodoba, ale to nie świadczy o tym kto jest ładniejszy. W sprawie muzyki to samo.

Chyba nie twierdzisz, że [na przykład] Islands Crimsonów to gorszy utwór niż 'All Summer Long' Kid Rock'a tylko dlatego, że ten drugi czerpie garściami z - chociażby - Sweet Home Alabama. I odwrotnie. [Utwór czerpiący melodie z innych jest gorszy od innowacyjnego.]
17.05.2009 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #69
 
Hmm... chyba nie znam "All summer long", także ciężko się mi wypowiedzieć. Z kolei co do "Islands" to ciężka sprawa, bo jako że nie lubię tej płyty, to rzadko jak dochodziłem do tego utworu to miałem jeszcze chęć jakoś bardziej aktywnie go słuchać. Dopiero niedawny Top Crimsonów przekonał mnie do tego utworu, ale w pamięci go nie mam, aby teraz jakąś opinię wypowiedzieć bez słuchania tuż przed. Z tego co pamiętam druga część tego kawałka jest świetna.
Cytat:kto się osobie X bardziej spodoba, ale to nie świadczy o tym kto jest ładniejszy
No tak, nie na temat, ale... w sumie ja tak mam z piosenkami - wiem, które lubię, które lubię bardzo itp. Ale jak mam dwie "bardzo", to niekoniecznie powiem, która jest "bardziejsza". Raczej rzadko powiem, po naciskach itp. Ten pogląd jest tak bardzo subiektywny dla mojego umysłu, że sam sobie go nie zdradzam Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.05.2009 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nieregularna 60 Miszon 3 3 469 13.08.2011 12:58 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 59 Miszon 4 2 961 09.12.2010 01:45 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 58 Miszon 4 2 879 25.11.2010 12:02 PM
Ostatni post: ku3a
  Nieregularna 57 Miszon 3 2 162 18.11.2010 01:28 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 56 Miszon 1 1 901 11.11.2010 03:11 PM
Ostatni post: ku3a
  Nieregularna 55 Miszon 0 1 825 25.10.2010 01:12 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 54 Miszon 0 1 919 17.10.2010 12:59 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 53 Miszon 0 1 791 10.10.2010 09:37 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 52 Miszon 0 1 698 05.10.2010 11:50 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 51 Miszon 2 2 071 27.09.2010 11:18 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości