Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieregularna UTWORÓW 28
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Nieregularna UTWORÓW 28
Jak widać, starocie (czyli utwory w okolicach 10 notowań) powoli lecą w dół, lub nawet z listy wypadają. Ale jest wyjątek jak w każdej regule, czyli Glen z Marketą na miejscu pierwszym. Do góry idą giganci (Placki, DM). Królowie Leonu wskakują z nowym kawałkiem i pewnie niedługo jak u Kuby - wymienią się miejscami ze sobą. Pozycje NaszoListowe szaleją (Bukowina, Żywiołak). A tak poza tym - Wolna Grupa Bukowina to zespół, na którego koncercie byłem raz, ale był to jeden z moich pierwszych takich prawdziwych koncertów w życiu, jakie pamiętam (bo może byłem w latach 80-tych na jakimś występie u nas w Domu Kultury, ale to raczej średnio pamiętam i to raczej był recital, a nie koncert). A ta Bukowina to był rok... ok. 1994/5, w... kościele w Czarnej (niedaleko mojej miejscowości). Kościół dość rozrywkowy? A tak, bo w salce, w której zbierała się Oaza miewaliśmy próby z zespołem gdzieś na przełomie 1996/7. Gatunek przez nas wówczas uprawiany nazwałbym "nieskoordynowanym hałasem z pogranicza punka, rocka i reagge" Icon_lol . A obok była sala ze stołem pingpongowym i to był kolejny punkt, który zachęcał do chodzenia nie tylko na próby, ale także na spotkania oazowe (pomijając ich koedukacyjność Icon_razz ). Szaleje też "Astrolog" i w sumie sam nie wiem, co jeszcze może osiągnąć.

1. (1) 13 Glen Hansard & Marketa Irglova - When your mind's made Up
2. (5) 6 Placebo - Battle for the sun
3. (2) 7 Emiliana Torrini - Jungle drum
4. (8) 4 Depeche Mode - Wrong
5. (12) 2 Żywiołak - Latawce
6. (3) 9 Lao Che - Stare Miasto
7. (11) 5 Nosowska - Kto tam u ciebie jest
8. (7) 10 Lao Che - Godzina W
9. (17) 2 Wolna Grupa Bukowina - Robinson
10. (4) 13 Kings of Leon - Use somebody
11. (21) N Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński - Astrolog
12. (19) 3 Aya RL - Unikaj zdjęć
13. (6) 4 Glen Hansard & Marketa Irglova - Falling slowly
14. (20) 2 Joe Anderson feat. Salma Hayek - Happiness is a warm gun
15. (10) 5 Coma - Wola istnienia
16. (13) 3 Glen Hansard & Marketa Irglova - Lies
17. (14) 6 Hunter - Freedom
18. (9) 9 Beyonce - If I were a boy
19. (18) 3 Glen Hansard & Marketa Irglova - Once
20. (25) N Kings of Leon - 17

Rezerwa (miejsce, z którego, ile notowań w 20-ce, wykonawca - tytuł):

21. (N) - The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (reprise)
22. (16) 12 Glen Hansard & Marketa Irglova - If you want me
23. (15) 11 Izrael - Dusza w podróży
24. (30) - Nat King Cole - Lush life
25. (24) - Metallica - All nightmare long
26. (26) - Pedro Costa - The light
27. (22) 12 Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc - Szukałem Cię wśród jabłek
28. (N) - Gaba Kulka - Hat, meet rabbit
29. (N) - Juliette Lewis - This is not America
30. (23) 6 Adele - Make you feel my love

Wypadły:
27. (28) - Behemoth - Inner sanctum
28. (14) 8 Coma - Ostrość na nieskończoność
29. (18) 9 Brainstorm - French cartoon

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.05.2009 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
Miszon napisał(a):18. (9) 9 Beyonce - If I were a boy

a ten utwór to pasuje tu, jak kwiatek do kożucha Icon_mrgreen
08.05.2009 06:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
No co? Ładna popowa piosenka? Nie pasuje? Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.05.2009 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
Miszon napisał(a):No co? Ładna popowa piosenka? Nie pasuje? Icon_smile2

Pasuje, pasuje,ale nie wszytkim...
Mi tak Icon_mrgreen
08.05.2009 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
Czemu akurat Ci Bitelsi zadebiutowali? Icon_smile2
Jeśli chodzi o mój ulubiony utwór z Sierżanta to chyba wybrałbym 'Within You Without You'. Do ostatniej audycji nie pasowało koncepcyjnie, ale myślę że jeszcze będzie czas na ten utwór.
09.05.2009 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
abd3mz napisał(a):Czemu akurat Ci Bitelsi zadebiutowali?
A bo ja wiem? Tak wyszło Icon_smile2 .
Może bo aż dwa razy lecieli w zeszłym tygodniu w Radio Orbit? Może inne przyczyny jeszcze? Bo krótki? Bo bardzo lubię w nim perkusję? Icon_smile2
Ja nie mam pojęcia jaki jest mój ulubiony utwór z tej płyty. Ale na pewno nie ten, który wymieniłeś. Tzn. najlepszy jest "A day in the life", ale ulubiony... to zależy od nastroju. Np. kilka miesięcy temu jakoś miałem mega fazę na "Lovely Rita", którego jakoś "na nowo" odkryłem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.05.2009 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
"If I Were a Boy"? Icon_eek2
Kibicuję King Cole'owi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.05.2009 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Nie wiem, co się tak wszsycy nagle obudzili z Beyonce. Przecież juz długo u mnie jest i jak widać już na wylocie raczej.
Mi tam pasuje do tej listy Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.05.2009 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #9
 
Dobrze ze jest i Beyonce i Adele - masz cos co Cie odróżnia od innych Icon_smile

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
10.05.2009 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
Miszon napisał(a):Ja nie mam pojęcia jaki jest mój ulubiony utwór z tej płyty. Ale na pewno nie ten, który wymieniłeś. Tzn. najlepszy jest "A day in the life"
A skąd wiesz, który jest najlepszy?... Icon_cool2
12.05.2009 10:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
No używam obiektywnych miar, a także opinii innych. Icon_smile2
W co oczywiście większość tu na forum nie wierzy, ale jakbym nie obiektywizował, to nie mam pojęcia, na co bym zagłosował np. na jakikolwiek Top Wszechczasów. Bo całkowicie subiektywne mam chyba tylko 1 miejsca w obu Topach.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.05.2009 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
Miszon napisał(a):No używam obiektywnych miar
Linijka, waga i co jeszcze? Icon_cool2
12.05.2009 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
 
No muzyki linijki i wagą nie mierzymy. Są inne miary Icon_cool2 . Np. innowacyjność, harmonia, rytm, melodia, produkcja muzyczna, architektonika, znaczenie utworu, jego percepcja w środowisku muzycznym, etc. Icon_mrgreen

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.05.2009 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
 
Zanim zostanę wyśmiany Icon_wink2, to tymczasem...

PŁYTY #23:

1. Lao Che - Powstanie Warszawskie
2. Mekong Delta - Pictures at an exhibition
3. Gaba Kulka - Hat, rabbit
4. Żywiołak - Nowa ex-tradycja
5. Michael Angel Batio - Hands without shadows
6. Sleepytime Gorilla Museum - Grand opening and closing
7. Kobong - Kobong
8. Kobong - Chmury nie było
9. Acid Drinkers - Infernal connection
10. Kings of Leon - Only by the night

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.05.2009 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
Miszon napisał(a):Np. innowacyjność, harmonia, rytm, melodia, produkcja muzyczna, architektonika, znaczenie utworu, jego percepcja w środowisku muzycznym, etc.
i Ty potrafisz to "obiektywnie ocenić"??? ciekawe... ja potrafię muzykę odbierać i ew. oceniać tylko i wyłącznie subiektywnie. Do bólu subiektywnie.
I mimo, że nie rozumiem Cię, to Cię rozumiem Icon_mrgreen Znaczy - nie wiem jak Ty to robisz, ale skoro tak piszesz to pewnie tak jest i to Twoja sprawa Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.05.2009 01:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #16
 
abd3mz napisał(a):
Miszon napisał(a):No używam obiektywnych miar
Linijka, waga i co jeszcze? Icon_cool2
moze byc papier , a własciwie suma wyników wszystkich TOPów Bitelsów z rozgłośni radiowych na swiecie... Icon_mrgreen
12.05.2009 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
Miszon napisał(a):No muzyki linijki i wagą nie mierzymy. Są inne miary Icon_cool2 . Np. innowacyjność, harmonia, rytm, melodia, produkcja muzyczna, architektonika, znaczenie utworu, jego percepcja w środowisku muzycznym, etc. Icon_mrgreen
A kto potrafi ocenić, który utwór jest bardziej innowacyjny? A rytm? Który lepszy? Lepszy utwór jest na 3/4 czy 4/4? Lepszy utwór to bardziej popularny utwór? itp. itd.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_miary
12.05.2009 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
Cytat:moze byc papier , a własciwie suma wyników wszystkich TOPów Bitelsów z rozgłośni radiowych na swiecie...
No to też może być Icon_smile2.
Ale tak poza tym - a czy wy układając swoje topy wszechczasów (Top 100, czy nawet więcej) wg. ściśle określonej kolejności nie obiektywizujecie? Bo przecież moim zdaniem to właśnie robicie, jeśli "mierzycie" utwory, który lubicie na tyle by był na miejscu 61, a nie na 48. Jeśliby używać kryterium lubienia/nielubienia, wystarczyłoby napisać, które lubi się trochę, które bardzo, a które uwielbia. Mnie do dziś ciężko się przekonać, do głosowania na forum.lp3 na Forową wg. kolejności, bo moim zdaniem to sprawa czysto wtórna i przypadkowa, ważne że coś się na tyle ceni, że się na to głosuje. Oczywiście, można coś lubić, bardziej, a coś mniej, ale jednak ustawianie ZAWSZE wszystkiego w kolejności jest próbą obiektywizacji. Oczywiście - to jest wasze osobiste głosowanie, czyli można powiedzieć, że subiektywne, ale...

Ja mam swój jakiś Top Wszechczasów, ale jeśli go zaprezentuję, to raczej nie wg. kolejności "subiektywnej", bo to się zmienia z dnia na dzień i nigdy bym nie ułożył kolejności poza pierwszą dajmy na to 20-ką (ale raczej mniej niż 10-ką), tylko właśnie starając się przyłożyć do utworów jakąś miarę ważności. Przykład - w moim zestawie ok. 300-400 utworów pewnie by się znalazł "Purple rain" Prince'a, mimo że go nie znoszę (tzn. Prince'a, bo utwór może być). Ale że uważam go za jednak ważnego twórcę, a sam kawałek zły nie jest, to może zasługiwać na takie miejsce. Bo czysto subiektywnie - z własnej woli go nie słucham. Po prostu jak gdzieś słyszę, to nie przełączam/wychodzę. No i czysto subiektywnie zawsze byłoby mi żal, że coś jest niżej, choć bardzo lubię ("Don't speak" uwielbiam, ale nie śmiałbym postawić w pierwszej 20-ce, bo sądzę że na razie nie zasługuje, by wyprzedzić coś, co tam jest). Czysto subiektywnie w Polskim Topie miałbym pewnie same Heye w 10-ce, a w ogólnym same Bitle w 50-ce. Jednak uważam to za niesprawiedliwe i wybieram coś najlepszego, co "brzmi Topowo".
W sumie to nie jestem do końca wyjaśnić tego słowami, ale jakoś podskórnie czuję, że takie zestawienie zawsze obiektywizuje. Ale też nie do końca oczywiście. Bo tak jak moja lista - nie mierzę przecież ze stoperem, co bardziej siedziało mi w głowie w danym tygodniu, albo której płyty dłużej słuchałem. Kolejność jest czysto umowna, byle bym wiedział, że jak coś spada, to mi się nudzi, a jak idzie do góry - "wchodzi w głowę". Z płytami to jest w ogóle co innego, bo praktycznie lista nie odzwierciedla tego, co bardziej mi się podoba. Płyta słuchana 3 razy będzie zawsze wyżej niż ta połowę. Oczywiście - nie będę się katował 3 razy czymś, co mi się nie podoba, ale to już inna sprawa.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
12.05.2009 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
abd3mz napisał(a):A kto potrafi ocenić, który utwór jest bardziej innowacyjny?
POwiedzmy, że są na tym świecie mądrzy ludzie, którzy napisali przez lata wiele rzeczy, a ja trochę kieruje się ich poglądami po częsci (w różnych dziedzinach życia, nie tylko muzyce). Oczywiście - nie zawsze uznaje ich sądy za swoje, ale jeśli do mnie trafią, to OK.

Cytat:Lepszy utwór jest na 3/4 czy 4/4?
Heh, a może na 13/8 w świetle ostatniej Hey Joe Icon_wink2 (choć do tego jeszcze nie doszedłem).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
12.05.2009 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Miszon napisał(a):czy wy układając swoje topy wszechczasów (Top 100, czy nawet więcej) wg. ściśle określonej kolejności nie obiektywizujecie?
broń Boże.
Miszon napisał(a):Oczywiście, można coś lubić, bardziej, a coś mniej, ale jednak ustawianie ZAWSZE wszystkiego w kolejności jest próbą obiektywizacji.
nie wiem jak na to wpadłeś. dla mnie to jest tak dalekie od prawdy jak białe od czarnego, woda od ognia, Barcelona od Realu, no nie wiem co jeszcze.
Miszon napisał(a):Oczywiście - to jest wasze osobiste głosowanie, czyli można powiedzieć, że subiektywne, ale...
czyli subiektywne. kropka.

skoro coś jest obiektywne, to rozumiem, że można podać wzór matematyczny i nam wyjdzie co jest przebojem wszech czasów.
12.05.2009 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nieregularna 60 Miszon 3 3 469 13.08.2011 12:58 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 59 Miszon 4 2 960 09.12.2010 01:45 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 58 Miszon 4 2 879 25.11.2010 12:02 PM
Ostatni post: ku3a
  Nieregularna 57 Miszon 3 2 161 18.11.2010 01:28 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 56 Miszon 1 1 901 11.11.2010 03:11 PM
Ostatni post: ku3a
  Nieregularna 55 Miszon 0 1 825 25.10.2010 01:12 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 54 Miszon 0 1 919 17.10.2010 12:59 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 53 Miszon 0 1 791 10.10.2010 09:37 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 52 Miszon 0 1 697 05.10.2010 11:50 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 51 Miszon 2 2 071 27.09.2010 11:18 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości