Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Massive Attack - Blue Lines [1991]
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #1
Massive Attack - Blue Lines [1991]
[Obrazek: Blue-Lines_Massive-Attack,images_big,2,7862282.jpg]

...Niewiele jest krążków, które odmieniły moje życie, ale jeszcze mniej jest takich, które zmieniły mój sposób postrzegania świata...
"Blue Lines" z całą pewnością zalicza się do takich albumów. Już po pierwszym utworze wiedziałem, że mam do czynienia z dziełem epokowym. Co prawda znałem już wcześniej fragmenty tej płyty /m.in. Unfinished Sympathy/, ale nie spodziewałem się, że w całości uda jej się tak mną zawładnąć.

Cały krążek trzyma niespotykanie wysoki poziom, jednak nagraniem, które rozłożyło mnie na łopatki, był utwór tytułowy. Gdybym miał kiedyś pokazać przybyszowi z innej planety pięć utworów, które odmieniły mnie w największym stopniu, to obok Heroin, Within You Without You, Again oraz And All That Could Have Been pojawiłoby się właśnie Blue Lines. A przecież Masywnych nie znam jeszcze tak dokładnie...


Szkoda, że mam tak wąską skalę ocen (0-10), bo utwory takie, jak Unfinished Sympathy, czy Hymn of the Big Wheel miałyby u mnie pewną 11, a Blue Lines co najmniej 12. A tak... wszystkie piosenki z płyty dostały notę 10, z wyjątkiem Daydreaming i Lately, które dostały po mocnej 9.

982/1000.

1. Safe From Harm - 5:16
2. One Love - 4:48
3. Blue Lines - 4:21
4. Be Thankful For What You've Got - 4:09
5. Five Man Army - 6:04
6. Unfinished Sympathy - 5:08
7. Daydreaming - 4:14
8. Lately - 4:26
9. Hymn Of The Big Wheel - 6:36

Moja prywatna galeria
06.05.2009 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
 
Zgadzam się z prawie każdym słowem Icon_biggrin3 Często tej płyty słucham. Ostatnio ... wczoraj Icon_lol

[Obrazek: kleschko.png]
07.05.2009 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
A ja niestety swego czasu dałem tej płycie mocne 4/5, ale więcej nie jestem w stanie :/ To trzecia moja ulubiona ich płyta. Pewne piosenki są wybitne, ale jak widać, są też słabsze punkty, pewnie za takie słabsze punkty wielu artystów wiele by dało...ale cóż Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2009 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
tak, tak, to już klasyka.. jedna z tych płyt, od których zacząłem kochać muzykę Icon_smile2
07.05.2009 07:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #5
 
O. Massive. Ja Massive odkryłem przy "Teardrop". No a potem poszlo juz....

Albumu całego nie pamietam, znam pojedyncze z tytułów.

Te które znam, to już klasyka. Fajnie że szykują nowy album Icon_smile

Fajnie ich było też zobaczyć na żywo. Mam nadzieje że odwiedzą nas jeszcze na mniej masowej imprezie.
14.05.2009 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości