Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Top Wszech Czasów. Mój. [2008]
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #201
 
neon.ka napisał(a):w czasie tamtego koncertu było też pierwsze wykonanie [z komentarzem, że to specjalnie dla Trójki] coveru Blacka 'Wonderful Life'.
a to pamiętam Icon_smile2
neon.ka napisał(a):
Lilian o Księdze Gości strony myslovitzowej napisał(a):
neon.ka napisał(a):przez jakiś czas była częścią mojego ulubionego miejsca w Internecie
też tam kiedyś trafiłam Icon_wink2
o! a w jaki sposób i na jak długo i jako kto? Icon_biggrin3
hm ... tak sobie teraz myśle i nie jestem pewna...
czy myślimy o tym samym miejscu? [czekam na rozwiązanie zagadki Icon_smile2 ] trafiłam kiedys na forum, na którym często pisał Artur. I oczywiscie fani też sporo pisali. To była taka czarna strona [fajny kolor Icon_mrgreen ]. Wydaje mi sie, że to była Księga Gości...
a byłam tam... hm chyba jako Gosia ale już nie pamiętam jak pisane i czy nie było jakiejś zmiany w podstawie nicku Icon_wink2

neon.ka napisał(a):
Lilian napisał(a):a to tez był soundtrack, przynajmniej ja go kojarze z jednego fajnego filmu gdzie został wykorzystany Icon_smile2 [ale nagranie filmu było dosyć niedawno w porównaniu z latami nagraia tej piosenki Icon_smile2 ]Bon Jovi! Icon_biggrin3 "I'll be there for you"
o, a ja nie kojarzę oczywiście skąd to jest... Skąd Lilian?
Prawie jak miłość - A lot like love.

bear napisał(a):słucham od początku, jest pięknie i klimatycznie Icon_razz
prawda, było!

neon.ka napisał(a):bo to by się chcialo, żeby najbardziej nastrojowo było tam najwyżej... Icon_smile2
i tego życzę! na pewno nie zabraknie Icon_smile2
16.05.2009 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #202
 
neon.ka napisał(a):to jakby ktoś chciał, to tu jest moja relacja z tego wydarzenia [proszę o wyrozumiałość ]: koncert zlotowy Myslovitz
Dziękuję za linka! piękne wspomnienia! Icon_smile2
a mi sie skojarzyła ta data która jest u góry. Kilka dni później od niej zdawałam egzamin na studia.
[pamiętam że potem jak już jechałam obejrzeć wyniki - uff... nie byłam na liście tych którzy nie zdali!!! Icon_smile2 - usłyszałam w radiu w gdańskim tramwaju "Acidland" i chyba mnie wzięło Icon_wink2 ]
16.05.2009 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #203
 
Tomekk napisał(a):35 I Love You - Sarah McLachlan (od Sary lubię Angel i Fallen )

neon.ka napisał(a):a ja nie znam...


przecież to znane nagrania Icon_wink2
oto one :
Angel
Fallen
17.05.2009 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #204
 
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):
Tomekk napisał(a):35 I Love You - Sarah McLachlan (od Sary lubię Angel i Fallen Icon_cool2 )
a ja nie znam...
Chyba 'nie kojarzę', bo misie wydaje że słyszeliśmy oba. 'Angel' na pewno, bo było w Mieście Angeli. Icon_smile2
no tak, no tak... jakoś mi się kojarzyło, że tytuł piosenki był taki jak tytuł filmu... a Fallen to sprawdzę najwcześniej we wtorek Icon_smile2 [pomimo linku Tomkka - za który dzięki! (ale jest w nim błąd - dwa razy http, więc nie ładuje strony)]
Lilian o 'chciałbym umrzeć z miłości' napisał(a):a mi odwrotnie Icon_wink2 - czyli też podoba się bardziej wersja koncertowa z Edytą ale już o tym nie wspominałam, bo na pewno już o tym rozmawiałyśmy, Neon.ko Icon_smile2
tak tak, a na pewno kojarzę to z Twojego własnego Topu. Icon_smile2
Lilian napisał(a):co do niezgrania [jak to nazywasz] - to ja zawsze miałam wrażenie że oni śpiewają na dwa głosy Icon_biggrin3 i tak myślę do teraz Icon_wink2
tak, spiewają na dwa glosy, a wlaściwie zamyslem było, by śpiewali na dwa. moim zdaniem nie mogą się zgrać i w efekcie nie wychodzi z tego ladny dwugłos... i to mi się właśnie nie podoba.
bear napisał(a):
neon.ka napisał(a):ciekawa jestem na co jeszcze liczysz...
gdybym powiedział, że to nie jest utwór śpiewany po polsku, to... za dużo bym podpowiedział Icon_wink2
'Sei Tang Kya'? Icon_wink2
Lilian napisał(a):hm ... tak sobie teraz myśle i nie jestem pewna...
czy myślimy o tym samym miejscu? [czekam na rozwiązanie zagadki Icon_smile2 ] trafiłam kiedys na forum, na którym często pisał Artur. I oczywiscie fani też sporo pisali. To była taka czarna strona [fajny kolor Icon_mrgreen ]. Wydaje mi sie, że to była Księga Gości...
a byłam tam... hm chyba jako Gosia ale już nie pamiętam jak pisane i czy nie było jakiejś zmiany w podstawie nicku Icon_wink2
ten czarny kolor podpowiada mi, że to musiała byc ta sama strona... Icon_smile2 jak ja tam trafilam, to głównie pisał Przemek Myszor, ale może wcześniej Artur (całkiem możliwe, bo potem przeczytałam tą księgę od początku i takie coś mi się kojarzy). ale Gosi żadnej nie kojarzę... tzn. żeby się jakoś mocno udzielała. a tam codziennie długie rozmowy się toczyły. Icon_smile2 włączałaś się w nie?
Lilian napisał(a):Dziękuję za linka! piękne wspomnienia! Icon_smile2
proszę uprzejmie. Icon_smile2
Lilian napisał(a):a mi sie skojarzyła ta data która jest u góry. Kilka dni później od niej zdawałam egzamin na studia.
[pamiętam że potem jak już jechałam obejrzeć wyniki - uff... nie byłam na liście tych którzy nie zdali!!! Icon_smile2 - usłyszałam w radiu w gdańskim tramwaju "Acidland" i chyba mnie wzięło Icon_wink2 ]
ha, fajne wspomnienie. Icon_smile2 no i tak właśnie piosenki wskakują do topów wszech czasów konkretnych osób. Icon_smile2 w jakich okolicach byłby u Ciebie 'Acidland'? Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
17.05.2009 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #205
 
To jest fajne, że każdy tworzy top wszechczasów wg własnej koncepcji. Gdybym ja tworzył na zasadzie skojarzeń i wspomnień to z mojego topu 222 utworów do takiego topu weszłoby może z 10 utworów. A wygrałaby go np. Czerwona pszeniczka.
17.05.2009 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #206
 
ja tam bym bardzo chętnie taki Twój top obejrzała kajmanie.
[PS. zajrzyj jeszcze do mojego notowania, bo tam pytanie do Ciebie].

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
17.05.2009 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #207
 
neon.ka napisał(a):'Sei Tang Kya'?
nie Icon_wink2
17.05.2009 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #208
 
neon.ka napisał(a):a spisujesz sobie gdzieś utwory, które będą nowymi kandydatami w następnym topie, czy będziesz zbierał je dopiero gdy zaczniesz myśleć nad nową edycją?
ponieważ poprzednia wersja topu została stworzona nie-tak-jeszcze-dawno temu, to na razie nie zabierałem się za to. wpisałem tylko jeden utwór o którym ewidentnie zapomniałem w poprzednich edycjach.
ale teraz mam w planie wykorzystanie Polskiego Topu i przejrzenie tego całego zestawu pod kątem tego co mogę dodać u siebie.
neon.ka napisał(a):zresztą widziałam też u Ciebie np. Metallikę czy Offspring, które debiutowały w pierwszej trzydziestce tylko po co najwyżej 2 letniej znajomości ich.
tak, chociaż to było 10 lat temu i wtedy zdecydowanie mniej muzyki znałem niż teraz i stosunkowo łatwiej było zajść wyżej niż teraz, a poza tym te obydwa nagrania do tej pory są w pierwszej dziesiątce podsumowania wszystkich notowań mojej listy Icon_smile2. ależ wtedy całymi miesiącami się tłukły co ma być na pierwszym co tydzień Icon_biggrin3.
neon.ka napisał(a):nieładna dziś pogoda. to chyba się nie wybiorę. Icon_smile2
a na happysad akurat była już bardzo ładna. i nawet o dziwo błota nie było na stadionie.
neon.ka napisał(a):ale zabiera liryzm utworowi i całej sytuacji, która opisuje... [czy my już o tym rozmawialiśmy? Icon_smile2 ]
ha, faktycznie! teraz mi się przypomniało Icon_mrgreen . i nawet pamiętam w którym to było miejscu po drodze Icon_smile2. bo ja jakąś taką mam pamięć, że pamiętam w którym miejscu byłem gdy coś się stało, coś powiedziałem, coś usłyszałem itp. Icon_smile2
18.05.2009 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #209
 
to teraz tylko napiszę, że zapraszam jeszcze raz i już ostatni raz na wysłuchanie czołówki mojego Topu jutro - czyli we wtorek, od 18:00-19:00 do RadiOrbit. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.05.2009 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #210
 
Cytat:to teraz tylko napiszę, że zapraszam jeszcze raz i już ostatni raz na wysłuchanie czołówki mojego Topu jutro - czyli we wtorek, od 18:00-19:00 do RadiOrbit.
kurczę, od jutra jestem poza domem, ale postaram się zrobić wszystko by o podanej godzinie znaleźć się w miejscu gdzie będzie internet Icon_wink2
19.05.2009 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #211
 
neon.ka napisał(a):ten czarny kolor podpowiada mi, że to musiała byc ta sama strona... Icon_smile2 jak ja tam trafilam, to głównie pisał Przemek Myszor, ale może wcześniej Artur (całkiem możliwe, bo potem przeczytałam tą księgę od początku i takie coś mi się kojarzy)
a wiesz czy można jeszcze jakoś trafić na to forum czy ono już nie istnieje? /nie pamietam adresu intern. /
neon.ka napisał(a):ale Gosi żadnej nie kojarzę... tzn. żeby się jakoś mocno udzielała. a tam codziennie długie rozmowy się toczyły. Icon_smile2 włączałaś się w nie?
często podczas LP3. Pamiętam, że akurat Myslovitz odnosil wtedy ladne sukcesy. Kojarze ze w tym czasie bylo np. "Życie to surfing" Icon_biggrin3

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
19.05.2009 12:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #212
 
zainstalowałem się właśnie w kafejce internetowej aby móc wysłuchać finału topu Icon_biggrin3
Chris de Burgh na początek, może nawet bym go lubił gdyby nie kojarzył mi się z pewną osobą, czasem tak bywa...
A teraz "I'll find my way home", utwór legenda Icon_biggrin3
19.05.2009 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #213
 
przepraszam za lekkie opóźnienie, ale niestety mama Helenki za późno dziś przyszła po nią do żłobka... Icon_wink2

16 Lady In Red - Chris De Burgh
15 I'll Find My Way Home - Jon & Vangelis
14 Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor
13 Ballada dla okruszka - Raz, Dwa, Trzy
12 Everything I Do (I Do It For You) - Bryan Adams
11 Kolęda dla nieobecnych - Zbigniew Preisner

10 With Or Without You - U2
09 Śpij mój śnie - Wilki
08 Szklany człowiek - Myslovitz
07 Abba Pater - Jan Paweł II
06 Gabriel - Lamb
05 (1) Vaka - Sigur Rós
04 Forever Young - Alphaville

moje komentarze do tych miejsc poniżej.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.05.2009 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #214
 
"Ballada dla Okruszka"... bardzo ważny dla mnie utwór (właśnie w tej wersji)...
19.05.2009 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #215
 
16 The Lady In Red - Chris De Burgh
[piosenka przecudna sama w sobie. ale pamiętam taki mój zielony kalendarz dla nastolatków (wtedy jeszcze mało takich rzeczy było Icon_smile2 ), w którym w ramach rozwijania swojego angielskiego proponowali tłumaczenie tekstów angielskich piosenek. wśród nich była własnie ta. i tak bardzo, bardzo mi się spodobały słowa...]
15 I'll Find My Way Home - Jon & Vangelis
[no nie da się zaprzeczyć, że ten utwór to znowu utwór Niedźwiedziowy... a ja bardzo lubię, gdy pięknym utworom mogę nadać piękne znaczenie. szkoda, że nie słuchałam Listy od początku... ale to by musiało chyba oznaczać, że musiałabym się urodzić jeszcze wcześniej, a to byłoby mi już za bardzo nie na rekę. Icon_wink2 ]
14 Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor
[to jest utwór przekrojowy przez kilka lat. lat szkoły, lat Listy, lat które taką mieszanką dobego i niedobrego były. lat poszukiwań. ale to też skojarzenie z audycją tuż po 500 wydaniu Listy. Pawel Kostrzewa, o ile się nie mylę, właśnie Sinead rozpoczął te 6 godzin wspomnień. ja swoje tez przesłałam. chyba nie przeczytane były, bo przecież tego wszystkiego musiały być tony...]
13 Ballada dla okruszka - Raz, Dwa, Trzy
[to jeszcze jedna piosenka Przyjaźni. właściwie w obydwóch wersjach. pojechała z Lublina do Krakowa. no i czasem tak się po prostu potrzebuje mieć coś namacalnego, co potwierdza istnienie więzi...]

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.05.2009 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #216
 
Witam !

słucham od początku, ale niestety inne sprawy sprawiają Icon_wink2 że nie mogłem pisać. A teraz sprawa duuużej wagi wyciąga mnie z domu. Ale tylko na kilkanasćie minut Icon_smile2

Jon & Vangelis przymierzają sie do mojego topu Icon_smile2 może będzie im dane wejść do topxxx Icon_wink2 zobaczymy Icon_smile2

wracam za naście minut Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.05.2009 06:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #217
 
12 Everything I Do (I Do It For You) - Bryan Adams
[ten utwór zapowiadałam w 500 notowaniu Listy. pamiętam, że połowę mówił Niedźwiedź, a druga połowę ja. / to chyba jeden z pierwszych filmów z wielkiego świata, który można było (a w każdym razie ja mogłam) obejrzeć tu w naszym małym świecie, który stawał się wielkim. Piękny teledysk (których wcześniej tez nie było za wiele). No i koniecznie ta wersja dłuższa...]
11 Kolęda dla nieobecnych - Zbigniew Preisner & Beata Rybotycka
[oj, napłakaliśmy się przy tym utworze... święta 1999 roku. zdjęcie postawione na stole. i właściwie dwa puste miejsca. jedno z nich wcale nie dla nieznajomego. a potem wracało to samo jeszcze kilka razy... właściwie długo nie mogłam tego utworu słuchać w takich zwykłych okolicznościach. może zresztą i do dziś pozostawiam go gdzieś w sobie...]
10 With Or Without You - U2
[i znowu muszę napisać, że to Lista... i właściwie to aż mi wstyd gdy pomyślę, że przez tak bardzo długi czas moja wiedza o U2 opierała się na tym tylko utworze. (no powiedzmy, że jeszcze na paru innych ale to raczej niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu). nie tak dawno okazało się, że jednak było kilka innych wartych poznania. Icon_wink2 ]
09 Śpij mój śnie - Wilki
[powrót z Lublina do domu. po Spotkaniu numer jeden. pierwsza kaseta wymieszana specjalnie dla mnie, a po niej wiele jeszcze innych się narodziło. a ja chciałam, żeby Sen śnił i się nie skończył nigdy...]

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.05.2009 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #218
 
jestem Icon_wink2

Bryana wolę młodszego... znaczy w starszych utworach Icon_smile2
Preisnera BARDZO lubię, a to bardzo piękny utwor!
U2 jedno z najlepszych!!!
Wilki ... a co na miejscu 8 Icon_razz

ps do W.
jest kilka utworow, które lubię. A tego akurat za bardzo nie kojarzę/yłem

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.05.2009 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #219
 
08 Szklany człowiek - Myslovitz
[...]
07 Abba Pater - Jan Paweł II
[Ten Człowiek naprawdę wiele razy dodawał mi sił, żeby walczyć o to, w co wierzę. Pamiętam, że gdy pierwszy raz zobaczyłam teledysk zrobiony do tego utworu, w ktorym byly migawki z życia Jana Pawła II, to nie wyobrażałam sobie, bym mogła go oglądać po Jego śmierci... Ale jest jednak tak przepiękny... Taki jak był Ten Człowiek. Bardzo mnie porusza ten utwór, ten głos, znaczenie słów, i znaczenie, jakie te słowa miały dla tego, kto je wyśpiewywał...]

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.05.2009 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #220
 
Jestem i ja Icon_smile2

przyznaję sie bez bicia, ze dopiero teraz włączyłam [super ze trafiłam na "Myszy i ludzie"! Icon_biggrin3 ]
ale to dlatego że... martwie się o Dave'a i żal mi koncertu... [potrzebowałam pare długich chwil ciszy żeby sie oswoić... ]

EDIT: miałam napisać że to "Szklany" Icon_redface2 no tak, rozkojarzona jestem...

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
19.05.2009 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 460 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 103 090 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości