Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Top Wszech Czasów. Mój. [2008]
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #181
 
Tyle sie zmiescilo bo wiecej nie weszlo, chociaz troche przed czasem i dlatego ode mnie jeszcze Balkan Icon_wink
Czesc III kiedy? We wtorek od 18 prawda? Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
14.05.2009 07:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #182
 
dziękuję i do wtorku Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.05.2009 08:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #183
 
to już nie ja. Icon_smile2 [cos widzę, że źle wymierzyłam czas, a wydawało mi sie, że jest ok...]
dziękuję bardzo za dzisiejszy fragment. zapraszam na kolejny w przyszły wtorek tuż przed audycją Sebastiana.

i wielkie dzięki dla Ciebie Sebastianie za zrezygnowanie ze swojej powtórki na rzecz mojego topu!!!

[dziś na pewno odpowiem na wszystkie pytania i refleksje Icon_smile2 ]

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.05.2009 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #184
 
czas byl swietnie wymierzony, tyle ze w dwoch plikach byly 2 - 30 sekundowe przerwy i skrocilem Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
14.05.2009 08:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 531
Dołączył: Nov 2008
Post: #185
 
drugiej godziny niestety nie mogłem wysłuchać... Icon_frown
widzę że był jeden z mojej wielkiej trójki Myslovitz, "Myszy i ludzie", zgadzam się z tym co napisałaś - utwór powalający autentycznością... i przeszywający na wylot.
Bardzo lubię soundtrack z "Bandyty", kojarzy mi się z licealną wycieczką w Pieniny Icon_razz a filmu nie widziałem do dziś... Icon_redface2
no i pojawił się jeden z najlepszych utworów Coldplay, zaraz posłucham sobie ich starych nagrań, bo już dawno tego nie robiłem Icon_wink2
14.05.2009 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #186
 
Chociaż późno już, i ja dziękuję za dzisiaj Icon_wink2
Do następnego posłuchania a potem zobaczenia Icon_biggrin3
14.05.2009 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #187
 
no i jednak dziś już nie napiszę... Icon_confused2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
15.05.2009 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #188
 
i to jest dla mnie prawdziwy top! jedyne możliwe podejście! pi....yć obiektywizm! Icon_cool2
piękne przypisy przy utworach, dzięki za wprowadzenie w taki nastrój!
żałuję, że nie mogłem słuchać na żywo...

wow, nie wiedziałem, że aż tak lubisz single z "Get A Grip"!
"Chciałbym umrzeć z miłości"... Dla mnie to hymn... W moim topie troszkę niżej, ale w najściślejszej polskiej czołówce. Nie jestem w stanie zrozumiem pomijania tego utworu przy wszelkich możliwych okazjach - w propozycjach do Polskiego Topu, w składance greatest hits Myslovitz (!!!).
neon.ka napisał(a):przepiękne zakończenie płyty... i niesamowicie emocjonalne wykonanie. kłótnie, czy angielska wersja słów 'mam to gdzieś' jest bardziej przekonująca, czy nie, i czy nie popsuła piosenki. Icon_smile2
jest bardziej dosadna, lepsza (w tym wypadku, moim zdaniem Icon_smile2 )
neon.ka napisał(a):34 I Wish It Would Rain Again - Phil Collins
[a to czasy podstawówkowych dyskotek... chłopcy stojący pod ścianami. oczekiwanie na bycie poproszoną do tańca. oczekiwania zazwyczaj niespełnione. Icon_wink2]
heh... Icon_smile2
też mi się przypomniały te czasy. nie przez tą piosenkę, przez Twój opis. dyskotekę szkolną pamiętam jedną, ale mieliśmy też kilka klasowych. a na tej jednej szkolnej, w piątej albo szóstej klasie podstawówki pamiętam jedną scenę... (Boże, jaki człowiek był durny..., choć w sumie dużo z durnoty pozostało Icon_razz). Zaczęła się jakaś wolna piosenka i kolega pyta się mnie czy pójdę poprosić do tańca [imię].
- Nie, no coś ty!!
- Icon_eek2 Dlaczego???
- Przecież od razu by się zorientowała, że mi się podoba!
No i profilaktycznie nie poszedłem... Jedna z największych tajemnic świata nie została wyjawiona. Pełen sukces!...
15.05.2009 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #189
 
Racja, wspaniałe opisy do utworów. Widać, że każde nagranie jest w jakiś sposób ważne dla Ciebie.


35 I Love You - Sarah McLachlan (od Sary lubię Angel i Fallen Icon_cool2 )


29 Eli lama Sabachtani - Wilki (Wilki ze swoją najlepszą balladą - fajnie, że tak wysoko)


23 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz (to też genialne nagranie, a wersja z Edytą jeszcze lepsza... Icon_smile2


17 The Scientist - Coldplay (chyba ostatni w zestawieniu. z jednej strony dobrze, bo najładniejszy, ale z drugiej szkoda, że już raczej więcej go nie będzie Icon_wink2 )


Tych Myslovitzów to słabo znam, żeby móc (obiektywnie Icon_lol ) ocenić...
ale brzmią na razie ok Icon_biggrin3
15.05.2009 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #190
 
25-17 Aż 4 Myslovitzę, z których 2 chyba nie znam, a z pozostałych 2 wolę MIL, ale chyba nie na tyle, żeby zaliczyć do wielkich pozytywów. Na to miano zasługuje u mnie tylko Crazy.
15.05.2009 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #191
 
ku3a napisał(a):pi....yć obiektywizm!
Przyznam się, że nie uważam, żeby to było słowo, które należy wykropkować. Gdyby to było pi.....ić to rozumiem, ale żeby kropkować uzupełnienie solenia?
Tomekk napisał(a):29 Eli lama Sabachtani - Wilki (Wilki ze swoją najlepszą balladą)
Mam wrażenie, że słowo ballada jest nadużywane.
15.05.2009 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #192
 
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a): 55 Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
55 Wbrew moim czarnym przewidywaniom jest i mój numer 2 Myślowca.
moje zdanie jest takie, że wśród tych, którzy znają dyskografię Myslovitz nieco szerzej niż tylko single słyszane w radiu, Wielbłąd jest zdecydowanie w wysokich bardzo rejonach lubianych i cenionych utworów tego zespołu.
Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):wow, masz całą tamtą Wzrockową?!?!
hmm... przepraszam, że Cię wprowadzilem w błąd... pisal;em z nadzieją, że ... Ty ją masz... Czyli nie? Szkoda...
ano szkoda... Icon_confused2 ja kiedyś miałam ale mi ktoś zniszczył...
Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):A 'Siódemkę' chyba można było usłyszeć od czasu do czasu w radio...
no cóż... usłyszałem ją po raz pierwszy...
i jakie wrażenia po całej płycie?
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):a Ty na kiedy planujesz następne wydanie Topu?
łoj nie wiem Icon_smile2. jeszcze daleka droga. (...) tak więc myślę, że pewnie za jakieś 2 lata.
a spisujesz sobie gdzieś utwory, które będą nowymi kandydatami w następnym topie, czy będziesz zbierał je dopiero gdy zaczniesz myśleć nad nową edycją? [właściwie to jestem ciekawa jak też sobie inni organizują tworzenie swoich topów].
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):ile muszą mieć utwory, by znaleźć się u Ciebie w zestawieniu?
nie ma ograniczeń. ale oczywiście biorę pod uwagę cały przekrój czasowy przez moje życie, więc bardzo świeży utwór, choćbym nie wiem jak mi się podobał, bardzo dużo nie zdziała. to chyba bardzo podobnie jak u Ciebie z Tomkiem, który tylko w połowie drugiej setki się załapał.
no tak, ale jak widać dalej, są jednak wyjątki. Icon_smile2 zresztą widziałam też u Ciebie np. Metallikę czy Offspring, które debiutowały w pierwszej trzydziestce tylko po co najwyżej 2 letniej znajomości ich. a to już nie taka duża różnica w porównaniu z Tomkiem. Icon_smile2
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):a nie wiem. Icon_smile2 a to może pomyślę. chociaż to późno już...
a to może pomyśl Icon_smile2. liczebność grupy zwiększyłaby się o 50% Icon_wink2.
nieładna dziś pogoda. to chyba się nie wybiorę. Icon_smile2 zwłaszcza, że ostatnio byłam w domu wczoraj rano, a będę z powrotem dopiero na Listę. Icon_smile2
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a):
kajman o piosenkach z miejsc 80-61 napisał(a):Pozostałe utwory w większości dobre i tylko jeden, który uznaję za koszmar.
zastanawiałam się nad Mietkiem Szcześniakiem, ale jednak stawiam, że chodziło o DeMono. Icon_mrgreen
I to i to pudło. Chodziło mi o Nie pytaj o Polskę.
no wiesz!? Icon_wink2 [ale tak - to mnie zaskoczyło mocno. wydawało mi się, że nie może się ta piosenka nie podobać...]
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):może ktoś chce obstawić którego wykonawcy będzie najwięcej w moim Topie?... Icon_smile2
Twój King Crimson. Icon_mrgreen Icon_biggrin3 Icon_wink2
Że niby Róża jest purpurowa? no zobaczymy, czy rzeczywiście będzie Zwycięska. Icon_smile2
bear napisał(a):
neon.ka napisał(a):współrzędnych nie podam ale jestem tam dziewczynką z kwiatkiem za uchem. a Ty też tam jesteś?
już Cię zlokalizowałem Icon_razz
niestety mnie tam nie ma, w czasach gdy wychodziła ta płyta jeszcze nie byłem fanem Myslovitz,
a tam jest więcej moich znajomych. Icon_smile2 właśnie z tej Księgi Gości, o której pisałam potem. Icon_smile2
bear napisał(a):nie robili na mnie wielkiego wrażenia ale to było trochę z przekory, nie chciałem lubić tego co lubią wszyscy Icon_wink2
ja też tak mam. Icon_smile2 a czasem mam wrażenie, że kajman też tak ma. Icon_wink2
bear napisał(a):naprawdę polubiłem ich dopiero wtedy, gdy poznałem te mniej znane utwory, nie wymienię ich póki co bo może jeszcze się jakiś pojawi Icon_razz
bardzo jestem ciekawa tego Twojego topu. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.05.2009 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #193
 
neon.ka napisał(a):
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a):
kajman o piosenkach z miejsc 80-61 napisał(a):Pozostałe utwory w większości dobre i tylko jeden, który uznaję za koszmar.
zastanawiałam się nad Mietkiem Szcześniakiem, ale jednak stawiam, że chodziło o DeMono. Icon_mrgreen
I to i to pudło. Chodziło mi o Nie pytaj o Polskę.
no wiesz!? Icon_wink2 [ale tak - to mnie zaskoczyło mocno. wydawało mi się, że nie może się ta piosenka nie podobać...]
bear napisał(a):nie robili na mnie wielkiego wrażenia ale to było trochę z przekory, nie chciałem lubić tego co lubią wszyscy Icon_wink2
ja też tak mam. Icon_smile2 a czasem mam wrażenie, że kajman też tak ma. Icon_wink2
Dla mnie Nie pytaj to muzyczny koszmarek (coś między Yazoo a disco), a text jak pisałem w innym miejscu nie wpływa na ocenę piosenki.
A tak ogólnie to chciałbym może nie lubić to co wszyscy, ale przynajmniej sporo z tego co inni. Ale jakoś mi to nie wychodzi. Chyba najbardziej w muzyce, ale są też inne dziedziny.
16.05.2009 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 531
Dołączył: Nov 2008
Post: #194
 
kajman napisał(a):Dla mnie Nie pytaj to muzyczny koszmarek (coś między Yazoo a disco), a text jak pisałem w innym miejscu nie wpływa na ocenę piosenki.
poniekąd Cię rozumiem, ta główna i najbardziej znana wersja długo mnie nie przekonywała, zakochałem się w tym utworze odkąd usłyszałem go w znacznie spokojniejszej interpretacji, gdzie na pierwszym planie był delikatny fortepian i gitara... A inna rzecz, że dla mnie tekst to przynajmniej połowa wartości piosenki (wiem że tutaj się różnimy)
neon.ka napisał(a):bardzo jestem ciekawa tego Twojego topu.
miałem się zabrać za swój polski top lada moment, ale nie czuję w tej chwili takiej wewnętrznej potrzeby, więc potrwa to jeszcze kilka miesięcy. W pierwszym moim topie powszechnym znalazło się miejsce tylko dla jednego Myslo, co z dzisiejszej perspektywy było błędem. Ale czy "Szklany człowiek" (bo o nim mowa) nadal jest moim numerem jeden to musiałbym bardzo głęboko się zastanowić, na dzień dzisiejszy weim tylko tyle że na pewno jest w pierwszej trójce (z "Myszami" i jeszcze czymś, co może jeszcze się tutaj pojawiIcon_razz ), nie czuję się na siłach ustalić teraz kolejności...
16.05.2009 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #195
 
bear napisał(a):
Yacy napisał(a):E.L.O. Icon_lol
tak zobaczyłem to wyrwane z kontekstu na górze poprzedniej strony i przeraziłem się, że Yacy nagle stał się hip-hopowcem... Icon_wink2
Icon_lol Icon_lol Icon_lol Icon_lol
Aro napisał(a):Postaram sie ogarnąć twój TOP w wolnej chwili , a przyznam że sporo smakowitych utworów
zapraszam w każdej chwili. ale najbardziej we wtorek o 18:00. Icon_wink2
Aro napisał(a):
neon.ka napisał(a):34 I Wish It Would Rain Again - Phil Collins
Jak to grało na Balu 8 klas Icon_wink2
prawda to, prawda. Icon_smile2 a nasza klasa przygotowała w ramach szykowania dekoracji sali gimnastycznej plakat zawierający treść: rok szkolny 1990/1991 sponsorowały cyferka 8 i literka e. Icon_wink2 Nawet to mi sie trafił w spadku po zakończeniu balu. mam go gdzieś do dziś. Icon_wink2
Lilian o 'Czerwonym notesie...' napisał(a):słychać że to live Icon_wink2 /tzn. różnicę w wykonaniu albumowym/
(...) Skallary, neony i neon.ki!!!!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 ale czad!!!! Icon_biggrin3 Icon_mrgreen
no, fajne to było, slychać zresztą było po reakcji publiczności, że nie wzięła na poważnie słów Artura. a ta pomyłka przy nazwie płyty i zapominanie tekstu w czasie śpiewania pokazuje bardzo ładnie, że i dla nich było to coś zupelnie nowego z czym się jeszcze nie oswoili. Icon_smile2 w czasie tamtego koncertu było też pierwsze wykonanie [z komentarzem, że to specjalnie dla Trójki] coveru Balcka 'Wonderful Life'.
Lilian napisał(a):Super ze jest "Again"!!! (...) będzie dłuuuuga wersja? Icon_wink2
nie może być inaczej. zwłaszcza z takiej okazji...
Lilian o Księdze Gości strony myslovitzowej napisał(a):
neon.ka napisał(a):przez jakiś czas była częścią mojego ulubionego miejsca w Internecie
też tam kiedyś trafiłam Icon_wink2
o! a w jaki sposób i na jak długo i jako kto? Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):I soundtrack do filmu, który mnie rozczarował i po który [ten soundtrack] nie sięgnąłem... Czyli dokładnie to o czym piszesz Icon_wink2 Lorenca znam z innych filmów i lubię Icon_wink2
jednak soundtrack polecam w całości!!! a Lorenca też znam z innych filmów ale to właśnie dzięki temu, na ile spodobał mi się ten z 'Bandyty'.
drwycior napisał(a):Bon Jovi - wiosna 89 LP3...piekne "inaczej" czasy Icon_wink...
to ja wtedy LP3 słuchałam tylko od przypadku do przypadku. na bardziej świadomie i trochę dłużej trafiłam do niej w okolicach notowania 470...
Lilian napisał(a):a to tez był soundtrack, przynajmniej ja go kojarze z jednego fajnego filmu gdzie został wykorzystany Icon_smile2 [ale nagranie filmu było dosyć niedawno w porównaniu z latami nagraia tej piosenki Icon_smile2 ]
Bon Jovi! Icon_biggrin3 "I'll be there for you"
o, a ja nie kojarzę oczywiście skąd to jest... Skąd Lilian?
drwycior o 'Książce z drogą w tytule' napisał(a):za Chiny nie moglem do tego okladki znalezc Icon_wink To z filmu My tak? Jesli czegos nie pomylilem...
z filmu 'To my', ale potem ukazała się też na 'The Best Of'. okładka filmowa np tu: To My
drwycior napisał(a):Czesc III kiedy? We wtorek od 18 prawda? Icon_wink
prawda. zapraszam serdecznie. Icon_smile2
drwycior napisał(a):czas byl swietnie wymierzony, tyle ze w dwoch plikach byly 2 - 30 sekundowe przerwy i skrocilem Icon_wink
o łe. to kaszana... przepraszam w takim razie...
bear napisał(a):słucham od początku, jest pięknie i klimatycznie Icon_razz
ku3a napisał(a):piękne przypisy przy utworach, dzięki za wprowadzenie w taki nastrój!
żałuję, że nie mogłem słuchać na żywo...
dzięki! cieszę się, że nie zabrakło nastroju. zobaczymy jak będzie dalej. bo to by się chcialo, żeby najbardziej nastrojowo było tam najwyżej... Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.05.2009 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 531
Dołączył: Nov 2008
Post: #196
 
neon.ka napisał(a):bo to by się chcialo, żeby najbardziej nastrojowo było tam najwyżej...
jestem dziwnie spokojny, ze będzie Icon_razz
16.05.2009 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #197
 
ku3a napisał(a):wow, nie wiedziałem, że aż tak lubisz single z "Get A Grip"!
pewnie, że lubię bardzo! ale więcej Aerosmith raczej nie znam. Icon_wink2 [jak i połowy innych wykonawców].
ku3a o 'Pocztówce z lotniska' napisał(a):
neon.ka napisał(a):przepiękne zakończenie płyty... i niesamowicie emocjonalne wykonanie. kłótnie, czy angielska wersja słów 'mam to gdzieś' jest bardziej przekonująca, czy nie, i czy nie popsuła piosenki. Icon_smile2
jest bardziej dosadna, lepsza (w tym wypadku, moim zdaniem Icon_smile2 )
dosadna jest, owszem [dla nieznających angielskiej wersji ten fragment brzmi tam tak: 'fuck it all'], ale zabiera liryzm utworowi i całej sytuacji, która opisuje... [czy my już o tym rozmawialiśmy? Icon_smile2 ]
ku3a napisał(a):Zaczęła się jakaś wolna piosenka i kolega pyta się mnie czy pójdę poprosić do tańca [imię].
- Nie, no coś ty!!
- Icon_eek2 Dlaczego???
- Przecież od razu by się zorientowała, że mi się podoba!
No i profilaktycznie nie poszedłem... Jedna z największych tajemnic świata nie została wyjawiona. Pełen sukces!...
hehe. Icon_smile2 no właśnie. bo to przecież absolutnie nie chodzi o to, by o tym wiedziała... Icon_wink2
Tomekk napisał(a):Racja, wspaniałe opisy do utworów. Widać, że każde nagranie jest w jakiś sposób ważne dla Ciebie.
dzięki. Icon_smile2 jest tak w istocie. cenne bardzo to jest.
Tomekk napisał(a):35 I Love You - Sarah McLachlan (od Sary lubię Angel i Fallen Icon_cool2 )
a ja nie znam...
Tomekk napisał(a):23 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz (to też genialne nagranie, a wersja z Edytą jeszcze lepsza... Icon_smile2
mi wersja z Edytą nie podoba się za bardzo. mam wrażenie jakby nie mogli się zgrać, jakby się nie słyszeli nawzajem. a na dodatek... jakby Edyta fałszowała... Icon_redface2
bear napisał(a):
kajman napisał(a):Dla mnie Nie pytaj to muzyczny koszmarek (coś między Yazoo a disco), a text jak pisałem w innym miejscu nie wpływa na ocenę piosenki.
poniekąd Cię rozumiem, ta główna i najbardziej znana wersja długo mnie nie przekonywała, zakochałem się w tym utworze odkąd usłyszałem go w znacznie spokojniejszej interpretacji, gdzie na pierwszym planie był delikatny fortepian i gitara... A inna rzecz, że dla mnie tekst to przynajmniej połowa wartości piosenki (wiem że tutaj się różnimy)
ta spokojniejsza wersja jest gdzieś dostępna? a co do tekstu w piosence to dla mnie również przynajmniej jest połową jej wartości. ale pewnie więcej.
bear napisał(a):miałem się zabrać za swój polski top lada moment, ale nie czuję w tej chwili takiej wewnętrznej potrzeby, więc potrwa to jeszcze kilka miesięcy.
kilka miesięcy może być. byleby się na lata nie wydłużyło. Icon_smile2
bear napisał(a):Ale czy "Szklany człowiek" (bo o nim mowa) nadal jest moim numerem jeden to musiałbym bardzo głęboko się zastanowić, na dzień dzisiejszy weim tylko tyle że na pewno jest w pierwszej trójce (z "Myszami" i jeszcze czymś, co może jeszcze się tutaj pojawiIcon_razz )
ciekawa jestem na co jeszcze liczysz...

a jeszcze a propos tego:
neon.ka napisał(a): 23 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz
[(...)No i to też moja podróż na zlot fanów do Katowic, koncert akustyczny, pierwszy kontakt z panami z zespołu, spanie w schronisku. początek Wspomnień...]
to jakby ktoś chciał, to tu jest moja relacja z tego wydarzenia Icon_smile2 [proszę o wyrozumiałość Icon_smile2 ]: koncert zlotowy Myslovitz

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.05.2009 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #198
 
neon.ka napisał(a):
Tomekk napisał(a):35 I Love You - Sarah McLachlan (od Sary lubię Angel i Fallen Icon_cool2 )
a ja nie znam...
Chyba 'nie kojarzę', bo misie wydaje że słyszeliśmy oba. 'Angel' na pewno, bo było w Mieście Angeli. Icon_smile2
16.05.2009 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #199
 
neon.ka napisał(a):
Tomekk napisał(a):23 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz (to też genialne nagranie, a wersja z Edytą jeszcze lepsza... Icon_smile2
mi wersja z Edytą nie podoba się za bardzo. mam wrażenie jakby nie mogli się zgrać, jakby się nie słyszeli nawzajem. a na dodatek... jakby Edyta fałszowała... Icon_redface2
a mi odwrotnie Icon_wink2 - czyli też podoba się bardziej wersja koncertowa z Edytą ale już o tym nie wspominałam, bo na pewno już o tym rozmawiałyśmy, Neon.ko Icon_smile2
co do niezgrania [jak to nazywasz] - to ja zawsze miałam wrażenie że oni śpiewają na dwa głosy Icon_biggrin3 i tak myślę do teraz Icon_wink2
16.05.2009 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 531
Dołączył: Nov 2008
Post: #200
 
neon.ka napisał(a):ciekawa jestem na co jeszcze liczysz...
gdybym powiedział, że to nie jest utwór śpiewany po polsku, to... za dużo bym podpowiedział Icon_wink2
16.05.2009 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 490 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 103 176 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości