Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #61
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Chciałbym podjąć temat ankiety dot. przyszłych wykonawców. Jeśli będzie, to czy wytypujemy wstępnie kilku wykonawców na których potem będziemy oddawać głosy? Czy jednak zupełnie otwarte głosowane (głosy mogłyby się rozbić, ale też może wystąpić kumulacja głosów na 1 czy 2 podmioty na zasadzie - poprę ten wybór, bo ktoś wcześniej go zgłosił i mi w miarę odpowiada). A i jeszcze chciałbym bardzo, żeby wprowadzić zasadę, żeby co ileś (może 3?) rund brać się za rodzimych twórców.

WOLNE MEDIA!!!
14.10.2019 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #62
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Ja bym był za opcją pierwszą - mniejsze rozbicie głosów.
Co do wykonawców rodzimych, to myślę, że będą się pojawiać naturalnie i nie będzie potrzeby ich parytetowania. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.10.2019 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #63
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Ale co to właściwie znaczy naturalnie? Bo jak najpierw typujemy wykonawców i później dajemy ich do ankiety, to w jaki sposób to robimy? Ja byłbym za tym, żeby iść "dużymi markami", które mają względnie nie za bardzo rozbudowaną dyskografię - z różnych muzycznych światów. Z rocka np. Zeppelini, elektronika - Depesze, ale też oddzielnie polski wykonawca - np. Kult, z popu nie mam teraz pomysłu, ale na pewno się znajdą...

WOLNE MEDIA!!!
14.10.2019 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #64
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Naturalnie, czyli bez parytetów. Kult, Hey, Bartosiewicz, itd itp wydaje mi się że i tak zebraliby głosy, aby się pojawić w zabawie. I też raczej proponowałbym/głosowałbym na wykonawców z nie przesadnie dużymi dyskografiami, np. Purple czy Stonesi odpadają (chyba żeby się umówić, że w ich przypadku bierzemy pod uwagę tylko jakiś wybór/wycinek).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.10.2019 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #65
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Dziękuję za zaproszenie, ja niestety nie wezmę udziału w zabawie, bo słucham płyt z reguły tylko ulubionych artystów i zwyczajnie czasowo nie dam rady przesłuchiwać wszystkich albumów proponowanych przez was artystów od deski do deski. Jeśli pojawi się ktoś, kogo twórczość znam dobrze chętnie się przyłączę Icon_smile
Życzę dobrej zabawy! Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2019 04:35 PM przez mike.)
14.10.2019 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #66
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Czyli jak pewnie większość z nas Icon_smile

Artur.O napisał(a):Naturalnie, czyli bez parytetów.
Ale jak to technicznie ma wyglądać. Mają się wypowiedzieć uczestnicy czy np. akceptują podane propozycje do ankiety, czy przeprowadzimy jakąś dyskusję, czy może Ty ostatecznie zadecydujesz co ma się tam znaleźć. Bo nie za bardzo rozumiem co to znaczy "naturalnie". I przypominam że chodzi cały czas o propozycje do ankiety, a nie do tego, kogo mamy po prostu wziąć na tapetę.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2019 05:11 PM przez neo01.)
14.10.2019 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #67
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Myślę, że trzeba wziąć pod uwagę liczbę płyt studyjnych -- myślę, że dobrze by było, żeby nie było ich zbyt mało. 6/7 to chyba dobra dolna granica, górną może być 15?

Zrobiłem listę potencjalnych wykonawców do zabawy, jeśli kogoś istotnego pominąłem, przepraszam:

Edyta Bartosiewicz - 6
The Doors - 6/9
Taylor Swift - 7
Whitney Houston - 7/10
Blur - 8
Norah Jones - 8
Republika - 8
Led Zeppelin - 9
Kanye West - 9
New Order - 10
Kraftwerk - 10
Hey - 11
Lenny Kravitz - 11
Sheryl Crow - 11
Janet Jackson - 11
Sufjan Stevens - 11/15
Metallica - 12
PJ Harvey - 12/13
Björk - 12/14
Beck - 13
Billy Joel - 13
Marek Grechuta - 13
Michael Jackson - 13
Depeche Mode - 14
Pet Shop Boys - 14/16
Pink Floyd - 15
Kult - 15

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.10.2019 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
W moim odczuciu około połowy tutaj to wykonawcy mało istotni.
A pewnych nie chciałbym widzieć, bo wyniki mogłyby być dla mnie zbyt bolesne.
14.10.2019 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #69
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Świetna lista, dzięki. Mam tylko wątpliwość co do J. Jackson, czy ona jest tak popularna? Już bardziej chyba widziałbym jednak np. Wondera... No i zaproponowałbym jeszcze Sabbatów Icon_razz2 Polski też mało. Lady Pank czy Perfect to jednak, jak by nie było, nasze tuzy, podobnie jak Lao Che...

WOLNE MEDIA!!!
14.10.2019 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #70
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
(14.10.2019 05:09 PM)neo01 napisał(a):  Ale jak to technicznie ma wyglądać. Mają się wypowiedzieć uczestnicy czy np. akceptują podane propozycje do ankiety, czy przeprowadzimy jakąś dyskusję, czy może Ty ostatecznie zadecydujesz co ma się tam znaleźć. Bo nie za bardzo rozumiem co to znaczy "naturalnie". I przypominam że chodzi cały czas o propozycje do ankiety, a nie do tego, kogo mamy po prostu wziąć na tapetę.

Co znaczy "naturalnie", to napisałem, nawet to zacytowałeś. Icon_razz2

Moja wstępna propozycja:

1. Każdy zgłasza maksymalnie 5 propozycji wykonawców do określonego terminu.
2. Następnie - w głosowaniu tajnym - każdy wybiera z listy 12 wykonawców. Maksymalnie 4 z nich można dać 2 punkty, a pozostali dostają 1 punkt.
3. Bohaterem następnego plebiscytu zostaje wykonawca, który zebrał najwięcej punktów. Jeszcze następnego - wykonawca z 2. miejsca.
Tu pytanie, na jak długo będą "wystarczyć" wyniki tego głosowania, tzn. czy np. 3. miejsce będzie dalej decydować o kolejnym bohaterze plebiscytu, czy granica będzie już na 2. miejscu, i wybór wykonawców powtórzyć po tych dwóch edycjach zabaw, a nie po trzech.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.10.2019 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #71
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
No niee, myślę że spokojnie 5 podmiotów z wyników głosowania możemy brać pod uwagę (podobnie jest w przypadku topów na sąsiednim forum). Reszta wydaje mi się w miarę OK. Chociaż co do p. 2 - czy koniecznie musi to być aż 12 wykonawców? I myślę że raczej niech zasady punktacji będą sztywne.

WOLNE MEDIA!!!
14.10.2019 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #72
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Ale komplikujecie jak zwykle. Głowa boli.

Może wystarczyłoby, żeby każdy biorący udział w zabawie na ten moment zgłosił po dwóch wykonawców. Jeden z dorobkiem do 5-6, drugi max do 15 płyt. I tak powstałaby lista, którą można by przez wiele miesięcy eksploatować, grając raz kimś z mniejszą, raz z większą dyskografią. Niech jakiś wątek edukacyjny też tutaj będzie. Nigdy się wszyscy nie dogadacie co do idealnego zestawu. Wykonawców z większą dyskografią można by wcześniej ogłosić jako kolejnych i mieć dużo czasu na odsłuchy, jeśli jest taka potrzeba.
14.10.2019 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #73
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
neo01 napisał(a):Już bardziej chyba widziałbym jednak np. Wondera
ja też, ale to ponad 30 płyt Icon_wink

neo01 napisał(a):Lady Pank czy Perfect to jednak, jak by nie było, nasze tuzy, podobnie jak Lao Che...
polski rock to nie moja broszka; przeglądałem przede wszystkim wykonawców, których sam słuchałem -- lady pank to dla mnie jednak zespół jednej, no, półtorej płyty Icon_wink a perfect mógłby dla mnie nie istnieć Icon_wink

neo01 napisał(a):Mam tylko wątpliwość co do J. Jackson, czy ona jest tak popularna
w europie może nie, ale trzęsła popem w ameryce od połowy lat 80. do końca 90.
w tej samej kategorii zabrakło na mojej liście, ale potencjalnie do rozważenia kylie, madonna i mariah

neo01 napisał(a):No niee, myślę że spokojnie 5 podmiotów z wyników głosowania możemy brać pod uwagę (podobnie jest w przypadku topów na sąsiednim forum).
też tak sądzę, top 5

jest o queen zapomniałem!

Kalypson napisał(a):Ale komplikujecie jak zwykle. Głowa boli.
Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.10.2019 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #74
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
AKT! napisał(a):w europie może nie, ale trzęsła popem w ameryce
No ale my jesteśmy w Europie czy w Ameryce?
AKT! napisał(a):lady pank to dla mnie jednak zespół jednej, no, półtorej płyty a perfect mógłby dla mnie nie istnieć
A te pół to? Powtórzę, LP i Perfect to tuzy naszego rocka w jego szczytowym okresie, a myślę że to mogła być jedna z lepszych rockowych scen w tym czasie w Europie. No i, czy tego chcesz czy nie, ich płyty (po co najmniej dwie) przeszły do kanonu (a większość z całej dyskografii też raczej nie jest powszechnie źle oceniana).
No ale nasza dyskusja nt. temat jest teraz w zasadzie bezzasadna, chociaż fajnie było zrobić ten mały przegląd sytuacji Icon_smile
AKT! napisał(a):Kalypson napisał(a):
Ale komplikujecie jak zwykle. Głowa boli.
Widać takie z nas komplikatory, zresztą propozycja padła od prowadzącego, więc nie wiem czemu l.mn. Twoja propozycja jak dla mnie też mogłaby być, ale jednak musiałyby przejść podmioty z największą liczbą głosów, a tutaj nie jestem do końca pewien czy by się nam udało takie wyłonić, choć być może, w toku dyskusji Icon_razz2. W każdym razie mniej więcej wrócilibyśmy do tego co wcześniej zaproponowałem, tylko bez ąkiety Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2019 06:29 PM przez neo01.)
14.10.2019 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #75
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Nie rozumiem, dlaczego ten komentarz z Twojej strony w ogóle się tutaj pojawia. Co to ma wspólnego z tym wątkiem, że skasowałem wiadomość, w której pomyliłem się co do interpretacji wyników? Poza tym to był jeden post, nie kilka.
14.10.2019 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #76
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Sorry, myślałem że ten też skasowałeś. Zresztą zauważyłem błąd i skasowałem też swój Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
14.10.2019 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Artur.O napisał(a):Następnie - w głosowaniu tajnym - każdy wybiera z listy 12 wykonawców. Maksymalnie 4 z nich można dać 2 punkty, a pozostali dostają 1 punkt.
Dla mnie to dziwne. Nie prościej ułożyć w kolejności iluś tam ulubionych (ale litości, dlaczego aż 12)?
14.10.2019 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
(14.10.2019 06:02 PM)Kalypson napisał(a):  Ale komplikujecie jak zwykle. Głowa boli.

Może wystarczyłoby, żeby każdy biorący udział w zabawie na ten moment zgłosił po dwóch wykonawców. Jeden z dorobkiem do 5-6, drugi max do 15 płyt. I tak powstałaby lista, którą można by przez wiele miesięcy eksploatować, grając raz kimś z mniejszą, raz z większą dyskografią. Niech jakiś wątek edukacyjny też tutaj będzie. Nigdy się wszyscy nie dogadacie co do idealnego zestawu. Wykonawców z większą dyskografią można by wcześniej ogłosić jako kolejnych i mieć dużo czasu na odsłuchy, jeśli jest taka potrzeba.
Właściwie nie mam nic do dodania.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.10.2019 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #79
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Cytat:Nie prościej ułożyć w kolejności iluś tam ulubionych
A wydawało mi się, że prościej jest właśnie nie układać. Icon_razz2

Po poprawkach moja propozycja:
1. Każdy zgłasza maksymalnie 2 propozycje wykonawców.
2. Następnie - w głosowaniu tajnym - każdy wybiera z listy 5 lub 6 wykonawców, każdemu dając punkt.
3. Bohaterem następnego plebiscytu zostaje wykonawca, który zebrał najwięcej punktów. Jeszcze następnego - wykonawca z 2. miejsca, itd. do 5. miejsca. W trakcie plebiscytu wykonawcy z 5. miejsca odbywa się następne głosowanie.

Na razie bez limitów na ilości płyt damy sobie radę, myślę.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.10.2019 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #80
RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy
Depeche Mode
The Cranberries


chociaż zakładam, że to nie koniec dyskusji Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2019 09:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 876 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 643 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 799 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 8 113 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 092 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 553 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 10 343 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 041 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 867 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Przetrwają najsilniejsi - Led Zeppelin Dobromiera 224 9 535 27.08.2020 11:22 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości