Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Voo Voo
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #141
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Ten błąd z opisem mp3 Umpa umpa jest jakiś powszechny, od wielu lat pojawiający się w necie, jeszcze w czasach przed spotify, bo kiedy sciagalem ten kawałek w 2010 to jeden był opisany jako Dwa w jednym/Umpa umpa a drugi jako Nuty dźwięki, ale przesłuchałem całej tej "trójki" i doszedłem do wniosku, że to jest błąd w pliku. Słychać kiedy jest Umpa umpa w tekście, jak Wagiel to po prostu śpiewa, potem jest to "zamieniam się w słuch" i można powiedzieć że zaczynają się Nuty dźwięki. Czasy utworów z mp3 też się nie zgadzają z tym co na wiki i co na CD, ktoś to z 10 lat temu źle pociął chyba i tak już zostało.

Zasadniczo trafiłem na ten numer przypadkiem, robiąc audycje Hey Joe o gitarzystach, chciałem dać Waglewskiego. Oczywiście znalem tylko kilkanascie numerów VooVoo, nie kokarzyłem w nim żadnej super solówki, więc poszperałem po recenzjach. Natrafiłem na reckę Oov Oov i wzmiankę o tym numerze. Posluchałem i buty mi spadły z wrażenia, nie wiedziałem, że Voo Voo grali na płytach coś takiego (na koncercie już wtedy byłem więc wiedziałem że owszem wymiatają), z miejsca uznałem że to zdecydowanie najlepsze Voo Voo jakie dotąd słyszałem i zaraz sobie kupiłem tę płytę. Jest to zresztą jedyna ich płyta jaką mam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2019 11:22 PM przez Miszon.)
02.09.2019 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #142
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Skracając swoją wypowiedź: zgłosiłem numer 2 z płyty, który ma 11 minut, który się zaczyna od słów "Umpa umpa..." i który jest dwuczęściowym utworem, bo po pierwszej spokojnej części śpiewanej, po ok. 2:55 zaczyna się szalona część instrumentalna.
Zaś "Dwa w jednym" to numer jeden z płyty, który się składa też z dwóch części (zgodnie z tytułem), ma 9 minut, w drugiej połowie śpiewa po francusku Mamadou Diouf. Nie wiem dlaczego ktoś kiedyś opisał ten numer jako "Dwa w jednym/Umpa umpa", tak jakby to było półtora pliku, a potem nikt nigdy tego nie poprawił.

Zatem na playliście ktorą tu wrzucił prz_rulez jest nie ten kawałek, który ją zgłaszałem. Wrzucił "Dwa w jednym", a nie o ten mi chodziło.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2019 11:31 PM przez Miszon.)
02.09.2019 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #143
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Nie napiszę, że mnie powaliło, ale przynajmniej nie odrzuciło.
W ogóle w tym topie trochę mało widzę ewidentnych przebojów, ale ogólnie jest całkiem sympatycznie. Poza wiadomą czwórką... Icon_razz2
02.09.2019 11:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #144
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Jeśli ktoś z już głosujących nie zna tego co zgłaszałem i myślał iż chodzi o nie ten kawałek, prosiłbym o przesłuchanie mojej propozycji Icon_wink .
A także o korektę playlisty przez przruleza

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2019 11:41 PM przez Miszon.)
02.09.2019 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #145
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):prz_rulez napisał(a):
Swoją droga, ciekaw jestem jak ocenisz utwory z Tygodniówki
no to teraz mnie postawiłeś w sytuacji czuję się zobowiązany do odsłuchów
Tak się właśnie zastanawiałem i teraz widzę że słusznie... czy nie słuchałeś tej płyty podczas Rankingu Płytowego? Chytry
thestranglers napisał(a):Ładnie to opisałeś neo
Dzięki, staram się Icon_wink
prz_rulez napisał(a):Ej, jak Kajman narzeka, to jest znacznie gorszy
Nie chodzi mi o fakt narzekania, ale ilość powtórzeń tego samego... Poza tym kto jest "gorszy" to chyba nie będziemy rozstrzygać...?

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2019 09:18 AM przez neo01.)
03.09.2019 09:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #146
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
neo01 napisał(a):Tak się właśnie zastanawiałem i teraz widzę że słusznie... czy nie słuchałeś tej płyty podczas Rankingu Płytowego?
myślałem o ocenie ww. utworów w kontekście całego zestawu

KONIEC PRZYJMOWANIA PROPOZYCJI
03.09.2019 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Przesluchalem wiekszosc utworow i troche martwi mnie, ze nic mi wczesniej nieznanego sie nie przebilo... Szkoda troche.
05.09.2019 05:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #148
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
(05.09.2019 05:00 PM)prz_rulez napisał(a):  Przesluchalem wiekszosc utworow i troche martwi mnie, ze nic mi wczesniej nieznanego sie nie przebilo... Szkoda troche.
A może inż Mamoń zadziałał...

WOLNE MEDIA!!!
07.09.2019 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Oj, intensywnie działał Icon_lol
No cóż, czasem tak bywa. Choć i tak pewnie moje głosy będą miały jakiś tam odchył od średniej forumowej. Choć raczej nie będzie już tak jak przy Kylie, że moje dwie najwyższe noty otrzymają od wszystkich okrągłe zera Icon_wink
07.09.2019 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Moje też pewnie będą miały. Ale mam nadzieję, że na większość z nich ktoś jednak zagłosuje.
08.09.2019 08:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #151
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Po pierwszych odsłuchach mam pozytywne wrażenia. To jednak fajny zespół, grający rockową alternatywę na swój sposób; intymnie kiedy trzeba, zwariowanie kiedy trzeba, dobrze wpasowywane smaczki to jazzowe, to folkowe, to post-punkowe; nie próbują przy tym grać nic, co im nie wychodzi. Nic wybitnego tu nie stworzyli, ale to jak najbardziej jest rock taki, jaki lubię.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.09.2019 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #152
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Zgłoszone utwory:

Strategia śrubokręta
Gdybym
Rapatapa-to-ja
Nabroiło się
Leszek mi mówił
Moja broń
Umpa umpa/Nuty, dźwięki
Wszyscy muzycy to wojownicy
Filozofia dramatu
Karnawał - pozytywne myślenie
Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic
Dobry wieczór
Bo Bóg dokopie
Kim bym był
Wzgórze
Żółty
Środa
Piątek
Front torowania przejść
Flota zjednoczonych sił
Nieud
Takie tam 1
Poniedziałek
Niedziela
Nie muszę musieć
Zbiera mi się
Esencja
Faza IV
F - 1
Barany
Osioł
W jamkach
Sfora zmór
Pierwszy raz
Czwarta klasa na obcasach
Posypałka
Puszcza
Turczyński
Się poruszam 1
Cudnie
Na coś się zanosi
Snardz
To co zostanie
Może dziś
Głupie to
Czwartek
Dokąd idą
Zwaliło mnie z nóg

Głosujecie na swoje Top10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 16 września do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

Konrad
kajman
neo01
inżynierek
1981
Yacy
obserw99
prz_rulez
barb42
Starless

miszony
wwas
EVENo
thestranglers
15.09.2019 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #153
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Artur.O napisał(a):Nic wybitnego tu nie stworzyli
Moim zdaniem jednak tak. Nie ma raczej drugiego takiego utworu jak "Gdybym" na rockowej czy alternatywnej scenie. I w ogóle cała płyta "Dobry wieczór" jest moim zdaniem zupełnie szczególna - ich opus magnum zresztą.
A co do reszty to pełna zgoda, miło że tak ich odebrałeś Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
15.09.2019 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #154
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
jest jakaś plejlista może? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2019 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #155
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
A to dopiero za słuchanie się zabierasz?
16.09.2019 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #156
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie Icon_wink - zresztą lepiej późno...

WOLNE MEDIA!!!
16.09.2019 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #157
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Ja za playlistę nie odpowiadam.
16.09.2019 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #158
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
już sobie sam zrobiłem Icon_wink

thestranglers napisał(a):A to dopiero za słuchanie się zabierasz?
niestety; dużo pracy, aktywności i wyjazd w zeszłym tygodniu utrudniły mi zabranie się za nich wcześniej, chociaż słuchałem kilku płyt w całości w ramach wchodzenia w klimat topu Icon_wink ale raczej niezobowiązująco

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2019 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #159
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Jeszcze mój głos nie jest dopisany, ale rozumiem że to tylko małe niedopatrzenie? Icon_rolleyes
A co do samego topu, nawet jak pobieżnie przesłuchiwałem ich dawne płyty, to widzę że kilku ważnych utworów mi tutaj zabrakło. Ale na szczęście na forum LP3 top Voo Voo został przedłużony więc może i tam zdążę?
Po ostatecznym odsłuchu raczej niewiele mnie zaskoczyło, chociaż ze dwóch piosenek w dziesiątce się nie spodziewałem, bo reszta to niemalże same klasyki. Icon_lol
Jednak różnice w ocenach były tak niewielkie, że co chwila towarzystwo mi się wielce tasowało, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden... Icon_cool

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
16.09.2019 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #160
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
ja kilka numerów, które zupełnie mi nie leżały, przeklikałem dość pobieżnie, ale i tak moja plejka pęka w szwach od muzycznych dobroci

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2019 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości