Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Voo Voo
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Dobra, to zaczynamy.
wtorek się kończy pomału
światła powoli gasną
nic takiego się nie stało
pora zasnąć pora zasnąć

Bardziej niz pozytyw ja tu widze stan zwany jako "ch..owo, ale stabilnie". Watla proba zadowolenia sie faktem, ze przeciez moglo byc gorzej. Poza tym, fragment o zasnieciu moze wskazywac na metafore smierci.
i będzie śniło się to samo
wojna, szkoła, źli ludzie

Naprawde szczesliwemu czlowiekowi nie snia sie ani wojny, ani, jak mniemam, zle wspomnienia z czasow szkoly. Dla mnie to sa i lęki, ale tez byc moze pewne wyrzuty sumienia podmiotu lirycznego, bo za dnia nic nie zrobil w sprawie tych tragedii (nie zeby realnie cos mogl, ale mogl przynajmniej wyrazic wewnetrzny protest).
Do tego ten zlowrogi ksiezyc... Zdecydowanie nie widac tu pozytywow, moze poza tym, ze podmiot liryczny nie zaluje niczego, przynajmniej rzekomo, bo skoro wszystko jest takie super, to skad koszmary w nocy?
Piszesz o pogodzeniu sie... Jak dla mnie jest to powiedzenie: "poddaje sie, mam to gdzies". Czyli okazanie tego, jak slabym sie jest.
Bardzo pozytywny tekst, nie ma co.
27.08.2019 09:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
(27.08.2019 09:55 AM)EVENo napisał(a):  Kajman, napisz mi proszę co chcesz żebym zgłosił Icon_razz2
To proste, znajdz najbardziej dolujace utwory i je wrzuc.
27.08.2019 09:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Nie Muszę Musieć
Zbiera Mi Się

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
27.08.2019 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
(27.08.2019 09:07 AM)neo01 napisał(a):  
Artur.O napisał(a):7 płyt z 28, z czego nawet nie wiem, czy te, których nie słuchałem są jakoś bardziej czy mniej godne uwagi,
A ciekawym, których słuchałeś? Dla mnie najlepsze są właściwie od "Samo Voo Voo" w górę, może za wyjątkiem "7".

Tych: https://rateyourmusic.com/collection/Szy.../Voo+Voo/1

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2019 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
prz_rulez napisał(a):Dobra, to zaczynamy.
Ty to interpretujesz tak, ja mam prawo inaczej. Sny są emanacją tego co wrzucamy do podświadomości, to że podmiot liryczny ma lęki, to tutaj raczej oczywiste. To dla mnie ani nic odkrywczego, ani złego - to, rzekłbym, dość naturalne i na pewno jest to domena osób wrażliwych. Natomiast kwestia tego jak sobie z tym radzimy, jak mimo trudności patrzymy na siebie i na świat, to już zupełnie inna rzecz - i tak, to jest właśnie spojrzenie optymistyczne.

prz_rulez napisał(a):To proste, znajdz najbardziej dolujace utwory i je wrzuc.
Żałosne są te twoje złośliwe uproszczenia. Czy "Dobry wieczór" jest dołujący? W ogóle masz chyba jakiś straszny problem... Nikt ci nie każe słuchać tych dołujących kawałków chyba, więc o co ci właściwie chodzi? A tak w ogóle to kajman pewnie będzie czekał na koniec żeby zobaczyć co ktoś już zgłosił.

Artur.O napisał(a):Tych: https://rateyourmusic.com/collection/Szy.../Voo+Voo/1
Mhmm... Ja bym chyba zgłosił coś z "Dobry wieczór" - tam praktycznie nie ma słabych rzeczy, choć widzę, że jednak nie należy do Twoich ulubionych. To może coś ze "Sno-powiązałki"? ("Ja żyję"? Icon_smile ).Polecam jeszcze "Nową płytę", myślę że może Ci się spodobać (tam jest trochę podobny motyw zastosowany co w w/w).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2019 11:19 AM przez neo01.)
27.08.2019 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Esencja
Faza IV

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2019 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Yacy napisał(a):Żółty
Skąd jest ten numer?

WOLNE MEDIA!!!
27.08.2019 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Kalejdoskop '99

chociaż ja go znam z innego miejsca Icon_wink2 i w innym kolorze Icon_razz
tu jest z tekstem, a VooVoo tylko grają Icon_smile2




a spis wszystkich utworów jest tu:
https://forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=607119#p607119

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.08.2019 11:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Czyli Kasia i Renata... Pewnie mógłbym się spodziewać... Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
27.08.2019 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
nie wiem czego mógłbyś się spodziewać?
liczę, że inne utwory z mojej czołówki zgłosi ktoś inny.
tych na 99% by nikt nie zgłosił.
chociaż kilka innych też pewnie na 90% nikt nie zgłosi Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.08.2019 12:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Yacy napisał(a):chociaż ja go znam z innego miejsca Icon_wink2 i w innym kolorze Icon_razz
tu jest z tekstem, a VooVoo tylko grają Icon_smile2
och! to moja ulubiona renata <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2019 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Yacy napisał(a):nie wiem czego mógłbyś się spodziewać?
No że po Kasi przyjdzie czas na Renatę, chociaż szczerze mówiąc, nie kojarzyłem tego kawałka. To żaden zarzut, po prostu to tak bardzo do Ciebie pasuje Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.08.2019 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Yacy napisał(a):liczę, że inne utwory z mojej czołówki zgłosi ktoś inny.
To może Ty Jacku chcesz abym coś zgłosił specjalnie dla Ciebie? Icon_smile

Radio Epsilon
27.08.2019 12:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
EVENo napisał(a):To może Ty Jacku chcesz abym coś zgłosił specjalnie dla Ciebie?
Jeśli szukasz podpowiedzi, znajdziesz takowe pod koniec drugiej strony (na początku pierwszej też jest kilka). Chyba że widziałeś i nie o to chodzi, to nie było tematu.

WOLNE MEDIA!!!
27.08.2019 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Dzięki, przegapiłem to.

W takim razie zgłaszam:
F - 1
Barany

Radio Epsilon
27.08.2019 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Super, dzięki! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.08.2019 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):F - 1
którą wersję bierzemy pod uwagę: oryginalną z 1986 czy singlową z 2006?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2019 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
A to ta pierwsza nie jest zapisywana czasem jako F-I?
27.08.2019 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
kajman napisał(a):Akurat w tym konkretnym przypadku wolę Poniedziałek.
Wiem i dlatego wybrałem początek weekendu. Icon_wink
Wiadomo wszak, że mało kto lubi poniedziałki, a zresztą próbuję wrzucić coś bardziej skocznego, żeby trochę sprostać gustom maruderów. Icon_lol
Chociaż we mnie ta piosenka też wzbudza wiele pozytywnej energii.
I cieszy mnie bardzo ta cała filozoficzna dyskusja o tekstach Wojtka W. Oklasky A że dotyczy ona płyty "7" to znaczy, że ta ma w sobie pewien ponadczasowy przekaz...
W topie Voo Voo na forum LP3 przebrnąłem jak na razie przez osiem ich płyt i może jedna piosenka wydała mi się godna wrzucenia tutaj i dlatego (czy raczej pomimo tego) zdecydowałem, że postawię na pewniaków z czterech ostatnich płyt, które już poznawałem na bieżąco. Icon_idea

A na Kylie Minogue niestety kompletnie nie znalazłem czasu, bo w sierpniu mam tyle innych (ważnych) życiowych wydarzeń, że (wyjątkowo) muzykę wszelką musiałem odsunąć na plan dalszy. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.08.2019 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Sundrajta napisał(a):w sierpniu mam tyle innych (ważnych) życiowych wydarzeń, że (wyjątkowo) muzykę wszelką musiałem odsunąć na plan dalszy
zaintrygowałeś nas... zdradź jakieś szczegóły Icon_wink
27.08.2019 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości