Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Voo Voo
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #121
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Sporo utworów, i sporo brakuje na Spotify... ale dam radę. Na szczęście mam pod ręką całą dyskografię Voo Voo. ;d

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.09.2019 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 382
Dołączył: Jun 2007
Post: #122
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):Po prostu kajman chce mieć emocje do końca.
Nie podoba mi się ta zasada, a w zasadzie fakt, że traktowana jest jako oczywistość. Przy każdym topie zgłaszający powinien deklarować czy chce być ostatni czy w kolejności głosu. Podejrzewam, że wiele osób nie ma pojęcia, że możliwość nie bycia ostatnim istnieje.
prz_rulez napisał(a):Jak to widzisz, Kajmanie?
Skoro zgłaszający uznał to za jeden utwór (zgodnie z tym, co jest na płycie) to dla mnie sprawa jest oczywista. Spotifaj nie jest żadną wyrocznią tylko jak widać ułomną (choć pożyteczną w niektórych sytuacjach) zabawką. Zwracanie na niego uwagi jest bez sensu.
Artur.O napisał(a):Na szczęście mam pod ręką całą dyskografię Voo Voo.
Chciałbym też mieć. Do kilku płyt nie dotarłem.
02.09.2019 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #123
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
kajman napisał(a):Nie podoba mi się ta zasada
mi też nie, więc kto na nią głosował? Icon_lol

kajman napisał(a):Przy każdym topie zgłaszający powinien deklarować czy chce być ostatni czy w kolejności głosu.
istnieje możliwość wyrażenia tego w sposób, w jaki Ty to wyraziłeś i wolałbym, żeby tak była ta niechęć formułowana

prz_rulez napisał(a):Uuu... Czemu tak?
w latach 90 był to najbardziej znienawidzony przeze mnie podmiot na LP3: melodii żadnych, wkurzający głos Wagla i jego drażniąca maniera śpiewania
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2019 01:05 PM przez thestranglers.)
02.09.2019 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 382
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):melodii żadnych
To akurat niemożliwe. Chyba lepiej to określić, że były beznadziejne.
02.09.2019 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #125
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
hehe, no nie dla mnie, bo były z pewnością zbyt nieoczywiste Icon_wink
02.09.2019 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):w latach 90 był to najbardziej znienawidzony przeze mnie podmiot na LP3: melodii żadnych, wkurzający głos Wagla i jego drażniąca maniera śpiewania
Uuuuu, no takiego pocisku to się nie spodziewałem.

Co do tych utworów z Oov Oov, to jeszcze dziwniejsza sprawa, bo "Dwa w jednym/Umpa umpa" trwa na Spotify'u 9:09, czyli... Praktycznie tyle samo, co w wikipediowym opisie utwór Dwa w jednym. Podobnie kwestia Nuty dźwięki vs. Umpa umpa/Nuty, dźwięki.
No nie wiem ocb. Błąd Spotify'a? Icon_rolleyes
02.09.2019 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
prz_rulez napisał(a):Uuuuu, no takiego pocisku to się nie spodziewałem.
haha, a powinieneś tu tego się najbardziej spodziewać Icon_biggrin
02.09.2019 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 382
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):nie dla mnie
Melodia jest zawsze.
02.09.2019 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #129
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
kajman napisał(a):Melodia jest zawsze.
śmiałe stwierdzenie, ale miałem na myśli, że jeśli były to właśnie nie dla mnie
02.09.2019 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
(02.09.2019 08:53 PM)thestranglers napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Uuuuu, no takiego pocisku to się nie spodziewałem.
haha, a powinieneś tu tego się najbardziej spodziewać Icon_biggrin
Dziwię się, bo to alternatywa przecież...
02.09.2019 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #131
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
thestranglers napisał(a):melodii żadnych, wkurzający głos Wagla i jego drażniąca maniera śpiewania
Przyznam, że mnie też na początku kompletnie nie było z nimi po drodze. Pierwszym kawałkiem jaki usłyszałem, było "Nabroiło się" i ten kawałek był mi chyba obojętny, choć kojarzę, że też drażniła mnie ta maniera Wagla. Potem jeszcze dwa, trzy kawałki, które odebrałem podobnie. Aż przyszedł czas na "F - I", gdzie urzekła mnie prostota i melodyjność tego kawałka - a był on wieele razy w Poczekalni... Jednak tak naprawdę wzięło mnie na nich przy okazji "Leszek mi mówił"... To było już takie granie, które najbardziej mi leży, po prostu rock'n'roll, potem jeszcze bluesowe "Barany" i byłem już kupiony, a cała płyta okazała się nie gorsza; no a potem było już tylko lepiej i lepiej... Z czasem też dojrzałem do ich muzyki z okolic lat 2000., bo co do tej jeszcze starszej, to tylko fragmentarycznie ją kupuję...
A co do tych melodii, to Wagiel przyznał niedawno, że komponuje takie raczej wpadające w ucho rzeczy, a potem je psuje po swojemu, żeby to było bardziej "jego" Icon_razz2 (choć na pewno nie wszystkie są takie zepsute Icon_smile ).
prz_rulez napisał(a):Dziwię się, bo to alternatywa przecież...
Wydaje mi się (też po nicku), że kolega lubi bardziej wpadającą w ucho alternatywę (i pewnie też trochę prostszą rytmicznie)...

kajman napisał(a):prz_rulez napisał(a):
Jak to widzisz, Kajmanie?
Skoro zgłaszający uznał to za jeden utwór (zgodnie z tym, co jest na płycie) to dla mnie sprawa jest oczywista. Spotifaj nie jest żadną wyrocznią tylko jak widać ułomną (choć pożyteczną w niektórych sytuacjach) zabawką. Zwracanie na niego uwagi jest bez sensu.
Porównałem sobie czasy utworów z wiki i na S. i widzę że są praktycznie tożsame. Tak że na S. przypuszczalnie jest błędny zapis po prostu, bo muzyka ta sama.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2019 09:13 PM przez neo01.)
02.09.2019 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #132
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Ładnie to opisałeś neo, targają mną podobne uczucia, a dodam jeszcze do tego moją niechęć do bluesa i nie zawsze aprobata 'tylko' prostego rock'n'rolla.

prz_rulez napisał(a):Dziwię się, bo to alternatywa przecież...
ależ Ty ją powierzchownie oceniasz! Icon_rolleyes
02.09.2019 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
neo01 napisał(a):Pierwszym kawałkiem jaki usłyszałem, było "Nabroiło się"
Ja na pewno słyszałem wcześniej "Nim stanie się tak" w wersji z Nosowską, a potem na liście Trójki "Karnawał" (i długo nie wiedziałem kto to śpiewa), ale faktycznie "Nabroiło się" to był mój pierwszy taki w miarę świadomy numer grupy.
Heh, właśnie zobaczyłem, że ostatecznie nie ma w zestawie "Czas pomyka". Szkoda.
thestranglers napisał(a):ależ Ty ją powierzchownie oceniasz! Icon_rolleyes
Oj tam Icon_wink Ale ok, po prostu Ci nie podeszli (choć i tak, żeby aż tak?).
Swoją droga, ciekaw jestem jak ocenisz utwory z Tygodniówki Icon_wink
02.09.2019 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #134
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
prz_rulez napisał(a):Swoją droga, ciekaw jestem jak ocenisz utwory z Tygodniówki
no to teraz mnie postawiłeś w sytuacji Chytry czuję się zobowiązany do odsłuchów Icon_biggrin
02.09.2019 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 382
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
prz_rulez napisał(a):Szkoda.
Zgodzę się, ale szkoda mi wielu innych utworów. I to bardziej.
02.09.2019 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
(02.09.2019 10:03 PM)kajman napisał(a):  Zgodzę się, ale szkoda mi wielu innych utworów. I to bardziej.
Taaa, pewnie Wtorku i Soboty...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2019 10:10 PM przez prz_rulez.)
02.09.2019 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #137
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Jeden z nich jest w zestawie.
02.09.2019 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Faktycznie.
Aż pięć utworów z tej płyty. OMG...
02.09.2019 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #139
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Ty masz naprawdę jakąś obsesję z tą płytą! Daj sobie na wstrzymanie, please, bo tego się nie da już czytać Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
02.09.2019 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
RE: Mychartsowy Top Voo Voo
Ej, jak Kajman narzeka, to jest znacznie gorszy Icon_razz2
Gdyby ją rozłożyć na czynniki pierwsze, to nawet nie jest tak źle, ale jako całość wprowadza napraaaaaaaawdę dołujący nastrój.
02.09.2019 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości