Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 137 kwiecień 2009
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 137 kwiecień 2009
NOTOWANIE 137 KWIECIEŃ 2009

  1. 02 02 LADYHAWKE - BACK OF THE VAN
  2. 09 02 LA ROUX - QUICKSAND
  3. 01 03 WHITE LIES - FAREWELL TO THE FAIRGROUND
  4. N- 01 METALLICA - BROKEN BEAT & SCARRED
  5. N- 01 MANIC STREET PREACHERS - JACKIE COLLINS EXISTENTIAL QUESTION TIME
  6. 03 05 METALLICA - ALL NIGHTMARE LONG
  7. 04 03 MY CHEMICAL ROMANCE - DESOLATION ROW
  8. 05 05 LADYHAWKE - MY DELIRIUM
  9. 06 04 CLINT EASTWOOD & JAMIE CULLUM - GRAN TORINO
  10. 08 04 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE
  11. 10 09 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  12. 16 02 FRANZ FERDINAND - NO YOU GIRLS
  13. 14 02 KINGS OF LEON - REVELRY
  14. 13 02 PETE DOHERTY - LAST OF THE ENGLISH ROSES
  15. N- 01 MORRISEY - I'M THROWING MY ARMS AROUND PARIS
  16. 12 06 KINGS OF LEON - USE SOMEBODY
  17. N- 01 AGAINST ME! - BORNE ON THE FM WAVES OF THE HEART
  18. N- 01 KASABIAN - FIRE
  19. 07 04 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
  20. N- 01 LA ROUX - IN FOR THE KILL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:07 PM przez marsvolta.)
30.04.2009 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA - notowanie 137 kwiecień 2009
O nowościach:

METALLICA - BROKEN BEAT & SCARRED

Bardzo się cieszę, że właśnie ten utwór jest kolejnym singlem z „Death Magnetic”. Kiedy pierwszy raz przesłuchiwałem tą płytę ładnych już kilka miesięcy temu od razu spodobał mi się ten utwór. I dziś mogę powiedzieć, że jest to bez wątpienia jeden z najlepszych utworów na tym albumie. Łączy w sobie dwie cechy dobrej piosenki według mojej definicji dobrej piosenki, a więc jakość i przebojowość. A o to drugie w ostatnim czasie coraz ciężej. Bo o ile można marną progresywną papką zalewać uszy słuchaczy, którzy na dodatek zaczną się szczycić słuchaniem wyrafinowanej i wysublimowanej muzyki, to już połączyć kunszt techniczny, stworzyć świetne riffy i melodie jest już ciężej.
Metallica wywiązuje się tutaj świetnie ze swoich obowiązków. Bo mamy tutaj do czynienia z potężnym i mocnym brzmieniem, ale i ze świetnie napisanym tekstem, który od razu zapada w pamięć i od razu chcemy śpiewać razem z zespołem. Na koniec mamy świetną solówkę Kirka, która jak za starych dawnych dobrych czasów tego zespołu jest szybka i agresywna, a co chyba najważniejsze cały zespół pracuje na jej końcowy efekt. Tak, że Kirk dokłada tylko do pieca w odpowiednim momencie i odpala raz za razem świetne popisy.

MANIC STREET PREACHERS - JACKIE COLLINS EXISTENTIAL QUESTION TIME

„Journal for Plague Lovers” taki tytuł będzie nosiła najnowsza płyta Manic Street Preachers. I jestem jakoś dziwnie i święcie przekonany, że będzie to taki album na, który czekamy od lat. Nie można powiedzieć, że ostatnie płyty Manic były złe. Za to na pewno nie były one wybitne. I tak od 1996 roku czekamy na właśnie taki album. Może to tylko złudzenie, bo płyty jeszcze nie znam i nie wiadomo co z tego wyjdzie, jednak „Jackie Collins Existential Question Time” jest najlepszym utworem Manic jaki słyszałem od lat i niesie taki ożywczy powiew i zarazem nadzieje na naprawdę wielką płytę. Niebagatelne znaczenie dla powstawanie tego krążka ma też fakt, że zespół wykorzystał do nagranie tej płyty teksty Richego Edwarda, który jak pewnie większość fanów grupy wie zagnoił w tajemniczych okolicznościach w ma początku lutego w 1995 roku. I właśnie być może ten fakt sprawił, że wskrzeszony został w zespole duch starych czasów, kiedy to powstały klasyczne dzieła grupy czyli „Generation Terrorists” i „The Holy Bible”. Jak powiedziałem to jak na razie tylko taki powiew i przedsmak tego co ma nadejść już w połowie maja. I oby ten powiew zamienił się w silny wiatr. Tego sobie i wam wszystkim bardzo życzę.

MORRISEY - I'M THROWING MY ARMS AROUND PARIS

Od pewnego czasu Morrisey nie obniża lotów i każde jego kolejne dzieło wydaje się być lepsze od poprzedniego. I tak od znakomitego singla „Irish Blood, English Hart” i płyty “You Are The Quarry” z 2004 poprzez równie doskonałą “Ringleader Of The Tormentors”, którą nagrał dwa lata później. Z niezapomnianymi „You Have Killed Me” czy doskonałym „Life Is A Piasty”. Do dziś utrzymuje poziom i te doskonałe dwie i pół minuty z nowej płyty „Years Of Refusal” są jakby tylko przedsmakiem tego co znalazło się na tej nowej płycie. I bez zbędnego owijania w bawełnę powiem, że są tam naprawdę świetne utwory, a sama płyta jest doskonała i jeżeli tylko ktoś lubi tego nowego Morriseya musi koniecznie z tą płytą się zapoznać, jeżeli jeszcze tego nie zrobił.



AGAINST ME! - BORNE ON THE FM WAVES OF THE HEART

Dziękuje wszystkim, którzy oddali swoje głosy na „White People For Peace” w zabawie na zaprzyjaźnionym forum (Nasza Lista VII, http://www.forum.lp3.pl). I tak trochę przypadkiem kiedy ostatnio przeglądałem sobie oficjalną stronę Against Me! Zobaczyłem, że zespół wypuścił kolejnego singla. Dlatego nie mogło zabraknąć tego utworu na mojej liście. To bardzo prosta, ale i urokliwa piosenka do wykonania, której zespół zaprosił „Tegan Quin”. Dziewczyna śpiewa na co dzień w duecie ze swoją siostrą bliźniaczką Sarą i razem tworzą skład, który nazwały po prostu „Tegan and Sara” i mają już na koncie kilka ciekawych pozycji. A sam singiel i dwa teledyski, które do niego powstały jest świetnym pretekstem do przypomnienia sobie ostatniej płyty Against Me!, która chociaż doceniona przez krytyką nie do końca była w stanie do wszystkich dotrzeć. I jest to trochę niezrozumiałe, bo płyta jest dosłownie naszpikowana potencjalnymi hitami. I naprawdę warto sięgnąć po te 33 minuty z hakiem naprawdę genialnej i świetnej muzyki.

KASABIAN – FIRE

I znowu „Fire”. Chyba pozazdrościli sukcesu kolegą z Kings Of Leon i sami postanowili rozpalić trochę ognia, ale bez seksu tym razem! I bardzo dobrze, a dlaczego by i oni nie mieli zdominować swoją muzyka list przebojów. I choć na razie na to się nie zanosi to nigdy nic nie wiadomo. Może się jeszcze przebiją. Piosenka jest bardzo wiosenna i od razu wprawia w dobry humor. Na płytą trzeba jeszcze trochę poczekać, ale jeżeli będzie ona wypełniona takimi utworami to na pewno nie dorówna debiutowi, ale sukces komercyjny jak dla mnie murowany. „Club Foot” czy „L.S.F.” z pierwszej to tak świetne utwory, że jestem przekonany, że tak jak to już nieraz w historii muzyki bywało nigdy nie zdołają przeskoczyć poprzeczki. Bierze się to też po części z faktu, że w między czasie takie świetne pierwsze piosenki staja się już po części legendą i jakimś wzorcem, któremu zespoły potem nie chcą, albo i czasem nie dorównać. Jak będzie z Kasabian dowiemy się już w czerwcu, a tak naprawdę to za parę lat historia sama zweryfikuje.

LA ROUX - IN FOR THE KILL

Na drugim „Quicksand” na dwudziestym nowy singiel coraz bardziej popularnego, oczywiście nie w naszym kraju duetu La Roux. I tym razem wydaje się, że o dziwo gorszy singiel zrobił większą karierę, bo „In For The Kill” dotarł nawet do drugiego miejsca w Wielkiej Brytanii. Czy na mojej liście też dojdzie tak daleko? Sam jeszcze nie wiem, aczkolwiek zadebiutować musiał, bo La Roux słucham ostatnio bardzo często. A w mojej ulubionej telewizji to w zasadzie puszczają to na okrągło. I nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba, oby tylko od takiej intensywności szybko się nie znudziło. Po raz kolejny możemy podziwiać umiejętności naszej rodaczki, bo Kinga Burza jest odpowiedzialna także i za ten obrazek. I jeżeli ktoś jeszcze nie widział to radze to szybko nadrobić teledysk to jedno, a zobaczyć jak śpiewa i jak wygląda Elly Jackson naprawdę warto. Zwłaszcza z uwagi na jej dziwną trochę fryzurę. I coś mi się wydaje, że w tym przypadku mamy do czynienia z narodzinami gwiazdy naprawdę wielkiego formatu, która połączy jakość z sukcesem komercyjnym i świat zacznie słuchać trochę lepszej muzyki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:08 PM przez marsvolta.)
30.04.2009 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
 
Szkoda, że Metallica - Broken... po dwóch tygodniach wyleciała z Listy e-migrant.eu.
Szkoda, że masz Listę raz na miesiąc.
03.05.2009 11:03 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
emigrant napisał(a):Szkoda, że masz Listę raz na miesiąc.
też miałem to pisać Icon_wink2
bardzo dużo tu świetnej muzyki
03.05.2009 11:28 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #5
 
michal91d napisał(a):
emigrant napisał(a):Szkoda, że masz Listę raz na miesiąc.
też miałem to pisać Icon_wink2
bardzo dużo tu świetnej muzyki
Wiem, że co tydzień byłoby bardziej ciekawie i może trochę inaczej. Jednak kiedyś już mówiłem dlaczego jest tylko co miesiąc. Ponadto trudno jest zmienić swoje przyzwyczajenia, kiedy listę robiło się co miesiąc przez prawie jedenaście i pół roku.

Nie mogę jednak wykluczyć, że niedługo to jednak zmienię. Wtedy opracuję format, który będzie godził jakoś notowania co tydzień i co miesiąc. Fajnie byłoby też poszerzyć listę. Wtedy znalazło by się tutaj trochę więcej muzyki. Na razie na moją listę trafiają zespoły szczególnie dla mnie ważne i utwory, które naprawdę wydają się być odzwierciedlaniem moich osobistych upodobań, które szczególnie chcę wyróżnić.
04.05.2009 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
zdecydowaną większość utworów z Twojej listy znam i nie ma niczego, czego bym nie lubił! postaram się zapoznać z tym czego nie znam, w szczególności z obydwoma La Roux.
08.05.2009 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 149 kwiecień 2010 marsvolta 2 1 062 17.05.2010 10:54 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2009 marsvolta 3 1 430 22.01.2010 11:41 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 145 grudzień 2009 marsvolta 4 1 547 22.01.2010 11:39 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 144 listopad 2009 marsvolta 3 1 422 09.12.2009 03:37 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - notowanie 143 październik 2009 marsvolta 3 1 610 13.11.2009 01:18 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 142 wrzesień 2009 marsvolta 5 1 727 22.10.2009 02:34 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 141 sierpień 2009 marsvolta 2 1 256 02.09.2009 02:17 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 140 lipiec 2009 marsvolta 6 2 187 29.08.2009 04:29 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2009 marsvolta 5 1 630 30.06.2009 03:56 PM
Ostatni post: bear
  MOJA LISTA - notowanie 139 czerwiec 2009 marsvolta 2 1 204 30.06.2009 02:46 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości