Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #61
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Też sądzę że Gaga powinna wtedy być w zestawie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 11:42 AM przez Miszon.)
13.08.2019 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 094
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Jak by dodali tamtą Gagę, to musieliby dodać też inne podobne rzeczy i całkiem odmienić Listę. To nie jest trójkowa muzyka, więc dlaczego mieliby dodawać takie rzeczy?

WOLNE MEDIA!!!
13.08.2019 12:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
kajman napisał(a):Co konkretnie pisałem? Czy chciałem, żeby takich utworów nie dodawano do zestawu czy żeby ich nie grano, kiedy już zostały dodane
Nie chciales, by dodano dawna Gage, gdyby miala byc grana w dziennej ramowce.
@AKT! - nie wiem czemu uwazasz Nocnego Kochanka za koszmarnego. Co jak co, ale faceci ewidentnie maja jaja.
neo01 napisał(a):Jak by dodali tamtą Gagę, to musieliby dodać też inne podobne rzeczy i całkiem odmienić Listę. To nie jest trójkowa muzyka, więc dlaczego mieliby dodawać takie rzeczy?
Na liscie byly Spice Girls, byla Britney Spears, byly Sugababes, byly The Pussycat Dolls, byli Bomfunk Mc's, byl Eric Prydz. Ba, byl nawet Duck Sauce! Czy calkowicie odmienilo to liste?
Nie podoba mi sie takie okreslenie: trojkowa, nie trojkowa. Muzyka powinna byc po prostu muzyka - i tyle. Wanda Kwietniewska powiedziala kiedys cos w stylu, ze radio powinno po prostu grac muzyke i tyle, a nie sobie wybierwc. Domyslam sie, ze clue tej wypowiedzi mialo byc takie, ze sluchacze osadza.
13.08.2019 12:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #64
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
neo01 napisał(a):To nie jest trójkowa muzyka, więc dlaczego mieliby dodawać takie rzeczy?
żeby uczynić ją bardziej trójkową, żeby nie dać wypaść flagowej audycji z jako takiego kontaktu z ciekawszym mainstreamem; jako dzieciak lubiłem tę różnorodność w lp3

prz_rulez napisał(a):Co jak co, ale faceci ewidentnie maja jaja
czasem to właśnie jest problem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.08.2019 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 094
Dołączył: Dec 2009
Post: #65
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):1. Na liscie byly Spice Girls, byla Britney Spears, byly Sugababes, byly The Pussycat Dolls, byli Bomfunk Mc's, byl Eric Prydz. Ba, byl nawet Duck Sauce! Czy calkowicie odmienilo to liste?
2. Nie podoba mi sie takie okreslenie: trojkowa, nie trojkowa. Muzyka powinna byc po prostu muzyka - i tyle. Wanda Kwietniewska powiedziala kiedys cos w stylu, ze radio powinno po prostu grac muzyke i tyle, a nie sobie wybierwc.
1. Fakt, były. Chociaż nie kojarzyłem Erica - jeśli rzeczywiście był, to jedna z większych porażek jeśli chodzi o propozycje. Kaczkę odbieram jako żart i jako taki imo mieści się w Trójkowo-Listowej stylistyce. Bomfunk Mc's nie stawiałbym też koło Gagi, bo to bardziej elektronika jak Prodigy niż pop jak Gaga. Reszta wymienionych to można powiedzieć, że okolice Gagi, ale to jednak było wcześniej i może uznano że nie ma już potrzeby robić z LP3 dyskoteki. Jak by dodali wtedy Gagę, to trzebaby było i Rihannę i inne dyskotekowe rzeczy, których było wtedy mnóstwo w mainstreamowych stacjach, bo jeśli Gaga, to czemu nie inni? A tak, trochę czasu minęło, Gaga zmieniła styl i jak dla mnie jest OK. Nie wiem czego wy żałujecie tak naprawdę. Nie w tym problem chyba, że nie ma przebojów dyskotek na Liście, tylko że ciekawe propozycje giną w odmętach zestawu, często nawet nie usłyszane przez nikogo (są też pomijane single tzw. trójkowych wykonawców, ale to jeszcze inna rzecz).
2. A to to już śmieszne jest. Jak to, radio ma grać muzykę i tyle? Chcielibyście w Trójce disco z pola? No please...

WOLNE MEDIA!!!
13.08.2019 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #66
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Powinien być absolutny zakaz umieszczania w zestawie coverów, obecnie to już masa tej którejś wody po kisielu zajmuje miejsce nowej muzyce. No ale nie ja tam rządzę.
13.08.2019 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 094
Dołączył: Dec 2009
Post: #67
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Autocoverów i szczególnie remixów. Covery potrafią wnieść sporo świeżości, byleby były na odpowiednim poziomie i nie kopiowały oryginału.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 01:53 PM przez neo01.)
13.08.2019 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 428
Dołączył: Aug 2017
Post: #68
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
(13.08.2019 01:23 PM)thestranglers napisał(a):  Powinien być absolutny zakaz umieszczania w zestawie coverów, obecnie to już masa tej którejś wody po kisielu zajmuje miejsce nowej muzyce. No ale nie ja tam rządzę.
Skoro zabiera jej miejsce, to co powiesz na miejsca 27 i 29 w ostatnim notowaniu? Tych wykonawców nigdy wcześniej nie było w top 30.
13.08.2019 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 428
Dołączył: Aug 2017
Post: #69
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
(13.08.2019 01:51 PM)Kuba1201 napisał(a):  
(13.08.2019 01:23 PM)thestranglers napisał(a):  Powinien być absolutny zakaz umieszczania w zestawie coverów, obecnie to już masa tej którejś wody po kisielu zajmuje miejsce nowej muzyce. No ale nie ja tam rządzę.
Skoro zabiera jej miejsce, to co powiesz na miejsca 27 i 29 w ostatnim notowaniu? Tych wykonawców nigdy wcześniej nie było w top 30.
No ale boję się tego, co bardzo prawdopodobne, że wejdzie w najbliższy piątek do top 30. Najpoważniejszymi kandydatami są cover oraz dwa autocovery, w tym ten, którego ten temat głównie dotyczy.
13.08.2019 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Anita na fb:
Cytat:Chciałam tylko Wam na szybko podziękować za wszystkie wpisy w temacie „Piosenki Księżycowej” - i te pozytywne i te totalnie krytyczne. Czytam je z rozbawieniem. Ja wiedziałam, że tak będzie. Polska podzielona! Oby wojny domowej z tego nie było Na pociechę Wam powiem, że mi też nie poszło łatwo. Kiedy dostałam od Kuby pierwszą propozycję aranżu (uwierzcie mi, była jeszcze bardziej radykalna!), spadłam z krzesła! Potem się jednak podniosłam. Następnie zerwałam na równe nogi, zaczęłam tańczyć i do tej pory nie mogę przestać!
I nie był to jedyny szok jakiego doznałam podczas tworzenia płyty „OdNowa”. Musiałam przekroczyć w sobie wiele granic, pokonać wiele oporów, by otworzyć zmysły na nowe, często obce mi brzmienia, odnaleźć się w wizjach moich producentów. Bo to oni są bohaterami tego projektu, nie ja. Ja nic nie wiem, ja tu tylko śpiewam Przygotujcie się więc na więcej zaskakujących sytuacji! To będzie album dla ludzi o mocnych nerwach. Już wkrótce opowiem Wam o nim więcej i wtedy wszystko się wyjaśni.

czyli może być jeszcze "lepiej" Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 03:23 PM przez Yacy.)
13.08.2019 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #71
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Yacy napisał(a):Czytam je z rozbawieniem. Ja wiedziałam, że tak będzie
No tak, najlepiej jeszcze dorzucić taki pseudo dystans do siebie, żeby ludzie którzy krytykują wyszli na idiotów.
Nienawidzę takich zagrań. Trochę mi to przypomina teledysk Donatana do My Słowianie, który już na samym starcie sugerował, że jak Ci się nie podoba, to z Tobą jest coś nie tak, a nie z piosenką.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 03:38 PM przez EVENo.)
13.08.2019 03:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
neo01 napisał(a):Jak by dodali tamtą Gagę, to musieliby dodać też inne podobne rzeczy i całkiem odmienić Listę.
Nie Listę tylko zestaw. Co z tego, żeby ją dodali, skoro być może do poczekalni by nie weszła. Przecież w zestawie pełno jest komercyjnej muzyki, ale prawie nikt na nią głosuje.
prz_rulez napisał(a):Co jak co, ale faceci ewidentnie maja jaja.
Nikt przecież nie podejrzewa, że są eunuchami.
prz_rulez napisał(a):Na liscie byly Spice Girls, byla Britney Spears, byly Sugababes, byly The Pussycat Dolls, byli Bomfunk Mc's, byl Eric Prydz. Ba, byl nawet Duck Sauce! Czy calkowicie odmienilo to liste?
I jak sobie radzili? Poza Spice (która też nie zaszalała, max 18 miejsca) reszta prawie w ogóle nie zaistniała w top 30 (Kaczka raz i koniec).
A popatrzmy na obecny zestaw, w którym z komercyjną zagraniczną muzyką kojarzą mi się Avril Lavigne, Beyonce, Bat For Lashes, Billie Eilish, Blink-182, Bon Iver, Duncan Laurence (ma 2 utwory), Hot Chip, Jack Savoretti, James Morrison, Jenny Lewis, Kaiser Chiefs, Keane, Lana Del Rey, Lighthouse Family, LP, Michael Kiwanuka, Of Monsters And Men, P!nk, Pixies, Raphael Saadiq, Roisin Murphy, Shakespeare's Sister, Tom Odell, Two Door Cinema Club, Twenty One Pilots, You Me At Six. I ile z tego wchodzi do poczekalni chociażby? Biilie, Ed, Lana i na tym koniec.
prz_rulez napisał(a):radio powinno po prostu grac muzyke i tyle, a nie sobie wybierac
Absolutnie nie. Rozgłośnie są nastawione na konkretnych słuchaczy i pod nich dobierają muzykę.
neo01 napisał(a):trzebaby było i Rihannę
Ależ Rihanna miała co najmniej dwa utwory w zestawie (w czasach przed Umbrellą).
thestranglers napisał(a):Powinien być absolutny zakaz umieszczania w zestawie coverów
A ja jestem zdecydowanie za coverami, przy czym faktycznie powinny być to twórcze wersje. Bardziej Rusowicz niż Cichoński, chociaż ta pierwsza mi się nie podoba, a na drugą głosuję. A najbardziej takie perły jak znakomite przeróbki Janerki jak ta z wokalem Świetlickiego czy Pablo. Widzę, że neo01 napisał już to wcześniej.
Kuba1201 napisał(a):Skoro zabiera jej miejsce, to co powiesz na miejsca 27 i 29 w ostatnim notowaniu?
Trochę się obawiam, że to była jakaś zorganizowana akcja. Ale może nie, szczególnie że te Obrazki całkiem dobrze brzmią.
Kuba1201 napisał(a):Najpoważniejszymi kandydatami są cover oraz dwa autocovery, w tym ten, którego ten temat głównie dotyczy.
Podejrzewam, że tylko jeden autocover (zdecydowanie wolałbym, żeby to byli Beatlesi, ale oni może nawet do poczekalni rady nie dadzą wejść). Ale covery za to mogą dwa (2+1 i Brela). Chociaż wydaje mi się, że może wejść także Ed i może nawet (oby) Iggy, które coverami nie są. Jak mawiają na wschodzie Pożywiom uwidim.
13.08.2019 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #73
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Kuba1201 napisał(a):Skoro zabiera jej miejsce, to co powiesz na miejsca 27 i 29 w ostatnim notowaniu? Tych wykonawców nigdy wcześniej nie było w top 30.
ale innych do dziś nie było, więc co to zmienia?
13.08.2019 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Widocznie nie przekonali słuchaczy.
13.08.2019 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #75
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
EVENo napisał(a):No tak, najlepiej jeszcze dorzucić taki pseudo dystans do siebie, żeby ludzie którzy krytykują wyszli na idiotów.
ja tego tak nie odczytałem; myślę, że faktycznie wiedziała -- nie trudno było się tego nie spodziewać, zwłaszcza że Polska podzielona jest permanentnie i o wszystko Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.08.2019 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #76
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
(11.08.2019 11:15 PM)prz_rulez napisał(a):  Jakbyscie kompletnie nie kumali klimatow typu tropical house i podobne (zwlaszcza dziwi to w przypadku Artura).

A czym są "tym podobne"?
Jak podsuniesz jakimś pankom blink-182 i Avril Lavigne, to uznają, że to zdrada ideałów punku i tego co grały jakieś tam zespoły typu The Exploited.
Jak podsuniesz hip-hopowym głowom Mezo i Verbę, to stwierdzą, że to komercha i że się sprzedali.
Jak podsuniesz fanowi elektroniki tropical house... doprawdy ciekawe, co się stanie. Icon_wink

"Tropikalny hałs" to nie jest żadna rasowa elektronika, tylko jeszcze jeden nurt na pograniczu dance-popu, który od lat zaśmieca radio kolejnymi nijakimi i banalnymi produkcjami; tzn. w 2012-2014 miało to momenty (czyli wtedy, kiedy ten termin... jeszcze nie istniał, ale jakieś Viceroye czy Klangkarussele były w miarę z głową), a potem stało się kolejną komerchą. Nie ma tu w sumie nic do kumania, a poza tym ta stylistyka nijak nie pasuje do omawianej piosenki; i nawet nie bardzo się postarano, żeby pasowała.

(12.08.2019 01:09 PM)AKT! napisał(a):  nie boli mnie ta wersja, na początku nawet ucieszyłem się, że anita wyszła z bańki piosenek nijakich, w której tkwiła od prawie dwóch dekad -- z drugiej strony nie jestem jednak przekonany co do jakości i przede wszystkim zasadności tego autocoveru; nie skreślam jednak przedwcześnie -- produkcyjnie jest solidny; pytanie, czy anita ma jeszcze cokolwiek nowego do powiedzenia -- za wcześnie na jednoznaczną odpowiedź

Jeśli przez te dwie dekady tkwiła w piosenkach nijakich, to tym dość nijakim autocoverem raczej tylko to potwierdziła. Icon_smile

(13.08.2019 12:02 PM)neo01 napisał(a):  Jak by dodali tamtą Gagę, to musieliby dodać też inne podobne rzeczy i całkiem odmienić Listę. To nie jest trójkowa muzyka, więc dlaczego mieliby dodawać takie rzeczy?

Jeśli mejnstrimowy pop nie jest trójkową muzyką i dlatego nie powinna być w zestawie LP3, to znaczy, że definicja tej trójkowej muzyki dość mocno się zmieniła od lat 80.

http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=573
http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=320
http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=645
http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=987
http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=1012
http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=1053
http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=1177

To są te mityczne trójkowe klimaty. Icon_wink

(13.08.2019 10:56 AM)AKT! napisał(a):  powinni byli, to był ostatni moment na odmłodzenie lp3
Też tak uważam. Jakoś nie przekonuje mnie, że Madonna z każdym kolejnym singlem jest "trójkowa", a Lady Gaga nie. Icon_wink

(13.08.2019 03:39 PM)kajman napisał(a):  A popatrzmy na obecny zestaw, w którym z komercyjną zagraniczną muzyką kojarzą mi się Avril Lavigne, Beyonce, Bat For Lashes, Billie Eilish, Blink-182, Bon Iver, Duncan Laurence (ma 2 utwory), Hot Chip, Jack Savoretti, James Morrison, Jenny Lewis, Kaiser Chiefs, Keane, Lana Del Rey, Lighthouse Family, LP, Michael Kiwanuka, Of Monsters And Men, P!nk, Pixies, Raphael Saadiq, Roisin Murphy, Shakespeare's Sister, Tom Odell, Two Door Cinema Club, Twenty One Pilots, You Me At Six.
Połowa z tego to mocno przebrzmiali wykonawcy, którzy mało kogo interesują. Lighthouse Family, Keane, serio? Icon_wink A z drugiej strony zgubiłeś Eda Sheerana, idola nastolatek. Główny nurt właśnie polega na tym, że daje się do zestawu przeboje, a nie... Avril Lavigne w 2019 roku.

Cytat:Rozgłośnie są nastawione na konkretnych słuchaczy i pod nich dobierają muzykę.
Ciężko zaprzeczyć.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.08.2019 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #77
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Nie podnoście proszę na Boga ekstremalnych przykładów typu Lejdi Gagi. Jest masa bliższego ludziom trójkowym popu, który nie wchodzi na listę. Kajman podał mniej lub bardziej poprawnie sporo przykładów na niego, wśród nich miana wręcz kultowe, na pewno i ambitne i przebojowe. Jak wrócę myślą do chociażby roku 1991 to płakać mi się chce nad tym co zrobili od paru lat z tą listą. Ale zaprawdę powtarzam: nie ogrywali w kółku swoich ulubionych staroci i to we wszelakich audycjach tylko dlatego, że komuś tam się to podobało, ba, starocie były tylko w audycjach autorskich, a ZD3 w całości wypełniały nowości. Pamiętam, że na początku puszczano skrót numerów, które się pojawią w audycji i były to świeżutkie rzeczy, z którymi człowiek mógł się zżyć, czego efekty były na liście.
13.08.2019 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #78
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
(13.08.2019 05:55 PM)thestranglers napisał(a):  Nie podnoście proszę na Boga ekstremalnych przykładów typu Lejdi Gagi.

Moim zdaniem przykłady (przynajmniej niektóre) z moich linków są równie ekstremalne.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.08.2019 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #79
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
No nie wiem bo ich nie pamiętam. W rzeczonym 91' ekstrawagancją było NKOTB, ale potem i Nirvana i Metallica, więc trójkowe marginesy (do czasu) niejedno mają imię.
13.08.2019 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
AKT! napisał(a):zwłaszcza że Polska podzielona jest permanentnie i o wszystko
Ale to jest akurat taki utwór, który może budzić takie reakcje z wielu względów.
Artur.O napisał(a):definicja tej trójkowej muzyki dość mocno się zmieniła od lat 80
Dosyć kontrowersyjne te przykłady, bo czy ja wiem czy początkowe piosenki Wham! lub też a-ha wpisywały się w mainstream. A np ten akurat Limahl to casus taki jak Shallow czyli była to piosenka z bardzo popularnego filmu. Przedstawiłeś mi listę utworów, które były na LP3, ja mogę rzucić tymi artystami, których nie było: Kylie Minogue (tylko gościnnie u Nicka, a potem w 2000), Taylor Dayne, Modern Talking, Beastie Boys, Bad Boys Blue, Kelly Family i wielu innych, których nie pomnę albo i nie znam, bo się taką muzyką nigdy nie interesowałem. A to właśnie klimaty podobne do Gagi.
Artur.O napisał(a):Połowa z tego to mocno przebrzmiali wykonawcy, którzy mało kogo interesują.
Pewnie tak. Nie siedzę w tym, co jest obecnie, a skoro te nazwiska mi coś mówią to jednak jakąś popularność zyskać musieli. A nawet jeżeli połowa nie to druga połowa to pokaźny zestaw nazwisk, które jakoś przebić się nie mogą.
Artur.O napisał(a):zgubiłeś Eda Sheerana
Dokładnie tak. Zgubiłem. Miał być po Duncanie (do niego odnoszą się te dwie piosenki). Radzi sobie różnie, a z wielkimi hitami z poprzedniej płyty jakoś nie poszalał (jedynie Perfect doszedł aż do 18 miejsca).
13.08.2019 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Anita Lipnicka & Paweł Domagała - Nic za złe Szymek79 1 154 14.02.2024 06:01 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Zasłony neo01 1 86 02.11.2023 10:06 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Jak na filmach Szymek79 5 134 09.09.2023 11:05 AM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Amsterdam Szymek79 2 100 13.06.2023 06:46 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Doth - Level Up Szymek79 1 274 21.01.2023 10:35 PM
Ostatni post: kajman
  Leepeck feat. Anita Lipnicka - Do utraty tchu Szymek79 2 237 28.05.2022 04:57 PM
Ostatni post: kajman
  Moriah Woods & Anita Lipnicka - Our Voice / Nasz głos Szymek79 1 538 30.11.2020 08:57 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Piękna i Rycerz (2019) Szymek79 2 691 04.12.2019 12:10 PM
Ostatni post: dannar
  Anita Lipnicka - Bones of Love Szymek79 10 1 002 26.10.2019 11:40 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Organek - ØNA, Anita Lipnicka - Tęczowa (Męskie Granie 2018) Szymek79 0 398 16.03.2019 07:05 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości