Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katy Parry - Small Talk
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #21
RE: Katy Parry - Small Talk
(19.08.2019 04:56 PM)prz_rulez napisał(a):  A jak się w takim razie odniesiesz do sukcesu Gagi z "Shadow"? Bo w końcu zaczynały w podobnym momencie i też ciężko powiedzieć, by Gaga była głosem szesnastolatków

"Shallow" też na początku nie zapowiadało się na wielki hit - zaliczyło wysoki debiut na Billboardzie no bo to Gaga i ma wielu wiernych (czasem nawet fanatycznych) fanów. Potem zaczęło się powoli zsuwać i dopiero po premierze filmu zaczęło się pasmo sukcesów. Gdyby nie "A Star Is Born" to byłby flop jak prawie wszystkie jej wcześniejsze single. Wystarczy popatrzeć na to jak wzrosła popularność utworów Queen, The Beatles i Eltona Johna po ukazaniu się filmów, w których pojawiała się ich muzyka.

Ale muszę się zgodzić z tym, że porażki Perry mogą być spowodowane ciągłym celowaniem w tę samą grupę docelową. Myślę, że gdyby nie "Witness" to jej kariera mogłaby być jeszcze do odratowania, ale, o ile sam album całkiem lubię i uważam, że Perry pokazała na nim swoje inne oblicze w niektórych utworach (ale niestety tylko niektórych), to jestem zdania, że próba przypodobania się młodszej grupie docelowej (te dziwne tańce, teledysk do "Swish Swish", występ w SNL z "Bon Appetit", ścięcie włosów i ogólne zachowanie, jak to ktoś dobrze ujął, podstarzałej ciotki chcącej być "młodzieżową". No i do tego niedawne oskarżenia o molestowanie. Nie najlepiej się to zapowiada.
19.08.2019 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #22
RE: Katy Parry - Small Talk
(19.08.2019 04:56 PM)prz_rulez napisał(a):  
dejmieen napisał(a):Chyba, że jesteś Taylor Swift czy Edem Sheeranem.
Ale Ed też nie za bardzo nagrywa już pop (choć już takie "The A Team" to bardziej określiłbym mianem "acoustic" niż "pop"), a Taylor, nawet, jeśli pop, to z tym "klasycznym" popem też często ma niewiele wspólnego.
Proszę Cię. Czym jest "Shape of You"? "Perfect"? "I Don't Care"? A Taylor to ostatnio 100% popowa wokalistka - "Shake It Off" to czysty pop, tak samo "Blank Space", "ME!", "You Need To Calm Down"... ona od dawna nie nagrywa country przecież.

(19.08.2019 04:56 PM)prz_rulez napisał(a):  
dejmieen napisał(a):Po drugie problem jest z samą Perry. O ile "Chained To The Rhythm" zadebiutowało na #4 w USA, lecąc na hype, to reszta singli przepadła
Z perspektywy czasu szkoda mi "Swish Swish".
Mi też, ale bardziej chyba "Bon Appetit".

(19.08.2019 04:56 PM)prz_rulez napisał(a):  
dejmieen napisał(a):Teraz potęgą jest streaming, którego używają głównie młodzi ludzie.
O, to ja jestem w takim razie młody Icon_lol
Tego nie wiem, w dowód Ci nie zaglądałem - natomiast "GŁÓWNIE" nie znaczy "TYLKO".

(19.08.2019 04:56 PM)prz_rulez napisał(a):  
dejmieeen napisał(a):Wiadomo, że nie mają oni wyrobionych gustów, więc słuchają playlist z modnymi kawałkami i tak to się kręci.
Heh, trochę to smutne, ale... Popatrzyłem chociażby na wyniki ostatniego singla Kylie i wychodzi na to, że pojawiła się w większości na na listach ściągnięć.
Nie rozumiem, na jakich listach?
19.08.2019 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #23
RE: Katy Parry - Small Talk
(19.08.2019 05:48 PM)Artur.O napisał(a):  Szczerze mówiąc, mnie zawsze raczej dziwiły te zawrotne sukcesy Katy Perry w latach 2010-2012, z repertuarem owszem nienajgorszym, ale trochę... mało błyskotliwym, zwłaszcza tym promującym specjalną edycję płyty. Widać źle się zestarzała, a w dodatku za mało zmieniła styl, żeby przetrwać zmiany w amerykańskim głównym nurcie. Poza tym, Gaga zawsze miała dużo bardziej oddanych fanów, pamiętam z czasów forów radiowych i last.fm, jak wytrzepane mózgi mieli jej wyznawcy. Icon_wink To jednak ona się stała ikoną, a nie Perry.

Wtedy Perry miała łatwo, bo miała udany debiut, a dodatkowo Gaga wprowadziła pop na salony. I to fakt - Gaga miała wyznawców wręcz.

(19.08.2019 04:56 PM)prz_rulez napisał(a):  A jak się w takim razie odniesiesz do sukcesu Gagi z "Shadow"? Bo w końcu zaczynały w podobnym momencie i też ciężko powiedzieć, by Gaga była głosem szesnastolatków.
Dokładnie jak AKT! pisze - "Shallow" to piosenka, która trafia do szerokiej grupy odbiorców. Zarówno do starszych jak i młodszych, na co dzień słuchających rocka, jak i radiowych hitów. W tym właśnie tkwi sukces tej piosenki. Perry z kolei ma ograniczony target, głównie młodych ludzi, bo to mniej ambitny repertuar, aczkolwiek "Never Really Over" brzmi całkiem świeżo i to był całkiem dobry trop w sumie.

Swoją drogą to niesamowite, jak dziewczyny, które odnosiły mega sukcesy jeszcze na początku dekady - właśnie Perry czy Cheryl w UK tak nagle odeszły do lamusa...
19.08.2019 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #24
RE: Katy Parry - Small Talk
(19.08.2019 11:53 PM)dejmieeen napisał(a):  Swoją drogą to niesamowite, jak dziewczyny, które odnosiły mega sukcesy jeszcze na początku dekady - właśnie Perry czy Cheryl w UK tak nagle odeszły do lamusa...
Myślę, że rewolucja na rynku muzycznym spowodowana upowszechnieniem streamingu miała na to duży wpływ. Gdy radia dyktowały trendy znanym nazwiskom było łatwiej wypromować swoje nowe nagrania. Teraz artyści są już zdani na siebie i swój marketing.
Chociaż Katy na przykład została ostatnio umieszczona na szczycie spotifyowego New Music Friday i zajmuje 21 miejsce wśród najczęściej słuchanych artystów na tej platformie, więc nie jest z nią tak źle Icon_razz2
20.08.2019 10:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Katy Parry - Small Talk
Zdani na swoj marketing? No nie do konca.
Wiem tez dlaczego polscy hip-hopowcy (ale i niektorzy zagraniczni wykonawcy rowniez) maja tak genialne wyniki na Spotify'u?
Bo wlaza przy odsluchach na darmowym Spotify'u na komorce.
Badumc.
20.08.2019 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: Katy Parry - Small Talk
(19.08.2019 11:53 PM)dejmieeen napisał(a):  Wtedy Perry miała łatwo, bo miała udany debiut, a dodatkowo Gaga wprowadziła pop na salony. I to fakt - Gaga miała wyznawców wręcz.
Nie wiem, co to znaczy, że Gaga wprowadziła pop na salony. Icon_razz2 A udany debiut sprawę może ułatwić co najwyżej pierwszych dwóch singlach z następnej płyty, a nie siedmi!

Cytat:Swoją drogą to niesamowite, jak dziewczyny, które odnosiły mega sukcesy jeszcze na początku dekady - właśnie Perry czy Cheryl w UK tak nagle odeszły do lamusa...
Tak zawsze było i będzie. Tylko nielicznym jest pisana długowieczność w popie.

(20.08.2019 10:43 AM)prz_rulez napisał(a):  Wiem tez dlaczego polscy hip-hopowcy (ale i niektorzy zagraniczni wykonawcy rowniez) maja tak genialne wyniki na Spotify'u?
Bo wlaza przy odsluchach na darmowym Spotify'u na komorce.
Nie rozumiem. Icon_redface

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.08.2019 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Katy Parry - Small Talk
prz_rulez napisał(a):Wiem tez dlaczego polscy hip-hopowcy (ale i niektorzy zagraniczni wykonawcy rowniez) maja tak genialne wyniki na Spotify'u?
Bo wlaza przy odsluchach na darmowym Spotify'u na komorce.
Badumc.
Co ty znowu lansujesz za teorie spiskowe? Icon_wink Jak słuchasz plejki, na której jest polski hip hop i słuchasz w trybie losowym, to wiadomo, że trudno będzie, żeby chociaż raz na jakiś czas nie wszedł polski hip hop xD
Hip hop to jest religia małolatów dzisiaj. Wszyscy tego słuchają, czasem na poważnie, czasem dla beki, ale to jest główna oś gatunkowa młodych gustów teraz, czy chcesz, czy nie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2019 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #28
RE: Katy Parry - Small Talk
(19.08.2019 08:55 PM)Artur.O napisał(a):  
(19.08.2019 05:39 PM)Kuba1201 napisał(a):  Też tak zapisywałem na początku kariery utworu w swoim zeszycie
Naprawdę bawisz się w listę w zeszycie? Icon_wink
Listy w zeszycie nie zapisuję, ale zamiast tego... notowania LP3.
20.08.2019 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Katy Parry - Small Talk
"AKT! napisał(a):Co ty znowu lansujesz za teorie spiskowe? Icon_wink Jak słuchasz plejki, na której jest polski hip hop i słuchasz w trybie losowym, to wiadomo, że trudno będzie, żeby chociaż raz na jakiś czas nie wszedł polski hip hop xD
No wlasnie ich nie ma ba playliscie. Fakt, przy playlistach rzadko sie to zdarza (czesciej przy tych, gdzie jest malo utworow), ale wlaczajac wykonawce albo jakis utwor - bardzo czesto wchodzi mi albo polski hip-hop, albo jakies dziwne rzeczy z kategorii "various artists".
20.08.2019 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Katy Parry - Small Talk
myślę, że to nadal kwestia tego, co i jak włączasz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2019 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Katy Parry - Small Talk
Być może macie jakieś inne zestawy utworów, które się wam włączają w takich sytuacjach (Ci, którzy mają bezpłatnego Spotify'a na komórce).
A z tym hip-hopem to nie wiem, bo czasami to się kończy na "Tamagotchi" i "Old Town Road" Icon_wink Ale na pewno najmłodsi statystycznie lepiej znoszą trap niż ja...
20.08.2019 05:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: Katy Parry - Small Talk
(20.08.2019 01:42 PM)Kuba1201 napisał(a):  Listy w zeszycie nie zapisuję, ale zamiast tego... notowania LP3.
Możesz sobie wyobrazić moje zdziwienie w tej chwili. Icon_wink

(20.08.2019 05:51 PM)prz_rulez napisał(a):  Być może macie jakieś inne zestawy utworów, które się wam włączają w takich sytuacjach (Ci, którzy mają bezpłatnego Spotify'a na komórce).
A z tym hip-hopem to nie wiem, bo czasami to się kończy na "Tamagotchi" i "Old Town Road" Icon_wink Ale na pewno najmłodsi statystycznie lepiej znoszą trap niż ja...
Ja kompletnie nie wiem, o czym mowa, mi się włącza co najwyżej radio związane z tym co dopiero skończyłem słuchać....

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.08.2019 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
RE: Katy Parry - Small Talk
jak masz włączony tryb losowy i włączysz jakiś numer z poziomu wyszukiwarki, w której jest więcej wyników, to będzie Ci grało cuda na kiju Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.08.2019 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Katy Parry - Small Talk
AKT! napisał(a):Możesz sobie wyobrazić moje zdziwienie w tej chwili.
Ja robię to samo od ponad 37 lat. A od około 30 przerzucam wyniki na listę zbiorczą (top 30) na karce i od ponad 10 mam rozbudowaną bazę i wyników i własnych podsumowań na kompie.
22.08.2019 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #35
RE: Katy Parry - Small Talk

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.08.2019 12:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kate Hudson - Talk About Love Szymek79 4 112 05.03.2024 04:46 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Corey Taylor - Talk Sick neo01 1 120 19.08.2023 06:35 AM
Ostatni post: kajman
  Reneé Rapp - Talk Too Much Szymek79 2 209 10.08.2023 11:48 AM
Ostatni post: Szymek79
film Tyler, The Creator feat. A$AP Rocky - WHARF TALK kacper130700 1 157 01.04.2023 11:32 AM
Ostatni post: kajman
  Mina Okabe - Talk To Me kacper130700 0 110 28.03.2023 12:24 AM
Ostatni post: kacper130700
  Kings Of The Rollers & Katy B - Paradise Szymek79 0 66 22.03.2023 10:18 AM
Ostatni post: Szymek79
  Heather Small feat. The Young Voices Choir - Proud Szymek79 0 169 09.03.2023 06:44 PM
Ostatni post: Szymek79
  Elderbrook & Vintage Culture - Talk It Over Szymek79 0 46 25.02.2023 10:29 AM
Ostatni post: Szymek79
film Ofenbach & SVEA - Body Talk kacper130700 0 46 24.02.2023 01:45 PM
Ostatni post: kacper130700
  Small Black - Desert of the Heart Szymek79 0 124 11.02.2023 07:34 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości