Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #41
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Piękne dwie dziesiątki, dużo smakowitości. Szerzej skomentuję po rozwiązaniu plebiscytu Icon_wink

Do Top 10 typuję:
Outkast - Hey Ya!
Nelly Furtado - Say It Right (#1?)
En Vogue - Don't Let Go (Love)
jeśli nie było to Blu Cantrell & Sean Paul - Breathe

prawdopodobnie nie będzie Rihanny i PCD, ale może się zaskoczę i ujrzę "Umbrellę". Chociaż "Love On The Brain" było u Ciebie wysoko, ciekawe tylko, czy potraktujesz to jak "czarną" piosenkę. Może jeszcze "Blurred Lines" będzie? A Amy Winehouse?

EDIT:
Była JoJo, to może Jamelia z "Superstar"? Icon_wink i może D'Angelo z 2014 roku?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2019 01:23 PM przez dejmieeen.)
06.08.2019 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
10. Twista - Slow Jamz (feat. Jamie Foxx & Kanye West) (2004)
9. Aaliyah - Try Again (feat. Timbaland) (2000)
8. Outkast - Hey Ya (2003)
7. The Fugees - Killing Me Softly With His Song (1996)
6. Neneh Cherry - Buffalo Stance (1989)
5. Eminem - Stan (feat. Dido) (2000)
4. En Vogue - Don't Let Go (Love) (1996)

Na przełomie 2003 i 2004 Kanye West wjechał z buta w ekstraklasę świata muzycznego, wydając debiutancką płytę i produkując doskonałe single takie jak "Slow Jamz" - delikatny, "wolny dżam", budowany na przeuroczym, soulowym samplu.
"Try Again" to szczytowy moment Aaliyah i prawdopodobnie Timbalanda. Za każdym odsłuchaniem brzmi tak samo magicznie, niepokojąco...
"Buffalo Stance" to najstarszy utwór w topie. Choć brzmi całkowicie na swój wiek, zestarzał się on bardzo godnie. Świetne źródło sampli, doskonale rapująca Neneh, poza tym mam do niego szczególny sentyment, jako swego czasu chyba najstarszy utwór, jaki zdarzało mi się słuchać (poza Queen i Eurythmics).
"Stan" to po tej stronie Atlantyku najbardziej znany utwór Eminema i słusznie. Epicki, narastający utwór z Eminemem w szczytowej formie narracyjnej. Odgłosy mocnych opadów i sampel z Dido robią swoje.
"Killing..." i "Don't Let Go" - wizytówki lat 90.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.08.2019 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #43
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
(06.08.2019 01:21 PM)dejmieeen napisał(a):  Chociaż "Love On The Brain" było u Ciebie wysoko, ciekawe tylko, czy potraktujesz to jak "czarną" piosenkę. Może jeszcze "Blurred Lines" będzie? A Amy Winehouse?

EDIT:
Była JoJo, to może Jamelia z "Superstar"? Icon_wink i może D'Angelo z 2014 roku?

"Love On The Brain" było przebojem... ale pierwsza dwudziestka tutaj to już strefa wszechczasowa. Nawet "Juice" wyżej 40. miejsca nie podskoczyło. Można potraktować Rihannę i PCD jako wielkich nieobecnych topu. Icon_razz2
Amy Winehouse uznałem, że jest jednak poza tematem topu, odrzucanie utworów z setki już i tak było masakrą. Icon_razz2 Chyba jako następny zrobię top soulu i neo-soulu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.08.2019 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Artur.O napisał(a):Chyba jako następny zrobię top soulu i neo-soulu.
Zapowiada się znacznie lepiej niż ten. Ale to co jest soulem dla Ciebie może niekoniecznie nim być dla mnie.
06.08.2019 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #45
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
(06.08.2019 01:56 PM)kajman napisał(a):  Ale to co jest soulem dla Ciebie może niekoniecznie nim być dla mnie.

No ja na ogół stosuję się do powszechnie używanych definicji. Nie wiem aby co u Ciebie jest soulem Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.08.2019 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #46
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Wielki finał. O dziwo żadnej z tych piosenek nie było w ostatniej edycji mojego top WC.

3. Destiny's Child - Survivor (2001)
2. Outkast - Ms. Jackson (2000)
1. Nelly Furtado - Say It Right (2006)

Dziękuję za uwagę, zainteresowanie, i komentarze. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.08.2019 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Artur.O napisał(a):Nie wiem aby co u Ciebie jest soulem
Myślę, że coś znacznie węższego niż dla Ciebie. Roberta, Aretha, Stevie.
Trzeciego miejsca nie kojarzę (i pewnie nie znam), a pierwszą dwójkę uznaję za koszmary.
06.08.2019 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #48
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Szkoda, że nie zrobiłeś jakiegoś zgadywania na początku, od początku bym typował "Say It Right" i byłby szpan Icon_biggrin wyniki mimo wszystko trochę zaskakujące, szerzej skomentuje, jak nadrobię braki w znajomości niektórych kawałków. Postaram się jak najszybciej Icon_biggrin
06.08.2019 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Artur.O napisał(a):Dlaczego?
a nie wiem, być może zbyt szybko przebiegłem wzrokiem po tych pozycjach Icon_smile

Artur.O napisał(a):69. Mariah Carey - We Belong Together (2005)
ostatnia Mariah Carey, którą dało się słuchać bez grymasu na twarzy. Super ballada.

Artur.O napisał(a):61. Kelis - Milkshake (2003)
wyżej od "Trick Me". yyy, chyba tak nie powinno być.
Chociaż na pewno "Milkshake" był bardziej charakterystyczny i mocniejszy.

prz_rulez napisał(a):Przykre, że Dżenia tak się stoczyła wraz z większością mainstreamu
chciała być na Topie, to musiała się wtopić w tłum. Poza tym - po co zapraszała Pitbulla do współpracy? tylko zniszczył jej styl....

Artur.O napisał(a):Już wiem, że "Dumb" jest za wysoko.
eee tam, właśnie na odpowiedniej pozycji. Ciekawe co się stało z tym girlsbandem? swojego czasu dziewczyny nagrały trzy spore przeboje i nagle zapadły się pod ziemię...
11.08.2019 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #50
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Artur.O napisał(a):94. Lutricia McNeal - Ain't That Just The Way (1997)
r&b na pół gwizdka; mcneal nigdy nie była popularna w usa, zawsze śpiewała raczej pop zabarwiony r&b niż r&b sensu stricto

Artur.O napisał(a):98. Janet Jackson - Feedback (2008)
a tu już wielkie serduszko; fenomenalny comeback janet

Artur.O napisał(a):81. Frank Ocean - Thinkin Bout You (2012)
nie ma współczesnego r&b bez oceana!!!

Artur.O napisał(a):71. Janelle Monáe - Crazy, Classic, Life (2018)
tu jestem na nie

Artur.O napisał(a):73. Justin Timberlake - Tunnel Vision (2013)
a tu bardzo na tak; po latach myślę, że to jego najlepszy numer w karierze

Artur.O napisał(a):79. Aaliyah - More Than a Woman (2001)
nigdy nie zapomnę, jak trafiłem na fragment tego teldysku w rowerze błażeja wtedy w 2001 roku! to był sztos nad sztosy, musiało minąć kilka miesięcy nim w moim mieście powiatowym udało mi się położyć łapki na cd

Artur.O napisał(a):61. Kelis - Milkshake (2003)
to też było coś! grali to i w trójce, i w esce -- zanim udało mi się sprowadzić cd z poznania, miałem nagrane na kasecie; najlepsza kelis, a kelis miała masę momentów!

prz_rulez napisał(a):Ciekawe, czy Konrad znał... Strzelam, że tak.
znałem, chociaż wówczas debiutu d'angelo w całości nie słyszałem -- nigdy zresztą za "brown sugar" nie przepadałem; ono było na 30 ton, bo pojawiło się na pierwszej składance smooth jazz cafe, a lista była oparta o sprzedaż płyt; najbardziej kuriozalne było, że pod ten numer podstawili klip do "untitled", choć "brown sugar" miało własny teledysk -- obejrzałem go dopiero kilka lat później Icon_wink

Artur.O napisał(a):54. Solange - Losing You (2012)
no i super

Artur.O napisał(a):19. Mary J. Blidge - Family Affair (2001)
tu masz koszmarną literówkę, typową w czasach p2p Icon_wink

ogólnie baaaaardzo radiowo-telewizyjne zestawienie; w niektórych dziesiątkach w ogóle nie wychodzisz poza rzeczy, które jakoś zaistniały w polsce
nadreprezentacja monae i justina jak dla mnie

brakuje za to masy klasyków -- "pony" ginuwine'a choćby, "umbrelli" rihanny nie widziałem, gdzie the-dream i ryan leslie? Icon_sad
odsyłam tu: https://rateyourmusic.com/list/aaktt/rym...00s-randb/ i tu: https://rateyourmusic.com/list/aaktt/con...ssentials/

za "ms. jackson" i "survivor" nie przepadam; na furtado wtedy był szał, ale cała płyta mocno się zgrała, w ogóle nie wracam
fugees to kawał mojej historii słuchania muzyki, podobnie outkast, aaliyah ("try again" to mój pierwszy ulubiony utwór), "slow jamz" nadal słucha się fenomenalnie

w zasadzie prawie wszystkie numery stąd były kiedyś na mojej plejliście -- nie wszystkie na liście, ale też lwia większość Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2019 01:37 PM przez AKT!.)
12.08.2019 01:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #51
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Powiem tylko tyle, że bardzo dobry numer 1 Icon_smile
12.08.2019 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Tomekk napisał(a):wyżej od "Trick Me". yyy, chyba tak nie powinno być.
Bo ja wiem... "Milkshake" jest bardziej dzikie, nieokiełznane. A "Trick Me" trochę zgrało radio.
Tomekk napisał(a):chciała być na Topie, to musiała się wtopić w tłum. Poza tym - po co zapraszała Pitbulla do współpracy? tylko zniszczył jej styl....
Myślę, że jedna taka płyta nic by jej złego nie zrobiła. Gorzej, że potem szło to dalej...
Niedawno przy odrabianiu notowań trafiłem na "Louboutins". Był to dla mnie dość mdły kawałek, więc się nawet nie dostał do poczekalni, ale była to jej ostatnia bardziej "poważna" piosenka przed transformacją. No, ale cóż - wyniki komercyjne były jakie były, więc trzeba było coś z tym zrobić...
AKT! napisał(a):mcneal nigdy nie była popularna w usa
A to jakoś uwłacza jej godności?
Miała jeden numer na Billboardzie, a ogólnie chyba takie właśnie "delikatne" R&B bardziej trafiało do europejskiej publiki.
AKT! napisał(a):nie ma współczesnego r&b bez oceana!!!
No to w takim razie nie po drodze mi ze współczesnym R&B xD
AKT! napisał(a):ono było na 30 ton, bo pojawiło się na pierwszej składance smooth jazz cafe, a lista była oparta o sprzedaż płyt
Wiemy, wiemy Icon_wink Ale zawsze uznawałem ten numer za ciekawe urozmaicenie, podobnie jak "Mambo italiano" Flabby z drugiej części składanki. W efekcie oba utwory pojawiły się u mnie na chwilę na liście w 2015 roku.
AKT! napisał(a):tu masz koszmarną literówkę, typową w czasach p2p Icon_wink
Haha Icon_biggrin Fajnie, że jeszcze pamiętasz takie rzeczy. W sumie temat na osobną dyskusję, tylko trochę boję się rozmawiać o tym w działach publicznych Icon_lol
AKT! napisał(a):nadreprezentacja monae
I kto to pisze Icon_razz
AKT! napisał(a):za "ms. jackson" i "survivor" nie przepadam
Leo, why?
AKT! napisał(a):fugees to kawał mojej historii słuchania muzyki
A jak się obecnie do nich odnosisz?
13.08.2019 01:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #53
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
prz_rulez napisał(a):A to jakoś uwłacza jej godności?
nijak, ale myślę, że w tym wypadku nie bez powodu Icon_wink

prz_rulez napisał(a):No to w takim razie nie po drodze mi ze współczesnym R&B xD
nic nowego

prz_rulez napisał(a):Haha Icon_biggrin Fajnie, że jeszcze pamiętasz takie rzeczy. W sumie temat na osobną dyskusję, tylko trochę boję się rozmawiać o tym w działach publicznych Icon_lol
jeszcze missy elliott pisano nagminnie przez jedno "t" Icon_wink

prz_rulez napisał(a):I kto to pisze Icon_razz
oceniam na chłodno; lubię monae, śledzę ją od pierwszego singla, ale w kontekście braków, jest jej tu zbyt dużo

prz_rulez napisał(a):Leo, why?
to nie kwestia tego, że radio je zabiło, bo "hey ya" czy "say my name" uwielbiam, a to były przeboje podobnego kalibru; trudno powiedzieć w sumie -- outkast było chyba zbyt zachowawcze, a dc zbyt siłowe; ale jest jeden singiel "ms. jackson", który bardzo lubię; nie ma go na spotify ani na yt, ale tu znalazłem odsłuch: https://myzcloud.pro/en/song/14640273/ou...runk-remix

prz_rulez napisał(a):A jak się obecnie do nich odnosisz?
gdyby jakimś cudem wydali coś nowego, to by pewnie obudziło we mnie fanboja, ale przekatowałem ich płyty na wszystkie strony w gimnazjum, liceum i na początku studiów -- nie mają dla mnie tajemnic; czasem sięgam, gdy najdzie mnie ten specyficzny wspominkowy mood, ale na razie odpoczywamy od siebie -- nadal mam ich plakat nad łóżkiem w pokoju w domu rodzinnym i masę płyt -- łezka w oku Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.08.2019 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Bo Ms. Jackson chyba mialo byc zachowawcze - pasowalo do tekstu. A czy Survivor bylo silowe? Mialy co najmniej kilka podobnie "silowanych" utworow. No i pamietaj, ze to piosenka o kobiecej sile i troche o tym, ze zespol przetrwal (inna sprawa, ze ostatecznie zbyt dlugo nie przetrwal).

P.S. Fajnie z tym plakatem Icon_smile Moj evanescence'owy zostal brutalnir zniszczony przy remoncie...
13.08.2019 12:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
AKT! napisał(a):jeszcze missy elliott pisano nagminnie przez jedno "t"
Ale przez dwa L? To i tak sukces.
13.08.2019 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #56
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
(11.08.2019 10:53 PM)Tomekk napisał(a):  wyżej od "Trick Me". yyy, chyba tak nie powinno być.
Chociaż na pewno "Milkshake" był bardziej charakterystyczny i mocniejszy.
No i sam sobie odpowiedziałeś, dlaczego tak winno być. Icon_wink I tak jest za nisko!

(12.08.2019 01:31 PM)AKT! napisał(a):  mcneal nigdy nie była popularna w usa, zawsze śpiewała raczej pop zabarwiony r&b niż r&b sensu stricto
Coś w tym jest, to taki protoplasta tzw. "eurorapu", czyli Nany, Young Deenay i im podobnych. Icon_wink Aż do niedawna byłem przekonany, że to Brytyjka (a utwierdziły mnie wyniki na brytyjskiej liście przebojów).
Ale jednak na RYM Box Set najntisowego r'n'b się załapała Icon_razz2
https://rateyourmusic.com/list/Iai/rym_u...90s_randb/

Cytat:najlepsza kelis, a kelis miała masę momentów!
Pełna zgoda. Icon_wink Dość fascynująco się prezentuje całokształt jej dyskografii, pomimo iż w sumie dość nierówny.

Cytat:tu masz koszmarną literówkę, typową w czasach p2p Icon_wink
Z p2p wtedy nie korzystałem, musiało w telewizji albo gdzieś w gazetach tak pisać - nadal mi się myli, a nawet w arkuszu miałem obie wersje pisowni. Icon_redface

Cytat:ogólnie baaaaardzo radiowo-telewizyjne zestawienie; w niektórych dziesiątkach w ogóle nie wychodzisz poza rzeczy, które jakoś zaistniały w polsce
No, tak jak pisałem we wstępie; w dużej mierze to było podsumowanie tego co już znałem, chociaż jednak z dosłuchami rzeczy nowych dla mnie; może kiedyś zrobię wydanie drugie poprawione. : p

Cytat:brakuje za to masy klasyków -- "pony" ginuwine'a choćby, "umbrelli" rihanny nie widziałem, gdzie the-dream i ryan leslie? Icon_sad

Rihanny nie brałem pod uwagę, za bardzo wszystkie jej single mi się zgrały i "Umbrellę", choć już tak jej nie nienawidzę, nadal niechętnie słucham. Icon_razz2 "Pony" akurat skończyło niewiele poza setką, a The-Dreama z płytą z 2009 roku za późno poznałem.

Cytat:odsyłam tu: https://rateyourmusic.com/list/aaktt/rym...00s-randb/ i tu: https://rateyourmusic.com/list/aaktt/con...ssentials/
Dzięki, akurat z obu list korzystałem jakiś czas temu, chociaż ostatecznie nie wszystko odsłuchałem. Icon_redface

Cytat:w zasadzie prawie wszystkie numery stąd były kiedyś na mojej plejliście -- nie wszystkie na liście, ale też lwia większość Icon_smile

Serce

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2019 10:01 PM przez Dobromiera.)
13.08.2019 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Artur.O napisał(a):Coś w tym jest, to taki protoplasta tzw. "eurorapu", czyli Nany, Young Deenay i im podobnych.
Taka specyfika. Jak dla mnie miało to swój urok Icon_smile
W sumie, poza Niemcami, były jeszcze dwie lokalne potęgi w Europie - pierwsza to Francja, a druga - uwaga, teraz was zaskoczę - (dziś już Północna) Macedonia (nawet na JESC wysłali raz r'n'b Icon_wink ).
13.08.2019 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #58
RE: Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Wersja druga poprawiona. Nie zmieściłem się w 100 utworach, więc postawiłem na nietypową liczbę 137... no bo wiecie, 2. edycja... przepraszam, mam mózg gimbusa.
Poznikały tu tzw. efekty chwili, choć pewnie pojawiły się inne, już mniej znaczne, choć oczywiście nadal mocno przemawia nostalgia.

001. 001 Nelly Furtado - Say It Right (2006)
002. 012 Destiny's Child - Lose My Breath (2004)
003. 002 Outkast - Ms. Jackson (2000)

004. 024 Mis-Teeq - Scandalous (2003)
005. 005 Eminem - Stan (feat. Dido) (2000)
006. 009 Outkast - Hey Ya (2003)
007. 006 Neneh Cherry - Buffalo Stance (1989)
008. 007 The Fugees - Killing Me Softly With His Song (1996)
009. 008 Twista - Slow Jamz (feat. Jamie Foxx & Kanye West) (2004)
010. 004 En Vogue - Don't Let Go (Love) (1996)
011. 010 Aaliyah - Try Again (feat. Timbaland) (2000)
012. 013 Nelly Furtado - Maneater (2006)
013. 015 The Fugees - Ready or Not (1996)
014. 090 Destiny's Child - Bootylicious (2001)
015. 011 The Fugees - Fu-Gee-La (1996)
016. 014 Alicia Keys - Fallin' (2001)
017. 016 The 411 - On My Knees (2004)
018. 018 Amerie - 1 Thing (2005)
019. 061 Kelis - Milkshake (2003)
020. 020 Mary J. Blige - Family Affair (2001)
021. 017 Jamie Woon - Street (2011)
022. 019 Beyoncé - Crazy In Love (feat. Jay-z) (2003)
023. 023 Adina Howard - Freak Like Me (1995)
024. 035 Justin Timberlake - SexyBack (2006)
025. 040 Mark Morrison - Return of the Mack (1996)
026. 021 Spice Girls - Say You'll Be There (1996)
027. 026 Ashanti - Only U (2004)
028. 022 Destiny's Child - Independent Women, part 1 (2000)
029. 028 TLC - No Scrubs (1999)
030. 025 Baby Bash - Suga Suga (2003)
031. 027 Ciara - 1, 2 Step (feat. Missy Elliott) (2004)
032. 003 Destiny's Child - Survivor (2001)
033. 030 Frank Ocean - Pyramids (2012)
034. 031 Justin Timberlake - My Love (2006)
035. 032 Blackstreet - No Diggity (1996)
036. 045 Eminem - Without Me (2002)
037. 056 Aaliyah - Are You That Somebody (1998)
038. 034 TLC - Waterfalls (1994)
039. One-T & Cool-T - The Magic Key (2003)
040. 033 Estelle - American Boy (feat. Kanye West) (2008)
041. 037 Blu Cantrell - Hit ‘Em Up Style (Oops!) (2001)
042. Montell Jordan - This Is How We Do It (1995)
043. 076 Justin Timberlake - Lovestoned (I Think She Knows) (2006)
044. 038 Ciara - Oh (feat. Ludacris) (Kardinal Beats remix) (2005)
045. 048 Lizzo - Juice (2019)
046. 041 Eve - Let Me Blow Your Mind (feat. Gwen Stefani) (2001)
047. 050 Brandy - What About Us (2001)
048. 044 All Saints - Never Ever (1997)
049. 036 Beyoncé - Check On It (2005)
050. 060 Justin Timberlake - Rock Your Body (2002)
051. 029 Jessie Ware - Running (2012)
052. 042 Jamie Woon - Night Air (2010)
053. 073 Justin Timberlake - Tunnel Vision (2013)
054. 049 FKA Twigs - Two Weeks (2014)
055. 052 Sistars - Sutra (2004)
056. 080 Kelly Rowland - Stole (2002)
057. 047 Mariah Carey - Touch My Body (2008)
058. 055 Janelle Monáe - Screwed (2018)
059. 058 Coolio - Gangsta's Paradise (1995)
060. 053 Gwen Stefani - Hollaback Girl (2004)
061. Ama Lou - Northside (2019)
062. 039 Justin Timberlake - Cry Me a River (2002)
063. 057 Solange - Losing You (2012)
064. Fabolous - Breathe (2004)
065. Kelis - Bossy (feat. Too Short) (2006)
066. 046 Nelly - Dilemma (feat. Kelly Rowland) (2002)
067. 054 Janelle Monáe - Q.U.E.E.N. (feat. Erykah Badu) (2013)
068. 066 Eve - Who's That Girl (2001)
069. 070 Lauryn Hill - Doo Wop (That Thing) (1998)
070. 072 Frank Ocean - Lost (2012)
071. 064 Miguel - Adorn (2012)
072. 059 Jessie Ware - Wildest Moments (2012)
073. 063 Usher - Yeah! (2004)
074. 062 Beyoncé - Irreplaceable (2006)
075. 074 Mary J. Blige - Be Without You (2005)
076. 075 Kelly Rowland - Work (Freemasons remix) (2007)
077. 077 Michael Jackson - They Don't Care About Us (1996)
078. 079 Aaliyah - More Than a Woman (2001)
079. 069 Mariah Carey - We Belong Together (2005)
080. 081 Frank Ocean - Thinkin Bout You (2012)
081. 082 Natasha Bedingfield - These Words (2004)
082. 083 D'Angelo - Brown Sugar (1995)
083. 084 Justin Timberlake - What Goes Around... Comes Around (2006)
084. 085 Mary Mary - Shackles (Praise You) ( 2000 )
085. 088 Justin Timberlake - Let The Groove Get In (2006)
086. Keri Hilson - Knock You Down (feat. Kanye West & Ne-Yo) (2008)
087. 087 TLC - Creep ( 1994 )
088. 067 Jennifer Lopez - If You Had My Love (1999)
089. Destiny's Child - Say My Name (1999)
090. 097 Nina Sky - Move Ya Body (feat. Jaba) (2004)
091. 099 Madcon - Beggin' (2008)
092. 071 Janelle Monáe - Crazy, Classic, Life (2018)
093. Mis-Teeq - Can't Get It Back (Ignorants Radio Edit) (2003)
094. 098 Janet Jackson - Feedback (2008)
095. Ginuwine - Pony (1996)
096. 043 Ne-Yo - So Sick (2005)
097. Sistars - Na 2 (2005)
098. 051 The 411 - Dumb (2004)
099. 068 Jamie Woon - Shoulda (2011)
100. 078 Janelle Monáe - Cold War (2010)
101. Destiny's Child - Jumpin' Jumpin' (2000)
102. 089 Cassidy - Hotel (feat. R. Kelly) (2003)
103. Nelly Furtado - Do It (feat. Missy Elliott) (2006)
104. TLC - Unpretty (1999)
105. Erika de Cassier - Do My Thing (1999)
106. Ciara - Get Up (2006)
107. 095 Beyoncé - Sweet Dreams (2008)
108. 092 Kelis - Trick Me (2003)
109. 100 Black Eyed Peas - Don't Phunk With My Heart (2005)
110. Sistars - Inspirations (2005)
111. Black Eyed Peas - My Humps (2005)
112. Blu Cantrell - Breathe (feat. Sean Paul) (2003)
113. Rihanna - Umbrella (feat. Jay-Z) (2007)
114. 093 Blood Orange - You're Not Good Enough (feat. Samantha Urbani) (2012)
115. 091 JoJo - Leave (Get Out) (2004)
116. Bubba Sparxxx - Deliverance (feat. Timbaland) (2003)
117. 086 Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (2002)
118. 065 Ne-Yo - Closer (2008)
119. 096 Janelle Monáe - Tightrope (2010)
120. Kelis - Caught Out Here (1999)
121. Busta Rhymes - I Know What You Want (feat. Mariah Carey) (2003)
122. Eamon - Fuck It (I Don't Want You Back) (2004)
123. Kelis - Good Stuff (feat. Terrar) (1999)
124. Aaliyah - We Need a Resolution (2001)
125. Timbaland - Scream (feat. Keri Hilson & Nicole Scherzinger) (2007)
126. Lumidee - Never Leave You (Uh Oooh, Uh Oooh) (2003)
127. Aaliyah - At Your Best (You Are Love) (1994)
128. Young Fathers - In My View (2018)
129. Ashanti - Foolish (2002)
130. Black Eyed Peas - Where Is The Love? (feat. Justin Timberlake) (2003)
131. All Saints - Bootie Call (Single Mix) (1998)
132. Mario Winans - I Don't Wanna Know (2004)
133. Alessia Cara - Here (2015)
134. Sistars - Nie Ty, Nie My (Spadaj) (2003)
135. Aaliyah - If Your Girl Only Knew (1996)
136. 094 Lutricia McNeal - Ain't That Just The Way (1997)
137. Da Luxe - Groove Me (2005)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.04.2020 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Vĭrxovaja 100 lěta 1982 Dobromiera 34 3 111 29.08.2019 11:24 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości