Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solaris (2002)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Solaris (2002)
Pora rozbujać dział filmowy na dobre. Za mną film, który wiele razy może i miał okazję do bycia poznanym wcześniej. Skupiający uwagę, otwierający szerzej wszystkie półki w mózgu, sprawnie przeprowadzony i dość oszczędny w swej formie. Niezrozumiałe jest tylko dla mnie skąd wzięła się żona bohatera w ostatniej scenie. Przyda się chyba opcja [spoiler], bądź proszę (pewnie) kajmana o odpowiedź na priwku. Icon_wink
20.07.2019 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Solaris (2002)
Nie pamietam filmu, książkę czytałem 2 razy ale trochę zapomniałem.
Ogolnie to było tak, że planeta podsylala kosmonautom różne fantomy, rzeczy a raczej osób, o których myśleli. Żona głównego bohatera o ile pamiętam popełniła samobójstwo, co ciekawe ten fantom też miał takie skłonności i bohaterowi nie udało się ich z niego "wyrugować". Najprościej rzecz ujmując bohater najwyraźniej obwiniał siebie o jej śmierć, nie potrafił o tym zapomnieć czy też nie przepracował należycie procesu żałoby.

Mnie jednak zawsze najbardziej intrygowała gruba Murzynka Icon_wink.

Nie jest to jakiś szczególny spoiler, Murzynki chyba w filmie nie było, a że żona nie żyje wiemy chyba dość szybko.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2019 01:41 AM przez Miszon.)
21.07.2019 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Solaris (2002)
?Film słabo pamiętam, ale zdecydowanie mi nie podszedł. Znacznie bardziej podobała mi się wersja Tarkowskiego, chociaż też mnie w pełni nie przekonała i do książki startu nie ma.
21.07.2019 08:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości