Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Riverside
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Riverside
obserw99 napisał(a):To w sumie tylko 9 albumów. Dasz radę.
Jeżeli miałbym przesłuchiwać dyskografię to albo wszystko albo nic.
Artur.O napisał(a):A tak nie jest.
No sorry, ale muzyka King Crimson ma się nijak do tego, co robiło Genesis, a i to i to do Mahavishnu Orchestra, Nucleus, Soft Machine czy Gong.
Artur.O napisał(a):Gdyby to nie było do kajmana, to dorzuciłbym do tego Cyferki, które są dość ważną płytą.
Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
19.07.2019 12:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Riverside
Akurat poza Genesis wszystko co wymieniłeś to zespoły łączące jazz i rocka (przy czym KC tylko na kilku płytach), czyli coś te zespoły jednak łączy; w dodatku Mahawisznu, Nucleus i Soft Machine po "Fourth" nawet nie są zaliczane do rocka progresywnego, więc kompletnie przestrzeliłeś. A KC i Genesis łączy aplikowanie bardziej skomplikowanych form oraz wirtuozerii, a czasem improwizacyj, do rockowego formatu, oraz symfoniczne zapędy (choć znowu u KC to tylko pojedyńcze płyty), czyli coś, co cechuje "typowego" rocka progresywnego.
W hip-hopie i punku tak samo masz nurty łączące te gatunki z innymi rzeczami, poszerzającymi granice - abstract hip-hop i experimental hip-hop, oraz post-punk i new wave.

Cytat:Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
Bo zazwyczaj, z tego co kojarzę, drażnią cię chwytliwe melodie. Icon_wink

Cytat:Jeżeli miałbym przesłuchiwać dyskografię to albo wszystko albo nic.
Fatalne podejście. A co z jazzowcami albo wykonawcami muzyki poważnej, którzy nagrywali po kilkadziesiąt/kilkaset płyt? Przetrawienie wszystkiego to zajęcie na pół roku, przez które możnaby posłuchać ciekawszych płyt niż te mniej ciekawe w danej dyskografii. Ale możesz przesłuchać całość Yes i zdać relację. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2019 01:32 PM przez Dobromiera.)
19.07.2019 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Riverside
kajman napisał(a):Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
i to jest sensacja dnia, zadziwiasz po całości

Artur.O napisał(a):Bo zazwyczaj, z tego co kojarzę, drażnią cię chwytliwe melodie.
+1, dodam jeszcze tę złą elektronikę... ale może docenia nasz bohater produkcję

Artur.O napisał(a):I zdaje się, że ten okres to raczej 1971-1977.
no z górą bym się zgodził, a dół? well, kolega nie lubi chyba 'Dramy', tego jedynego w swoim rodzaju albumu

obserw99 napisał(a):plus album z 1994
'Talk', pamiętam dobrze, na kasecie miałem... no dość nierówny to album, ale raczej też oceniam na plus.
19.07.2019 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Riverside
Magnificat z 2001 też był fajny.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.07.2019 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Riverside
"Drama" jest tak sobie oceniana przez moich słuchających proga i awangardy znajomych na RYM (wysoko ceniących takie "Close to the Edge"), dlatego jej nie słuchałem. Ale jak mówiłem, czeka mnie porządna powtórka z Yes. Icon_wink I chyba na odwrót liczbowo rozumiemy górę i dół, ale to szczegół.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.07.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Riverside
(19.07.2019 02:13 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
i to jest sensacja dnia, zadziwiasz po całości
Rzeczywiście szok, kajman chwali coś, co wg jego kryterium powinno się nazywać disco Icon_eek

Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.07.2019 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Riverside
(19.07.2019 12:40 PM)kajman napisał(a):  
obserw99 napisał(a):To w sumie tylko 9 albumów. Dasz radę.
Jeżeli miałbym przesłuchiwać dyskografię to albo wszystko albo nic.
Masz rację, że warto poznać całą dyskografie jednak od tych 9 albumów zacząłbym przesłuchiwać ich dyskografię.
(19.07.2019 02:23 PM)Miszon napisał(a):  Magnificat z 2001 też był fajny.

Album nazywał się dokładnie Magnification i chyba ich ostatni w całości dobry album.

(19.07.2019 02:13 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
i to jest sensacja dnia, zadziwiasz po całości
90125 nie jest słabym albumem ale w porównaniu z albumami wydanymi w latach 1971-1979 to sorry jednak inny poziom.

obserw99 napisał(a):plus album z 1994
'Talk', pamiętam dobrze, na kasecie miałem... no dość nierówny to album, ale raczej też oceniam na plus.
[/quote]
Z albumu Talk pochodzi jeden z ich najlepszych utworów z lat 90-tych czyli „Endless Dream” stąd moje wyróżnienie tego albumu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2019 02:51 PM przez obserw99.)
19.07.2019 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Riverside
Może przyjmijmy, że ja będę sam oceniał, co uważam za disco. Ostatnio najbardziej kojarzy się z nim Rammstein.
A płytę musiałbym sobie przypomnieć, bo dobrze to pamiętam jedynie Ownera.
19.07.2019 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Riverside
kajman napisał(a):dobrze to pamiętam jedynie Ownera.
z MTv? Icon_lol

kajman napisał(a):Może przyjmijmy, że ja będę sam oceniał, co uważam za disco. Ostatnio najbardziej kojarzy się z nim Rammstein.
i tu jestem skłonny się zgodzić, nie podoba mi się kompletnie to co ostatnio robią żeby tylko jeszcze więcej zarobić
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2019 03:17 PM przez thestranglers.)
19.07.2019 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Riverside
thestranglers napisał(a):z MTv?
Z LP3. Chyba wtedy nie miałem MTV (a nawet wtedy kiedy miałem to rzadko oglądałem).
19.07.2019 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Riverside
To nawet nie wiedziałem, że na niej był. Mea culpa.
19.07.2019 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Riverside
Nawet 2 razy na czwartym miejscu. Biorąc po uwagę, że wyżej byli jedynie Lady Pank, Republika, Lombard i Maanam, no to wyżej się nie dało Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.07.2019 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Riverside
Jeśli o mnie chodzi, to na Yes mówię "No". Będzie coś o zgoła innym charakterze; niektórzy pewnie będą psioczyć, że w ogóle bez charakteru, ale mam nadzieję, że inni się bardzo ucieszą.
19.07.2019 07:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Riverside
1981 napisał(a):niektórzy pewnie będą psioczyć, że w ogóle bez charakteru, ale mam nadzieję, że inni się bardzo ucieszą.
Kent? Icon_twisted

Radio Epsilon
19.07.2019 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Riverside
EVENo napisał(a):Kent?
Nie.
19.07.2019 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Riverside
Pop, się przyda po Riverside.
19.07.2019 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Riverside
1981 napisał(a):niektórzy pewnie będą psioczyć, że w ogóle bez charakteru, ale mam nadzieję, że inni się bardzo ucieszą.
Brak "charakteru" to chyba jedna z głównych rzeczy, których nie znoszę w muzyce. Ale może nie będzie tak źle...

WOLNE MEDIA!!!
19.07.2019 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Riverside
thestranglers napisał(a):Pop, się przyda po Riverside.
Ja odbieram Riverside bardziej jak prog pop niż prog rock.
20.07.2019 09:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Riverside
Ani to pop, ani to prog. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.07.2019 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Riverside
Mariusz Duda podczas koncertu powiedział kiedyś, że niektórzy określają ich muzykę jako metalowe piosenki. Ludzie to mają dziwne spostrzeżenia...
A popu może trochę u nich jest, ale generalnie trudno ich tak określić.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2019 12:12 PM przez neo01.)
20.07.2019 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości