Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Riverside
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Riverside
thestranglers napisał(a):Zagłosował:
EVENo
No cóż, ja czekam ze zgłoszeniem, bo z mojej czołówki to na razie bardzo niewiele jest.
17.07.2019 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Riverside
kajman napisał(a):No cóż, ja czekam ze zgłoszeniem
a ja posłuchałem już większości i zdecydowanie musi przesłuchany materiał nabrać mocy Icon_lol
17.07.2019 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Riverside
(17.07.2019 06:26 PM)kajman napisał(a):  
thestranglers napisał(a):Zagłosował:
EVENo
No cóż, ja czekam ze zgłoszeniem, bo z mojej czołówki to na razie bardzo niewiele jest.
Dobrze się złożyło, że jest zespół który znam i u którego po ponownych odsłuchach na 99% nic by się w Top 10 nie zmieniło (a jeśli już to na najniższych pozycjach), bo zwyczajnie w świecie na te odsłuchy teraz nie miałbym czasu.
Dobrze też, że kolejny Top zacznie się wtedy, gdy ten czas już będę miał Icon_wink

Radio Epsilon
17.07.2019 06:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Riverside
EVENo napisał(a):Dobrze też, że kolejny Top zacznie się wtedy, gdy ten czas już będę miał
no taki to czas, że jednemu pasuje, innemu nie, jak w życiu Icon_wink
17.07.2019 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Riverside
A to nie jest część życia? Chytry

WOLNE MEDIA!!!
17.07.2019 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Riverside
no jest, jest, niektórzy cały rok o nim myślą... dlatego trzy tygodnie na każdy top muszą być Icon_biggrin
17.07.2019 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Riverside
Schizophrenic Prayer
Second Life Syndrome
17.07.2019 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Riverside
O, fajnie, że kolejna osoba bierze udział w zabawie - im więcej nas, tym lepiej Icon_smile
17.07.2019 09:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Riverside
Saturate Me
Under The Pillow
17.07.2019 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Riverside
Acronym Love
Caterpillar And The Barbed Wire
18.07.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Riverside
(17.07.2019 06:18 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Mógłbym, ale wolałbym poczekać do 26.
W porządku, biorę to za odpowiedź. W takim razie 1981 pewnie się ucieszy.
Jeszcze nigdzie nie było Topu zespoły Yes - bardzo ważny zespół w progresywnym rocku. Riverside też z niego czasem czerpie Icon_smile. Może ktoś z Was się skusi by go zgłosić? Icon_wink
18.07.2019 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Riverside
Wątpię, żeby znalazł się tak śmiałek. Dla mnie zresztą to jednak zdecydowanie za bardzo "pogmatwane" granie.

WOLNE MEDIA!!!
18.07.2019 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Riverside
obserw99 napisał(a):Jeszcze nigdzie nie było Topu zespoły Yes - bardzo ważny zespół w progresywnym rocku. Riverside też z niego czasem czerpie. Może ktoś z Was się skusi by go zgłosić?
dopisuję się do apelu, zresztą jest u mnie na liście, wystarczy dobrze strzelić Chytry
18.07.2019 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Riverside
(16.07.2019 12:25 AM)Miszon napisał(a):  Faktycznie, twórczość zespołu z mojego punktu widzenia to "nudy na pudy". Niby jest trochę pieprznięcia, niby trochę ballad, ładne solówki, przyjemny wokal, ale zasadniczo wszystko strasznie przegadane (a płyty jako całość to już w ogóle dramat pod tym względem, szczególnie te starsze, za długie są o 20-30 minut) i jakoś takie puste w środku. Krótko mówiąc idealny przykład i argument dla każdego, kto mówi że współczesny progresywny rock zjadł 5 razy własny ogon i nic nowego nie potrafi zaprezentować.

Zgadzam się. Zresztą na coś takiego wymyślono łatkę "neo-prog", co prawda głównie odnosi się do Marillion, IQ i innych z lat 80., ale w sumie równie dobrze można zastosować do Porcupine Tree, Riverside i innych tego typu. Prawdziwy prog rock polegał na poszerzaniu granic rocka, ambicji i kunszcie muzycznym, a nie pustym przedłużaniu średnich piosenek i odtwarzaniu pomysłów innych zespołów. Swoją drogą fajna metafora z tą magmą, bo Magma to jeden z najwybitniejszych zespołów avant-progowych. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.07.2019 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Riverside
Artur.O napisał(a):Magma to jeden z najwybitniejszych zespołów avant-progowych
była też chyba taka efemeryda postDeMonowa, ale to szczegół
18.07.2019 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Riverside
obserw99 napisał(a):Może ktoś z Was się skusi by go zgłosić?
Wolałbym w jakiejś dalekiej przyszłości, kiedy zapoznam się z przebogatą dyskografią zespołu. Na razie znam tylko niecałe 10% pewnie. A jakbym miał zgłaszać to mam do wyboru trzy utwory z jednej płyty.
Artur.O napisał(a):Prawdziwy prog rock
Prawdziwy prog to takie szerokie pojęcie, stworzone nieco na siłę dla tego, co się nie dało inaczej określić. Szersze niż cały pozostały rock z formami pośrednimi i metalem włącznie. I nadal ma się dobrze. Nie musi być odkrywczy, najważniejsze, że w nim nadal powstają wspaniałe rzeczy.
18.07.2019 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Riverside
(18.07.2019 04:50 PM)kajman napisał(a):  Prawdziwy prog to takie szerokie pojęcie, stworzone nieco na siłę dla tego, co się nie dało inaczej określić.
Gatunki zazwyczaj powstają wtedy, kiedy nowa muzyka nie daje się określić istniejącymi. Icon_wink

Cytat:Szersze niż cały pozostały rock z formami pośrednimi i metalem włącznie.
Tu można by się sprzeczać, choć fakt, że jest bardzo różnorodny.

Cytat:najważniejsze, że w nim nadal powstają wspaniałe rzeczy.

Nie spotykam się z takowymi.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2019 05:08 PM przez Dobromiera.)
18.07.2019 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Riverside
Artur.O napisał(a):Gatunki zazwyczaj powstają wtedy, kiedy nowa muzyka nie daje się określić istniejącymi.
Tylko że wepchnięto do siebie muzykę bardzo mocno się od siebie różniącą. To tak jakby znaleźć jedno określenie na punk, reggae i hiphop.
Artur.O napisał(a):Nie spotykam się z takowymi.
Albo ich takowymi nie odbierasz.
18.07.2019 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Riverside
(18.07.2019 04:50 PM)kajman napisał(a):  
obserw99 napisał(a):Może ktoś z Was się skusi by go zgłosić?
Wolałbym w jakiejś dalekiej przyszłości, kiedy zapoznam się z przebogatą dyskografią zespołu. Na razie znam tylko niecałe 10% pewnie. A jakbym miał zgłaszać to mam do wyboru trzy utwory z jednej płyty.
Jeśli mógłbym coś doradzić to najlepsze albumy zespołu Yes to te wydane w latach 1969-1980 plus album z 1994 i kilka utworów z reszty dyskografii. To w sumie tylko 9 albumów. Dasz radę. Icon_lol
19.07.2019 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Riverside
(18.07.2019 05:57 PM)kajman napisał(a):  Tylko że wepchnięto do siebie muzykę bardzo mocno się od siebie różniącą. To tak jakby znaleźć jedno określenie na punk, reggae i hiphop.

To stwierdzenie miałoby sens, gdyby muzyka tworzona przez Kraftwerk i Tangerine Dream od 1974 roku wzwyż, albo Popol Vuh od "Hosianny Mantry" dalej była "wpychana" do prog rocka, pomimo zerwania z rockowymi środkami przekazu (choć w istocie ciężko zdefiniować, co nimi właściwie jest). A tak nie jest. Więc jak widać, znaleziono jedno określenie wyłącznie dla określonego podzbioru rocka - jednego gatunku - a nie kompletnie różnych gatunków ze sobą niezwiązanych tradycyą i strukturą, jak punk i hip-hop. Zresztą punk ma "swojego" "prog rocka", czyli post-punk i nową falę.

(19.07.2019 11:59 AM)obserw99 napisał(a):  Jeśli mógłbym coś doradzić to najlepsze albumy zespołu Yes to te wydane w latach 1969-1980 plus album z 1994 i kilka utworów z reszty dyskografii. To w sumie tylko 9 albumów. Dasz radę. Icon_lol

Gdyby to nie było do kajmana, to dorzuciłbym do tego Cyferki, które są dość ważną płytą. I zdaje się, że ten okres to raczej 1971-1977. Icon_razz2 Ja muszę sobie zrobić powtórkę z Yes (plus kilka ważniejszych płyt, których nie słyszałem), ostatnio głównie słuchałem raczej mniej standardowych (a wcale nie gorszych!) zespołów z Canterbury, RIO i Niemiec.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.07.2019 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości