Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Top 3 Polska
Już ponad pół roku tutaj nie zaglądałem. Co więcej, już jesienią udało mi się poustawiać trochę podmiotów wykonawczych tylko jakoś nie mogłem się zdobyć, żeby to wkleić. Musiałem posprawdzać, gdzie są kolejne granice poszczególnych grup (w dwóch nie chciało mi się sprawdzać granicy między tymi pod i nad kreską), ale właśnie to zrobiłem i mogę ruszać. Dużo tego nie będzie, ale dwa z nich wyjątkowo mocarne, ale to nieco później.
Zakopower
Przesłuchałem 17 utworów, z czego siedem jest nad kreską (ale Na siedem nie jest na siódmym, chociaż się załapało).
1. Drugie pół
2. Białanie
3. Tak ma być
4. Święty stan
5. Powrót
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2020 09:31 AM przez kajman.)
13.04.2020 09:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: Top 3 Polska
Krzysztof Zalewski
Spodziewałem się lepszych wyników, bo tylko jeden utwór z 15 przesłuchanych był nad kreską i to taki, w którym Zalewski wystąpił gościnnie.
1. Począwszy od Kaina
2. Chwalmy Pana
3. Jednego serca
4. Podróżnik
5. Chwila
13.04.2020 09:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Top 3 Polska
Aga Zaryan
To pierwszy z tych dwóch mocarnych zawodników. Z 50 przesłuchanych utworów około połowy uzyskało wymagane minimum, a cztery uzyskały status superkilera. Trzy z nich to covery, ale jak wykonane.
1. Suzanne
2. Seeking My Love
3. Sophisticated Lady
4. Lilac Wine

5. To jedno
13.04.2020 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Top 3 Polska
Andrzej Zaucha
Tutaj tylko 22 utwory, z czego minimum 14 nad kreską, a aż 11 w randze superkilera (a wcześniej 20 utworów z wokalem pana Andrzeja uzyskało ten status). Dwa z nich to duety (z Prońko i Bem), ale one zajęły miejsca 7 i 6. Przyznam się, że jak teraz patrzę na te wyniki to jestem trochę zaskoczony, bo wydawało mi się, że Georgia będzie walczyć o pierwsze miejsce, a Myśmy będzie znacznie dalej.
1. Dzień dobry mr. Blues
2. Baw się lalkami
3. Myśmy byli sobie pisani
4. Georgia On My Mind
5. Leniwy diabeł
13.04.2020 10:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #65
RE: Top 3 Polska
A co to jest ta granica: pod i nad kreską? To jest np. poziom oceny 5? Icon_wink
(13.04.2020 09:10 AM)kajman napisał(a):  3. Tak ma być
Zauważyłem tenże utwór również na Twojej liście. Wprawdzie te blisko 5 lat temu. Icon_biggrin
Białanie też mi się bardzo podobało, miałem go na swojej liście, ale to nie jest mój ścisły top tego zespołu, natomiast należy do mojego topu piosenek bożonarodzeniowych Icon_wink
13.04.2020 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: Top 3 Polska
To jest taki utwór, który w momencie słuchania w pełni mnie zadowolił. Superkiler to taki, który zachwycił.
13.04.2020 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: Top 3 Polska
To teraz z kolei pora na rzeczy starsze, które oceniałem i ustawiałem prawie 4 lata temu, a które mam zapisane na Sebastosie. No i przez ten czas nie pojawiło się nic nowego, co mogłoby zmienić kolejność.
Olaf Deriglasoff
Pamiętam, że płyta solowa Olafa zrobiła na mnie dobre wrażenie. Teraz też niezłe, ale nie na tyle dobre, żeby jakikolwiek z przesłuchanych z niej 9 utworów przekroczył próg. Uczynił to jeden z dwóch, które z tej płyty nie pochodziły (drugi był na 11 miejscu) - gościnny udział na płycie Karoliny Cichej w utworze Rodowicz. Swoją drogą szkoda, że Karolina ma w moich zbiorach tylko 5 utworów.
1. Małgośka
2. Marynarza grób
3. Holagoga
4. Zmrok
5. Łysy pingwin
13.04.2020 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Top 3 Polska
Digit-All-Love
To nie jest raczej moja bajka i kilka z 15 przesłuchanych utworów zupełnie mi nie podeszło. Jednak większość odbierałem dobrze, a trzy z nich przeszły nad poprzeczką, chociaż tylko jeden ze sporym zapasem.
1. Matulu
2. W czyichże rękach byłem manekinem
3. Affective Gravity
4. Szukam cię
5. Do ciebie poprzez czas
13.04.2020 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #69
RE: Top 3 Polska
(13.04.2020 10:51 AM)kajman napisał(a):  To jest taki utwór, który w momencie słuchania w pełni mnie zadowolił. Superkiler to taki, który zachwycił.
Czyli powiedzmy, że kreska to dajmy na to poziom oceny 9 u Ciebie? Icon_wink Czy też jest to 9,5?
Natomiast superkiler to, jak rozumiem 10 na mur beton, ale czy każda 10? Icon_wink
13.04.2020 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
RE: Top 3 Polska
Jesteśmy dopiero na D a trochę czasu już minęło... Dobrze że masz teraz więcej czasu to pewnie trochę nadrobisz, ale do końca zabawy pewnie jeszcze daleko, niestety...

WOLNE MEDIA!!!
13.04.2020 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
RE: Top 3 Polska
Dr Zoydbergh
I znowu trochę zabrakło do pojawienia się wykonawcy w innym wątku*. A wybierałem z 12 utworów.
1. Fear And Loathing In Vetlinas
2. There's No Song Without Lyrics
3. Second To None
4. Johnnie The...
5. Corner

*1. Na Sebastosie w dziale Top 3, w którym na początku brałem także pod uwagę utwory zagraniczne (ale mnie to przerosło i dałem spokój) wykonawcy tutaj prezentowani pojawiają się w dwóch wątkach: Top3 - zakwalifikowani (Polska) i Top3 - odrzuceni. Tutaj zgrupowałem ich w jednym dla wygody.
2. Znowu odnosi się do Dra Misia, który tutaj musi poczekać na przesłuchania, bo doszły nowe utwory. Wprawdzie nie spodziewam się, żeby coś zmieniły, ale szansę dać im zamierzam.
13.04.2020 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Top 3 Polska
neo01 napisał(a):Jesteśmy dopiero na D a trochę czasu już minęło...
W większości wykonawców od D do S będą tylko dogrywki (i kilka dogrywek z liter A-C i T-W) więc będzie szło szybciej, a tych w ogóle nieopracowanych zostało mi nie tak dużo (pięciu do końca alfabetu i nowi z wcześniejszych liter).
Teraz pewnie co nieco ruszę, a potem w wakacje.
13.04.2020 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Top 3 Polska
inżynierek napisał(a):Czyli powiedzmy, że kreska to dajmy na to poziom oceny 9 u Ciebie?
Nie myślę o ocenach przy słuchaniu tych utworów. Ale myślę, że to jednak bardziej okolice ósemki.
13.04.2020 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #74
RE: Top 3 Polska
Dzięki za info. Icon_smile
Nie wiem, jak u siebie zdefiniuję kreskę, bo ósemka u Ciebie to jak u mnie od 6 do 7 w zależności od humoru. A Twoją dziesiątkę mogę niejednokrotnie porównać z 8,5-9 u mnie (chyba że mi się naprawdę dobrze słucha jakichś utworów Icon_wink)
I może dlatego moja anomalia zadowolenia przekroczyła +3 tylko raz.
Sorry za offtop.
13.04.2020 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Top 3 Polska
Dżamble
Opierałem się na swoim topie, więc nie powiem, ile utworów przekroczyło granicę, ale sporo, bo samych superkilerów jest 8.
1. Naga rzeka
2. Wołanie o słońce nad światem
3. Masz przewrócone w głowie
4. Wymyśliłem ciebie
5. Muszę mieć dziewczynę
13.04.2020 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: Top 3 Polska
Dżem
Dżem zawsze budził we mnie mieszane uczucia bo oprócz rewelacyjnych kawałków miał mnóstwo tylko dobrych a i sporo przeciętnych. Sporo zyskał w moich oczach po ostatniej płycie, która w zasadzie była bez wpadek, a większość z nich na bardzo solidnym poziomie. W tych 13 z 45, ktore przekroczyły próg, aż 4 pochodzą z Muzy. Pierwsza piątka bardzo wyrównana, a kolejność to efekt dyspozycji chwili (i może także ona zdecydowała o dalekich miejscach Pawia i Malarza). Pozytywne zaskoczenia to Leci Muza, która mi się aż tak dobrze nie kojarzyła i Łzy, ktorych kompletnie nie pamiętałem.
Jako że to może kogoś zainteresować podają aż top 10.
1. Skazany na bluesa
2. Bujam się
3. Whisky
4. Miliony srebrnych łez
5. Dzień w którym pękło niebo

6. Leci muza
7. Poznałem go po czarnym kapeluszu
8. Paw
9. Ballada o dziwnym malarzu
10. Nie patrz tak na mnie
13.04.2020 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Top 3 Polska
Exodus
Jak na zespół, który tak bardzo cenię 9 nagrań wybranych do przesłuchń to bardzo mało. Także tylko 4 powyżej kreski. Ale tak wyszło i jest to ewidentnie moja wina.
Wydawało mi się, że to Uspokojenie powinno być najwyżej, ale tym razem Sen zabrzmiał mi znakomicie.
1. Niedokończony sen
2. Uspokojenie wieczorne
3. Jestem automatem
4. Dotyk szczęścia
5. Jeszcze czekam
13.04.2020 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Top 3 Polska
Formacja Nieżywych Schabuff
Dla mnie to zespół jednej płyty i tylko 11 utworów z niej pochodzących przesłuchiwałem. Myślałem, że wygra Zangaro.
1. Swobodny Dżordż
2. Zangaro
3. Z nożem na ptaki
4. Radość młodego nicponia
5. Kosmiczny zabijaka
13.04.2020 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Top 3 Polska
Halina Frąckowiak
7 utworów dopuszczonych do gry i udało się bez większych problemów. Przy czym pierwsza trójka (i miejsce piąte) to kooperacje. Dwie z SBB, jedna z Prońko czyli z wykonawcami lubianymi i cenionymi.
1. Pieśń geiry
2. Tam gdzie lekki wieje wiatr
3. Brzegi łagodne
4. Idę dalej
5. W powszednie dni

I tutaj taka uwaga: Nie za każdym razem utwór dociera do mnie idealnie w taki sam sposób. I tak było ewidentnie w przypadku utworów z miejsc 2 i 3, które podczas przesłuchań Krystyny Prońko i SBB załapały się na miano superkilerów.
13.04.2020 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Top 3 Polska
Frozen Bird
Jako całość płyta brzmi mi nadal rewelacyjnie, ale poszczegolne utwory tym razem zrobiły nieco mniejsze wrażenie. Ale jest to muzyka, ktora by zyskała przy kolejnym przesłuchaniu (takie przynajmniej mam odczucia). Ale i tak na 15 utworów 6 jest powyżej kreski.
1. Walk Away
2. Home
3. One Million Glasses
4. Walk Away
5. Journey Of Dreams

Dopiero teraz zwróciłem uwagę na to, że na płycie są dwa utweory z tym samym tytułem. Będę musiał kiedyś sprawdzić, który jest na którym miejscu.
13.04.2020 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości