Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Tiny Turner
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #221
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Podobno zachowalo sie jakies demo. Trzeba stworzyc petycje do Knopflera Icon_wink
25.06.2019 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #222
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
(24.06.2019 11:39 PM)Szymek79 napisał(a):  
thestranglers napisał(a):(---, 02, ---, ---, ---, 01, ---, ---, 03, ---, ---, ---, ---, 06, 08, ---, ---, 12, 07) 39 Cose della vita (Can't Stop Thinking Of You)
nie głosowałem bo to piosenka Erosa a nie Tiny w dodatku wylądowała wyżej od wielu jej klasyków.
wylądowała wyżej, bo m.in. ode mnie dostała 1 miejsce = 12 pkt Icon_smile
Ja uważam, że ta piosenka ma wielki power i dzieki Tinie brzmi nadzwyczajnie. Bardzo ja lubie, dlatego taka lokata. Nie szufladkuje piosenek na duety i nieduety.

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
25.06.2019 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #223
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
I zgadzam się z Lilian w tym, że wspomniany duet zabrzmiał mi lepiej od tychże klasyków i stąd pozycja konkretna i u mnie. Lepiej, co nie znaczy, że tak miało od początku być, bo w pewnym stopniu ubolewam, że Typical Male, I Can't Stand The Rain, Let's Stay Together czy Two People, czyli utwory, o które pewnie szło Szymkowi wypadły jednak generalnie w topie blado i ciężaru mijającego czasu nie uniosły.
W wielu przypadkach opowiadacie się za dowolnością w podchodzeniu do propozycji, tu akurat może faktycznie i ja z niej skorzystałem, przyznaję, tym samym widząc jednak celowość w takiej polityce. 'Dziś ja, jutro może to być ktoś inny', co stale powinienem i staram się mieć z tyłu głowy. Icon_wink2
Trochę zabolało stwierdzenie o 'erosowym' stylu w pejoratywnym znaczeniu. Akurat nie odczułem nigdy przesytu jego osobą, raz było lepiej, raz gorzej, ale parę miłych skojarzeń z latami 90 u mnie wzbudza. I nawet wspomniane Cose Della Vita mimo sporej oczywistej niechęci swego czasu po latach do nich się zalicza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2019 04:28 AM przez thestranglers.)
26.06.2019 04:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #224
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
thestranglers napisał(a):Trochę zabolało stwierdzenie o 'erosowym' stylu w pejoratywnym znaczeniu.
Nic nie poradzę, że dla mnie jest totalnie niestrawny. Jest dla mnie symbolem włoskiego piosenkarskiego kiczu.
26.06.2019 08:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #225
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Kajmanie, nie uzywaj tego strasznego slowa na k. - juz wolalbym nawet, zebys napisal, is jest symbolem wloskiej, piosenkarskiej ku..y...
Ale co do Erosa, to niestety tez to odczuwam. Problem w tym, ze ogolnie wloska muzyka, moim zdaniem, od ilus uz lat tkwi w mizerii. I wyjatki typu "Soldi" niestety sa bardziej szczesliwymi zbiegami okolicznosci niz nadzieja na przyszlosc.
26.06.2019 09:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #226
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
prz_rulez napisał(a):ogolnie wloska muzyka, moim zdaniem, od ilus uz lat tkwi w mizerii
Jak dla mnie od ponad 50, bo wcześniejszej nie znam.
26.06.2019 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #227
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
No nie. Poczatek 2000-ych IMO byl w pytke Icon_smile 90'sy tez zacne. Ale Ty chyba ogolnie slabo oceniasz te czasy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2019 10:45 AM przez prz_rulez.)
26.06.2019 10:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #228
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Bardziej kojarzę muzykę włoską z l. '60-'80, która kojarzy mi się fatalnie. Modunio, Cotugno, Celentano, Agostino, Bano, Ramazotti - to takie nazwiska, które przychodzą mi na myśl i wszystkie to dla mnie muzycznie nie do przejścia. Momenty miał Fornaciari, ale to wtedy, kiedy odchodził od muzyki włoskiej.
26.06.2019 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #229
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Artur.O napisał(a):Eremefy i Zety raczej stale to grają.
a bo ja ich słucham xD spoko, wierzę

Miszon napisał(a):Dire Straits podobno nagrali też samo Private Dancer, ale ta wersja została skasowana, właśnie dlatego że Mark uznał że to nie jest piosenka dla faceta.
lol

thestranglers napisał(a):I Can't Stand The Rain, Let's Stay Together
oryginalne wersje są lepsze w obu przypadkach, może dlatego

prz_rulez napisał(a):Kajmanie, nie uzywaj tego strasznego slowa na k. - juz wolalbym nawet, zebys napisal, is jest symbolem wloskiej, piosenkarskiej ku..y...
to by było ad personam
ja lubię kicz i będę tego słowa używał w zasadnych przypadkach

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.06.2019 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #230
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Ech, powtorze sie po raz enty: to okreslenie jest tak niejasne i bedace latwym sposobem na obrazanie artysty bez zadnych argumentow pod przykrywka bycia ambitnym, ze, cytujac Grabaża: "tym rzygam, tym rzygam, tym rzygam". Wiec juz naprawde uczciwiej jest kogos nazwac k...a niz tworca kiczu.
26.06.2019 12:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #231
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
aleś sobie znalazł autorytet do podparcia
określenie jest jak każde inne, a nie lubisz go, bo uważasz (bezpodstawnie), że jest wymierzone w twój gust muzyczny
ale rozumiem, że łatwiej się okopać przy swoim, szukać winy na zewnątrz (tymczasem nie ma tu żadnej winy) i używać tego jako argumentu do nomen omen wprowadzenia cenzury niż wyjść poza własne wyobrażenia rzeczywistości

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.06.2019 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #232
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
prz_rulez napisał(a):bedace latwym sposobem na obrazanie artysty
Ja nie obrażam artysty tylko utwory, które wykonuje. Ja nie mam nic osobiście do pana Erosa, niech sobie śpiewa co chce.
26.06.2019 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #233
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Jestem bardzo rozczarowany wynikami Icon_sad Top 2 są w mojej ocenie ograne do porzygu - bardzo słabo wypadają na tle bogatej twórczości wokalistki. Jeszcze ta okropna maniera wokalna w "Private Dancer". Top3 dopełnia perełka i ratuje lekko wizerunek głosujących. Mój ulubiony utwór dopiero 8 Icon_sad No niepocieszony jestem bardzo.
26.06.2019 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 917
Dołączył: Jan 2020
Post: #234
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Jeśli nie macie nic przeciwko, chciałabym jutro otworzyć re-top Tiny, upamiętniając w ten sposób jej twórczość.
25.05.2023 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 033
Dołączył: May 2021
Post: #235
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
(26.06.2019 10:58 AM)kajman napisał(a):  Bardziej kojarzę muzykę włoską z l. '60-'80, która kojarzy mi się fatalnie.
gdybyś słuchał takich zespołów jak PFM, Banco Del Mutuo Socorso, Le Orme i wielu nnych to zdecydowanie lepiej by Ci się kojarzyła. Mnie Włochy muzycznie zawsze bardziej kojarzyły się z bardzo mocną sceną artrockową niż z ich popem.

Karpie zjem!
25.05.2023 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #236
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
santosz napisał(a):gdybyś słuchał takich zespołów jak PFM, Banco Del Mutuo Socorso, Le Orme i wielu nnych to zdecydowanie lepiej by Ci się kojarzyła
Wyjątki potwierdzają regułę. Owszem jest tego trochę, ale to nie zmienia ogólnej oceny. I w muzyce innych (chociaż nie wszystkich) krajów procentowy udział muzyki w moim odczuciu ciekawej jest znacznie więcej.
25.05.2023 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #237
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
stokrotka napisał(a):Jeśli nie macie nic przeciwko, chciałabym jutro otworzyć re-top Tiny, upamiętniając w ten sposób jej twórczość.
popieram ten pomysł, mam nadzieję, że nikt nie będzie zgłaszał obiekcji

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2023 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #238
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Mi to jest obojętne który re-top będzie kiedy, bo i tak w żadnym brać udziału nie będę.
25.05.2023 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #239
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
jestem za

ale, że brak "Help!" w zgłoszeniach to jednak szok. U mnie pewne pudło i walka o nr 1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2023 10:46 PM przez Gary.)
25.05.2023 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 917
Dołączył: Jan 2020
Post: #240
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Gary napisał(a):ale, że brak "Help!" w zgłoszeniach to jednak szok. U mnie pewne pudło i walka o nr 1
Również ubolewam nad tym brakiem, w moim sercu to pewny numer jeden. W żadnym utworze Tiny nie słyszę tak emocjonalnej interpretacji.
26.05.2023 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości