Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Stacji Radiowych - propozycja
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #41
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
(02.06.2019 09:57 PM)EVENo napisał(a):  O Węgrach na Słowenii jednak jeszcze nie słyszałem.

Chyba raczej nie jest to dziwne po 900 latach bycia częścią Węgier. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.06.2019 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Z tej 'szuflady' polecam zdecydowanie Siedmiogród. Icon_wink
02.06.2019 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
EVENo napisał(a):Wow, a cóż to za rewelacja? Takie kwiatki pokazują, że świat geograficznie jest dużo bardziej skomplikowany, niż pokazuje to mapa, skoro w Słowenii jest potrzebne węgierskie radio. Ostatnio z resztą razem z kumplem interesujemy się takimi rejonami Europy, powiedzmy, że podobnymi do Śląska, czyli gdzie mapa mówi jedno, ale kultura i język już niekoniecznie Icon_biggrin O Węgrach na Słowenii jednak jeszcze nie słyszałem. Muszę poczytać więcej o tej Lendawie.
To jest niewielka społeczność, Lendava jest ich kulturalnym centrum, a miasto ma mniej niż 4 tysiące mieszkańców... I nawet tam dla większej ilości osób rodzimym językiem jest słoweński (choć węgierski zna już, przynajmniej na poziomie podstawowym, całkiem sporo osób nawet w Murskiej Sobocie). Z kolei w dialekcie prekmurskim sporo jest madziaryzmów.

thestranglers napisał(a):Z tej 'szuflady' polecam zdecydowanie Siedmiogród. Icon_wink
Też mają swoje radiostacje. Aczkolwiek osobiście nie polecam Siedmiogrodu - wciąż bywają tam ludzie, którzy prawie nie mówią po rumuńsku :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2019 10:09 PM przez prz_rulez.)
02.06.2019 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #44
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Artur.O napisał(a):Chyba raczej nie jest to dziwne po 900 latach bycia częścią Węgier.
Okej, ale granice są dziś takie, jakie są, a skoro są rejony po tej "drugiej stronie", w których ludzie utożsamiają się z czymś innym, to powinno się o tym "usłyszeć". Albo inaczej, skoro sprawa ma wymiar raczej pokojowy, to powinno się znaleźć rozwiązanie (chyba, że tak właśnie owe rozwiązanie wygląda i ludzie sobie po prostu tak żyją). Tymczasem na świecie niestety jest zupełnie inaczej i o podobnych miejscach owszem, jest głośno, ale tylko wtedy kiedy przez swoją odmienność doprowadza się do wojny. Ja po prostu bardzo chętnie przejechałbym się w tamte rejony i posłuchał, co ludzie mają do powiedzenia. Zdarzyło mi się rozmawiać z Katalończykiem, który zaznaczał, że jest Katalończykiem, a nie Hiszpanem i że pragnie separacji, ale był jednocześnie pokojowo nastawiony do wszystkiego i wiedział, że wedle obowiązujących na świecie reguł te dwie rzeczy się ze sobą przeczą Icon_rolleyes

Radio Epsilon
02.06.2019 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
prz_rulez napisał(a):Aczkolwiek osobiście nie polecam Siedmiogrodu - wciąż bywają tam ludzie, którzy prawie nie mówią po rumuńsku :/
oj, z racji dogadania się z ludem rozumiem?

Słyszałem o szkołach w Wojwodinie z kolei, gdzie nikt nie mówił po serbsku. No chyba wspomniana przez Ciebie sytuacja jest (jakby to nie brzmiało dziwnie) normalna.
02.06.2019 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
No właśnie. O Lendavie nie jest głośno, bo nie ma większych problemów Icon_smile Pewnie też fakt, że Węgry są zaraz za miedzą, mocno pomaga.
Co do radiostacji, to podobna istnieje dla mniejszości włoskich na wybrzeżu.

thestranglers napisał(a):oj, z racji dogadania się z ludem rozumiem?
Tak. Do dzisiaj mam traumę po ostatniej wizycie w Budapeszcie...

thestranglers napisał(a):Słyszałem o szkołach w Wojwodinie z kolei, gdzie nikt nie mówił po serbsku. No chyba wspomniana przez Ciebie sytuacja jest (jakby to nie brzmiało dziwnie) normalna.
Dla mnie NIE JEST. I jest to jedynie pożywka dla nacjonalistów.
Zresztą - co to za problem nauczyć się języka, który Cię zewsząd otacza...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2019 10:20 PM przez prz_rulez.)
02.06.2019 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Normalna = nie mam na nią wpływu.

prz_rulez napisał(a):Do dzisiaj mam traumę po ostatniej wizycie w Budapeszcie...
nie dało się z nimi dogadać w angielskim, czy niemieckim?
02.06.2019 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #48
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Tomekk napisał(a):2. Radio Wrocław
RAM-u niet?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.06.2019 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Za słaby komputer [Obrazek: 04icon_rotfl.gif]
03.06.2019 06:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
AKT! napisał(a):RAM-u niet?
u mnie nie odbiera niestety. Nigdy nie słuchałem nawet Icon_redface
04.06.2019 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #51
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
a Radio Wrocław tak? Icon_surprised przecież to bliźniacze stacje, z tą różnicą, że RAM jest oryginalny muzycznie na tyle innych polskich stacji, a RW od kilku lat nie wie, jak się ma i kto jest ich słuchaczem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.06.2019 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Tomek ma rację: https://fmscan.org/main.php?qth=Jelenia%...33&csave=2
Swoją drogą, skoro już to zauważyłem: odbierają Ci stacje czeskie? Słuchasz ich czasem?
AKT! napisał(a):RAM jest oryginalny muzycznie na tyle innych polskich stacji
Czy ja wiem... Choć trochę ciężko ocenić, bo mają bardzo słabo archiwizowaną playlistę.
AKT! napisał(a):RW od kilku lat nie wie, jak się ma i kto jest ich słuchaczem
No typowa muzyka środka. Aczkolwiek to chyba typowy problem stacji PR16 (czy jak to się tam obecnie nazywa). Chyba jedynie Kraków i Poznań wyłamały się z tego schematu.
Dodam, że w nocy playlista Radia Wrocław zdaje się być ciekawsza, nawet Graża T. się dzisiaj załapała...
05.06.2019 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
AKT! napisał(a):RAM jest oryginalny muzycznie na tyle innych polskich stacji
To w końcu czy jest oryginalny czy na tyle? Icon_wink
05.06.2019 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #54
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Można jeszcze wysłać swoje głosy? To spróbuję:
1. RMF Classic ( zdecydowanie moja ulubiona stacja)
2. Muzo Fm
3. Ram Wrocław( mają świetne i bardzo słabe audycje a co za tym idzie też muzykę. Często Inspirują ale też mi więdną uszy).
4. Meloradio
5. Złote Przeboje
6. Trójka- Polskie Radio Program III
Lubię jeszcze :
Chili Zet i kiedyś Radiostację.
Nie znoszę Rmf Fm .
05.06.2019 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
miszony napisał(a):Można jeszcze wysłać swoje głosy?
Oczywiście, że można Icon_wink
05.06.2019 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
prz_rulez napisał(a):Tomek ma rację
myślałem, że transmitują je z jednego punktu, skoro stacje są w jednym budynku

prz_rulez napisał(a):Czy ja wiem... Choć trochę ciężko ocenić, bo mają bardzo słabo archiwizowaną playlistę.
dla ciebie, jeśli facet w przebraniu konia nie sepleni po węgiersku od tyłu w rytm hardstajlowego bitu poezji nikomu nieznanego kameruńskiego poety, nic nie jest oryginalne Icon_wink

mają zupełnie inny klimat niż większość stacji u nas; najbliżej do nich meloradiu

kajman napisał(a):To w końcu czy jest oryginalny czy na tyle? Icon_wink
na przedzie Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.06.2019 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
AKT! napisał(a):a Radio Wrocław tak?
tak, bo wszędzie je odbieram u siebie Icon_smile
nocne audycje też mają fajne.
Kiedyś byli rockowym radiem, to słuchałem ich częściej.

prz_rulez napisał(a):Swoją drogą, skoro już to zauważyłem: odbierają Ci stacje czeskie? Słuchasz ich czasem?
nie, u nas żadna stacja czeska nie odbiera - zbyt wysokie góry Icon_razz2

Jak mieszkałem w Opolu, to kilka odbierało.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2019 10:35 PM przez Tomekk.)
06.06.2019 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
AKT! napisał(a):dla ciebie, jeśli facet w przebraniu konia nie sepleni po węgiersku od tyłu w rytm hardstajlowego bitu poezji nikomu nieznanego kameruńskiego poety, nic nie jest oryginalne Icon_wink
Cóż za złośliwiec Icon_lol
AKT! napisał(a):mają zupełnie inny klimat niż większość stacji u nas; najbliżej do nich meloradiu
Meloradio? Jak dla mnie to raczej skrzyżowanie Czwórki z Trójką. No i są rozgłośnie studenckie grające podobnie.

Tomekk napisał(a):nie, u nas żadna stacja czeska nie odbiera - zbyt wysokie góry Icon_razz2
Serio? A to zdziwko. Chociaż w domu rodzinnym powinny u mnie odbierać niektóre stacje ukraińskie, a dzieje się to dopiero po wyjściu na drogę bezpośrednio na granicę (w sensie, jeszcze w obrębie miasta, ale już prosto w tamtą stronę).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2019 10:38 PM przez prz_rulez.)
06.06.2019 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #59
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
prz_rulez napisał(a):Meloradio? Jak dla mnie to raczej skrzyżowanie Czwórki z Trójką. No i są rozgłośnie studenckie grające podobnie.
oj nie -- emfaza jest na soul i chillout, trójka momentami jedynie wchodzi w ten sam rytm, czwórka to inna para kaloszy; do wrocławskiego radia luz im niedaleko jeszcze, ale tam jest bardziej eklektycznie i alternatywnie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.06.2019 11:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #60
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Jak bywałem w Lublinie, to mi się podobało Radio Centrum (czy jakoś tak).
To było z 15 lat temu (ostatnio 2006, więc faktycznie), także nie wiem jak teraz.
Takie typowo studenckie klimaty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.06.2019 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parytet polskich nagrań w stacjach radiowych i co dalej? thestranglers 14 3 415 23.02.2020 07:21 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości