Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój PTWC według Trójki
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój PTWC według Trójki
Szumny tytuł wątku, a tak naprawdę to tylko moje ustawienie części utworów, które znalazły się w zestawie głosowania na trójkowy polski top.
Przez kilka lat opierałem się tylko na wybranym dawno temu zestawie utworów uzupełniając go co najwyżej o coś z nowo dodanych utworów (no i raz usunąłem kilka najsłabiej brzmiących). W tym roku postanowiłem też przesłuchać grupę utworów, które uznałem za ciekawe, a poprzednio je odrzuciłem po przesłuchaniach. Prawie połowa tego przeszła przesłuchania pomyślnie, a potem w głównej fazie część z nich poradziła sobie nadspodziewanie dobrze. Ale o tych to nieco później.
Teraz miejsca 81 - 121 z komentarzami. Pierwsze cztery kolumny to miejsce obecne i w trzech poprzednich latach.
121. P. X. 127. Dżem - DZIEŃ, W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO
120. P. X. 124. Wojciech Młynarski - DZIEWCZYNY BĄDŹCIE DLA NAS DOBRE NA WIOSNĘ

Dwa utwory, które wypadły, ale teraz wykorzystały daną im ponownie szansę. Ale na nic więcej nie było je stać. No ale obydwaj wykonawcy pojawią się jeszcze wyżej.
119. N. X. X. Bogusław Mec - JEJ PORTRET
Piękny utwór, ale zaaranżowany w sposób, który mnie nie zachwyca.
118. 71. 58. 58. Dżem - PAW
Pierwsze nagranie zespołu, jakie pojawiło się w radiu. Wówczas mi się nie podobało.
117. N. X. X. Czesław Niemen - POD PAPUGAMI
116. N. X. X. Zespół Adwokacki Dyskrecja - BLASZANY PAROWIEC

Utwór lansowany przez Kaczkowskiego. Piękna rzecz, lecz strona instrumentalna obniża notę.
115. N. X. X. Kult - KOMU BIJE DZWON
114. 80. 80. 80. Klan - Z BRZYTWĄ NA POZIOMKI
113. 83. 68. 39. Mr Z'oob - KAWAŁEK PODŁOGI

Zespół znany z dwóch utworów, przy czym ten zdecydowanie bardziej zapisał się w pamięci słuchaczy.
112. 81. 83. 102. Lady Pank - WCIĄŻ BARDZIEJ OBCY
Jedyny utwór zespołu tutaj. Kiedyż było minus 10 w Rio, ale usunęli z zestawu.
111. 75. 65. 65. Breakout - MODLITWA
Chyba największy hit zespołu, a na pewno jedyny, który bardzo cenię z tych największych.
110. P. X. 117. Varius Manx - PIOSENKA KSIĘŻYCOWA
109. N. X. X. Grzegorz Turnau i Sebastian Karpiel-Bułecka - NA PLAŻACH ZANZIBARU

Grzegorz w nietypowym dla siebie repertuarze, ale wyszło mu to świetnie.
108. N. X. X. Voo Voo - NABROIŁO SIĘ
107. N. X. X. Bemibem - PODARUJ MI TROCHĘ SŁOŃCA

Po odejściu Ibeka nagrali świetną płytę, z której największym przebojem był ten utwór.
106. N. X. X. Grzegorz Turnau - MIĘDZY CISZĄ A CISZĄ
105. 74. 60. 60. Aya RL - KSIĘŻYCOWY KROK
104. N. X. X. Skaldowie - WSZYSTKO MI MÓWI, ŻE MNIE KTOŚ POKOCHAŁ

Jeden z moich ulubionych zespołów w pięknym utworze z drugiej płyty i chyba największym swoim przeboju.
103. 86. N. X. Zbigniew Wodecki - LUBIĘ WRACAĆ TAM GDZIE BYŁEM
102. N. X. X. Skaldowie i Łucja Prus - W ŻÓŁTYCH PŁOMIENIACH LIŚCI
101. 63. 72. 72. Mariusz Lubomski - A MÓJ PIES JEST INNY

Kompletnie nie rozumiem co ten utwór robi w zestawie skoro nie ma znacznie bardziej znanej Spacerologii.
100. N. X. X. Basia - ASTRUD
Przyznam się, że nie pamiętam, ale bardzo możliwe, że ten utwór poprzednio odrzuciłem dlatego, że jak dla mnie nie powinien się znaleźć w polskim topie. Teraz też tak uważam, ale postanowiłem go klasyfikować skoro już jest.
99. 70. 41. 36. Breakout - WIELKI OGIEŃ
98. 66. 51. 51. Skaldowie - CAŁA JESTEŚ W SKOWRONKACH
97. N. X. X. Krystyna Prońko - DESZCZ W CISNEJ

Uwielbiam Prońko, ale to jeden z tych artystów, których najlepsze utwory są praktycznie nieznane. To jeden z nielicznych wyjątków.
96. N. X. X. Wilki - EROLL
95. 62. 94. 58. Perfect - LOKOMOTYWA Z OGŁOSZENIA
94. N. X. X. One Million Bulgarians - CZERWONE KRZAKI

Typowy one hit wonder, ale z tego co poznałem z ich dorobku to zdecydowanie najlepsza rzecz.
93. N. X. X. Zbigniew Wodecki - IZOLDA
Wodecki po raz drugi i ostatni. Lubię i cenię, ale jednak to nie jest moja absolutna czołówka. Chyba tylko jeden utwór cenię wyżej i jest to duet.
92. 84. 80. 81. Hey - LIST
Jednym z najbardziej niezrozumiałych usunięć utworu z zestawu było wyrzucenie Misiów. W tej sytuacji tylko List broni honoru zespołu.
91. N. X. X. Maryla Rodowicz - NIECH ŻYJE BAL
Klasyk, ale wiele utworów Maryli cenię znacznie wyżej. I na szczęście (w przeciwieństwie do Prońko) trochę tego w zestawie się znalazło.
90. N. X. X. Andrzej Zaucha - KSIĘŻNICZKA MEGO SERCA
Trochę zaskakuje obecność tego utworu w zestawie, ale to taki Zaucha w repertuarze jaki lubię.
89. 68. 74. 74. Kasia Kowalska - A TO CO MAM
Grzech byłby wyżej, ale też został usunięty z zestawu (trochę dziwi, ale w porównaniu do wielu innych nie aż tak).
88. N. X. X. Magda Umer - KONCERT JESIENNY NA DWA ŚWIERSZCZE I WIATR W KOMINIE
To ewidentnie moje klimaty. Przepiękna rzecz.
87. N. X. X. Orkiestra Na Zdrowie i Jacek Kleyff - NOCNOAUTOBUSOWA
To takie wcielenie Jacka, które podoba mi się najbardziej.
86. N. X. X. Hanna Banaszak - W MOIM MAGICZNYM DOMU
To też moje klimaty, chociaż zupełnie inne niż u Magdy. Mój ulubiony utwór tej pani.
85. 85. 101. 122. Klaus Mitffoch - STRZEŻ SIĘ TYCH MIEJSC
Dla mnie największe osiągnięcie Klausa.
84. 65. 47. 47. Marek Grechuta - KOROWÓD
83. 73. 88. 147. Budka Suflera - SEN O DOLINIE

W l. 70-tych, kiedy i muzyka z Zachodu i informacje o niej dochodziły w mocno szczątkowej formie mało kto wiedział, że to cover. Potem nawet niektórzy się zastanawiali dlaczego jakiś artysta coveruje Budkę. Ale jak dla mnie ta wersja jest lepsza od pierwowzoru.
82. 79. 76. 76. Wiesław Michnikowski - ADDIO POMIDORY!
81. N. X. X. Wojciech Młynarski - W CO SIĘ BAWIĆ

Młynarski po raz drugi w utworze, który byłby znacznie wyżej gdym brał pod uwagę texty utworów.
27.04.2019 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Mój PTWC według Trójki
Ja w tym roku się zagapiłem i dopiero wczoraj pomyślałem sobie, że usiądę na spokojnie i zagłosuję. Okazało się, że pomyślałem o tym kilka godzin po zamknięciu głosowania. Myślałem, że potrwa jednak parę dni dłużej Icon_rolleyes Za rok się odkuję!

Jeśli chodzi o powyższe to kilka propozycji mogłoby liczyć na moje wsparcie. Nie wiem czy na 50 możliwych głosów zmieściłyby się wszystkie, ale na 100 już na pewno.
Przede wszystkim Hey i Wilki. List w ostatnim czasie znów podoba mi się bardziej (miałem okres kiedy przestał znajdować się w mojej ścisłej czołówce zespołu, ale teraz znów bardzo go lubię). Od Wodeckiego i Dżemu wybrałbym raczej inne utwory, ale te wymienione rzecz jasna również bardzo lubię. Nie wiem jak z Kultem, bo Kazik zawsze dostaje ode mnie tyle głosów, że mając do dyspozycji tylko 50, pewnie zrezygnowałbym z kilku "pewniaków" i Komu Bije Dzwon mogłoby się nie załapać. Na wielki plus również Varius Manx i Grechuta, na nieco mniejszy Budka.

Radio Epsilon
27.04.2019 06:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mój PTWC według Trójki
EVENo napisał(a):Myślałem, że potrwa jednak parę dni dłużej
Ja także. Przecież to 6 i pół dnia przed topem.
EVENo napisał(a):Od Wodeckiego i Dżemu wybrałbym raczej inne utwory
Od Wodeckiego to niewiele więcej w zestawie było. A Dżem jeszcze się pojawi (chociaż pewnie nie w tym, co Ci najbardziej leży).
EVENo napisał(a):Nie wiem jak z Kultem, bo Kazik zawsze dostaje ode mnie tyle głosów
U mnie nie dostałby żadnego.
27.04.2019 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mój PTWC według Trójki
80. 56. 31. 42. Sweet Noise & Edyta Górniak - NIE BYŁO
Początkowo Edyta nagrywała sporo rzeczy, które mi się podobały. Potem wprost przeciwnie, ale chlubnym wyjątkiem był gościnny występ w najlepszym znanym mi nagraniu SN.
79. N. X. X. Wiesław Michnikowski - BO WE MNIE JEST SEKS
Tutaj wybrałem utwór, który w zestawie jest, ale go nie ma, bo jestem prawie pewien, że chodziło o inne nagranie tego utworu, ale skoro tam jest podany Kabaret Starszych Panów to ja wybrałem wersję moim zdaniem lepszą.
78. 58. 25. 32. Czesław Niemen - MARIONETKI
To, co najbardziej cenię w dorobku Niemena i to co jest w zestawie mocno się mija. To nagranie jest wyjątkiem, chociaż w mojej hierarchii jego nagrań jest dosyć nisko.
77. 52. 95. 16. Maryla Rodowicz - REMEDIUM
Długo się przekonywałem do tego utworu w tym wykonaniu. Także dlatego, że uwielbiałem wersję Czerwonych Gitar.
76. 67. 62. 62. Wiesław Michnikowski - JEŻELI KOCHAĆ
Trzeci raz tutaj geniusz kompozytorski Wasowskiego został wsparty geniuszem Michnikowskiego. Wasowski był jeszcze w innym utworze i pojawi się jeszcze dwa razy (z czego raz bardzo wysoko).
75. N. X. X. Lao Che - CZARNE KOWBOJE
Dla mnie najbardziej pasującym do topu wszechczasów z dorobku grupy jest Idzie wiatr, ale skoro nie ma to ten utwór jest jedynym tutaj dokonaniem grupy.
74. 61. 45. 44. Ewa Demarczyk - GROSZKI I RÓŻE
Pani Ewy zabraknąć nie mogło w tym zestawieniu. To, czego w zestawie zabrakło byłoby wyżej.
73. 53. 38. 45. Voo Voo - NIM STANIE SIĘ TAK JAK GDYBY NIGDY NIC NIE BYŁO
72. N. X. X. Tilt - RZEKA MIŁOŚCI , MORZE RADOŚCI, OCEAN SZCZĘŚCIA

Z Tiltem akurat trafili w mój gust. To jedyny utwór, który bardzo cenię.
71. 59. 54. 54. Renata Przemyk & Kasia Nosowska - KOCHANA
Przemyk od kilku lat bardzo cenię, ale raczej w utworach, których w zestawie nie ma. To jest wyjątkiem.
70. 72. 70. 70. Seweryn Krajewski - KOŁYSANKA DLA OKRUSZKA
69. 57. 55. 55. Varius Manx - ZANIM ZROZUMIESZ

Mój nr 2 w dorobku zespołu (a przynajmniej z tego, co znam).
68. 69. 79. 79. Kult - DO ANI
Najwyżej notowany utwór Kultu w tym zestawieniu.
67. 64. 52. 52. Republika - BIAŁA FLAGA
Bardzo żałowałem, że nie załapało się do top 50, ale skoro nie zagłosowałem na stronie to żal zniknął.
66. N. X. X. Krystyna Prońko - PSALM STOJĄCYCH W KOLEJCE
To takie nagranie spoza głównego nurtu twórczości artystki. Ale świetne.
65. 55. 32. 17. Republika - ŚMIERĆ NA PIĘĆ
64. 76. 44. 41. Mr. Z'OOB - KARTKA DLA WALDKA

No i jest drugi przebój Zooba, znacznie mniejszy, ale przeze mnie ceniony wyżej.
63. N. X. X. Klan - AUTOMATY
To jeden z tych zespołów, na które około 50 lat temu polska publiczność nie była przygotowana. Znakomita czwórka (EPka), kilka (też często świetnych) nagrań radiowych, potem longplay z muzyką do baletu i rozpad zespołu. Szkoda.
62. 50. 61. 61. Wilki - ELI LAMA SABACHTANI
61. 51. 68. 68. Budka Suflera - JEST TAKI SAMOTNY DOM

Mój nr 2 zespołu z kilkoma rozwalającymi fragmentami.
60. 78. 69. 69. Voo Voo - ŁOBI JABI
59. 54. 50. 50. Michał Żebrowski & Anna Maria Jopek - UPOJENIE
58. 42. 67. 45. Republika - MAMONA
57. 45. 48. 48. Marek Grechuta - ŚWIECIE NASZ

Kolejny Grechuta z Korowodu, płyty, której nie uważam za najlepszą w dorobku zespołu, ale z debiutu wybrali słabsze utwory, a z płyt nr 3-5 nic.
56. N. X. X. Maryla Rodowicz - WIELKA WODA
55. N. X. X. Wilki - N'AVOIE

Wilki w zasadzie skończyły się na debiutanckiej płycie. Jest tylko jeden wyjątek i o dziwo znalazł się w zestawie.
54. 30. 40. 37. SBB - Z KTÓRYCH KRWI KREW MOJA
Nie rozumiem wysokiego miejsca w kolejnych topach rozlazłego i niespójnego Tryptyku, kiedy ta perełka radzi sobie fatalnie.
53. 28. 10. 22. Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc - SZUKAŁEM CIĘ WSRÓD JABŁEK
Tomczaka znałem wcześniej tylko z textu utworu z miejsca 64 (który był żartem textowym, ale to historia na dłuższe opowiadanie), a tym nagraniem mnie zachwycił. Ale nic innego z jego dorobku równie dobrego nie poznałem.
52. 43. 59. 59. Róże Europy - STAŃCIE PRZED LUSTRAMI
Dla mnie zespół jednej, debiutanckiej płyt. A to jedno z dwóch najlepszych na niej nagrań.
51. 39. 30. 38. Wilki - ABORYGEN
Od pierwszego usłyszenia ulubiony utwór Wilków i raczej nigdy to się nie zmieni.

A w następnej porcji zaczną się utwory, na które chciałem zagłosować, lecz z powodu zaskakująco wczesnego zamknięcia notowania nie zdążyłem tego zrobić.
28.04.2019 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Mój PTWC według Trójki
kajman napisał(a):51. 39. 30. 38. Wilki - ABORYGEN
Od pierwszego usłyszenia ulubiony utwór Wilków i raczej nigdy to się nie zmieni.
Lepiej nie słuchaj współczesnej wersji koncertowej, bo zrobili z tego dyskotekowy kawałek Icon_lol

Radio Epsilon
28.04.2019 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Mój PTWC według Trójki
Ja staram się zawsze pomijać koncertowe wersje.
28.04.2019 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Mój PTWC według Trójki
Dużo tych Wilków u Ciebie, co zaskakuje.
28.04.2019 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mój PTWC według Trójki
A wydawało mi się, że to taka moja muzyka. Ale więcej nie będzie.
28.04.2019 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Mój PTWC według Trójki
Po prostu nie kojarzę Cię z wykwitem polskiej muzyki rockowej na początku lat 90. Icon_wink2
28.04.2019 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Mój PTWC według Trójki
Ja też siebie nie kojarzę, ale trochę dobrych rzeczy tam było (i w tym zestawieniu też coś jest - nie tylko Wilki).
28.04.2019 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mój PTWC według Trójki
50. 27. 21. 23. Jacek Kaczmarski & Przemysław Gintrowski & Zbigniew Łapiński - ŹRÓDŁO (WĄWÓZ)
49. 32. 39. 11. Grażyna Łobaszewska - ZA SZYBĄ

Utwór Naszej Basi Kochanej, która potem nagrała nową wersję, bliższą wersji Grażyny niż własnej pierwotnej, którą lubię najbardziej, a która jest nie do zdobycia.
48. N. X. X. Wojciech Młynarski - PRZYJDZIE WALEC I WYRÓWNA
Pisałem, że jeszcze będzie Wasowski. Drugi raz tutaj śpiewany przez Młynarskiego. Ciekaw jestem czy istnieje studyjna wersja utworu. Ponoć była na płycie pana Wojtka, ale z tego powodu cały nakład wycofano.
47. 49. 49. 49. Republika - NIEUSTANNE TANGO
Najwyżej notowane nagranie ze studyjnej płyty zespołu.
46. N. X. X. Bemibek - SPRZEDAJ MNIE WIATROWI
Niewiele nagrań zespół w swoim pierwszym wcieleniu zostawił, to jest najbardziej znane i przyznam się, że nie wiem czy ich wersja była pierwsza czy Niemena.
45. 46. 46. 46. Maryla Rodowicz - GDZIE JEST SIÓDME MORZE
44. 38. 22. 14. Elżbieta Wojnowska - ZAPROŚCIE MNIE DO STOŁU

To moje ulubione imię w tym topie. Trzy panie o tym imieniu miały utwory w zestawie i wszystkie się pojawiły w top 50. Ta to klasyczny przedstawiciel poezji śpiewanej.
43. 25. 60. 93. Republika - TELEFONY
Kombinat mnie chwycił po wielu latach, ale Telefony zachwyciły od razu i od nich zaczyna się moja fascynacja zespołem.
42. 34. 23. 24. Elżbieta Mielczarek - POCZEKALNIA PKP
41. 60. 63. 63. Perfect - OBJAZDOWE NIEME KINO
40. 33. 52. 52. Jacek Kaczmarski - OBŁAWA

Jacka zdecydowanie wolę w trio i to głownie na płycie Mury. Wielka osobowość, interesujący jako wokalista, ale jako kompozytor rzadko mnie przekonywał (na szczęście wiele utworów śpiewanych wspólnie pisał Gintrowski). Tutaj akurat zaśpiewał Wysockiego.
39. 35. 53. 53. Dżem - WHISKY
Ulubiony utwór Dżemu śpiewany przez Riedla.
38. 20. 43. 29. Aya RL - UNIKAJ ZDJĘĆ
Od zawsze moje ulubiona Aya.
37. 12. 14. 13. O.N.A. - DRZWI
Jakoś wyjątkowo słabo wchodziła mi ONA, bo tu spory spadek, a Koła czasu niespodziewanie się nie załapały.
36. 37. 24. 35. Jacek Kaczmarski & Przemysław Gintrowski & Zbigniew Łapiński - MURY
Sztandarowy utwór tria. Jedyny w ich dorobku cover.
35. 21. 19. 6. Morawski Waglewski Nowicki Hołdys - JA PŁONĘ
34. 36. 26. 100. Tadeusz Woźniak - ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA

Najlepsze nagranie na debiucie. Szkoda, że znacznie ciekawsza druga płyta przeszła zupełnie bez echa.
33. 31. 20. 9. Anna Maria Jopek - ALE JESTEM
Swoim pierwszym utworem Ania mnie zaczarowała. Nadal bardzo ją cenię.
32. 16. 4. 7. Voo Voo - GDYBYM
138 tygodni w top 66 mojego zestawienia. Utwór z jednej z najlepszych polskich płyt ever.
31. 10. 16. 19. Młynek Kawowy - MŁYNEK KAWOWY
Znany jazzman na potrzeby filmu nagrał przepiękną płytę ze smakiem stylizowaną na kicz. Ten utwór jest na niej najlepszy.
30. 22. 8. 15. Maanam - SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ
Mój nr 1 Maanamu, ale sporo trwało, żebym go (i w ogóle zespół) polubił.
29. 23. 17. 31. Morawski Waglewski Nowicki Hołdys - NAJMNIEJSZY ODDZIAŁ ŚWIATA
Z jednej strony szkoda, że ta znakomita formacja istniała tak krótko, ale z drugiej gdyby istniała dłużej, to może by nie powstało Voo Voo, co byłoby wielką stratą.
28. 40. 36. 26. Grzegorz Turnau - BRACKA
Tym utworem zdobył moje serce, chociaż nie mogę teraz zrozumieć, czemu nie chwycił mnie jego debiut na LP3.
27. N. X. X. Edyta Bartosiewicz - SEN
Jeżeli na mcct ten utwór u mnie już długi czas jest na szczycie to i w tym topie musiał być wysoko. Ale nie jest to najwyżej notowana nowość tutaj. Będą jeszcze trzy i to znacznie wyżej (ale jedna z nich dopiero od tego roku jest w zestawie).
26. 5. 2. N. Dżamble - SZCZĘŚCIE NOSI TWOJE IMIĘ
Można rzec, że to utwór, który przynosi nieszczęście, bo dwie znane mi pary umieściły go na swoim zaproszeniu ślubnym i obydwie się rozstały. A sam utwór tym razem nie oparł się zmasowanemu atakowi konkurentów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2019 07:32 AM przez kajman.)
28.04.2019 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mój PTWC według Trójki
25. 41. 71. 71. Maryla Rodowicz & Stan Borys - DZIŚ PRAWDZIWYCH CYGANÓW JUŻ NIE MA
Najwyżej notowana piosenka Maryli, która nagrywała rzeczy zarówno rewelacyjne jak i totalnie wkurzające. Tutaj zaśpiewała utwór Andrzeja Zielińskiego, który talent do tworzenia pięknych rzeczy miał wielki.
24. 14. 28. 40. Dżamble - WYMYŚLIŁEM CIEBIE
Największy przebój zespołu.
23. 47. 42. 43. Basia Stępniak-Wilk & Grzegorz Turnau - BOMBONIERKA
Basia napisała nietypowy dla siebie utwór, zaprosiła do pomocy Grzegorza, który też rzadko w takie klimaty wchodził i wyszło wspaniale. Po części także dzięki temu, że strona instrumentalna wypadła błyskotliwie.
22. 48. 26. 30. Bajm - PIECHOTĄ DO LATA
Tym utworem zajęli drugie miejsce w opolskich debiutach w 1978. Zwycięzca został zapomniany, a ich kariera rozwinęła się znakomicie. No ale to jeden z ulubionych utworów w ich dorobku.
21. 15. 12. 10. Wolna Grupa Bukowina - SIELANKA O DOMU
Ech, śpiewało się to na rajdach ponad 40 lat temu. Ale to nie sentyment zadecydował o miejscu tego utworu.
20. 11. 29. 28. Grzegorz Turnau - PAMIĘĆ
Pierwszy utwór Grzegorza na LP3, wtedy jakoś przeze mnie nie zauważony. Ale odkryłem go na nowo.
19. 18. 11. 8. Grażyna Łobaszewska - GDYBYŚ
Pierwsze radiowe nagranie Grażyny. Od tego zaczęła się jej kariera. Ale nic lepszego już nie nagrała.
18. 19. 9. 16. Breakout - CO SIĘ STAŁO KWIATOM
Mój nr 1 zespołu. Wszystko tam brzmi świetnie, a harmonijka nigdzie indziej nie zabrzmiała tak przejmująco i pięknie.
17. 13. 7. 12. Elżbieta Mielczarek - HOTEL GRAND
Drugi blues pod rząd. I drugi utwór Eli tutaj (więcej w zestawie nie było). Szkoda tylko, że nie był to wtedy w Polsce dobry czas dla bluesa, bo płyta nie zdobyła wystarczającej popularności i najciekawsza polska wokalistka bluesowa zniknęła ze sceny.
16. 6. 33. N. Dżamble - MASZ PRZEWRÓCONE W GŁOWIE
15. 17. 34. 34. Perfect - NIEWIELE CI MOGĘ DAĆ

Zdecydowanie jedno z najbardziej przeze mnie lubianych nagrań Perfectu z rewelacyjną partią fortepianu.
14. 9. 6. 3. Marek Grechuta - KANTATA
Mój nr 1 z Korowodu i czołówka utworów Grechuty.
13. 24. 35. 20. Stan Borys - JASKÓŁKA UWIĘZIONA
Największy przebój Borysa solo pochodzący z bardzo ciekawej, lecz niestety przez wiele lat ostatniej płyty artysty.
12. 8. 13. 5. Klan - EPIDEMIA EUFORII
Nagranie z płyty, która zyskała wielkie uznanie i bardzo małą popularność. Mrowisko chyba bardziej dociera do ludzi teraz niż prawie 50 lat temu.
11. 4. N. X. Anawa - TA WIARA
Po Korowodzie Grechuta rozstał się z Anawą nagrywając świetną Drogę za widnokres. Jan Kanty Pawluśkiewicz zaprosił do współpracy Zauchę i zespół nagrał album będący moim nrem 1 w Polsce. Rok temu dodano do zestawu ich dwa nagrania (swoją drogą zaskakujące, że akurat takie, a nie najbardziej znane Nie przerywajcie zabawy lub później scoverowane przez Turnaua Tańcząc w powietrzu).
29.04.2019 08:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
RE: Mój PTWC według Trójki
Podejrzewam że głosowanie w Trójce już zakończone?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.04.2019 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #14
RE: Mój PTWC według Trójki
"ta wiara" super

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.04.2019 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Mój PTWC według Trójki
Ciekawe czy czwarte miejsce też będzie Ci się tak podobać.
10. N. X. X. Skaldowie - KRÓLICZEK
O tym, że Króliczek był u mnie w cieniu innych nagrań Skaldów świadczy chociażby to, że kilka lat temu się nie przebił do mojego zestawu. Teraz brzmiał mi rewelacyjnie i przesłuchanie po przesłuchaniu szedł w górę i dotarł do top 10.
9. N. X. X. Bajm - MAŁPA I JA
Ta nowość w przeciwieństwie do poprzedniej nie została pominięta. Po prostu w tym roku została po raz pierwszy dodana do zestawu do głosowania. A że to mój nr 1 Bajmu to musiał być wyżej niż Piechotą. Nota bene pewnie byłby wyżej gdyby nie instrumentalny fragment w środku utworu, który psuje całościowe wrażenie.
8. 29. 18. 33. Elżbieta Adamiak - JESIENNA ZADUMA
Tylko gitary i wokal, ale wyciśnięto z nich co tylko było można, a sam utwórjest przepiękny. I w ten sposób wszystkie cztery utwory trzech Elżbiet tutaj się pojawiły.
7. 26. 57. 57. Edyta Bartosiewicz - DZIECKO
Był już Sen, ale jednak Dziecko ceniłem zawsze znacznie bardziej i to się nie zmieniło. Przecudowny utwór świecący pełnym blaskiem w bardzo ciekawym dorobku wokalistki.
6. 44. 27. 25. Grzegorz Turnau - CICHOSZA
Turnau miał wiele piosenek w tym zestawieniu, a to jest wisienka na grzegorzowym torcie. W topie zespołu mój nr 3 (Pamięć była druga, ale tutaj jednak doszła niżej).
5. N. X. X. Pod Budą - BALLADA O CIOTCE MATYLDZIE
Najwyższa nowość chyba zaskakuje (mnie na pewno). To od zawsze moje ulubione nagranie grupy (no prawie zawsze, bo jednak wcześniej znałem Bardzo smutną, która akurat mnie nie przekonywała). Tym razem zadziałała na mnie wyjątkowo mocno.
4. 3. N. X. Anawa - ABYŚ CZUŁ
Jedno z najmniej przebojowych nagrań na tej zdecydowanie nieprzebojowej płycie (ewentualnie zadatki na takowy miało Nie przerywajcie z chwytliwym refrenem Ludzie to duże dzieci, na pewno kiedyś dorosną). Ale mnie zachwyca jak w zasadzie wszystko, co na tej płycie się znajduje, chociaż najbardziej monumentalne opracowanie inwokacji z liczącego ponad 3000 lat eposu Gilgamesz.
3. 2. 3. 2. Dżamble - WOŁANIE O SŁOŃCE NAD ŚWIATEM
Ten utwór Dżambli nigdy nie opuścił podium. Rewelacyjna, rozbudowana kompozycja znakomicie zaśpiewana i zagrana (także przez gości, wśród których było czterech jazzmanów z absolutnej polskiej czołówki).
2. 7. 5. 4. Republika - MOJA KREW
Republika jest znakomitym zespołem, ale to nagranie jest czymś, do czego żadne z pozostałych nie zdołało się nawet zbliżyć.
1. 1. 1. 1. Andrzej Zaucha - DZIEŃ DOBRY MISTER BLUES
Wszystkie utwory w tym topie walczą w praktyce o drugie miejsce, bo ten utwór jest jak widać poza konkurencją. Jak nigdzie tak mocno dał o sobie znać kompozytorski geniusz Wasowskiego, a do tego aranżacja i wykonanie jest doskonałe (wersja Ewy Bem, chociaż bardzo dobra, pod tym względem nie ma startu). No i Zaucha, który niesamowicie potrafił czarować wokalem w tym utworze osiągnął absolutne mistrzostwo (i mimo że zawsze mnie tym zachwyca to tylko w Georgii wspiął się na ten sam poziom).
29.04.2019 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #16
RE: Mój PTWC według Trójki
Tak na szybko. Zaskakuje mnie brak w Twoim Topie utworów Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy, TSA itd.
30.04.2019 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: Mój PTWC według Trójki
Icon_eek Twój nr 1 to cover??? Byłem pewien, że to było napisane dla AZ! Icon_smile2
przede wszystkim instrumentalnie to jest dużo lepszy utwór.
smyki u Bem to jakaś pomyłka Icon_wink2
chyba, że to nie jest podstawowa wersja.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.04.2019 11:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Mój PTWC według Trójki
kajman napisał(a):Nota bene pewnie byłby wyżej gdyby nie instrumentalny fragment w środku utworu, który psuje całościowe wrażenie.
Powiem tak:
Icon_eek
Zwłaszcza że to ty to piszesz.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
30.04.2019 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Mój PTWC według Trójki
Nie wiem, dlaczego to Ciebie dziwi. To jest świetny utwór, a ta wstawka jest bez wyrazu i rozwala utwór (pozbawia go spójności).
Yacy napisał(a):Twój nr 1 to cover??? Byłem pewien, że to było napisane dla AZ!
Ja do dzisiaj nie byłem pewien, ale właśnie wyczytałem, że został przez Wasowskich napisany dla Ewy Bem. Ale sama powiedziała o wersji Andrzeja "On ten utwór zaśpiewał tak, jak powinien być, moim zdaniem, zaśpiewany".
obserw99 napisał(a):Zaskakuje mnie brak w Twoim Topie utworów Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy, TSA
SDM lubiłem średnio do płyty Tabletki ze snów, ale z tego okresu, który lubię najbardziej nic w zestawie nie ma. 123 lubię bardzo wybiórczo, ale Jeszcze w zielone gramy pewnie byłoby wysoko. TSA dwa utwory są dosyć blisko, ale jednak trochę im zabrakło.
30.04.2019 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #20
RE: Mój PTWC według Trójki
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale w sumie dla mnie ten Top jest jak dla Ciebie mój, czyli początkowe grupy bardzo obiecujące, ale im wyżej, tym mniej punktów zaczepienia.

Jest jednak w tej dziesiątce coś absolutnie fenomenalnego, czyli Cichosza. Nigdy nie zapomnę jak ze znajomymi wyciągnęliśmy starego boom boxa i chodziliśmy z nim po mieście o północy grając na pełny regulator ten właśnie utwór Icon_lol Mam nadzieję, że chociaż jeden obudzony mieszkaniec Siemianowic zrozumiał żart i lekko się uśmiechnął. Musiał być chociaż jeden! Icon_biggrin

Radio Epsilon
30.04.2019 09:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości