Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Pink Floyd
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Raczej nie ma sensu tego dzielić, bo to nie są niezależne utwory, tylko.... no właśnie części. Właściwie to od razu można wrzucić "Shine On You Crazy Diamond (I-IX)", chociaż jednak granica między 1-5 i 6-9 jest wyraźniejsza przez rozmieszczenie na płycie.

W moim przypadku jednak problem rozwiązuje się sam, bo i tak mam to poza nawet top 20. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.04.2019 02:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Artur.O napisał(a):Właściwie to od razu można wrzucić "Shine On You Crazy Diamond (I-IX)"
no nie można, bo takiego utworu nie ma
17.04.2019 05:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Ja drugą część traktuje jak repryzę, tylko z innym tekstem, dlatego nie rozważam w ogóle osobnego bytu, nieważne z jaką częścią w tytule, dla mnie po prostu SOYCD to tytuł części pierwszej, a jednocześnie całości.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.04.2019 08:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Serio jeszcze ich nie bylo? O prosze.
17.04.2019 09:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Zastanawiam czy w ich przypadku będzie podobnie jak przy Republice? Bowiem wcześniej owszem znałem piosenki naszej zasłużonej grupy, ale żeby za nimi przepadać to nie! Po topie to się zmieniło i teraz Republika jest jedną z najważniejszych polskich kapel dla mnie. Icon_idea
Wczoraj wziąłem się więc za przesłuchanie kilkunastu utworów PF żeby czegoś poszukać. Oczywiście kierowałem się podpowiedziami kilku kolegów (które znalazłem w ich topach Icon_lol) no ale to jest bardzo trudne wybrać tylko dwie piosenki. A też zauważyłem, że na niektórych płytach utwory płynnie przechodzą jeden w drugi, tak że nie ma między nimi wyraźnych granic. Pewnie do poniedziałku się zdecyduję, bo mam już swoich faworytów, ale jeszcze trochę muszę posłuchać, bo jak dotąd to znałem tylko te najsłynniejsze kawałki z trójkowego TWC i jeszcze te poznane u nas w klasyku. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.04.2019 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
thestranglers napisał(a):no nie można, bo takiego utworu nie ma
można za to z powodzeniem siedemnastoipółminutowe Parts 1 - 7, bo w takiej wersji "SOYCD" pojawiło się na "Echoes"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.04.2019 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
(17.04.2019 10:23 AM)AKT! napisał(a):  
thestranglers napisał(a):no nie można, bo takiego utworu nie ma
można za to z powodzeniem siedemnastoipółminutowe Parts 1 - 7, bo w takiej wersji "SOYCD" pojawiło się na "Echoes"
O proszę, tego nie widziałem (nigdy nie interesowałem się kompilacjami w przypadku PF). To oznacza, że jednak istnieje możliwość posłuchania SOYCD z płynnym przejściem z piątej do szóstej części? Nigdy wcześniej tego nie doświadczyłem Icon_razz2

Radio Epsilon
17.04.2019 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
najwyraźniej Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.04.2019 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
No dobra

POMOC DLA TYCH, CO CHCĄ DARMOWE 2 PUNKTY

A tak na serio to liczę, że pomoże to głosowaniu jako całemu, kogoś tym przekonam, i trochę te piosenki ździałają. Icon_smile

psychodela:
Astronomy Domine ("The Piper at the Gates of Dawn", 1967) - jakby Bitelsi grali jeszcze odważniej i bardziej eksperymentalnie
Interstellar Overdrive ("The Piper at the Gates of Dawn", 1967) - 9 minut improwizacji, prawdziwy psychodeliczny odjazd i prekursorstwo rocka progresywnego
Arnold Layne (niealbumowy singiel, 1967)
See Emily Play (niealbumowy singiel, 1967) - dwa kultowe single z tamtej epoki
Let There Be More Light ("A Saucerful of Secrets", 1968) - hipnotyzujący i już całkiem flojdowo brzmiący utwór - więcej Gilmoura, mniej Barretta
Set the Control for the Heart of the Sun ("A Saucerful of Secrets", 1968) - j.w., niesamowicie tajemnicze i klimatyczne; kolejne arcydzieło

soundtracki i rock kosmiczny:
The Nile Song ("More", 1969)
Ibiza Bar ("More", 1969) - Pink Floyd grające metal? bardzo proszę!
One of These Days ("Meddle", 1971) - płyta otwiera się i zamyka prawdziwym space rockowym odlotem. Zakończenie już jest zgłoszone, to teraz otwarcie. Icon_smile
San Tropez ("Meddle", 1971) - miłe i wakacyjne
Obscured by Clouds ("Obscured By Clouds", 1972) - przypomnienie, że rocka i elektronikę mieszano od tzw. zawsze Icon_wink

tzw. prog rock:
już wszystko co najlepsze jest zgłoszone Icon_wink ale jeszcze może mieć swoich zwolenników:
Us And Them ("The Dark Side of the Moon", 1973)

późniejsze rzeczy:
tu również sporo zgłoszeń już padło
Learning To Fly ("A Momentary Lapse of Reason", 1987) - ale to tak na siłę, bo to pewniak, ale nie lubię tego pop-rockowego okresu PF

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2019 01:13 PM przez Dobromiera.)
17.04.2019 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
wszystkie propozycje z sekcji "psychodela" rozważałem sam xD osobiście gdybym miał o dwa wybory więcej to wybrałbym "sun" i "domine"; "emily" spsuł mi na zawsze bowie swoim okropnym coverem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.04.2019 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Z Momentary Lapse of Reason bardziej bym polecił One Slip (czyli właściwie tytułowy utwór). Bardzo radiowa piosenka, które może przypaść do gustu tym, którzy nie lubią gitarowego brzmienia, a wolą na przykład soundtracki z bajek Disneya (nie wiem, muzycznie tak mi się to kojarzy xD Król Lew, Tarzan itp.).

Radio Epsilon
17.04.2019 01:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
A jeszcze się naczytałem o smutnej historii życia jednego z założycieli grupy Syda Barretta, którą dodatkowo wzmocnił przekaz piosenek z pierwszego etapu kapeli zwanego rockiem psychodelicznym i gotowy wzór na przygnębiający wieczór, a może nawet poranek z południem... Icon_eek

Yacy napisał(a):sorry kajman, ale pewnie moje typy nie zwiększą liczebności Twoich ulubieńców
A ja uczynię koledze tę przyjemność (pierwszym wyborem), bo drugi to już taki z zupełnie innej bajki (więc furory tutaj zapewne nie zrobi Icon_lol).
I nie dodaję żadnego pewniaka, żeby nie być posądzonym o pójście na łatwiznę:

Welcome to the Machine
One Slip

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.04.2019 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
EVENo napisał(a):Momentary Lapse of Reason bardziej bym polecił One Slip (czyli właściwie tytułowy utwór)
Piszesz i masz. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.04.2019 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Artur.O napisał(a):Us And Them
A to już jest.
I tak ogólnie to np ze Spodka najbardziej cenię właśnie Spodek. Z Lapsa najbardziej brakuje mi Psów wojny. Kiepsko reprezentowane są Zwierzęta. I przede wszystkim brakuje mi rzeczy z ich (jak dla mnie) ich płyty nr 2 czyli Ummy Gummy (na chwilę obecną wydaje mi się, że pewnie zgłoszę dwa utwory właśnie z niej).
17.04.2019 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
(17.04.2019 05:46 PM)kajman napisał(a):  I przede wszystkim brakuje mi rzeczy z ich (jak dla mnie) ich płyty nr 2 czyli Ummy Gummy (na chwilę obecną wydaje mi się, że pewnie zgłoszę dwa utwory właśnie z niej).

Z części studyjnej, czy tej na żywo? Icon_wink

No dobra, to ja zgłoszę:

Interstellar Overdrive
Let There Be More Light

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.04.2019 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Artur.O napisał(a):Z części studyjnej, czy tej na żywo?
Z koncertowej to przecież tylko Siekierka jest utworem, który nie pojawił się wcześniej na płycie studyjnej więc jako taki tam przynależy. Oczywiście chodzi mi o studyjną, z której wszystkie utwory to (przynajmniej kilka lat temu było) top 30 utworów zespołu.
17.04.2019 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Kajman pewnie zgłosi piosenkę o zwierzątkach futerkowych oraz piosenkę o toporze

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.04.2019 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Miszon napisał(a):piosenkę o toporze
Pisałem powyżej, że chodzi mi o część studyjną, chociaż piosenkę o Eugeniuszu też lubię.
18.04.2019 06:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
Co za zaszczyt móc wziąć udział w topu jednego z najwspanialszych zespołów wszechczasów <3

Najbardziej w stawce brakuje mi:
Astronomy Domine
Brain Damage
18.04.2019 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Pink Floyd
mike napisał(a):Brain Damage
We wszystkich Topach, czy to swoich, czy wspólnych, ten utwór jest dla mnie najbardziej problematyczny, bo bez "Eclipse" jest bezwartościowy Icon_razz2 W swoich Topach mogę nagiąć reguły i wrzucić te dwa utwory do jednego worka, ale tutaj tak się nie da Icon_razz2

Radio Epsilon
18.04.2019 11:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości