Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topy EVENa: 3x3
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Topy EVENa: 3x3
To nawet nie będę wiedział o czym piszesz.
16.06.2019 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Topy EVENa: 3x3
Son Of The Blue Sky trafilo na sprzyjajacy moment, ale czy z perspektywy to tak bezapelacyjnie najwazniejszy anglojezyczny numer z Polski? Hmmm...
Jesli chodzi o piersi (hehe), to maja te zalete, ze sa chude i nie trzeba sie zbytnio bawic z koscmi i innymi smieciami.
A co do Kylie - dla Ciebie EVENo goraca czy "goraca"?
16.06.2019 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #23
RE: Topy EVENa: 3x3
prz_rulez napisał(a):dla Ciebie EVENo goraca czy "goraca"?
Co to w ogóle jest za pytanie, goraca czy goraca?

Radio Epsilon
16.06.2019 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Topy EVENa: 3x3
Czy to bylo szczerze, czy ironicznie Icon_wink
16.06.2019 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #25
RE: Topy EVENa: 3x3
Ironiczne, oczywiście. Czemu niby miałoby być szczere?! Przecież Kylie jest kobietą, a ja brzydzę się kobietami.

Radio Epsilon
16.06.2019 02:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Topy EVENa: 3x3
Mozesz po prostu nie lubic jej wygladu, zwlaszcza A.D. 2019 Icon_smile
16.06.2019 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #27
RE: Topy EVENa: 3x3
Wtedy bym napisał, ze jest goraca, a nie gorąca.

Radio Epsilon
16.06.2019 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Topy EVENa: 3x3
Uzylem cudzyslowu...
16.06.2019 02:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Topy EVENa: 3x3
O on nie użył cudzysłowu.
16.06.2019 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #30
RE: Topy EVENa: 3x3
prz_rulez napisał(a):Uzylem cudzyslowu...
Ale spytałeś czy jest dla mnie goraca, czy goraca, a ona nie jest dla mnie ani goraca, ani goraca, tylko gorąca.

Radio Epsilon
16.06.2019 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Topy EVENa: 3x3
Bedziemy sie czepiac braku polskich znakow? Icon_smile Tak czesro pisze na komorce.
16.06.2019 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: Topy EVENa: 3x3
prz_rulez napisał(a):Bedziemy sie czepiac braku polskich znakow?
Ty się doszukujesz ironii w najzwyklejszym w świecie zdaniu, ja się mogę czepiać braku polskich znaków. Czytanie takich postów jest po prostu nieprzyjemne i uciążliwe, no i gdyby napisała je anonimowa osoba to z góry uznałbym ją albo za dziecko, albo za idiotę, bo tak to właśnie wygląda, jakby dziecko to pisało. Na początku myślałem, że siedzisz gdzieś w jakieś Jugosławii i nie masz polskich znaków, ale skoro to zasługa wyłącznie braku chęci do przytrzymania palca do ekranu smartfona, to tak - będę się czepiał. Ja nie mam problemu z polskimi znakami na komórce.

I czepiam się ostatni raz, następnym razem po prostu taki post zignoruję i przejdę do takiego, który będzie się dało przeczytać. To po prostu tak "na zaś", żebyś się potem nie dziwił, że nie odpowiadam na Twoje pytania.

Radio Epsilon
16.06.2019 04:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Topy EVENa: 3x3
Moim zdaniem przesadzasz.
Swoją drogą, chyba nie widziałeś jak piszą ludzie z ex-Yu w sieci...
16.06.2019 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #34
RE: Topy EVENa: 3x3
3x3 - Kylie Minogue

I Should Be So Lucky to utwór tak rozpoznawalny, że trudno nie mieć na jego temat wyrobionej opinii. Moja jest... nienajlepsza. Jest to przebój zdecydowanie wrzynający się w pamięć, ale jednocześnie tak niewiele w nim dobrego. Trudno uwierzyć, że była to furtka do wielkiej kariery Kylie. To jeden z tych przebojów, których prawie nigdy nie puszczam sam od siebie (a jest takowych naprawdę niewiele).

Can't Get You Out of My Head to utwór, o którym mam bardzo podobną opinię. Nie sposób tego nie zanucić, teoretycznie znam go na pamięć, ale nie mam z nim ani dobrych, ani złych skojarzeń. Tutaj jednak kompozycja nie jest aż tak banalna, jak w przypadku Lucky, ale podobnie jak przy debiucie - gdybym miał puścić sobie coś od Kylie z tego okresu, na pewno wybrałbym coś innego.

New York City to dla mnie nowinka i nie brzmi aż tak źle. Zwrotki są niestety straszne, ale w refrenie jest całkiem fajny bit i niezła melodia. Piosenka udowadnia, że pomimo upływu lat, Kylie (w odróżnieniu od wielu innych podobnych artystek) nie obrała złego kursu i jej muzyczna droga nadal jest całkiem blisko moich upodobań.

Ranking singli:
1. Środek - Can't Get You Out of My Head
2. Debiut - I Should Be So Lucky
3. Nowość - New York City


---

Grupa Debiutów niewątpliwie ma swój klimat i w przypadku Kylie porównywanie twórczości z lat 80. do tej późniejszej to jak jedzenie dwóch różnych posiłków sporządzonych przez tego samego kucharza. Tamte utwory można rozpoznać bez problemu i jest to poniekąd największa wada tej grupy - piosenki są do siebie bardzo podobne.
5.0 I Should Be So Lucky
5.0 Got to Be Certain
7.0 Hand On Your Heart


Grupa Środkowa przyniosła światu wiele przebojów, które, można powiedzieć, przybiły Minogue pieczątkę ikony popu. Dobrej, całkiem różnorodnej muzyce, pomogły też świetne teledyski. Artystka pokazała, że choć ma swój styl, to odnajduje się w niejednym repertuarze.
5.0 Can't Get You Out of My Head
8.0 Love at First Sight
7.0 On a Night Like This


Grupa Nowości przedstawia już nieco zapomnianą Kylie. Popularność Australijki spadła znacząco, a przecież jej pozycja na rynku od wielu lat była bardzo wysoko. Dla mnie wciąż jest OK. Mówię "wciąż", bo muzyka Kylie zawsze była dla mnie po prostu OK. A to naprawdę spore osiągnięcie biorąc pod uwagę jak wiele lat jest na scenie i jak wiele różnych utworów wydała w swojej karierze.
5.0 New York City
7.0 Dancing
4.0 Into The Blue


Ranking piosenek:
1. Środek - Love at First Sight
2. Debiut - Hand On Your Heart
3. Nowość - Dancing


---

Środek powinien wygrać bez problemu, choć nie zawiera mojego ulubionego okresu Kylie, czyli tego pomiędzy Środkiem, a Nowościami. Grupa Debiutów może się cieszyć, że obecna forma Kylie nie jest nadzwyczajna i sam klimat lat 80. może zrobić tutaj robotę. Ale czy przypadkiem moja sympatia do artystki nie sprawi, że jej ostatnie dokonania zostaną ocenione wyżej?

Grupa Debiutów
5.0 + 5.0 + 7.0 + 5.0 (album Kylie)
= 5.5

Grupa Środkowa
5.0 + 8.0 + 7.0 + 6.0 (album Fever)
= 6.5

Grupa Nowości
5.0 + 7.0 + 4.0 + 5.0 (album Golden)
= 5.25

Sam się teraz zastanawiam, czy ja podświadomie tak bardzo ją lubię i "wybaczam" więcej, niż innym artystkom, czy ona faktycznie cały czas nagrywa takie piosenki, które nie tylko mogę, ale nawet lubię słuchać Icon_razz2

---

Ranking 3x3:
1. Grupa Środkowa (6.5)
2. Grupa Debiutów (5.5)
3. Grupa Nowości (5.25)

Radio Epsilon
16.06.2019 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Topy EVENa: 3x3
A który to okres między środkiem a nowościami?
I myślałem, że bardziej lubiłbyś Kylie z 1997 roku.
16.06.2019 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #36
RE: Topy EVENa: 3x3
prz_rulez napisał(a):A który to okres między środkiem a nowościami?
X i Afrodyta. Nie jest to jakaś ogromna różnica, ale jednak. Dzięki tym płytom mogę się nazywać fanem Kylie Icon_razz2

Radio Epsilon
16.06.2019 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #37
RE: Topy EVENa: 3x3
To będzie pierwsza kapela, od której wezmą udział piosenki z każdego wydanego albumu Icon_wink

3x3 - Riverside

Grupa Debiutów:
Loose Heart
Out of Myself
Conceiving You


Grupa Środkowa:
02 Panic Room
Egoist Hedonist
The Depth of Self-Delusion


Grupa Nowości:
#Addicted
Vale of Tears
River Down Below

Radio Epsilon
07.07.2019 06:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #38
RE: Topy EVENa: 3x3
Loose Heart jest dowodem na to, że Riverside jest zespołem, który od samego początku wiedział, co chce grać. Ten styl towarzyszy im do dziś i jest to ogromna zaleta dla każdego, kto lubi takie brzmienie. A ta nisza jak wiadomo jest niezwykle oddana swojej ulubionej muzyce. Utwór dziś nie brzmi odkrywczo, ale ciekaw jestem jaki był jego odbiór w 2003 roku.

02 Panic Room doskonale wypada na żywo. Mówię to już na starcie, bo polubiłem ten utwór dopiero po koncercie, więc moja opinia o nim może nie być miarodajna. Na pewno przeszkadzają mi w nim te szumy i pierdzenia towarzyszące od samego początku, ale cała reszta przyswajalnych dźwięków robi świetną robotę.

River Down Below to dla mnie polski odpowiednik Comfortably Numb. Znakomity nastrój panujący w pierwszej części piosenki i wielka eksplozja emocji w drugiej. Jest to miła odmiana od typowych dla tego gatunku, współczesnych "dropów", gdzie przełamanie polega na tym, że wszystkie instrumenty nagle grają naraz. Tutaj na pierwszym planie mamy gitarę i jej wspaniałą solówkę. Solówkę, na którą warto czekać. Magiczny utwór, który przemawia do mnie zarówno w trybie smutku, jak i w trybie radości.

Ranking singli:
1. Nowość - River Down Below
2. Debiut - Loose Heart
3. Środek - 02 Panic Room


---

Grupa Debiutów to przede wszystkim konsekwencja. Konsekwencja, która towarzyszy kapeli od samego jej początku, ale właśnie dlatego najbardziej należy ją docenić w pierwszych dwóch krążkach. Dla kogoś, kto nie lubi powtarzalności Riverside mógłby się już wtedy skończyć. Zaskakujące jednak jak wiele ta powtarzalność ma do zaoferowania nawet dziś.

7.0 Loose Heart
8.0 Out of Myself
6.0 Conceiving You


Grupa Środkowa nie różni się zbyt wiele od poprzedniej grupy, ale można odnieść wrażenie, że zespół poszedł nieco bardziej w kierunku metalu. Ich twórczości podobnie też towarzyszy uczucie znudzenia w niektórych fragmentach. Trudno jest skupiać się na całych albumach.

6.0 02 Panic Room
7.0 Egoist Hedonist
7.0 The Depth of Self-Delusion


Grupa Nowości jest moją ulubioną przede wszystkim dlatego, że grupę Riverside poznałem dopiero na rok przed śmiercią Piotra Grudzińskiego. Album z 2015 roku niestety odziedzicza wady swoich poprzedniczek i ma wiele momentów do zapomnienia, ale utwory, które najbardziej mi się spodobały radzą sobie na tyle dobrze, że wracam do niego częściej. Wasteland to z kolei płyta, którą kupiłem w ciemno i nie pożałowałem. Wysłuchanie w radiu jej pierwszego singla, Vale of Tears, było przeżyciem nie do zapomnienia, a fakt, że River Down Below poznałem dopiero po włożeniu kompaktu do odtwarzacza (a nie dzięki Trójce, gdzie grany był już od wielu tygodni) sprawił, że zakochałem się w tej kompozycji "od pierwszego wejrzenia". Po prostu od razu wiedziałem, że to jest to.

9.0 #Addicted
9.0 Vale of Tears
10.0 River Down Below


---

Imponujące, że Riverside potrafi być powtarzalne, a jednocześnie coraz lepsze. Taki chyba urok tego gatunku, jeżeli wykonuje się go na najwyższym poziomie.

Grupa Debiutów
7.0 + 8.0 + 6.0 + 7.0 (album Second Life Syndrome)
= 7.0

Grupa Środkowa
6.0 + 7.0 + 7.0 + 6.0 (album Rapid Eye Movement)
= 6.5

Grupa Nowości
9.0 + 9.0 + 10.0 + 9.0 (album Wasteland)
= 9.25

---

Ranking 3x3:
1. Grupa Nowości (9.25)
2. Grupa Debiutów (7.0)
3. Grupa Środkowa (6.5)

Radio Epsilon
07.07.2019 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Topy EVENa: 3x3
Wybór utworów jak dla mnie fatalny. Tylko Loose i River to ich czołówka, reszta należy raczej do ich najsłabszych rzeczy.
07.07.2019 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Topy EVENa: Tuzin EVENo 86 5 740 25.10.2020 07:02 PM
Ostatni post: EVENo
  Topy EVENa: Extra EVENo 1 012 48 566 14.06.2020 09:20 PM
Ostatni post: kajman
  Topy EVENa: 70 Extra EVENo 61 4 141 09.02.2019 10:47 PM
Ostatni post: EVENo
  (Ostatnia taka) Lista EVENa 28 EVENo 9 1 475 19.04.2018 07:46 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 27 (+ podsumowanie marca) EVENo 0 698 06.04.2018 05:21 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 26 EVENo 1 989 30.03.2018 10:11 AM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 25 EVENo 0 655 23.03.2018 11:22 AM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 24 EVENo 1 756 16.03.2018 06:54 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 23 EVENo 3 1 057 10.03.2018 08:49 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 22 (+podsumowanie lutego) EVENo 0 609 02.03.2018 11:55 AM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości