Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ekspresowy top WC edycja 4
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #41
RE: ekspresowy top WC edycja 4
Artur.O napisał(a):Mam nadzieję, że jednak wybory miałem w sam raz.
były super <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.04.2019 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: ekspresowy top WC edycja 4
(02.04.2019 12:38 AM)EVENo napisał(a):  miałem nadzieję, że to zdanie skończy się słowem "gatunków".

Te gatunki to po prostu głęboka inspiracja dawnymi jajami z last.fm, ichniejszymi tagami typu "death progressive blacker than satan's ass pagan metal", co oczywiście jest kpiną z poważnie używanych "gatunków" typu "technical death metal" itp (zawsze po 2-3 człony + "metal"). Przy czym dorzuciłem tu jeszcze swoją znajomość RYMowego drzewka gatunków i powstało 50 nieziemskich hybryd. Icon_wink Przy czym chyba 5 gatunków tutaj jest naprawdę istniejących, a 6. byłby, gdyby dopisać "h" we właściwym miejscu.
Oczywiście współczesny lastfm ssie, i poza tymi najpopularniejszymi tagami nie da się już ich przeglądać na stronach wykonawcy Icon_sad Na szczęście u Paulli nadal widnieje "solarium pop", co skrzętnie wykorzystałem. Icon_wink

Co do wykonawców i tytułów, to sporo z nich to dawne autentyki z P2P i torrentów (niektóre przypadki nadal mam na komputerze!), moją własną inwencją było wyłącznie "Osiem zapałek" (choć tak nie do końca), "Od dziś" Górniak, oraz "Fake It" Nickelback. Icon_wink Ujawniam:
43. Tiësto & Armin van Buuren - Take Me Away (2007)
prawdziwy tytuł: Kosmonova - Take Me Away (1998)
40. Blur - Woo Hoo
prawdziwy tytuł: Blur - Song 2
38. Edyta Górniak - Od dziś (2008)
prawdziwy tytuł: Paulla - Od dziś (2008)
36. Bob Marley - Don't Worry Be Happy
prawdziwy tytuł: Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy
29. Nickelback - Fake It
prawdziwy tytuł: Seether - Fake It
26. Bryan Adams - Osiem Zapałek
prawdziwy tytuł: Richard Marx - Right Here Waiting
24. Nirvana - Half the Man I Used to Be (1994)
prawdziwy tytuł: Stone Temple Pilots - Creep (1992)
15. Paul Oakenfold - Someone Like You (1998)
prawdziwy tytuł: Ascension - Someone (1997)

No i specjalne wyróżnienie - utwór, którego (bardzo zachęcający) fragment jest w przewodniku po muzyce elektronicznej na techno.org, ale jak naprawdę się nazywa, to chyba tylko sam Ishkur (twórca tego przewodnika) wie Icon_sad
12. DJ Roog - Funk Three (2003)

Są też utwory, które całkowicie nie istnieją, ale prawie wszystkie z nich to po prostu memy z różnych stron internetu:

41. Mandaryna - Jesteście jedwabiści (2005) - z Nonsensopedii
35. Darude - Fly (2003) - z pewnego forum o trance
27. The Macbeths - Raise Your Hand (2016) - z mycharts Icon_wink
17. John Mallencamp - Drive Till South (2016) - z mycharts Icon_wink

A to utwór, który nie istnieje, ale wymyśliłem go sobie, tak samo jak dziesiątki innych, w latach 2005-2008 na potrzeby listy (obecnie w archiwach są zastępowane przez prawdziwe utwory):
19. Compaq - Ready 4 Radio (2007) (na liście zastąpione przez Girls Aloud - Call the Shots; zwycięzca podsumowania 2008!)

Nie mogło zabraknąć twórczości mychartsowiczów, przy czym "moja" piosenka leży w którymś z moich starych zeszytów i nigdzie jej nie można wysłuchać. Naprawdę użyłem tam słowa "hejtować" z 5 lat zanim ktokolwiek inny wpadł na pomysł takiego makaronizmu xD

16. Mogilscy Brothers - Last Christmas (2013)
14. Artur Gierach - Hejtuję cię (2007)
8. ArturoDDZ - Szok (2012)


No i wreszcie dwa utwory, które są tu wyłącznie ze względu na tytuły, tego drugiego nawet nie słuchałem:

31. Simple Plan - Untitled (How Could This Happen To Me)
39. Bowling for Soup - I'm Gay (2007)


Cała reszta zestawu - hmm.... "polecam". Albo i nie. Wszystko jest na YT w każdym razie, tylko dla odważnych. Icon_wink


(02.04.2019 12:17 PM)Sundrajta napisał(a):  I zapewne cały ten top jest z tej okazji (bo to już czwarta jego edycja) i dlatego data prezentacji nie jest przypadkowa. Icon_twisted

Pierwsze trzy były całkowicie na poważnie (w latach 2013, 2015, 2018) i trochę mniej ekspresowe. Szczerze dziwię się, że ta cieszyła się aż tak dużym zainteresowaniem w porównaniu z poprzednią. Icon_razz2 Ale przynajmniej nie tylko mnie to bawiło, co mnie bardzo cieszy! Dziękuję. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2019 04:36 PM przez Dobromiera.)
05.04.2019 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
RE: ekspresowy top WC edycja 4
Gdyby ktoś nie zauważył żartu: ten Marley, Adams, a także A lalala long, czy wrzuceni przeze mnie Beatlesi wzięli się stąd że takie nagrania występują na yt i o zgrozo mają jakieś miliony wyświetleń

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.04.2019 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: ekspresowy top WC edycja 4
Takich rzeczy jest znacznie więcej.
05.04.2019 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #45
RE: ekspresowy top WC edycja 4
Ale te były w tym topie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.04.2019 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: ekspresowy top WC edycja 4
Z Marleyem na YT to w ogóle jest epidemia, każda popularna piosenka regepodobna jest podpisana pod niego, często z błędnym tytułem i ZAWSZE z tym samym zdjęciem (a wrzucają to różni użytkownicy)

A za bekowymi tagami na Lastfm też tęsknię, moim ulubionym zawsze był "mega poważny autor muzyki do wiadomości" dla Piotra Rubika Icon_biggrin Był też motyw, że słuchając radia black metalowego można było zostać zrickrollowanym Icon_biggrin

Radio Epsilon
06.04.2019 12:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #47
RE: ekspresowy top WC edycja 4
W ramach eksperymentu badawczego:

[Obrazek: Yg6qUpL.png]

xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.04.2019 08:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #48
RE: ekspresowy top WC edycja 4
W sumie nic dziwnego, skoro nawet moi rodzice od zawsze mówią na to Osiem Zapałek, nie zdziwię się jeśli kiedyś był to taki mem nie-internetowy, czyli najprawdopodobniej radiowy Icon_wink
Pamiętam jak raz wpisałem "I am a Lama" w wyszukiwarkę i wyskoczyła piosenka Moby'ego, ale dzisiaj powtórzyłem ten zabieg i z jakiegoś powodu już nie wyskoczyła...

Radio Epsilon
06.04.2019 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  eXpresovvy top wszechczasuff - edycja szusta Dobromiera 33 1 873 02.04.2021 01:13 AM
Ostatni post: Sundrajta
  ekspresowy top wszechczasuff - edycja pionta Dobromiera 42 3 989 03.04.2020 09:01 AM
Ostatni post: EVENo
  Artur's top WC: Edycja druga poprawiona (2015) Dobromiera 18 3 211 23.12.2015 07:29 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  ATWC - edycja pierwsza Dobromiera 110 20 380 28.06.2014 11:57 AM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości