Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topy mini
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Topy mini
Przy wybieraniu utworu z Pi w tytule przyszło mi do głowy, żeby zrobić top świń. Nie zwierząt jako takich, lecz piosenek ze świnią w tytule w różnych językach oczywiście. Przy czym nie mam zamiaru ogarniać całości zagadnienia lecz będę się opierał na swoich notatkach.
Mam nadzieję, że na świniach się nie skończy i takich topów zrobię więcej. Pewnie na początek o zwierzętach, ale kto wie czy coś innego do głowy mi nie przyjdzie.
Po przejrzeniu notatek znalazłem 19/20 utworów (dwuczęściowy potraktuję jako całość). Startuję wczesnym popołudniem. Może ktoś chciałby strzelić w to, co może wygrać lub przynajmniej być wysoko to proszę bardzo, ale żadnych nagród nie obiecuję.
14.03.2019 09:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
RE: Topy mini
Aleś wymyślił Icon_lol Ciekawe czemu akurat taki wybór...
Nie wiem czy znam wiele kawałków akurat z tym zwierzęciem w tytule, ale pierwsze co przychodzi mi do głowy, to "Pigs" Floydów, więc niech to będzie mój kandydat.
Przypomniał mi się jeszcze jeden (na razie mój ulubiony), ciekawe czy się znajdzie:

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2019 02:15 PM przez neo01.)
14.03.2019 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Topy mini
neo01 napisał(a):pierwsze co przychodzi mi do głowy, to "Pigs" Floydów
Rozumiem, że chodzi Ci o three different ones, a nie on the wing.
Przy okazji utworów jako takich będzie nieco mniej, 19 będzie wykonań, bo niektóre utwory będą w więcej niż jednej wersji.
neo01 napisał(a):na razie mój ulubiony
Kto wie, czy nie zapomniałeś o jakimś, który może okazać się jeszcze bardziej ulubiony. Kilka takich, które w moim odczuciu miałbyś prawo lubić będzie. A tej Luxtorpedy to nie kojarzę, chociaż pewnie kiedyś słyszałem.
14.03.2019 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: Topy mini
Mi też pierwsze co przychodzi na myśl to Floydzi, ale gdy prezentowałem ten utwór w swoich Topach to raczej chłodno do niego podchodziłeś - nie wypowiadałeś się ani dobrze, ani źle... chyba w ogóle się nie wypowiadałeś Icon_lol

Przeglądam swoją bibliotekę i znalazłem jeszcze Black Sabbath, Bukartyka, no i oczywiście Big Cyc Icon_biggrin Ale akurat tego ostatniego się u Ciebie nie spodziewam Icon_wink

Radio Epsilon
14.03.2019 04:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Topy mini
EVENo napisał(a):chyba w ogóle się nie wypowiadałeś
Z tego co pamiętam to tak było. Ale to jeszcze nic nie znaczy.
EVENo napisał(a):Bukartyka
Jeżeli chodzi o ŁiŚ to owszem bardzo lubię, ale jednak świnia nie występuje tam jako zwierzę więc nie wziąłem go pod uwagę.
EVENo napisał(a):oczywiście Big Cyc
Podejrzewam, że nie znam. A z ich repertuaru lubię tylko Makumbę.
14.03.2019 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: Topy mini
kajman napisał(a):Rozumiem, że chodzi Ci o three different ones, a nie on the wing.
Powiedzmy, że tak. Nie znam się za bardzo na Floydach, a to mi po prostu zapadło w pamięci jako charakterystyczny tytuł.
kajman napisał(a):Kilka takich, które w moim odczuciu miałbyś prawo lubić będzie.
No tak, dlatego napisałem, że na razie. "War Pigs" mogłoby konkurować, ale nie jestem pewien, czy by wygrało.

WOLNE MEDIA!!!
14.03.2019 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Topy mini
Pewnie części z tego znać nie będziesz, bo ja się łapałem na tym, że nie tylko tytuły, ale i wykonawcy niektórych utworów nic mi nie mówią.
Do mojego notatnika trafiają bardzo różne utwory, często nawet słabe. A tutaj wszystkie okazały się być dobre (w moim odczuciu), a poza jednym to nawet bardzo dobre i ustalanie kolejności nie przychodziło mi łatwo. No i chociaż gatunkowo jest u mnie różnie to tutaj zdecydowanie przeważał rock (a w nim na moje ucho raczej ten cięższy).
Na początek miejsca 13-19. Zaczyna najmniej rockowy tutaj kawałek, który jednak sporo odstawał od reszty. A wyżej trzech artystów z tych bardziej znanych i jak mi się wydaje trzech zdecydowanie mniej. No może ten polski jednak bardziej od pozostałej dwójki. Z tych bardziej znanych to wygląda na to, że to czołówka moich ulubionych QOTSA, na pewno czołówka FNM u mnie, ale ta wersja wyraźnie słabsza od pierwowzoru. PJ z kolei raczej ciężka jak na to jak ją kojarzę (z płyty, którą bardzo lubię).
13. PJ Harvey & John Parish - Pig Will Not
14. Albert Rosenfield - Twin Pigs
15. Gingembre - Like A Pig
16. Faith No More - War Pigs
17. Queens Of The Stone Age - Run Pig Run
18. Ottone Pesante - Pig Iron
19. Ariel Pink - Plastic Raincoats In The Pig Parade
14.03.2019 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: Topy mini
Jak na razie to kojarzę tylko tego Alberta i chyba to jest najbardziej znany kawałek od nich i całkiem fajny.
FNM z tego co słyszę nagrali cover i to bardzo bliski oryginałowi, więc też na plus.

WOLNE MEDIA!!!
14.03.2019 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Topy mini
neo01 napisał(a):FNM z tego co słyszę nagrali cover i to bardzo bliski oryginałowi
Bardzo bliski oryginałowi? Czy ja wiem?
8. Crash The Kingdom - Pigs
9. Neurosis - Bleeding The Pigs
10. Morawski Waglewski Nowicki Hołdys - Świnie
11. Pink Floyd - Pigs On The Wing
12. Rock Crusade - Pigs On The Wing

RC to dopiero szarpnęło się na wersję bardzo bliską oryginałowi, tak bliską, że nie dało się między nią a pierwowzór nic wcisnąć. Wygląda na to, że w Polsce jakoś świnie do piosenek nam nie pasuję, bo znalazłem tylko dwa utwory z nimi w tytule. Ten wyższy na dziesiątym wydaje mi się być jednym ze słabszych utworów na płycie o tym tytule. Chociaż tak niskie miejsce to jest też efekt poziomu konkurentów. Na miejscu dziewiątym chyba najcięższy utwór w tym zestawie i jak dla mnie to od niego w górę to już naprawdę same rewelacyjne utwory.
14.03.2019 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: Topy mini
kajman napisał(a):Bardzo bliski oryginałowi? Czy ja wiem?
Dość mocno bliski Icon_smile
Jest bardzo podobnie, gitary tylko inaczej brzmią, bardziej ostro i wyraziście, ale nawet wokal jest jakby nienaturalnie zmieniony pod Ozzy'ego.

Kolejna część nie dla mnie, tzn. nie kojarzę tych kawałków (Floydów tak naprawdę tylko kojarzę że coś takiego było Icon_razz2).

WOLNE MEDIA!!!
14.03.2019 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Topy mini
4. Pigbag - Papa's Got A Brand New Pig Bag
5. Pink Floyd - Pigs (Three Different Ones)
6. Kingdom Come - Night Of The Pigs
7. Quasi - War Pigs

Wersja Quasi bardzo podobna do pierwowzoru, ale coś jej zabrakło. Inna sprawa, że ścisk na miejscach 3-9 był niesamowity. Na szóstym to nie ten KC, o którym być może ktoś pomyśli. To utwór awangardowego zespołu sprzed prawie 50 lat. Może byłby nawet wyżej, ale czas trwania utworu miał tutaj pewien wpływ. Floydów spodziewałem się wyżej, ale po prostu inni byli jeszcze lepsi. Jak na przykład postpunkowa kapela z mnóstwem dęciaków.
17.03.2019 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Topy mini
1. The Beatles - Piggies
2. LordFish - Pig-Skin Veil
3. Black Sabbath - War Pigs

To, że Sabaci będą to raczej można było się domyślić. Utworu z miejsca drugiego pewnie wiele osób nie będzie znało. Ja sam nie kojarzę, w jaki sposób go poznałem, ale nie żałuję, bo utwór (którego nie pamiętałem) mnie zachwycił. Taki mocno odlotowy mi się wydał. No a pierwsze miejsce pochodzi z najlepszej w moim odczuciu płyty Bitli pozbawionej prawie słabszych momentów, a ten utwór należy do najbardziej przeze mnie cenionych.
20.03.2019 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #13
RE: Topy mini
W sumie nic specjalnego ten numer jeden, choć wpada w ucho i ma jakiś taki "piknikowy" potencjał Icon_razz2

A ogółem fajny pomysł z tym topem, licze na kolejne w przyszłości.

Radio Epsilon
20.03.2019 07:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Topy mini
Duży plus za docenienie "Papa's Got A Brand New Pig Bag" oraz "War Pigs"!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.03.2019 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości