Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ageizm w muzyce
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Ageizm w muzyce
Trafiłem wczoraj na bardzo ciekawy wątek dotyczący odrzucenia przez BBC Radio 1 utworu "Living For Love" Madonny.
https://en.wikipedia.org/wiki/Radio_1_Ma...ontroversy
Ciężko tak naprawdę stwierdzić czy utwór został pominięty, gdyż został uznany za nieciekawy, czy też faktycznie ze względu na to, iż ich zdaniem Madonna to już stara babcia.
Natomiast z całej dyskusji najbardziej uderza mnie to, jak wielkimi niewolnikami młodocianych słuchaczy są w tym, było nie było, publicznym radiu. No, ale czemuż ja naiwnie myślałem, że dziennikarze radiowi powinni też pełnić funkcję opiniotwórczą...

Słyszeliście o innych tego typu przypadkach?
25.02.2019 08:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Ageizm w muzyce
Ja się cieszę tylko, że Trójce to nie grozi.
25.02.2019 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Ageizm w muzyce
tam jest raczej youngizm Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.02.2019 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Ageizm w muzyce
W zestawie czy na liście? To drugie po części tak.
25.02.2019 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #5
RE: Ageizm w muzyce
Ja, jako młody człowiek mam takie mniemanie o LP3, że słuchają tej listy same, za przeproszeniem, stare dziady, które mentalnie utknęły w latach 70 i 80. Zamiast dawać szansę nowym, ciekawym rzeczom, to klikają na ten Perfect czy inne starożytne zespoły, chociażby nie wiem, jak przeciętną piosenkę nagrały. Nostalgia wjeżdża za mocno.
26.02.2019 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #6
RE: Ageizm w muzyce
14 lat temu Planeta grała utwory z płyty CONFESSIONS ON A DANCEFLOOR, a już wtedy Madonna nie była specjalnie za młoda. No i 4 MINUTES z Timberlakiem.

dejmieeen napisał(a):Zamiast dawać szansę nowym, ciekawym rzeczom, to klikają na ten Perfect czy inne starożytne zespoły, chociażby nie wiem, jak przeciętną piosenkę nagrały. Nostalgia wjeżdża za mocno.

I nie tylko Trójka. Większość stacji radiowych w Polsce oprócz RMFMAXXX i Eski, gra w większości stare utwory. Główna antena RMF oraz Zet przeplatają stare z nowym, więc jest jakiś wybór. Agora, która przejęła ostatnio Zetkę (w 40%, ale jednak) ma w swojej ofercie dwie stacje z muzyką dla starszych pokoleń - Złote Przeboje i Pogodę. Do tego cała masa stacji lokalnych nadających w większości stare utwory. Jedynie na Dolnym Śląsku Muzyczne Radio oraz na Opolszczyźnie Radio Park się wyróżniają wśród tej szarzyzny. Audycje z muzyką klubową, jeśli są, to tylko i wyłącznie w piątkowe i sobotnie wieczory - a pomyśleć, że Planeta FM kiedy nadawała tylko w Katowicach, Bielsku i Opolu grała muzykę klubową codziennie - też w godzinach wieczornych i nocnych, ale jednak codziennie.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
26.02.2019 01:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #7
RE: Ageizm w muzyce
(26.02.2019 01:34 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  I nie tylko Trójka. Większość stacji radiowych w Polsce oprócz RMFMAXXX i Eski, gra w większości stare utwory. Główna antena RMF oraz Zet przeplatają stare z nowym, więc jest jakiś wybór. Agora, która przejęła ostatnio Zetkę (w 40%, ale jednak) ma w swojej ofercie dwie stacje z muzyką dla starszych pokoleń - Złote Przeboje i Pogodę. Do tego cała masa stacji lokalnych nadających w większości stare utwory. Jedynie na Dolnym Śląsku Muzyczne Radio oraz na Opolszczyźnie Radio Park się wyróżniają wśród tej szarzyzny. Audycje z muzyką klubową, jeśli są, to tylko i wyłącznie w piątkowe i sobotnie wieczory - a pomyśleć, że Planeta FM kiedy nadawała tylko w Katowicach, Bielsku i Opolu grała muzykę klubową codziennie - też w godzinach wieczornych i nocnych, ale jednak codziennie.

Ja bym to trochę rozgraniczył. W RMF i Zetce więcej nowego, niż strego. Z tą drugą stacją mam ostatnio do czynienia w pracy i naprawdę, 3/4 to kawałki z ostatniej dekady. Złote Przeboje z założenia mają grać "goldy", więc nie powinno się wymagać nowości, bo to nie ten profil radia. Natomiast z Trójką jest taki problem, że mentalność słuchaczy jest straszna. Młode pokolenie nie ma szans w starciu z U2, Knopflerem czy Voo Voo, którzy szału nie robią ostatnio. Tylko Zawiałow jakoś daje radę, ale np. taki Piotr Zioła? Ralph Kamiński? Poza tym dziwne, że The Dumplings się co chwilę pojawiają, a olewany jest xxanaxx i Natalia Nykiel, którzy z niektórymi numerami by się nadawali
26.02.2019 02:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Ageizm w muzyce
Na antenie młodzi bywają grani ale nie w audycjach najpopularniejszych redaktorów, a na Listę nie trafiają bo faktycznie chyba słuchają "same stare dziady".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.02.2019 08:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Ageizm w muzyce
prz_rulez napisał(a):BBC Radio 1 utworu "Living For Love" Madonny.
Radio maintreamowe zdycha. Leży i kwiczy. Mam tu w pokoju fana antyradia. Na zmiane puszczamy sobie z moimi idiesrindie. I choć zarza się, że czasem grają nowe rzeczy i kombinują - to mozna odnieść wrażenie, że na swiecie jest jeden utwór Duran Duran czy Stone Temple Pilots.
W Aucie gdy jadę - Jeśli rozładuje mi sią telefon - to włączam tylko niejakie Meloradio. Też grają w kółko to samo, ale przynajmniej przyjemne. No i nie są to bynajmniej Ageiści co raczej ludzie o bardzo wąskich horyzontach. Boją wyjść ze strefy komfortu.
Ageizm jest obecny wszem i wobec - wystarczy zobaczyć jaką popularność ma moje wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia i moje propozycje do listy classic. Komu chce się marnotrawić czas na staroci. A ja wręcz przeciwni - ostatnio podglądam sobie różne ciekawostki z lat 70. Mainstream ssie.
Natomiast Madonna powiedziała mądrą rzecz
"We've made so many advances in other areas — civil rights, gay rights — but ageism is still an area that's taboo and not talked about and dealt with," she concluded
No właśnie - Mielimy ciągle prawa ciągle tych samych. Debaty zamykają się na prawach kobiet, LBGT i prawami uchodźców a tymczasem inni marginalizowani, sekowani? prawa osób starszych, prawa osób otyłych, prawa inwalidów, prawa chorych, których nie stać na leczenie, prawa chorych na zespół Downa, prawa dzieci nienarodzonych, prawa potajemnie zabijanych osób starszych po określeniu tzw" udanego życia", prawa ludzi biedniejszych, którzy są wyśmiewani, bo nie mają modnych ciuchów, prawa i rozwązania pomagające ludziom po wypadkach samochodowych, chorych na depresję, prawa chorych na stomię czy chorobę leśniewskiego Crona. I moim zdaniem najwazniejsze - prawa ludzi samotnych, którzy w dobie korporacyjnego, pozbawionego Boga i relacji świecie - są w najtrudniejszej sytuacji. Mozna tak w nieskończoność. Madonna tą wypowiedzią mi zaimponowała - bo wpadliśmy w lejek wąskich potrzeb luidzkości - nie rozglądając się dookoła - i w efekcie zamykamy się - tak jak to zrobił dziennikarz z BBC (obrzydliwy twór medialny)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.02.2019 08:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Ageizm w muzyce
dejmieeen napisał(a):Zamiast dawać szansę nowym, ciekawym rzeczom
Zacznijmy od tego, co rozumiesz przez nowe. W każdym razie dla wymienionych przez Ciebie starych dziadów ponad 90% tego co jest obecnie na liście to są utwory nowe. A nawet przesuwając się w czasie można stwierdzić, że ponad połowa utworów śpiewana jest przez wykonawców, którzy zaczęli nagrywać w tym stuleciu. Wspomniany przez Ciebie Perfect radził sobie z utworami z ostatniej płyty kiepsko, a mógłbym wymienić innych weteranów w zestawie, którzy radzili sobie jeszcze gorzej. Cały problem kryje się w określeniu ciekawej. Co innego jest ciekawego dla Ciebie, co innego dla innych. Ludzie słuchający LP3 słuchają klimatów im bliskich (mniej lub więcej) i dlatego są przy tej stacji, że w takich klimatach gra. Jedyne co można im zarzucić, że nie zawsze szybko łapią nowych wykonawców w swoich klimatach. I to, że do tych nowych czasem może nawet zbyt mocno się przyzwyczajają. Bo Podsiadło, Organek, Zawiałow, Kortez, Król , Florence, Zaz, Greta, Cigarettes to artyści raczej nowi. A oni sobie bardzo dobrze radzą na LP3. Z kolei przykładowo Springsteen, Adams, Ferry, Costello, Ramazotti, Kayah, Morrissey, Toto albo tylko liznęli poczekalnię albo nawet się do niej nie załapali.
26.02.2019 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #11
RE: Ageizm w muzyce
dejmieeen napisał(a):Młode pokolenie nie ma szans w starciu z U2, Knopflerem czy Voo Voo, którzy szału nie robią ostatnio.
A toś pojechał. Icon_lol
I niestety wychodzi trochę Twoja ignorancja, bo np. U2 nagrali całkiem spoko płytę (tę przedostatnią), Mark podobnie przy ostatniej (chociaż akurat z jego dorobkiem jestem najbardziej na bakier), a już Voo Voo jest od trzech ostatnich płyt w świetnej formie! Muzyka to nie sport, tu nawet po 70-tce można nagrywać świetne rzeczy. Icon_cool
I na pewno nie wiek wykonawców jest problemem, na który należy spojrzeć w pierwszym rzędzie.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
26.02.2019 09:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Ageizm w muzyce
Sundrajta napisał(a):I niestety wychodzi trochę Twoja ignorancja
Tutaj przesadziłeś. On po prostu słucha innej muzyki i taka mu nie odpowiada. No i Twoja wypowiedź tutaj jest całkowicie subiektywna. To, że w sporej części się z Twoimi opiniami zgadzam świadczy tylko o podobieństwie naszych gustów, a nie, że obiektywnie mamy rację.
Sundrajta napisał(a):I na pewno nie wiek wykonawców jest problemem, na który należy spojrzeć w pierwszym rzędzie.
Z tym zgoda, szczególnie, że młodych (przynajmniej pod względem aktywności muzycznej) jest tam całkiem sporo.
26.02.2019 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
RE: Ageizm w muzyce
dejmieeen napisał(a):Zamiast dawać szansę nowym, ciekawym rzeczom, to klikają na ten Perfect czy inne starożytne zespoły, chociażby nie wiem, jak przeciętną piosenkę nagrały. Nostalgia wjeżdża za mocno.
dlatego powinno więcej młodych głosować, to może coś być drgnęło.
15.03.2019 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Ageizm w muzyce
(15.03.2019 10:27 PM)Tomekk napisał(a):  dlatego powinno więcej młodych głosować, to może coś być drgnęło.

Tylko po co?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.03.2019 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Ageizm w muzyce
Artur.O napisał(a):Tylko po co?
żeby zmienić listę, o ile komuś w ogóle na tym zależy.
15.03.2019 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Ageizm w muzyce
Młodzi nie słuchają pewnie, to niby skąd mogliby głosować.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.03.2019 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
duży usmiech Roszkowski o muzyce AKT! 32 1 130 06.09.2022 02:11 PM
Ostatni post: Miszon
  Przy muzyce o koronawirusie EVENo 27 2 544 09.04.2021 01:47 PM
Ostatni post: neo01
  Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. Adam1992 106 8 779 04.05.2020 08:58 PM
Ostatni post: EVENo
  Konfikt pokoleń w muzyce abd3mz 29 4 908 13.02.2009 05:33 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości