Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 136 marzec 2009
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 136 marzec 2009
NOTOWANIE 136 MARZEC 2009

  1. 16 02 WHITE LIES - FAREWELL TO THE FAIRGROUND
  2. N- 01 LADYHAWKE - BACK OF THE VAN
  3. 01 04 METALLICA - ALL NIGHTMARE LONG
  4. 09 02 MY CHEMICAL ROMANCE - DESOLATION ROW
  5. 02 04 LADYHAWKE - MY DELIRIUM
  6. 04 03 CLINT EASTWOOD & JAMIE CULLUM - GRAN TORINO
  7. 03 03 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
  8. 06 03 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE
  9. N- 01 LA ROUX - QUICKSAND
  10. 10 08 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  11. 05 03 NOSOWSKA - KTO TAM U CIEBIE JEST
  12. 07 05 KINGS OF LEON - USE SOMEBODY
  13. N- 01 PETE DOHERTY - LAST OF THE ENGLISH ROSES
  14. N- 01 KINGS OF LEON - REVELRY
  15. 15 11 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  16. N- 01 FRANZ FERDINAND - NO YOU GIRLS
  17. 10 05 RAZORLIGHT - WIRE TO WIRE
  18. 12 02 PRODIGY - OMEN
  19. 11 07 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  20. 20 05 DUFFY - STEPPING STONE
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:09 PM przez marsvolta.)
31.03.2009 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA
O nowościach:

LADYHAWKE - BACK OF THE VAN

Ten utwór był już singlem bardzo dawno temu, ale skoro dopiero teraz dostał szansę na liście trójki to ja też dam mu szansę właśnie teraz. A jest to jeden z najfajniejszych utworów na płycie Ladyhawhe. Właśnie tu najbardziej mocne, a zarazem wyczuwalne są inspiracje artystki. Stevie Nicks to pierwsze i oczywiste skojarzenie. W tamtym tygodniu debiutancka płyta Ladyhawhe była bardzo wysoko w Wielkiej Brytanii, mam nadziej, że teraz kiedy powtórnie wychodzą single z tego albumu więcej osób pozna tą muzykę.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że teledysk do utworu zrobiła nasza rodaczka Kinga Burza.

LA ROUX – QUICKSAND

I tak jak skończyłem opisywanie poprzedniej piosenki tak mógłbym zacząć i tą. Kinga Burza stoi też za teledyskiem LA ROUX. A właściwie z dwoma obrazkami. Na radzie z małym poślizgiem debiutuje u mnie pierwszy singiel tego zespołu. Jest to jedna z największych nadziejni tego roku. I tak jak wszyscy na wyspach z niecierpliwością czekam na cały album. Apetyt podgrzewają takie wydarzenia jak wspólny rewelacyjny występ z Franz Ferdinand na gali NME czy wyróżnienia w brytyjskich czasopismach. A jest się czym zachwycać bo choć ktoś mógłby powiedzieć, że to zwykły powrót do elektronicznej muzyki lat osiemdziesiątych to nie byłaby to do końca prawda. Bo chociaż zespół czerpie całymi garściami z muzyki tamtego okresu, to jednak zachowuje przy tym swój własny niepowtarzalny charakter. Zresztą jest to dość proste bo Elly Jackson wokalistka zespołu jest niesamowicie ciekawą, ale i charyzmatyczną postacią. Od razu można zwrócić uwagą na ciekawą fryzurą i ubrania. Dla mnie ciekawszy jest jednak jej głos. Ten zaś świetnie koresponduje z elektroniką i energią grupy. Niezależnie od tego co się wydarzy w najbliższej przyszłości myślę, że warto zapoznać się z tym utworem.

PETE DOHERTY - LAST OF THE ENGLISH ROSES

Miało być duże wydarzenia, a jednak nowa płyta przechodzi tak jakby bez większego echa. Trochę dziwne bo Pete Doherty to przecież ulubieniec wszystkich. Niezależnie od tego czy lubię go słuchać, czytać o nim czy w końcu prasy, która ma o czym pisać. Mi jednak nowa płyta, a w zasadzie pierwsze, w końcu to przecież pierwszy album solowy wokalisty bardzo się podoba. Pierwszy zaś singiel „Last Of The English Roses” to absolutny majstersztyk. Bo jeśli ktoś lubi poprzednie wcielenie Peta nie może być rozczarowany. Mamy to po raz kolejny typowy dla artysty tekst i akompaniament, a co najważniejsze sposób w jaki prezentuje te swoje proste, ale za to jaki piękne piosenki. Bardzo ciekawe są też te wszystkie odgłosy w tle utworu które budują bardzo dziwaczny klimat. Trochę to przypomina Gorilaz, a po części kojarzy mi się z zespołem Space. Czy ktoś jeszcze pamięta zespół Space?

KINGS OF LEON – REVELRY

Trzecia singiel z multi-platynowej płyty zespołu. Tym razem utwór ładny i spokojny. Bo takim właśnie jest Revelry. Nie jest tak przebojowy jak poprzednie dwa single, a więc pewnie nie powtórzy ich dokonań. Nie zmienia to jednak faktu, że to świetna piosenka, którą na dodatek, praktycznie każdy może sobie zagrać na gitarze, co zresztą może sprawić bardzo wielką przyjemność i to nie tylko nam. W końcu chyba wszyscy znają już tą płytę na pamięć.
Nie mogę wyjść z podziwu, że Only By The Night zmowu jest na drugim w Wielkiej Brytanii. Ile to już minęło od premiery tego albumu. Rok? No może trochę przesadziłem, ale z półmroku na pewno. Wydawało mi się już, że w tym roku nie pojadę na Openera jednak dla nich i dla tej drugiej niesamowitej arktycznej grupy warto. Zresztą mój marcowy numer jeden też tam będzie. Już nie mogę się doczekać.

FRANZ FERDINAND - NO YOU GIRLS

Oni za to przyjadą do mnie. Tak można byłoby połączyć te dwa utwory wątkiem festiwalowym. Kto by pomyślał, że Franz przyjedzie do Krakowa. No dobrze może dałoby się to wyobrazić, ale po niedawnym koncercie w Warszawie szanse na ich szybki powrót nad Wisłą wydawały się troszeczkę mniejsze. Nie zmienia to faktu, że już nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że nowa płyta jest wprost wspaniała i wywołuje podobne emocje jak debiut. Od premiery minęło już trochę czasu i wydaje mi się, że Tonight jest tak jakby w prostej linii kontynuacją debiutu. Choć ktoś mógłby powiedzieć, że ta płyta jest bardziej taneczna. Może to i prawda, ale takie utwory jak „No You Girls”, które brzmią jakby były gdzieś schowane na debiutanckim krążku grupy. I wszystkim, którzy mówią, że grupa poszła w złym kierunku mogę odpowiedzieć, że przy najmniej dla mnie nie jest to prawdą. A może wiele osób do tej pory mylnie odbierało muzykę Franza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:08 PM przez marsvolta.)
31.03.2009 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
marsvolta napisał(a):16 02 WHITE LIES - FAREWELL TO THE FAIRGROUND
pięknie Icon_wink2
a co do słów o nowych singlach Kings of Leon i Franz Ferdinand to zgadzam się w 100% Icon_smile2
31.03.2009 05:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
z nowości 2 są na mojej liście, więc z nich wiadomo, że się cieszę Icon_smile2.
"No You Girls" się dobija do mnie, a poza tym już dawno mówiłem, że to mój drugi ulubiony numer na płycie, więc też się cieszę.
Pete Doherty niezbyt mnie kręci, a ostatniej nowości nie znam, ale postaram się poznać Icon_smile2.
"The Day That Never Comes" wciąż w dziesiątce! Icon_biggrin3
no i bardzo się cieszę z pierwszego miejsca Icon_smile2.
02.04.2009 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 148 marzec 2010 marsvolta 4 1 201 29.04.2010 02:35 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2009 marsvolta 3 1 430 22.01.2010 11:41 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 145 grudzień 2009 marsvolta 4 1 547 22.01.2010 11:39 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 144 listopad 2009 marsvolta 3 1 422 09.12.2009 03:37 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - notowanie 143 październik 2009 marsvolta 3 1 610 13.11.2009 01:18 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 142 wrzesień 2009 marsvolta 5 1 727 22.10.2009 02:34 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 141 sierpień 2009 marsvolta 2 1 256 02.09.2009 02:17 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 140 lipiec 2009 marsvolta 6 2 187 29.08.2009 04:29 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2009 marsvolta 5 1 630 30.06.2009 03:56 PM
Ostatni post: bear
  MOJA LISTA - notowanie 139 czerwiec 2009 marsvolta 2 1 204 30.06.2009 02:46 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości